házassági szerződés megtámadása


monalisa1 # 2010.01.11. 16:39

Értem és köszönöm a kijavítást.

_Wasp_ # 2010.01.11. 16:28

monalisa: a házassági közös vagyon keletkezése házassági vagyonjogi szerződés esetén feltehetően teljesen más (hiszen ezért kötötték a szerződést, hogy más legyen), tehát itt találgatni, a jogszabály elveire alapozva valószínűleg nagy hiba.

Viszont ha nem kerül elő a szerződés, akkor az abban foglaltakat sem lehet érvényesíteni, de én nem hinném, hogy nem fog előkerülni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.11. 16:26

monalisa: a házassági közös vagyon keletkezése házassági vagyonjogi szerződés esetén feltehetően teljesen más (hiszen ezért kötötték a szerződést, hogy más legyen), tehát itt találgatni, a jogszabály elveire alapozva valószínűleg nagy hiba.

Viszont ha nem kerül elő a szerződés, akkor az abban foglaltakat sem lehet érvényesíteni, de én nem hinném, hogy nem fog előkerülni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.11. 16:26

monalisa: a házassági közös vagyon keletkezése házassági vagyonjogi szerződés esetén feltehetően teljesen más (hiszen ezért kötötték a szerződést, hogy más legyen), tehát itt találgatni, a jogszabály elveire alapozva valószínűleg nagy hiba.

Viszont ha nem kerül elő a szerződés, akkor az abban foglaltakat sem lehet érvényesíteni, de én nem hinném, hogy nem fog előkerülni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.11. 16:25

monalisa: a házassági közös vagyon keletkezése házassági vagyonjogi szerződés esetén feltehetően teljesen más (hiszen ezért kötötték a szerződést, hogy más legyen), tehát itt találgatni, a jogszabály elveire alapozva valószínűleg nagy hiba.

Viszont ha nem kerül elő a szerződés, akkor az abban foglaltakat sem lehet érvényesíteni, de én nem hinném, hogy nem fog előkerülni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

monalisa1 # 2010.01.11. 15:37

Pappi

A vagyonjogi dolgokat illetően a földhivatalban nézz utána hogy mi melyikőtök nevére van bejegyezve, vagyis ha nem egyértelműen különvagyonról van szó akkor a házasság ideje alatt szerzett ingatlan közös vagyonnak számít - a bejegyzéstől függetlenül. (Földhivatalon kívüli tulajdonlás fogalma, és a bizonyítási teher annál van aki valamit elutasít.)

A földhivatalban pár ezer forintért tulajdoni lap másolatot lehet kérni, és ide jó az egyszerűsített másolat is.

Más. A házasság ideje alatt bizonyára a feleséged "kezelte" a családot érintő hivatalos iratokat, ergo a te vagyonjogi szerződésed stb., stb is őnála feküdt el - bizalommal voltál vele szemben.

Azonban most hogy "élesbe" került köztetek a helyzet felróható, hogy "pont" ama bizonyos fontos okirat nincs meg...

"Mona"
laikus hozzászóló

ObudaFan # 2010.01.11. 13:02

Akkor meg is fogod kapni.

Pappi # 2010.01.11. 12:57

Jaj csak lássam már mi van a szerződésben.
Mondjuk, kikérhetem a bíróságról ha a válóperes iratokhoz csatolták?

ObudaFan # 2010.01.11. 12:43

Lehet tartalmilag érvénytelen, de erről egyelőre semmit nem tudunk.
A bontóperben a gyermekelhelyezésről és a kapcsolattartásról mindenképpen dönt a bíróság.

Pappi # 2010.01.11. 12:21

Köszönöm a hozzászólásokat.
Belegondolva: Hajaj, most a hetet ugye meg kell várnom, hátha az ügyvéd, akinél kötöttük, megtalálja az eredetit, de kérdés az ha mégsem, akkor válás esetén a házastársam is
beadhatja a bíróságnak, igaz csak fénymásolatban, de mondjuk ha nem kerül elő részemre egy eredeti példány sem, szóval akkor van-e esély arra hogy tartalmi részekre hivatkozva mégis valahogyan megtámadjam a kánfort játszó szerződést?
A kapcsolattartási rész meg pont jó volna ha benne volna, mert elhelyezési per nélkül teljesen védtelen vagyok, hogy mikor kinél lehetne a kiskorú gyerekünk.

ObudaFan # 2010.01.11. 11:33

Önmagában az, hogy a gyermekelhelyezés kérdését nem szabályozza a szerződés, nem befolyásolja a vagyoni rendelkezéseket.

_Wasp_ # 2010.01.11. 09:59

a felesleges hozzászólásokat csak a szerkesztő tudja törölni.

A házassági vagyonjogi szerződés lehet semmis, megtámadható és hatálytalan - számodra mind a három jó lehet, mert azt jelenti, hogy nem az lesz a jogi helyzet, ami oda le van írva.

Azt kitalálni viszont, hogy egy ismeretlen tartalmú, ismeretlen formaiságú szerződéssel mit lehet kezdeni, senki nem lesz képes. Szerezd meg a szerződést, vagy annak másolatát elsősorban (másodsorban keress egy ügyvédet).


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Pappi # 2010.01.11. 09:50

Bocsánat, már azt gondoltam, elveszett a hozzászólásom,
nem tudtam hogy ennyiszer megjelenik. A feleslegeseket hogyan tudom töröltetni?

Pappi # 2010.01.11. 09:47

Köszönöm Mona, telefonáltam az ügyvédnek, de nem biztos hogy megőrizte az eredetit, mondván, hogy "Önök kaptak abból egy-egy példányt".
Ha kaptam is belőle, az nagy valószínűséggel a páromnál van. Nekem meg fogalmam sincs mi áll benne. Amire pedig emlékszem, az az hogy olyan ingatlan is párom nevén szerepel ami kb. két év múlva került a nevére.
Az ügyvéd utánanéz hogy van-e belőle példánya és a héten kiderül, hogy tud-e segíteni?
Az a kérdésem, hogy mi van akkor, ha feleségemnél van mindkét példányunk? Mikor tudom meg, hogy mi van a szerződésben? Hogyan támadhatom meg ha valótlanságok vannak benne?

Kérem segítsetek, kissé ki vagyok ábrándulva, hogy mi minden múlik egy-egy papíron.

Köszönettel: P.

Pappi # 2010.01.11. 09:47

Köszönöm Mona, telefonáltam az ügyvédnek, de nem biztos hogy megőrizte az eredetit, mondván, hogy "Önök kaptak abból egy-egy példányt".
Ha kaptam is belőle, az nagy valószínűséggel a páromnál van. Nekem meg fogalmam sincs mi áll benne. Amire pedig emlékszem, az az hogy olyan ingatlan is párom nevén szerepel ami kb. két év múlva került a nevére.
Az ügyvéd utánanéz hogy van-e belőle példánya és a héten kiderül, hogy tud-e segíteni?
Az a kérdésem, hogy mi van akkor, ha feleségemnél van mindkét példányunk? Mikor tudom meg, hogy mi van a szerződésben? Hogyan támadhatom meg ha valótlanságok vannak benne?

Kérem segítsetek, kissé ki vagyok ábrándulva, hogy mi minden múlik egy-egy papíron.

Köszönettel: P.

monalisa1 # 2010.01.10. 13:28

Keresd fel a 10 évvel ezelőtti ügyvédet/irodát és kérj másolatot a valamikori szerződésről - remélve előkerül az eredeti példány.

Amúgy egy megállapodás később módosítható, ha azt mindkét fél akarja.

Tehát amíg nem látod/olvasod miben is egyeztetek meg anno, addig itt jogász nem tud érdemi javaslatot, segítséget adni.

A válópert meg nyugodtan beadhatod, aztán majd ott sok minden elrendeződik - bár nem valószínű, hogy az elképzelésed szerint...

Fordulj ügyvédhez, nem utolsó sorban a vagyoni dolgok végett.

"Mona"
laikus hozzászóló

Pappi # 2010.01.10. 11:07

ObudaFan,

a szerződés tartalmával, sajnos én sem vagyok teljesen tisztában, ugyanis aláírást követően nem kaptam belőle példányt, vagy ha kaptam is, azt a kedves párom úgy el tette, hogy fogalmam sincs hol van. A legnagyobb kavarást, nem is párom műveli, hanem szülei és a bátyja, akik egy 36 éves felnőttet irányítgatnak kényük-kedvük szerint. Az is lehet hogy házassági szerződést nem lehet megtámadni, még akkor sem ha a benne szereplő adatok pontatlanok? Vagy ha időközben lényeges változások történtek a vagyonban? Ráadásul gyerekünk született és arról meg semmilyen tudomásom nincs hogy gyermekelhelyezésről, kapcsolattartásról egyáltalán rendelkezik e a szerződés?
Talán azt jó lett volna belefoglalni, hogy 2-3 évente megújítsuk, mert akkor legalább volna értelme betartatni is.

ObudaFan # 2010.01.10. 10:50

Semmi olyat nem írtál le, ami alapján meg lehetne támadni. Egy kicsit részletesebb kifejtés nem ártana. Még azt sem tudtuk meg, mit tartalmaz a szerződés.

Pappi # 2010.01.10. 10:38

Tisztelt Fórumozók!

Párommal a házasságunk visszafordíthatatlanul megromlott.
Házasságkötésünk előtt ügyvéd ellenjegyzésével aláírtuk a házassági szerződést, de azóta, 10 év alatt sokminden megváltozott családi és vagyoni helyzetünkben, ráadásul a szerződés keletkezésének időpontjában sem volt a párom tulajdonában a lakás, amelyről a szerződésben úgy van szó, hogy az már az ő tulajdona. Szóval minden fontosabb ingó és ingatlan a párom nevén van, de a házassági szerződésben ez akkor nem lett dokumentálva és a lakás vonatkozásában sem fogalmaz teljesen pontosan a szerződés. Kérdésem mire hivatkozva támadhatom meg a szerződést, illetve ha a szerződésben nem szabályozott színlelt adásvételi szerződések születnének párom és rokonsága között, akkor mit tudok tenni a közös vagyon ügyében? Szóval a helyzet bonyolult, megegyezésre nem sok esélyt látok. (Anyós pl. mostanság került haszonélvezőként a tulajdonilapra.) Közös gyerekünket is önhatalmúlag eltiltotta tőlem a "kedves" és az éjszaka leple alatt tudtom és belegyezésem nélkül költözött el a nevén lévő lakásból. Most utólag persze mindent rámfogna, hogy miattam történt mindez, mert én vagyok az agresszív meg meg ilyenek, közben pedig egy ideje ő mérgesíti a helyzetet, mert mindenből veszekedést kreál, sokszor rokonsága bevonásával. Az önbíráskodás rendszeres a rokonai és az ő részéről.
Az előállt helyzet kapcsán jogban járatosabbak segítségét kérném. Üdvözlettel: P.