Gyermekelhelyezés, válás...


ObudaFan # 2019.01.07. 07:57

kerdes32

A drogfogyasztásnak is ezernyi fokozata lehet. Majd a szakértőnek, illetve a bíróságnak értékelnie kell, hogy az apa állapota a gyermeket mennyiben veszélyezteti, és ez alapján szabályozni a kapcsolattartást, szükség esetén dönteni a felügyelt kapcsolattartásról.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.24. 11:26

Örökbefogadás.

Zsuzsanna89 # 2018.08.24. 08:39

Tisztelt Fórumozók!
A gyermekem 4 hetes, és hivatalos apasági elismerő nyilatkozatunk van. Az édesapa viszont lemondana a gyermekről. Ennek mi a leggyorsabb módja? Én sem szeretném ha a gyerekem apja lenne. A mostani élettársam venné a nevére a kicsit. Köszönöm a tanácsokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.19. 16:21

Most miért javítottad ki a helyes válaszomat rosszra?

Burn Out # 2018.08.19. 12:52

Erika1955:

Hány évesek a közös megegyezéssel összehozott gyerekek?

Ha a házasság felbontásában, a vagyonjogi részben közös megegyezéssel meg tudtok állapodni (részítélettel), nincs akadálya, hogy a gyermekekkel összefüggésben pereskedjetek.

ovariz # 2018.08.19. 12:21

Tisztelt Tagok

Gyermekelhelyezés esetünkben megtörtént.
A két nagy már dönthetett, ők maradtak. A picit a költözéskor az anya elvitte magával, azért mert ő az anyja.
A bíróság döntött, így én nevelem mindhárom gyermekemet.
A pici minden cuccát, ruháit, bútorait, játékait az anyja elvitte, semmit nem adott vissza.
Az elhelyezésnél erre nem tértünk ki, de szeretném visszakapni a gyermekem személyed dolgait, bútorait, mivel két hetente két napot nem tölt itthon a gyermek.
Az anyját felszólítottam hogy számoljon el a ingóságokkal, de nem teszi. Beballagok a gyámhivatalba, de velük még nehezebb. Van rá jogszabály, hogy el kell számolni felém a pici ingóságaival vagy nem? Ha van akkor melyik? Mire hivatkozzak?
Előre is köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.15. 13:29

A közös megegyezéshez pont abban kellene megegyezni, amiben nem tudtok, és abban nem lenne muszáj, amiben megegyeztetek.
(Megjegyzem, az a helyzet, amelyet vázoltál, a közös szülői felügyeletet kizárja. Hiszen annak lényege, hogy közösen, egyező akarattal döntetek a gyereket érintő minden kérdésben. Így például abban is, hogy kaphat-e fagyit, és abban is, hogy hol aludjon ma este.)

Erika1955 # 2018.07.15. 12:44

Tisztelt , ügyvéd úr

Férjemmel eldöntöttünk, hogy elválunk, megromlott házzasságunk miatt.KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL Van 3 gyermekünk. Közös felügyelet mellett döntöttünk, de a férjem szeretné a gyermekeket.Úgy szeretné, ha a lakcímük továbbra ia az apánál lenne. Egy hónapban többet lennének a gyerekek nála. Semmit nem tud ellenem felhozni a gyerekekkel kapcsolatban. Nincs indoka ))Mai napig én látom őket el,( mosok fözök takarítok). Vagyonilag megegyeztünk. Kifizeti a vagyonunk felét. Ebben nincs vita köztünk.A gyermekeket nem szeretném ha ő nevelné . Lehetséges-e hogy közösmegegyezéssel adjuk be a válókereset, de a gyermekelhelyezés miatt pereskednünk kell.a VAGYONÉRT PEDIG NEM.Lehetséges hogy gyermekelhelyezre külön pert kell hogy elinditsak ?

VÁROM VÁLASZÁT

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.05. 12:32

Nem valószínű. Elvileg ugyan a bíróság a felek egyezségét is felülbírálhatja, ha az szerinte a gyermek érdekét sérti; de én ilyen ítélettel még nem találkoztam.

Luca1234 # 2018.07.05. 11:56

Köszönöm a válaszát! Még az lenne a kérdésem, hogy ha az édesanya mint felperes 35-35 ezer Ft-ban kéri megállapítani a gyerektartást, ezt az alperes az apa elfogadja. Akkor a bíróság megállapíthat többet, látva az apa jövedelem igazolását?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.04. 07:56

Megegyezni meg lehet benne. Ítélethez talán egy kicsit sok a nyolc hetenként két hét.

Luca1234 # 2018.07.04. 07:34

Tisztelt Szakértők!

Bátyám kapcsolata megromlott gyermekei anyjával. Külföldön dolgozik 7-8 hetente jár haza (nem lehet pontosan tudni). Kérdésem az lenne, hogy elméletileg van-e akadálya annak, hogy mikor hazajön 1-2 hétre megkaphassa teljes időra a gyerekeket? Tökéletesen el tudja látni őket és ebben az időszakban vinné oviba, suliba a gyerekeket.A bíróság általában engedélyezi a ilyen időszaki láthatást?
Köszönöm: Luca

ObudaFan # 2018.06.22. 04:28

Azért a válaszhoz ismerni kellene a szakvéleményt is és az elsőfokú ítéletet is. Mindenesetre ha a szakvéleményben tényleg ez van, akkor nem lesz könnyű.

picilány13 # 2018.06.21. 20:56

Jó estét kívánok!Szeretnék segítséget kérni!Első fokon sajnos az apánál helyezik el a lányom.Fellebezés a kapcsolatban mit tudnék benyújtani?.Közben őt úgy mondja nekünk,aki szokott értem jönni.A párom akivel 4 éve vagyunk együtt,2 éve neveljük apucinak szólitja.Bírónő azért döntött ugy,mert 2 pszichológia szakvélemény,szorosabb a kapcsolat a vér szerinti apjával,szigorúbb vagyok, és a tanúk szerint is közelebb áll az apjához.(én 6,ő 4 tanút vitt)Mit tudok tenni.Ő a mindenem,bármit megteszek érte!

Tengereczki # 2018.05.18. 07:17

Info, ha esetleg másnak is szüksége lenne infóra felváltva gondozás témában: a családi pótlék igénylő lapon van egy ilyen nyilatkozat, V. szekció, lap alján, ez alapján lehet 5050%-os családi pótlék megosztást igénybe venni. Azt gondolom, hogy az megfelelő ennek az igazolására.

wers # 2018.05.15. 09:14

Nem tudom, postás még nem voltam :) és nincs is ilyen ambícióm.
Csak említettem egy másik példát, ahol kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.15. 09:06

Biztos lehetsz benne, hogy a postás nem kéri.

wers # 2018.05.15. 08:15

Nem tudom máshol mikor mit kérnek, az okmányirodában - bocsi kormányablak - születési anyakönyvi kivonatot is kérnek a szülő okmányai mellett.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.15. 06:47

legfeljebb azt kell igazolnod, ki vagy. Arra meg ott a személyi.

Tengereczki # 2018.05.15. 06:31

Értem, köszönöm, akkor egyelőre marad a sima A4, gondolom tanuk kellenek rá, ugye?
Közös felügyelet esetén egyébként, ha nem közös már a lakcím a gyerekkel, akkor hogyan lehet igazolni pl. egy postán a nevére küldött csomag átvételekor stb., hogy én vagyok a szülő és hivatalosan eljárhatok a nevében? Bírósági végzést kell magamnál hordanom folyamatosan vagy van ennek más egyszerűbb, elfogadottabb módja?

ObudaFan # 2018.05.14. 13:59

Nyilván minél nagyobb biztonságot akartok, annál inkább a formailag erősebb okirat felé tolódik a dolog, de a sima A!-esen kötött megállapodás is tanúsít annyit, hogy miben állapodtatok meg.
A4

Tengereczki # 2018.05.14. 13:43

Értem, köszi, amennyiben ez nem opció, akkor van erre valamilyen más megkötés? Ilyen nyilatkozatot bíróság nélkül is lehet tenni, csak nem tudom milyen formai követelményei vannak. Túl egyszerűnek tűnik egy sima A4-es írás ahhoz képest, hogy minden más területen papírhalmokat kell gyártani :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.14. 10:36

A legjobb az lenne, ha bíróság előtt módosítanátok az egyezséget, ha már megkötni is ott kötöttétek.

Tengereczki # 2018.05.14. 10:05

Sziasztok, felváltva gondozásról milyen nyilatkozatot érdemes készíteni, van erre valamilyen formanyomtatvány? Közös megegyezéssel, közös felügyelettel váltunk el, az egyezségben meghatároztunk egy minimum kapcsolattartást (kéthetente hétvége, stb.) + azt is, hogy a családi adókedvezmény rám eső részét átutalom az anyukának. Így mivel ez az egyetlen papír jelenleg arról, hogy hol mennyit vannak a gyerekek, szeretnék a felváltva gondozásról is egy közös nyilatkozatot készíteni, mielőtt a családi pótlékot és adókedvezményt igénybe venném és kifizetném nekik, nehogy ebből később gond legyen (pl. megromlik a viszony és ideiglenesen kevesebbet jöhetnek a gyerekek és akkor anyuka igénybe veszi az értesítésem nélkül a teljes adókedvezményt és közben én is igénybe veszem továbbra is felét és persze utalom is neki továbbra is, ahogy megbeszéltük és majd év végén szembesülök azzal, hogy vissza kell fizetnem a saját pénzemből adóhátralékként, mert elvileg jogosulatlanul vettem igénybe). Csak az van, hogy nem találtam ehhez semmilyen nyilatkozat mintát. Elég annyi bele, hogy x és y kijelentjük, hogy nevesített y gyermekeinket felváltva gondozzuk és kész? Köszi.

alfateam # 2018.05.09. 14:01

Érdekes történet amiben minden csak rólad szól...

Bocs, nem egészen, ez például az apáról szól:Apuka elég instabil lelkileg és kiderült, hogy vannak drogproblémái is