elvett jogosítvány


porcmistrec # 2014.01.17. 06:47

Nem bantaskeppen, de eso utan koponyeg. Jo lett volna ha van jogvedelem biztositas, ami kiegeszitokent mat kotheto a GFB-hez. Ez igy sajnos sajat zsebbol lesz.

pris.t # 2014.01.15. 10:00

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Németországban okoztam sérüléses balesetet. Eljárás indult, aminek bírósági tárgyalás lesz a vége. Németországi ügyvédre és a várható több ezer EUR-os bírságra viszont nincs elég pénzem. Szeretnék ötletet kapni arra, hogyan tudom ebben az esetben megoldani a jogi védelmemet.

monalisa1 # 2014.01.10. 11:33

Igaz nem minden szakorvosi vizsgáltra kell a háziorvostól beutaló, de a jogosítvány dolgában nem lehet kikerülni.

monalisa1 # 2014.01.10. 10:54

El kell menni a háziorvoshoz ő ad vizsgálatra beutalót illetékes szakorvoshoz. (A házidoki asszistensnőjét mindjárt meg kell kérni telefonon kérjen időpontot a szakorvosnál., előfordulhat hetek múlva csak...) Pár ezer forint, ki van írva az ajtóra ill. a mellette lévő falra, de akár az asszistensnő fejből előre megmondja.

Véleményem # 2014.01.10. 10:29

Az függ az egészségi állapottól...
Ebből a másfél sorból nem derül ki semmi konkrét.

bola # 2014.01.09. 16:07

Tiszteletem!Az lenne a kérdésem, hogy egészségi állapotom miatt elvett jogsít hogyan és menyíért szerezhetem vissza?

Szilas001 # 2013.12.23. 09:52

Üdvözletem
2013.11.17-én ittas vezetésért a helyszínen elvették a jogosítványom. Az ügy lefolyása meg történt. Kaptam egy határozatot 2013.12.16 dátummal, melyben 100000Ft pénzbírság szerepel, és 8 pont . Kérdésem az lenne, hogy hogyan és mikor kaphatom vissza vezetői engedélyem?

duszi # 2013.12.14. 17:24

Üdvözlöm önöket történt egy parkolóba egy csikarásom azt hitem a fék nyiszorog de ahogy áltam ki egy másik autót megkarcoltam mikor haza értem akor vettem észre hogy nem a fék nyiszorgot hanem egy autót meghuztam a parkolóba ere bementem a házba és idegemben levertem egy jó pár töményet eztán ki jöttek a rendőrök és szondáztak én montam nekik hogy mos itam mikor vezetem nem fogyasztotam alkoholt elvitek vérvételre 1.6 volt az alkohol szintem mire számithatom ez az elsö ijen alkalom meg lehet e mondani a vérböl pontosan mikor ittam ? válaszukat elöre is köszönöm.

Véleményem # 2013.11.18. 23:05

pope

A leírtakból nem derül ki semmi, így segíteni nehéz...
Ez a sztori így " nesze semmi fogd meg jól"

pope # 2013.11.15. 23:35

Sziasztok!
Ma este egy csapat auto utàn mentem akik elèggè feltünően közlekedtek.
Mivel utolsòkènt mentem,lecsaptak ràm a rendőrök!
Azt mondtàk feljelentenek , elveszik a forgalmim ès eltìltanak a vezetèstől!
De minden papìromat visszaadtak! Sőt semmilyen papìrt vagy csekket nem kaptam! Ilyenkor mire szàmìthatok?
Előre is köszönöm a vàlaszokat!

Elek007 # 2013.08.27. 21:22

Üdv !

Még régen, 2006ban bevonták a kezdő jogosítványomat baleset miatt ( személyi sérülés nem történt, csak egy villanyoszlop tört ketté ). Most, hogy már dolgozni fogok, szükségem lenne a jogsira.
Az lenne a kérdésem, hogy mi a menete az ilyen típusú bevont jogosítvány vissaszerzésének.

Köszönettel:

Elek

jgabor12 # 2013.07.10. 17:59

Hello!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, jogosítvány eltiltás kaptam amely július 11-én jár le! jogosítvány nálam van ezek szerint újat kell csináltatnom okmányirodába vagy nem?

hjemanubis # 2013.06.21. 13:52

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Norvégiában elvették a jogsiját az egyik ismerősömnek 0.23% volt SZONDA nem csinált semmit ( se baleset se kihágás ezen kívül).
Állítólag a jogsit Magyarországra vissza küldik de hova ezt hol lehet meg tudni?
Hol lehet vissza kapni és ha a vérvételi lelete negatív akkor mit lehet tenni SOS kéne a válasz nagyon szépen köszönöm.

Velo # 2013.06.21. 00:10

0.71 et fújtam hajnali órákban, robogóval. Elvitték a jogosítványom, Magyaroszágon. Szlovák állampolgár vagyok ,szlovák jogosítvánnyal, diák , 20 éves, nincs állandó keresetem. Van magyarországi lakcímem. Mire számíthatok? Újra kell az egész jogosítványt csinálnom?

Véleményem # 2013.06.04. 15:30

A papír az nem vezetői engedély! Tehát nem.

Lauimi # 2013.06.03. 11:34

Sziasztok! Azt a kérdésem , hogy motorozhatok-e azzal a papírral amit az okmányirodában adnak amíg megjön a jogosítványom. Most vizsgáztam le A2 ből és A1 meg B kategóriából már régebben megvan az engedélyem. Tehát az a kérdés , hogy vezethetem-e addig az amúgy A2 be tartozó motoromat azzal a papírral amit kapok majd az okmányirodába?

Véleményem # 2013.05.23. 09:52

aerox1212

Az eltiltás miatt értelemszerűen tolódna az A kategória megszerzése is, nem éri meg kockáztatni... a pénzbírság is tuti.
Ha ismételten elköveted akkor még nagyobb bírság, aztán lehet hogy ugrik a jogsi is...

Viktoria1975

Ittas vezetés topicot keresd!

Viktoria1975 # 2013.05.22. 16:43

Sziasztok!

Segítsetek nekem!
2013.05.18.-án Németországban ittas vezetés miatt elvették a jogosítványom. Van kinti bejelentett lakcímem, de ebben az esetben haza küldik a jogsit? Ha igen mikor? és mire számíthatok? ilyen következmények lesznek?

Segítsetek nekem légyszíves!

Atis77 # 2013.04.24. 08:16

Szerintem eltiltást és pénzbírságot kaphatsz, de ha balesetet okozol súlyosabb következménye is lehet

aerox1212 # 2013.04.22. 12:26

üdvözlök mindenkit,csak abban kérnék segítséget ,hogy ha a2-es jogosítvánnyal vezetnék egy 120 le motort(48le megengedett helyet) ,akkor ha a rendőr igazoltat mire számíthatok? mennyi lenne a pénzbüntetés? ,illetve bevonnák-e a jogsimat,és ha esetleg még egyszer igazoltatnának ,akkor az mivel járna? illetve tolódna-e az A jogsi megszerzésének az ideje? előre is köszönöm

K2330 # 2013.03.29. 21:55

Köszönöm :)

Véleményem # 2013.03.29. 15:22

Az ittas vezetés topicban előbb kapsz választ...
A jogsi " mentéssel " ott foglalkoznak...

K2330 # 2013.03.27. 09:36

Ezt találtam most
"A vezetői engedély helyszínen történő elvétele esetén a vezetési jogosultság szüneteltetése a meghatározott bűncselekmények esetében a büntetőeljárás jogerős befejezéséig tart."

Most az a kérdésem, hogy 6hónapnál ha több ideig nincs jogsim utánképzésen kell részt vennem...

Több embert is van környezetemben akinek 6hónapra vették el és mégse kellet utánképzésre mennie...

Illetve, igy hogy nem kaptam időintervallumot,hogy mennyi ideig van bevonva a jogosítványom, így is tudok esetleg fellebbezni hogy munka miatt kell az autó stb? Kinek és hova kell ezt küldeni ? Köszönöm

K2330 # 2013.03.27. 08:41

Hello
Kaptam egy papírt hogy felfüggesztik a nyomozást mert elkezdtem az elterelést!
Ez így oké.
De a jogsiról semmi se jött azóta se.
4hónap telt már el. se véreredmény se semmi, csak hogy az okmányiroda bejegyezte hivatalosan hogy bevonták.
De, hogy meddig miért stb az semmi.
Most akkor addig nem kapom vissza, amig nem zárják le az ügyet? vagy ezt külön vizsgálják majd vagy mi van?
köszi előre is.

Alfréd87 # 2013.03.18. 00:59

Helló!

Régebben írtam ide, ittas vezetés miatt. 1.43 volt a véremben, baleset, szabálysértés nem volt, azonnal elvették a jogsit Németországban. 1 hónap volt kb a vérvétel vizsgálata, 2 hónap múlva a jogsit hazaküldték Magyarországra (ott és mindenhol máshol vezethetek, csak itt nem). A bünti 8 hónap és 1800€ lett. Fellebbezni nem lehet/nincs esély, mert ezek fix büntetések és nem csökkenthetők. Annyit sikerült kiharcolni hogy 250€/hó-val lehessen fizetni.

Hát megtanultam rendesen, hogy ez nem játék...