Válás, vagyonmegosztás


monalisa1 # 2009.10.13. 20:10

Ama bizonyos fejőstehénség...

Sly2009 # 2009.10.13. 20:03

Azon tűnödöm, hogy miért mindig a férfiak a rohadt szemetek, akik nem fizetnek gyt-t????? Egy munkanélküli nő mennyivel többet tudna fizetni, mint egy munkanélküli férfi????
Tudom, erre jönnek a tipikus női válaszok: Mert az a görény maszekol, de abból sem fizet. Azon elgondolkodtunk már nőtársaim, hogy annak a szerencsétlennek is élni kell valamiből? Hogy milyen jogon számoltatjuk őt el? Hogy miért hánytorgatjuk fel neki azt, hogy "de bezzeg, az új autó, miegymás"? Miért fáj az a nőnek, ha az exének, vagy gyereke apjának jól megy? Hirtelenjében miért kell több és több gyt? Ha az apa elhalálozik, akkor is szidni kell a gyereknek az apát, hogy őmiatta (halála miatt) nem jut erre-arra???? A tapasztalatom az, hogy a gyerektartást kapónak akkor jó, ha az igényei anyagi téren kielégítésre kerülnek. És nem a gyereké!
Akinek nem inge......

monalisa1 # 2009.10.13. 18:41

Sok válófélben lévő abban a tévedésben van, hogy osztozkodáskor a közös ingóságok értékét ujkori áron számolja, pedig nem, hanem az avultsági/használtsági értéket kell figyelembe venni - sőt x év után sok mindennek már nincs is "ára" - csak éppen még valahogy működik...

Az eltávozott férj a nemfizetett (= "összespórolt") t.díjból már vehetett volna magának tévét, mosógépet, hütőt stb. - természetesen használtat, vagyis nehogy má' a gyerekek elől vigye el azokat a házból, lévén mindennapos használati szükségletük.

"Lisa"
laikus hozzászóló

kimifan # 2009.10.13. 17:45

Értem,és köszönöm.Viszont ő az összes műszaki dolgot vinné majdnem,.Ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem.A hűtőnek,a mosógépnek pl,van köze a gyermekhez?Úgy tudom h arra amit kizárólag a gyermekek használnak nem tarthat jogot,de mi a helyzet ezekkel?A válóperes tárgyalásig már két hét van csupán.
A tárgyaláson ki lehet tanu?Tudom hogy abszurd de a gyermekeit pl azért nem viszi el láthatásra mert mindig dolgozik és csak este 7 után van otthon.A nagyobbik lányom 14 éves,és sajnos sokmindent megkellett élnie már.Nem szívesen keverném bele a gyereket,de h bizonyítsam másként?Vagy ezt úgy fognák fel a bíróságon h én befolyásolom?Pedig soha nem korlátoztam a láthatást,egyszerüen csak ha kérdezték az apjukat mikor mehetnek,egyértelmű volt a válasz.Fénykép,ilyesmi tanúsíthatja hogy dolgozik?

ObudaFan # 2009.10.13. 17:02

Amit nem vitatsz, azt nem sok értelme van nem kiadni. Ugyanakkor gyermektartásdíj vonatkozásában kérj ideiglenes intézkdést. Azt neked kell bizonyíani, hogy van jövedelme, de ez talán tanúkkal lehetséges.

kimifan # 2009.10.13. 15:44

Szép Napot mindenkinek,se­gítséget szeretnék kérni.
Tavaly aug.ban a férjem elköltözött önkormányzati bérleményünkből­.Ennek bérlője azóta kizárólagosan én vagyok 2 kiskorú lányunkal.Aug.tól idén februárig megkaptam azt a gyermektartás összeget amiben megálapodtunk,majd márciusban a férjem leszámolt a munkahelyéről,s a­zóta nem fizet egy fillért sem.A májusi bírósági tárgyaláson az anno kiegyezett 20–20 bocsi....
szóval az anno kiegyezett 20-20 e ft os gyermektartásdíjat 10-10 e -re változtatta,ezt én nem fogadtam el,próbáltam kiegyezni vele hogy akkor legalább legyen az arany középút 15-15 e Ft.Ő ebbe nem ment bel,a bíró úr pedig nekem szegezte a kérdést h ugyan miből fizessen a férjem többet ha munkanélküli.Nos a férjem azóta is maszekol,ezt mégcsak nem is titkolja,viszont azóta sem fizet.Viszont köeteli h adjam oda a lakásból azokat a dolgokat amire ő ígényt tart,vagyonmegosztás címén.
Őszinte legyek nem akaródzik.De a gyerektartásfejében lemondani sem akar,mindarról ami neki jár.Ha mindent összeszámolunk,jó ha a lakásban található össz vagyon mindenestöl 500e Ft,ez 16 év munkája.Hozzákell tennem,h csak a műszaki dolgokra tart igényt.+ jelenleg aláírná papíron azt a 100e Ft,amit mikor elköltözött adtam neki.Odaadjam neki,vagy várjam meg az alig 2 hét múlva lévő bírósági tárgyalást?Oda hogy kell benyújtanom a kérelmet h a bíróság döntsön ebben a kérdésben is?
Kérem szépen valaki segítsen,mert én már beleőrülök ebbe.Előre is köszönöm.

kimifan # 2009.10.13. 15:33

Szép Napot mindenkinek,segítséget szeretnék kérni.
Tavaly aug.ban a férjem elköltözött önkormányzati bérleményünkből.Ennek bérlője azóta kizárólagosan én vagyok 2 kiskorú lányunkal.Aug.tól idén februárig megkaptam azt a gyermektartás összeget amiben megálapodtunk,majd márciusban a férjem leszámolt a munkahelyéről,s azóta nem fizet egy fillért sem.A májusi bírósági tárgyaláson az anno kiegyezett 20-20

kisokos # 2009.10.13. 14:22

vanderbild,

Számít, de még sok egyéb tényező is. Alapvetően a cég eszközeinek hosszútávú jövedelemtermelő képességét fogja a szakértő felmérni.

vanderbild # 2009.10.13. 14:00

Sziasztok!
Kft. üzletrész értékének meghatározásánál válás esetén számít-e az árukészlet és az állóeszközök (gépek, gépkocsipark, stb.) értéke?
Köszönöm!

ObudaFan # 2009.10.13. 09:07

Hogy alakult ki ez a 25%-od? Milyen forrásból vettétek az ingatlant?

Sly2009 # 2009.10.13. 07:53

Az ingóságok felén túl, annyi jár, amennyi Neked van, a gyerekeknek nincs részük.

kea66 # 2009.10.13. 07:29

Az a kérdésem hogy csak annyi jár nekem mint ami a tulajdon részem vagy a gyerekeknek is van részük a házból!!!Egy szóval hogy jövök ki jobban

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.13. 06:32

Ha azt akarod kérdezni, hogy megilleti-e a feleséget valamekkora tuladoni hányad a szóban forgó ingatlanból, akkor a válasz nem, mert az édesapád különvagyona. Más kérdés, hogy a különvagyoni jelleget annak kell bizonyítania, aki hivatkozik rá.

Azt pedig nyilván magad sem gondolod komolyan, hogy egy dolog attól függően lesz valakinek a tulajdona, hogy felperesként vagy alperesként részese egy bontópernek.

Babocska # 2009.10.12. 23:48

Üdvözletem minden segíteni tudónak!

Édesapám 15 éve megözvegyült, és 9 éve új házasságban él.
5 évvel ezelőtt édesapám eladta a házunkat, melyből mi, a gyerekek megkaptuk az anyai örökséget, a fennmaradó pénzből édesapám lakást vásárolt. Az Ő nevén van a ház, mivel édesanyám örökségéből származik, nem közös szerzeményük.

A kérdésem a következő lenne:

Válófélben vannak, édesapám a felperes, de időközben az egészségi állapota nagyon megromlott. Az új feleség tarthat-e igényt valamilyen módon édesapám tulajdonát képező lakásra a vagyonmegosztás során?
Változna-e a helyzet, ha édesapám lenne az alperes?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Sly2009 # 2009.10.12. 22:01

Kea66,

de tényleg, mi a konkrét kérdés?:) Te mit szeretnél?

ObudaFan # 2009.10.12. 19:39

Milyen téren számíthattok mire? Mit szeretnél?

kea66 # 2009.10.12. 19:12

Lenne egy nagy kérésem! A férjemmel 20 éve vagyunk házasok és most döntöttem el hogy elválok tőle! Van egy ingatlanunk aminek csak az egy negyed része az én tulajdonom. Van két kiskorú gyerekem akik velem maradnának vagyis mi költöznénk el.Ezek után mire számithatok?
Előre is köszönöm

ObudaFan # 2009.10.12. 09:03

Megállapodhattok bárhogyan, de a bankkal szemben ez csak akkor lesz hatályos, ha a bank is belemegy.

NaivE # 2009.10.12. 08:22

A kérdésem az lenne, hogy mind az ingó és ingatlanon megállapodtunk. Ez utóbbi számomra macerásabb, mert eladásra kerül ami mostani gazdasági helyzetben szinte lehetetlen. Ha közös az ingatlan 1/2-1/2 és nem tudjuk eladni mondjuk X évig akkor addig nekem fizetnem kell a vele járó hitelt? Nem lehet ezt valahogy kiküszöbölni, vagy megfogalmazni, hogy a válás kimondása után Én mint felperes az ingatlant elhagyom de a tulajdon részemre ha eladásra kerül az ingatlan igényt tartok? Hogy működik ez ilyen esetben? Vagy sehogy, próbáljak megszabadulni az ingatlantól, ez az egyetlen megoldás, hogy lezárhassam végre ezt a kényszer közös együttélést?

Üdvözlettel:

Bernadett

monalisa1 # 2009.10.11. 21:02

Én úgy tudom, hogy magyar állampolgár bár külföldön házasodott, de akár magyar bíróságon is elválhat, vagyis beadhatod a válókeresetet akár itthon is. (Ha nem tudod az alperes jelenlegi tartózkodási helyét/címét, akkor un. hirdetményi értesítést ad ki a bíróság - egy felhívás a bírósági hirdetőtáblán., oszt ha a férj aktuálisan "erre jár" hát csak olvassa, hogy éppen válni akarsz tőle...) Ennek letelte után valószínűleg kimondják a válást.

Ha a dolog esetleg mégsem így működne (...) akkor meg a holtá nyilvánítást kellene megpróbálni, bár ez egy kicsit problémásabb.

Külön írom: a kinti ismerőseid mit tudnak az USA-ban kötött vegyesházasság megszüntetéséről, 1. ha évek óta különélnek már, 2. az egyik azóta hazaköltözött a saját országába, 3. az amerikás lakcíme nem ismert.

Szóval a kinti információk/ismeretek megszerzésére szükség lehet!...

Amerikai magyar honlapokon is érdeklődhetsz, valamint nem ritka hogy ott élő magyar származású jogász aktuálisan hirdeti praxisát.

"Lisa"
laikus hozzászóló

madacs lujzi # 2009.10.11. 20:06

Amerikaban eltem par evig (sajnos nem igazan legalisan) . Ferjhez mentem egy amerikai ferfihoz. Sajnos a dolog nem sikerult , elvaltak utjaink. Most mar 3 eve Magyarorszagon elek, ahol megismerkedtem valakivel, akivel szeretnenk osszehazasodni, de sajnos jogilag en mar hazas vagyok. Sajnos a ferjemet nem talalom sehol, termeszetesen kimenni Amerikaba sincs lehetosegem, es a kinti ismeroseim sem tudnak rola semmit. Nagyon szeretnek elvalni, de nem tudom mit tudnek tenni. Segitseg!!!!

monalisa1 # 2009.10.11. 19:51

"O" Ft/hó jövedelem esetén a bíróság majd környezettanulmányt végeztet: hol él, miként él, mivel jár, hol járt az utóbbi évben, valamint kivel él stb.

Szóval abból még senki sem jött ki jól ha netán hülyének nézi a bíróságot...

monalisa1 # 2009.10.11. 19:47

A t.díj dolgában két eset lehetséges: vagy közösen megállapodtok egy kölcsönösen elfogadható összegben, vagy majd a bíróság kezd "érdeklődni" a megélhetése iránt - ez nemigen fog az ex-nek tetszeni...

Szóval jobb ha önként bevállal egy reálisnak mondható összeget, mintsem a bíróság ráküldje az adóhivatalt - netán az őt feketén foglalkoztató cégre...

A válókeresetet a lakhely szerinti városi bíróság "ügyfélnapján" jegyzőkönyvbe mondhatod - megfogalmazásában segítenek., kell vinni a házasági anyakönyvi kivonatot és a gyermekek születési anyakönyvi kivonatát. Ezen kívül 12 ezer Ft illetékbélyeget.

Aztán türelmesen várni míg válasz érkezik, melyben az első tárgyalási nap lesz tudatva.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Secret* # 2009.10.11. 19:35

Reális, attól függ.... :)
De többet nem akar fizetni. A bíróság mennyit állapít meg vajon 0 kereset után?

vanderbild # 2009.10.11. 19:24

Sziasztok!
Kft. üzletrész értékének meghatározásánál válás esetén számít-e az árukészlet és az állóeszközök (gépek, gépkocsipark, stb.) értéke?
Köszönöm!