Jogi segítség kérés


Gabi05 # 2015.02.10. 13:17

Természetesen soha nem reagáltam hasonló módon egyetlen levelére sem!!! Azóta teszi ezeket, amióta elvált a második férjétől is

Gabi05 # 2015.02.10. 13:12

aljas, undorító, féreg, lusta, buta, anyai mivoltodat kérdőjelezd meg (szeretném leszögezni, hogy ők már elváltak, amikor mi találkoztunk a férjemmel, gyerektartás mindig fizetve volt)
Levélben teszi ezeket.

ObudaFan # 2015.02.10. 12:50

Milyen megjegyzéseket tesz, és ki előtt?

Gabi05 # 2015.02.10. 12:14

Férjem első házasságából született lánya már nagykorú és tanul. Férjem felkereste az édesanyját, hogy tájékozódjon arról, hogy hol szeretne tanulni tovább. Az édesanya azóta sértő, személyeskedő kijelentéseket tesz rám, a család modellre amiben élek. Találtam egy törvényt miszerint a különélő család nyugalmát tiszteletben kell tartania. Amikor Kértem erre, és, hogy a jövőben csak a férjemmel kommunikájon a szükséges kiadásokról avval érvelt, hogy mivel a lánya már 21 éves rá nem vonatkozik ez a törvény. Érdeklődnék, hogy ez igaz-e?
Kérem, hogy csak szakértő válaszoljon.

ObudaFan # 2015.02.09. 14:29

tmaralin

Édesanyád követelheti, hogy kiköltözz, mivel haszonélvezeti joga van a te részeden. Ez iránt pert indíthat és arra az időre, amíg nem költözöl ki, használati díjat is kérhet. Te perben kérheted majd a közös tulajdon megszüntetését, és így azt, hogy váltsák meg a részed, vagy végrehajtási árverés történjen, de amíg a haszonélvezet fennáll, addig a jelenlegi bírói gyakorlat szerint erre sincs mód.

szemo # 2015.02.09. 13:08

Tisztelt Fórum!

Olyan kérdésre szeretnék választ kapni mi a teendő abban az esetben, ha a házastársaknak közös folyószámlája van és az egyik fél elhalálozik?

Köszönettel: szemo

tmaralin # 2015.02.09. 11:32

Tisztelt Fórum!

A következő témában fordulok Önökhöz:

2010-ben édesapám halála után családi házunk felét örököltük meg ketten a testvéremmel, tehát 1/4-ed részt mindketten. A ház másik fele édesanyánké haszonélvezeti joggal.
Én otthon lakom az egyik szobában, illetve a közös helyiségeket édesanyámmal közösen használjuk. A rezsi rám eső részét fizetem édesanyámnak.
Testvérem, (és szerintem édesanyám is) azt szeretné, ha én elmennék otthonról. Már többször mondták, hogy -szó szerint- takarodjak el, kirakják a holmimat, zárat cserélnek, stb.
Megjegyzem, erre semmi okot nem adtam, csak testvérem szeretné a gyermekét odaköltöztetni szerintem.
Én mondtam, hogyha kifizetik valamelyikőjük a rám eső 1/4-ed részt, a hagyatáki tárgyalás utáni meghatározott összeget, akkor elköltözöm.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy követelhetem-e a rám eső 1/4-ed rész szerinti édesapai örökségemet, ahhoz, hogy el tujdjak költözni? Sajnos anélkül nem tudok elköltözni, ez egy alap összeg lenne csak ahhoz, hogy tudjak kezdeni valamit.

Feltételezem, azt nem tehetik meg, hogy kirakják az összes holmimat, és zárat cserélnek. Úgy gondolom, ha ragaszkodnak ahhoz, hogy ne lakjak ott továbbra, akkor ki kell, hogy adják az apai örökség rám eső részét a közjegyzői okiratnak megfelelően.

Egy ismerősöm szerint - nem jogász végzettségű - nem tehetnek ki, mivel ideiglenesen oda vagyok bejelentkezve, ott lakom, így a testvérem a szobámba be sem léphetne, mert az már birtokháborításnak számít, albérleti díat nem követelhet tőlem, és nem kötelezhetnek arra, hogy költözzem el,a gyermekének pedig pláne semmi keresnivalója ott.

Elnézést, hogy kicsit hosszúra sikerült.
Előre is megköszönöm válaszukat.

barbara7171 # 2014.02.01. 03:53

Sziasztok!
A következő problémára szeretnék választ kapni.Kislányom márciusban lesz 3 éves.Az édesapja nincs megnevezve és nem is akarom.A gyerek 3 éves koráig egy képzelt apát kreál a gyámügy.Most költözöm külföldre a gyerekkel.A szülinapja előtt hazamegyek és a gyámüggyel megcsináljuk a képzelt apát.Bejelentem nekik,hogy külföldre,eu-n kívülre költözöm.Viszek egy jövedelemigazolást és egy papírt az óvodából,ahova a gyerek járni fog.A gyereket nem viszem haza.Szerintetek lehet e valami probléma ebből?Például nem járulnak hozzá a költözéshez vagy látni akarják a gyereket is stb.

ObudaFan # 2014.01.31. 12:56

SoSAngel

Azt írtad, hogy a párod vásárolta. Akkor tehát ő a tulajdonos. Akkor ki jelentkezett oda be engedély nélkül.

SoSAngel # 2014.01.30. 18:31

Tisztelt Fórum!

Az alábbi ügyben kérném segítségüket. Hat éve az akkori párommal vásároltunk egy ingatlant nevetséges áron, az ő nevén én mint tanú voltam feltüntetve. A jelen helyzet az hogy ki akarnak semmizni a jelenlegi párjával mindenből. Bejelentkezni nem jelentkeztem be oda se ideiglenesen se állandóra. Ők most a tulajdonos beleegyezése nélkül bejelentkeztek oda, valószínűsíthetően az okiratot meghamisították, mivel a tulajdonos elismerte hogy ő az említett személynek nem írt alá semmit. Viszont az a legnagyobb baj, hogy a tulajdonos is mellettük áll őt nem érdekli ez az egész, mondván egyezzünk meg mi. Mivel nekik most állandó lakcímük van oda, még az ott hagyott dolgaimat se tudom elhozni. A kérdésem a következő lenne, a lakcímbejelintése papír meghamisítása okirat hamisításnak minősül e és ha igen milyen következményei vannak. A ház már nem érdekel mert több mint valószínű, hogy nem tudok semmit tenni viszont a bútorok és a dolgaim még ott vannak. A bútorokról a papírokat maguknál tartják, viszont azokról tudok másolatot szerezni. Ha a hatóságnak megmutatom a jelen iratokat akkor elhozhatom e anélkül hogy bármiféle polgári pereskedés lenne e ha nem adják oda.

Tisztelettel

Judit7709 # 2011.02.28. 19:05

Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.28. 18:57

OFF
Nem lehet ezzel a szar fórummotorral egy pusszantós szmájlit írni. B- * * *

ON

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.28. 18:56

Annak a hányadnak a 3/10-e, amelyen haszonélvezete van.

B-

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.02.28. 18:46

13/20-d.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.02.28. 18:44

Nem lehet 3/10-d.

A fele részen van haszonélvezete.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.28. 18:09

Ez esetben a haszonélvezet reális értéke kb. 3/10, perben valószínűleg ennyit kaphatna az édesapád. Plusz igényt tarthatsz a késedelmi kamatra, ami kb. évi 5%.

Judit7709 # 2011.02.28. 17:33

Édesapám 59 éves, a lakást 2009-ben adtuk el.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.28. 17:18

Hány éves édesapád?

(A szerződést szerkesztő kollégát ismeretlenül is csókoltatom.)

Judit7709 # 2011.02.28. 16:51

Édesapám öcsémmel közösen kiszámolta, hogy ennyi jár nekem. erről kaptam egy kézzel írt elszámolást, hogy hogyan osztották el a lakás árát de semmi féle hivatalos és nem hivatalos papírt nem írtunk alá. A lakás eladásáról is csak akkor szóltak amikor a vevővel a szerződést kellett aláírni, addig nem is tudtam róla.

monalisa1 # 2011.02.28. 16:51

Judit, a vételárból neked és az öcsédnek fillérre azonos összeg járt az egyező tulajdoni arányok alapján.

pazs # 2011.02.28. 16:43

De kicsoda közölte? Ugyanannyit kaptál, mint az öcséd?
Egyébként az ellenérték megállapodás kérdése.

Judit7709 # 2011.02.28. 16:35

Nem volt megállapodás, tényként közölték az öcsémmel hogy nekem ennyi jár. A vevő édesapám számlájára utalta a vételárat.

monalisa1 # 2011.02.28. 16:31

Az apukád részéről ajándékozás történne az összegre vonatkozóan -bankon keresztül számládra és ekkor nem illetékköteles-, de a testvéred mit szól hozzá hogy elvinnéd a vételárból az apai rész egészét?!

pazs # 2011.02.28. 16:29

Oké. Akkor úgy kérdezem, hogy hogyan állapodtatok meg, mennyi az özvegyi jogról lemondás ellenértéke?

Egyébként igen, mivel édesapád ellenérték fejében mondott le az özvegyi jogáról, nem jár neked a teljes vételár egynegyede, hiszen azt az ellenértéket, aminek fejében édesapád lemondott, azt te fizetted. De hogy az mennyi, azt nem tudhatom.

Amúgy mi volt az adásvételiben, a vételár hogy oszlott meg köztetek? Vagy mindent egy helyre fizetett a vevő, most meg gondolkodtok, hogy kéne elosztani?

Judit7709 # 2011.02.28. 16:26

Az első írásomban nem jól írtam. A lakás vételárának nem kaptam meg a rám eső részét, hanem kb. csak a rám eső rész felét. Mert a többit levonta özvegyi jog címén.