Fórum autók, motorok régebbi elöl     új hozzászólás

Joga van-e a rendőrnek...

nonolet # e-mail 2018.06.17. 01:38

Van... itt http://www.jogiforum.hu/…32/23579.1.0

Bár jogilag (vélhetően) a kérdezőnek áll a zászló.
De egyébként már nem annyira, szerintem.

Vadsuhanc #   2018.06.16. 19:02

Azért én nem hinném, hogy két rendőr csak úgy becsenget találomra valakihez és megfenyegeti az albérlőt, hogy költözzön ki.

Ugye ennek van előzménye is ? Ami nem lett leírva.........

gerbera317 # e-mail 2018.06.15. 22:51

Csak hogy a kérdésre is legyen valami válasz: nincs joga ilyenhez. De a kérdés alapján, nem is mondott ilyet, hogy ő fog kilakoltatni.

alfateam # e-mail 2018.06.15. 19:56
pennydreadful # e-mail 2018.06.15. 19:45

Elnézést, egy ismerősöm linkelte be a fórumnak ezt a részét és csak annyit mondott, hogy a rendőri jogkörről van benne szó. Hibáztam, nem néztem meg telefonon a körülötte lévő szöveget csak elkezdtem írni a kérdést. Ha lett volna törlés opció, le is szedtem volna rögtön.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.06.15. 19:07

Előfordul, hogy a főorvos úr nyitva hagyja az irodaajtót a hétvégére, és a számítógépe sincs jelszóval védve.

www.kbs-ugyved.hu

alfateam # e-mail 2018.06.15. 18:09

Tán elgurult a gyógyszered?

pennydreadful # e-mail 2018.06.15. 17:36

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy jogában áll-e a rendőrnek bírósági végzés, végrehajtó felkérése nélkül kilakoltatni egy bérlőt, aki nem szedett szerződést, nem folyik vele szemben semmilyen büntetőeljárás?

Tegnap volt kint a bérletemben két járőr, akik azt mondták, hogy ha jövőhét elejére nem húzom el a csíkot, akkor visszajönnek és kilakoltatnak. Megtehetik ezt?

nonolet # e-mail 2018.02.11. 20:37

Serotibi

Jogos!

- -

HA a hiányosság miatt netán a "teherautósága" szűnt meg, akkor lehet ott még nagyobb baj is...

Szóba jöhet az ÁFA ügye, nomeg a költség elszámolásé is, stb., stb.

alfateam # e-mail 2018.02.11. 18:41

Nem vagyok mozgássérült csak az egyik lábam hiányzik.
Nyilván te sem vagy szellemi fogyatékos hiszen a jogi fórumon írogatsz de az ilyen mondataid mégis-csak azzá minősítenek.

Vadsuhanc #   2018.02.11. 18:22

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 96. § (1) Az ellenőrző hatósági személy az eljárása során a forgalmi engedélyt, illetve az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt a helyszínen elveszi, ha

1. járművet engedély nélkül átalakították,

.." Átalakításnak fogalmazta a rendőr én hiányosságnak fogalmaznám...”" Nem vagyok mozgássérült csak az egyik lábam hiányzik.

Amennyiben sérelmezed a rendőri intézkedést úgy az ellen panaszjog illet meg.

Serotibi # e-mail 2018.02.11. 18:06

Forgalmi engedély bevonása?Jogos e kistehergépkocsimból hiányzó válaszfal vagy háló hiánya miatt bevonták a forgalmi engedélyt?Átalakításnak fogalmazta a rendőr én hiányosságnak fogalmaznám.

lajcsó # e-mail 2016.10.19. 15:42

"egy közúti igazoltatás általában 1 óra hossza"
Nem hiszem, hogy a rendőrök felétek ennyire ráérnek!
Nem arról van szó inkább, hogy számodra az a néhány perc is egy egész órának tűnik?

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

drbjozsef # e-mail 2016.10.19. 15:26

norbi,

menj másfelé.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Burn Out # e-mail 2016.10.19. 14:53

fokhagyma :)

az elmúlt pár hétben a rendőrök kipécézték, egy barátja szólt, hogy figyeljen oda, meg szeretné szivatni a rendőröket.... nem szórakozom, tuti teljesen ártatlan az ember....

groszfater@gmail.com # e-mail 2016.10.19. 13:32

Ne szórakozz-már,hogy minden rendben van az őt perc alatt is kiderül, ahhoz nem kell egy órát szobroztatni...

Burn Out # e-mail 2016.10.19. 11:06

a legkeményebb visszavágás, ha mindig minden rendben van nálad. ha ez nem megy, akkor igazoltatás előtt egyél egy kiló foghagymát, igazoltatás közben meg pukizz az orruk alá.

norbi99992 # e-mail 2016.10.19. 10:52

üdv elmúlt pár hétben a rend őrei kifogtak maguknak egy jó ismerősöm mondta hogy figyeljek oda mert nem fognak békén hagyni bele fognak kötni mindenbe és úgy is van .. egy közúti igazoltatás általában 1 óra hossza ők nyugodtan beszélgetnek röhögnek közbe mire eszükbe jut hogy én még ott állok. aztán már kezd idegesítő lenni amikor az embernek dolga van és ott kell ülni. mivel tudnék nekik visszavágni ? szeretnék tisztában lenni a dolgokkal mert tényleg kezd idegesitő és unalmas lenni

norbi99992 # e-mail 2016.10.19. 10:51

elmúlt pár hétben a rend őrei kifogtak maguknak egy jó ismerősöm mondta hogy figyeljek oda mert nem fognak békén hagyni bele fognak kötni mindenbe és úgy is van .. egy közúti igazoltatás általában 1 óra hossza ők nyugodtan beszélgetnek röhögnek közbe mire eszükbe jut hogy én még ott állok. aztán már kezd idegesítő lenni amikor az embernek dolga van és ott kell ülni. mivel tudnék nekik visszavágni ? szeretnék tisztában lenni a dolgokkal

végrehajtó1 # e-mail 2011.06.19. 15:12

Na az Orbán csűrhe megint kezdi...

hunfrakk # e-mail 2011.06.19. 12:36

balageboy # e-mail 2007.11.16. 11:56

Jajajajajaja, nemtok mást írni, sajna mentalitás-váltás, de tudod ez az ami nem jogszabályi kérdés, hanem több generációs, nagyon lassú folyamat. Hiszen jogszabályilag most se tud belekötni abba amiről beszéltünk, de mindegy, elegendő az csupán, hogy szúrja a szemét, és máris kitalál bármi mást amit rá tud húzni, csakhogy feljelentést tehessen. Egy rossz beidegződés, helytelen, értelmetlen hozzáállás nagyon nehezen tud csak változni, már ha tud egyáltalán.
Balázs

Royal #   2007.11.03. 09:51

Az a baj, hogy a köznyelvben a „Diszkóbaleset”, a „lámpától lámpáig gyorsulás forgalomban”, és az „Illegális gyorsulási verseny”, teljesen egy kalap alatt szerepel, pedig más-más értelemmel bír. Persze jellemzően az ellen lépnek fel a legnagyobb erőkkel, amely a legártalmatlanabb. Álá Hungary: Látványos, könnyű, demonstratív ámbátor haszontalan feladat. Viszont a jónép felé szépen tálalva, hogy szükséges és üldözendő.

balageboy # e-mail 2007.11.02. 13:50

Na igen, lehet kutyulni-kavarni a fogalmakat, és ugye az átlag autós akinek az is szúrja a szemét, ha valaki más megelőzi őt, akkor mit várjunk?
És valóban logika nem sok van ebben, hiszen ez a bizonyos "lámpától lámpáig tövig nyomom és én vagyok a Jani" eset a belvárosban vagy legalábbis forgalmasabb úton, nem igazán felel meg a külterületi, parkolókban "rendezett" kis összejöveteleknek, ahol való igaz, még csak koccanásokról se igazán lehet hallani.
Én is imádom, amikor mellém áll a hülye gyerek a suzukijával a pirosnál és kacsintgat át a kocsiba, nagy gázfröccsöket ad, aztán már sárgánál olyan csikorgatással kilő, hogy csak nézek, meg csak röhögök, mert eszem ágában nincs felvenni vele a versenyt, és szerintem mindenkinek így kéne hozzáállni, hogy hagyni kell a frászba az ilyeneket, nem kell velük foglalkozni, aztán előbb-utóbb majd leszoknak róla, mert nem lesz úgymond versenytársuk.
balázs

Royal #   2007.10.31. 10:17

Illegális gyorsulási verseny okozta a balesetet:
(cikk a múlt heti súlyos balesetről)

http://index.hu/…ulvar/ff767/

Na itt kezdődnek a fogalmi-értelmezési problémák... Illegális gyorsulási verseny, vagy csak két taknyos nyomta lámpától lámpáig, nem mindegy...

Nomeg itt a másik nagy kérdés: Mi a jobb? Forgalomtól elszigetelt peremkerületi-külvárosi zug utak, vagy a városi forgalom? Ha az előbbieket rendre felszámolják a zsaruk, minden hétre el lehet könyvelni egypár ilyen balesetet.