Kilakoltatás???


Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.12. 13:33

Behajtható, letiltható az így is.

nyusz66 # 2007.06.12. 13:04

Remélem jogtudós is válaszol, de nekem az jutott eszembe, hogy arra kéne hajtani, hogy a teljes rezsit te fizesd, és erre tekintettel arányosan emeljék meg a tartásdíjat. Mert az onnantól már behajtható, letiltható a béréből, stb.

Wasa # 2007.06.12. 10:10

Üdv mindnekinek!

A probléma összefoglalva:
Férjemmel 2 éve elválltunk, de egy lakásban, külön háztartásban élünk. 2 gyerek van, akik nálam vannak elhelyezve.
Utánuk az apa még fizeti a gyerektartás összegét.
A váláskor a bíróság azt mondta ki h a rezsit fele-fele arányban kell fizetni. Megosztottuk egymás közt, az ex-férjemnek a villanyszámla jutott. (kb 10e) A többit én állom.
De nem fizeti rendszeresen a villanyszámlát. Már egyszer 6 hónapja kikapcsolták az áramszolgáltatást. Õ nemtörődöm módra nem foglalkozott vele. Nekem kellett saját költségen visszaköttetni.
Sajnos most megint fellépett ugyanez a probléma, h nem hajlandó kifizetni a rá eső számlákat.
Nem tudom mi ilyenkor a teendő, ez így nem mehet tovább. Sajnos nincs annyi pénzem h a gyerekekkel máshová költözzünk, de az sem állapot h ha az ex-férjem meggondolja magát akkor nem fizeti a rezsi rá eső részét, gnodolja majd én úgyis kifizetem, mer nekünk szükségünk van rá.

A kérdésem az lenne h mit lehet ilyen esetben tenni?? Lehet-e ezt az ügyet jogi útra terelni, és ha igen, mi lehet a döntés??

Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát!