Biztosító nem fizet


Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.09. 15:45

A beavatkozásra fel fogják hívni. Azt viszont, hogy tényleg beavatkozik-e, ő dönti el.

(Itt kell megjegyeznem, hogy a bonyolult, nehéz megítélésű, összetett esetek megoldására a Fórum nem alkalmas, sőt ilyen ügyekben itt még csak tanácsot sem nagyon lehet adni.)

gerbera317 # 2021.01.09. 13:44

Drnagyfejű! Amíg a károkozó nem ismeri el a felelősségét, addig kártérítésre sem kötelezhető sem ő, sem a biztosítója. Logikus tehát, kit kell először beperelni, és hogy abban a perben semmi keresnivalója nincs a biztosítónak.

Tom Breitkopf # 2021.01.09. 08:11

Megtenned, hogy elolvasod amit irtam? Es ertelmezned is?

Atis77 # 2021.01.09. 07:56

Akkor a károkozót kell perelni.

Tom Breitkopf # 2021.01.08. 20:17

Biztositot nem lehet perelni.

Nem akar fizetni, mert alperes nem ismeri el a hibakat. A biztosito meg kibujik.

De a kerdesem nem erre vonatkozott.

Atis77 # 2021.01.08. 18:07

miért akarod perelni a biztosítót?

Tom Breitkopf # 2021.01.08. 17:43

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem:

Biztositot kozvetlenul nem lehet perelni ugyebar. Amennyiben meginditom a pert a kivitelezovel szemben, az pedig nem hivja be a biztositot a perbe (hogy kitoljon velem, a cegnek ugy sincs penze), es a biztosito onkent nem venne reszt a perben, akkor hogyan tovabb?

Koszi, T

helyettes_017 # 2019.07.21. 20:40

Aug. 9-én lép hatályba a nyolc.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.21. 10:32

Belekerül kőkemény ötezer forintba.
Nyolc.

gerbera317 # 2019.07.21. 09:07

Mit nem értesz az előző hozzászólásból? Fizetési meghagyás a motorosnak. Belekerül kőkemény ötezer forintba.
A következő kérdésedet majd akkor teszed fel, ha jogerős lesz a fmh de nem fizet a motoros, vagy ha ellentmond a fmh-nak.

BelaK1250 # 2019.07.20. 18:33

Sziasztok!

Történt, hogy az autószerelő javítást végzett az autómon, kiment vele a forgalomba és anyagi kárt okozott egy másik autóban. Az esetnél rendőr is jelen volt.

„A 21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet 7. § * (1) Az üzemben tartó jogosult arra, hogy a biztosítónak a kártérítés kifizetés teljes összegéről szóló írásbeli értesítését követő 45 napon belül a kártérítés teljes összegét a biztosítónak megfizesse.”

Eltelt 5 hónap, megkérdeztem a KGFB biztosítómat miért nem küldtek csekket, vagy értesítőt az esetről. Azt mondták, hogy "Kifizetés nem történt".

Mikor fogja kifizetni a biztosítóm a kárt, van ennek határideje?

Lszi valaki válaszoljon!

Köszi B.

hgyozo01 # 2019.04.14. 17:57

Üdv!
Január 12.én történt egy balesetem,melyben ártatlan vagyok.
Volt rendőri intézkedés(nem volt baleseti bejelentőnk) a másik fél elismerte a hibáját.
A biztosító már mindent megállapított de fizetni nem akar,csak a jogerős határozat megléte után,amit még mindig várunk.
Nekem azt mondta közlekedési osztályon dologzó hölgy, hogy nem köti őket ilyen szabály. Ám a biztosító meg rakaszkodik ehhez. Elküldtem nekik a jegyzőkönyvet,melyben nem vitás ki a hibás az ügyben.És mégsem fogadják el.Már nagyon kezdek ideges lenni hogy nem tehetek semmit.Nem vagyok hajlandó még hónapokat várni nekem kell a pénzem most.
Segítsetek hogy minél előbb megkapjam ami megillet nagy szükségem van rá. Autó nélkül vagyok 3 hónapja.

wers # 2019.02.08. 10:40

Sherlock, igen, azét jegyeztem meg zárójelben, hogy „szerintük
Úgy két éve akarta egy biztosító ezt eljátszani velünk, egy balga sofőrnek szűk volt a parkoló. Szerencsénkre a párom bent ült, így nem tudott meglógni.

Nem hagytuk magunkat, végül kifizette a biztosító teljes javítást.

Sherlock # 2019.02.08. 09:33

Egyébként a KGFB-nál is előfordul, hogy ne a teljes értékét fizetik ki, arra hivatkozva, hogy új alkatrész kerül be a régi, használt kocsiba. Ők csak annyit fizetnek igen gyakran, amilyen állapotban a kocsi volt, azon felüli értéknövelést (szerintük) nem kell megtéríteniük

Így van, de - és ez nem neked szól wers, hanem a későbbi olvasóknak - ezt nem szabad hagyni, az új alkatrésztől ugyanis nem lesz értékesebb a kocsi (a beépített rész osztja a fődolog sorsát), elég fura is lenne azzal árulni, hogy "nézzék, teljesen új hátsó csomagtartó, mert hátulról teljesen összetörték az eredetit; emiatt drágábban adjuk a kocsit, mert új alkatrész van benne". Szükség esetén pert kell indítani: ti. a károsult nem kérte, hogy törjék össze a kocsiját, értelemszerűen az sem az ő hibája, ha nem tudnak az eredetivel megegyező (3-5-6) éves alkatrészt szerezni a javításhoz. Az amit értéknövekedésnek neveznek ilyenkor, valójában a kár kiküszöbölésére fordított költség - amit viszont nem vitásan meg kell téríteni a károkozónak.

wers # 2019.02.06. 09:23

én nem vitatkoztam, kérdeztem (csak, hogy ne hülyén haljak meg, mit olvasok rosszul)

oligaliga # 2019.02.06. 08:51

Nem velem kell vitatkozni, kérdezzétek meg a kérdezőt.

wers # 2019.02.06. 06:53

Páromba belementek hátulról, és lett egy több, mint fél milliós kár az autón. A károkozó elismerte, ezzel nincs is probléma. Na de a kárszakértő azt mondta

oligaliga kedves, lehet, gondjaim vannak a szövegértéssel, de neked ebből hogyan egyértelmű, hogy casco?

Egyébként a KGFB-nál is előfordul, hogy ne a teljes értékét fizetik ki, arra hivatkozva, hogy új alkatrész kerül be a régi, használt kocsiba. Ők csak annyit fizetnek igen gyakran, amilyen állapotban a kocsi volt, azon felüli értéknövelést (szerintük) nem kell megtéríteniük.

oligaliga # 2019.02.06. 06:36

Atis
Szomorú örökös

A kérdező válaszából is egyértelmű, hogy a casco-ról volt szó.

Szomorú örökös # 2019.02.06. 06:21

oligaliga

Nem értettek félre valamit? A 10% általában az önrész szokott lenni.

Szerintem te értettél valamit nagyon félre!
Kötelező biztosításról beszélünk, ott szó nincs önrészről.
Itt szerintem a kérdező autójába mentek bele, ott nem a CASCO játszik.

Atis77 # 2019.02.06. 05:15

Deszti.91

Ha valami nem tiszta és nem értesz hozzá, akkor inkább vidd be egy szervizbe, ahol kár ügyintézéssel is foglalkoznak. Mindent intéznek miután meghatalmazod őket, nincs más dolgod mint az autót és a papírokat leadni, majd a végén visszakapsz egy megjavított autót.

Deszti.91 # 2019.02.04. 15:50

Oligaliga tényleg igazad volt, félreértettél egymást. Köszi a segítséget! :)

Deszti.91 # 2019.02.04. 14:48

Most délután fogunk találkozni vele, rákérdezünk akkor mégegyszer. De egyébként ő így mondta,hogy személygépjárműnél 6 év az amortizációs idő, kistehernél 4,és mivel mi épphogy kicsúsztunk, ezért, ami nem műanyag alkatrész, annak a 10%-át fizetik ki csak.

oligaliga # 2019.02.04. 14:40

Deszti.91

Nem értettek félre valamit? A 10% általában az önrész szokott lenni. Ez azt jelenti, hogy a teljes kárösszegből az önrészen felüli összeget fizeti ki: pl. egy 500 ezer forintos kárból 450 ezer forintot.

Deszti.91 # 2019.02.04. 14:28

Sziasztok!

Szükségem lenne egy s.o.s segítségre. Páromba belementek hátulról, és lett egy több, mint fél milliós kár az autón. A károkozó elismerte, ezzel nincs is probléma. Na de a kárszakértő azt mondta, hogy a biztosító a 10%-át fizeti ki az új alkatrészeknek. Ez tényleg így van?? Konkrétan egy új ajtó is kell hátra, mert kistehergépjármű. Az autóhoz bontottan nem tudunk semmit se venni szinte, mert még csak 5 éves az autó,és amúgyis azt szeretnénk, ha márkaszervízben lenne megcsináltatva. Csak az ajtó kerül 200ezer forintba. Tanácstalanok vagyunk, hogy tényleg ekkorát kéne ráfizetnünk úgy, hogy nem is ő volt a hibás? Interneten sehol nem találtunk ilyet, hogy csak 10%-át fizeti a biztosító az új alkatrészeknek.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Eszter

wers # 2019.02.04. 11:59

akkor passz, gondolom ekkora összeg mellett nem érdemes pert indítanod, saját szakértőt megbízni, mert az sikerülhet többe kerülni