elvett jogosítvány


Véleményem # 2013.03.17. 19:36

jucus.no1

Az ittas vezetés topicban kérdezz rá ezekre...

andrás110

Nincs ideiglenes jogsi. Okmányirodában kérj tájékoztatást, vagy menj be személyesen a rendőrségre...

jucus.no1 # 2013.03.17. 18:17

Ha valakinek a bíróság mellékbüntetésként bevonja másfél évre a jogosítványát, és az ítélet kihirdetésekor ez a másfél év már eltelt azóta, hogy elkövette a bcs-t, illetve elvette a rendőrhatóság a jogosítványát, nos ebben az esetben kötelező-e utánképzésen résztvenni és kell-e újra vizsgázni?
Ha újra kell vizsgázni, akkor csak abból a kategóriából (pl. szgk.) amivel a bcs-t elkövette, vagy minden meglévő kategóriájából is?
Milyen jogszabály/ok rendelkezik/nek ezekről?
juci

andrás110 # 2013.03.02. 16:44

sziasztok már írtam de nem jelent meg 3 hónapja elvették a jogsimat 1 hónapra ,még azóta nem kaptam vissza okmányirodábban nem adtak déglenest sem mit tehetnék

andrás110 # 2013.03.02. 10:06

Sziasztok 2012.decemberében voltam Romániában záróvonalon előztem 1 hónapra bevonták a jogsimat. Már március van és a jogsimat még nem kaptam meg okmány irodában sem tudtak semmit mondani

monalisa1 # 2013.03.01. 14:50

Érdeklődj a rendőrkapitányságon mert ami esetet leírtál arról már kellett hogy szülessen hatósági határozat. (Ha tényleg eltiltottak az valószínűleg csak Mo.-ra érvényes.)

Mex0517 # 2013.03.01. 13:26

Üdv!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy 2012. májusban 1 évre eltiltottak a vezetéstől gondatlanságból elkövetett közúti baleset okozásának vétsége miatt, ami még nem járt le. A jogosítványomat nem vették el.Elvileg azt mondták, hogy utánképzésre kell mennem, de erről nem kaptam sehonnan semmilyen hivatalos papírt.
1, kell-e mennem utánképzésre?
2, Németországban dolgozok. Ott is érvényes ez az eltiltás? Vagy ott vezethetek?

monalisa1 # 2013.02.27. 11:48

Azt nem írtad hogy az utóvizsgán túl vagy-e már, mert az önmagában 1-2 hónapig is eltarthat. Tehát ameddig a tanfolyamról nincs meg "a" papírod addig a fellelt okmányos dátumozási kijavítás egyből nem is olyan sűrgősségű...

A tanfolyam 150e Ft-tól mint többletköltség...

Véleményem # 2013.02.26. 17:49

Meg kellett volna küldeniük a magyar okmányirodába...
Valahol a postai úton elveszhetett...?

monalisa1 # 2013.02.26. 11:17

Szerintem az elvett vezetői engedélyed csak mint EU tagország Bulgáriára korlátozódik - sőt a tilalom időközben már le is járt -, itthon az okmányirodán kérj ujat. Jobb nem jut eszembe mint ideiglenes jogsi az eredeti megkerüléséig, bár félő ezzel csak itthon vezethetsz. (A háziorvoshoz mindenképp el kell menni az egészségi alkalmasság igazolása végett, míg az egyik-másik vezetési kategória érvényessége benne van az okmányiroda sz.gépes nyílvántartásában.)

Azt mikor kerül elő az eredeti jogosítvány, ha egyáltalán...

SzLaci00 # 2013.02.26. 10:05

Szervusztok. Olyan problémám lenne, hogy Bulgáriában szabálysértés miatt elvették a jogosítványom. Helyszínen kifizettem a bírságot leadtam a jogosítványom. 2,5 hónapra vették el . Eddig semmi probléma most, hogy vissza kellene kapnom 3 hete nem, történik semmi telefonon a konzulátust is hívtam mondtam mi a probléma, de ott se tudnak segíteni, az ottani rendőrség pedig nem tudsemmit hol lehet a jogosítvány „ők feladták vagy elküldték ne igen értettem sajnos „ . Valaki nem tudja hogyan lehetne kideríteni hol tart vagy, ha valahogy elkeverték pótolni azt(okmány irodában nem állítanak ki semmit amivel pótolhatnám) ? Munkámhoz fontos lenne, mivel kamion sofőr vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat.

Véleményem # 2013.02.06. 10:38

Ezt így láthatatlanban nem lehet megmondani előre meg tippelgetni...

K2330 # 2013.02.05. 21:25

Szerintetek mennyi az esélye hogy a meghosszabbítás végén lezárják az ügyet és a véreredméyn alapján azt állapítják meg hogy nem voltam bódult állapotban?
Akkor ha nem tiltanak el továbbra akkor mennyi időn belül tudom visszaszerezni a jogsim?

Én magamon fizikai hatást nem is érzetem már amikor vezettem ugye arra gondolok hogy bódult állapotot.
Ez lehet már a vérben olyan kicsinek számíthat hogy visszakapom ?

Véleményem # 2013.01.19. 00:18

Talán a büntetésen változtat az elterelés, meg nem szüntetik.
Lényegében nyomoznak. Most lesz szakértő is, eddig nem volt ezek szerint...

Akinél találnak valamit mennyiségtől független ott nagyon átnéznek mindent és sokáig vizsgálják. Milyen eredetű, honnan van stb...
A kettőnek könnyen lehet hogy nincs köze egymáshoz.

K2330 # 2013.01.18. 09:50

Ja illetve az elterelés megkezdését igazoló papírt január 3.án leadtam. Ami alapján ugye magát az ügyet felfüggeszteni kellene... nem meghosszabbítani...

K2330 # 2013.01.18. 09:39

Lemaradt az eleje nem tudom hogyan...

Tehát.

A káb.szerrel visszaélés vétsége miatt....
...a nyomozás határidejét be. 176 alapján 2 hónappal Meghosszabbítom.

Panasz lehetőség nincs...
Innentől az alábbi hozzászólás.

K2330 # 2013.01.18. 09:37

Hello
Megint én.
Ma kaptam egy levelet.

Panasz lehetőség Nincs

Indoklás

A nyomozati iratok áttanulmányozása után megállapítottam, hogy a tényállás nincs felderítve, az ügyben további nyomozati cselekmények végrehajtása - szakértői vélemény bevárása- szükséges...

Az a kérdésem hogy, ez most tulajdonképpen miért történt ?
Ez csak arra vonatkozik, hogy csekély (0,4g) mennyiséget találtak nálam vagy ez arra is vonatkozik, hogy úgy vezettem?
Vagy a kettőnek nincs köze itt egymáshoz?
Még azóta se jött véreredmény... esetleg ezt takarná a szakértői vélemény bevárása ?

Köszönöm. Üdv

Atis77 # 2013.01.16. 06:27

Ha csak a b-det vették el akkor örülj. Mindenki ezzel jön hogy munkához kell. Szerintem c vel nem vezetheted azt a kategóriás autót.

Véleményem # 2013.01.15. 23:57

Azért hagyták figyelmen kívül mert ezt nem lehet figyelembe venni ebben az esetben.
Nem kapod előbb vissza a B kategóriát.
A többi kategóriára sem látok sok esélyt. Az ittas vezetés topicban lehet találsz olyat ami hasznos lehet neked...

mykhaylo # 2013.01.15. 14:04

Ittas vezetés miatt elvették a jogosítványomat 1 évre+pénzbírság, 1,30-at fújtam, (B kategória megvonás). A bírósági kihallgatáson becsatoltam igazolást a munkáltatómtól, ami szerint a jogosítvány megléte feltétele a munkaszerződésemnek. Ezt úgymond figyelmen kívül hagyták. Kérdésem az volna, hogy van-e rá mód, hogy valamilyen módon előbb kapjam vissza a B kategóriát? Ha nem, C jogosítvánnyal lehet-e 3500kg alatti teherautónak levizsgáztatott gépjárművet vezetni?

Válaszokat előre is köszönöm.

Atis77 # 2013.01.14. 06:31

CBR1000

Kérhetsz kategória eltiltást de gyorsan lépd meg. Írj felebezést, ahol ezt kérvényezed. Mivel A-val követted el a cselekményt, és ha nem voltál ittas akkor szerintem jó eséllyel megtarthatod a B-t

Véleményem # 2013.01.13. 23:40

CBR1000

Jó indoklás kell hozzá, meg szerencse.
Nem ismert az ügy hogy pontosan mit is követtél el stb. Kérd amit kérni akarsz, egyénileg eldöntik majd...

K2330 # 2013.01.13. 20:42

Hát remélem mert tudok egy esetről amikor 8hónap lett a 6 hónapból mert 2hónap után amíg megkapta a levelet a rendőrségtől akkor kezdték el számolni...

:S

Esetleg nem tudjátok itt van e valamilyen szint a vérben mint az alkoholnál hogy ha kisebb mint valamennyi akkor csak 3 hónap vagy valami ?

CBR1000 # 2013.01.08. 07:31

A nyár folyamán motorkerékpárral balesetet okoztam. (közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése....elkövetett cselekmény nagyfokú veszélyessége) Engem hoztak ki hibásnak, és 6 eltiltást (is) kaptam.
Munkahelyem hosszú ideje nincs, a napokban nyertem el egy pályázatot. 2 hét múlva kapok új munkaszerződést (előbb nem), amihez elengedhetetlen a B kategóriás jogsim. A fellebbezésre csupán pár nap van hátra. Mi a módja illetve esélye annak hogy a B kategóriára megtarthassam az engedélyemet? Egyáltalán van-e rá mód hogy csak az A kategóriától tiltsanak el?

Atis77 # 2013.01.02. 05:52

Ha elveszik az attól számít amikor a helyszínen elvették?

Onnan.

K2330 # 2012.12.31. 15:19

Üdv
Köszi nektek.

Igen Fű volt nem alkohol, Vizelet minta pozitív ezután vittek vérvételre.

De fűnél is van olyan szint mint alkoholnál hogy valami alatt visszakapom a jogsim ?
Mennyi a várható idő amire elveszik ? Ha elveszik az attól számít amikor a helyszínen elvették?
Köszi
BUÉK