Kapcsolattartás végrehajtása


nina3 # 2015.02.06. 16:49

Sziasztok!

Mi gondoltok erről a kapcsolattartásról?Egyedül nevel gyermekem(az apa
agresszív,az apa alkoholt fogyaszt,az apa öngyilkos
akart lenni-rendőrség majd gyógykezelés tehát papír, orvosi vélemény hogy baj van-,én sürgősségi 1 heti lábadozás itthon,)megszabadultunk gondolom én,tovább
sms zaklatások,majd papír hogy lemond a láthatásról,pár hónap múlva sms a gyermek nála levő tartozkodására
vonatkozó "ajánlatok",pár hónap múlva adjam vissza amit a gyerekre költött.Szóval már maga sem tudja mit akar.
Gyámügy kinevet,és az lesz amit az
apa akar közli,mert ezeket nem lehet kapcsolattartásnál figyelembe venni és amennyi időt csak lehet megítél neki.

Eszti08 # 2015.01.24. 09:22

És miből gondolja, hogy 1 olyantól, aki még álltalánosiskolába is meg bukott évet ismételt. Tanulni lehet valamit?
És miből gondolja, hogy most tartja,amikor feketén dolgozik, és mindene a felesége nevén van?
E.

groszfater@gmail.com # 2015.01.23. 14:03

Pedig jó-lenne ha menne, talán tanulna valamit, megtanulná, hogy az ujj a kéz ujjait jelenti..
ha nem megy kapcsolattartásra érdemtelenné válik a tartásra ha nagykorú lesz...

Eszti08 # 2015.01.23. 13:31

Tisztelt jOgi forum!

Szeretném megkérdezni,hogy aki 16 éves, mire számithat, ha nem megy kapcsolatra az apja ujj családjához?
Milyen büntetést kap, vagy elviszik?

Köszönöm:
E.

Csabees6639 # 2015.01.13. 15:31

Köszi Zizzz! Már meg is csináltam! :)

Zizzz # 2015.01.13. 15:03

Készíts útnyilvántartást! A megtett km-ekre a NAV üzemanyagnormáinak figyelembevételével és a NAV üzemanyagáraival ki lehet szépen számolni, mennyibe került a mutatvány neked. Neten rengeteg nyomtatvány elérhető.

Csabees6639 # 2015.01.13. 14:03

Köszönöm válaszát! Én is így gondolnám, ennek ellenére felszólított az ügyintéző, hogy 8 napon belül számlával igazoljam költségeim! Személygépkocsi esetén többszörösen nehézkes ezt a számlát elővarázsolni! :) Nem annyiról, nem akkor tankoltam... Stb!

Mit javasol, mit tegyek?

ObudaFan # 2015.01.13. 13:27

Azzal, hogy a Korm. r. nem számlával történő igazolást, hanem megfelelő igazolást ír elő, egy gépjárművel megtett útra pedig aligha számlával lehetne bármit igazolni.

Csabees6639 # 2015.01.13. 09:54

Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretnék segítséget kérni kapcsolattartás meghiúsulása ügyében. Kértem a gyámhivatalt, hogy a kapcsolattartás meghiúsulása kapcsán állapítsa meg a költségeim. Erre kaptam egy levelet, miszerint a 149/1997. kr. 30. § (2) bekezdés alapján számlával igazoljam a kiadásaim. Telefonos egyeztetés során is megerősítette az ügyintéző, hogy előre kiállított számlával kell igazoljam költségeim. A bökkenő csak az, hogy személygépkocsival járok a gyermekemért, üzemanyagot nem az oda utazáskor tankolok, nem pont akkora összegben amennyi az oda-vissza út, és végül nem kérek számlát abban a hiszemben, hogy hátha nem adja oda gyermekem az anya.
Mire hiavkozással kérhetem számla átadás mellőzésével a gyámhivatalt, hogy állapítsa megköltségeim?

ObudaFan # 2013.09.15. 12:06

Meg lehet próbálni, de szerintem az "óvoda utánnal" nem biztos, hogy a gyámhatósági gyakorlat tud mit kezdeni.

Zotyika # 2013.09.14. 18:46

MIért ne tudná? Elég konkrétan van megfogalmazva ahhoz hogy végrehajtható legyen. Be kell menni a gyámhivatalba és kérni a végzés végrehajtását. Ehhez igazolni kell, hogy mentetek az óvodába érte. Ha eddig nem így jártatok el, akkor menjetek minden nap érte.
Az óvoda hozzáállása érdekes, mivel úgy tűnik a szülői felügyeleti jog nincs korlátozva, az ideiglenes intézkedés pedig alapból ezt nem korlátozza -miképp az ítélet- így oda kell adniuk. Rendőrt kell hívni és kiadják, miután igazoltad, hogy te vagy az édesanyja és ők nem tudnak ennek ellentmondó illetve szülői felügyeleti jogtól megfosztó iratot bemutatni.

ObudaFan # 2013.09.10. 21:11

A gyámhatóságnak kellene ezt végrehajtani, csak nem tudja, mert nincs konkrét időtartam, amíg az anyánál lehetne a gyermek. Szerintem a legjobb lenne a bíróságtól kérni egy új ideiglenes intézkedést.

Nagynénike # 2013.09.09. 07:38

Sziasztok!

Adott egy idén tavasszal kelt bírósági végzés, amelyben az édesanya láthatását, a gyermekelhelyezési per lefolytatásáig az alábbiak szerint határozták meg:

„Az anya jogosult minden hétköznap óvoda után találkozni a gyermekkel, kedden, szerdán, csütörtökön. Az anya jogosult a gyermeket az óvodából elhozni, vele a lakáson tartózkodni, majd a gyermeket legkésőbb 18 órára köteles az apa lakására visszavinni.”

„Ezen felül minden második hétvégén, páros héten pénteken jogosult az anya a gyermeket az óvodából magával vinni, és köteles őt vasárnap 17 óráig az apa lakására visszavinni.”

„A végzés fellebbezésre tekintet nélkül előzetesen végrehajtandó.”

Az apa 3 hónapja semmilyen úton sem engedélyezi a láthatást, az óvoda nem adja oda a gyermeket az édesanyának arra hivatkozva, hogy az apa nem engedélyezi, de az utóbbi időben már délben elviszik a gyermeket az óvodából. A telefoni megkeresésre vagy nem válaszolnak, vagy azt mondják, hogy nem érdekli őket a bírósági végzés, nem találkozhat az édesanya a gyermekkel.

Mindenki (óvoda, rendőrség, családsegítő) a gyámhivatalhoz irányít, de ott csak sajnálkoznak, és elmondásuk szerint nem tehetnek semmit. Felszólították az apát, behívták, de megteheti, hogy nem megy be. Idézem: „erőszakkal nem vehetjük el a gyermeket, hajlandóságot kell mutatni”. Na az nincs.

Más érdekesség: az Önkormányzat, mint az óvoda felettes szerve az alábbi információt adta, idézem „Az ideiglenes határozat azért ideiglenes, hogy azt vagy betartjuk vagy nem...”

Kérdés, hogy a megfogalmazás szerint kedden, szerdán és csütörtökön az apának joggal adja ki az óvoda a gyermeket?

Kérlek adjatok tanácsot, hogy kihez forduljunk, mit lehet tenni az ügyben.
(Mivel az édesanya igen nehéz anyagi helyzetben nevel egyedül egy másik gyermeket, így ügyvédre már nincs anyagi fedezet. Esetleg tud valaki szociális alapon jogsegélyezőt?)

Előre is köszi.
Nagynénike

mulan # 2013.09.06. 06:24

Kedves ObudaFan!
Nagyon köszönöm az értelmezést!

ObudaFan # 2013.09.05. 14:01

- Idén hivatalosan az őszi szünet 2013.10.28.-10.31-ig tart, ez hétfőtől csütörtök, utána szünnap, majd egy apás hétvége következne. A szünetek második fele apukáé, itt pontosan melyik időszakot kell megfelezni? Csak a hivatalos szünetit, tehát 31-ig, vagy az első tanítási napig számoljuk?

A hivatalos szünetet, ami iskolánál egyértelmű. Óvodánál ezzel szemben hol az iskolait látom alapul venni, hol a zárva tartást, hol a foglalkozásmentes időszakot.

A téli szünet hivatalosan dec.23-jan.3ig tart, ami egy pénteki nap, de első tanítási nap csak hétfőn van. Itt is meddig számolódik a szünet, honnantól feleződik? Ráadásul az apa láthatása a téli szünet 2.fele, valamint dec. 26.-a reggeltől estig azzal a megkötéssel, hogy ha dec.27.az ő kapcsolattartási idejébe esik, akkor nem kell hazahoznia a gyereket. Itt most akkor hogy nézne ki a szabályozás szerinti láthatás? Merthogy 27-e az én időszakomba esik. Elviszi dec. 26.-án, hazahozza aznap este, aztán pár nap múlva, amikor lejár a szünet fele, akkor viszi újra? És a 26-a az beleszámolódik a felébe, vagy hozzáadódik +1 napként?

Ha szigorúan a szabályozást vesszük alapul, ebből bizony ez a teljesen logikátlan dolog következik.

mulan # 2013.09.04. 13:15

Meg jön még hozzá ugye a gyámügy, aki ugyanazt a bírói határozatot hol így, hol úgy értelmezi, aszerint, hogy kinek a beadványában szerepel. Az is megér egy misét.... Már csak ezért is mennék inkább elébe a feljelentgetéseknek.

A pontos szöveg így hangzik (az apa az alperes):

"Az alperest feljogosítja az őszi, a téli, a tavaszi szünet második felében a gyermekkel való időszakos kapcsolattartásra a kezdő nap 9 órától a zárónap 18 óráig azzal, hoyg amennyiben a szünet páratlan számú, úgy gyermek átadására a szünet középső napjának 13 órajakor kell sorra kerülnie a felperes ingatlana kapujában. Az alperes minden évben december 26. napján 9 órától 18 óráig jogosult a gyermekkel időszakos kapcsolatot tartani azzal, hogy amennyiben december 27. az alperesi szünidei kapcsolattartásra esne, úgy a gyermeket csak a szünidő végén kell a felperesnek visszavinnie, míg december 24.én és 25.-én a gyermek a felperesnél tartózkodik."

Köszönöm!

ObudaFan # 2013.09.04. 10:56

Az óvoda az örök probléma a szünetek tekintetében, hogy mi is a szünet ott.
Tudnád idézni az időszakos kapcsolattartás pontos rendezését?

mulan # 2013.09.04. 09:05

Kedves Fórumozók!
4,5 éves válóper után végre idén sikerült elválnom, most lesz az első időszak amiben szünidők is szabályozásra kerültek. A gyerekem még óvodás. Mivel az apa folyamatosan feljelentget bennünket a gyámhivatalnál (holott minden alkalommal ott van nála a gyermekünk!), nem szeretnék újabb és újabb alkalommal a gyámhivatalhoz bejárni, így a segítésgeteket kérném a szabályozás értelmezésében.
Főleg az őszi és a téli szünet lenne érdekes (a többi érthető).
Az apai folyamatos kapcsolattartás minden páros hétvége péntek du. 4-től vasárnap 18 óráig tart, és minden páratlan hét szerda estétől csütörtök reggelig van még nála.

- Idén hivatalosan az őszi szünet 2013.10.28.-10.31-ig tart, ez hétfőtől csütörtök, utána szünnap, majd egy apás hétvége következne. A szünetek második fele apukáé, itt pontosan melyik időszakot kell megfelezni? Csak a hivatalos szünetit, tehát 31-ig, vagy az első tanítási napig számoljuk?

  • A téli szünet hivatalosan dec.23-jan.3ig tart, ami egy pénteki nap, de első tanítási nap csak hétfőn van. Itt is meddig számolódik a szünet, honnantól feleződik? Ráadásul az apa láthatása a téli szünet 2.fele, valamint dec. 26.-a reggeltől estig azzal a megkötéssel, hogy ha dec.27.az ő kapcsolattartási idejébe esik, akkor nem kell hazahoznia a gyereket. Itt most akkor hogy nézne ki a szabályozás szerinti láthatás? Merthogy 27-e az én időszakomba esik. Elviszi dec. 26.-án, hazahozza aznap este, aztán pár nap múlva, amikor lejár a szünet fele, akkor viszi újra? És a 26-a az beleszámolódik a felébe, vagy hozzáadódik +1 napként?

A másik kérdés, hogy a gyerek még óvodás, ahol nincsenek szünetek (csak összevont csoportok), illetve nem feltétlenül esik egybe a hivatalossal. Persze a felére viheti akkor is, de ebben az esetben melyik szünetet kell alapul venni, az óvodait vagy a hivatalost?

Ne haragudjatok, de nekem ez még kínai, és sajnos apukával semmit sem lehet megbeszélni, ő azonnal a gyámügyhöz rohangál, és feljelentget, én meg nem akarok utólag rádöbbenni hogy is kellene értelmezni.

Előre is köszönöm a segítséget!
mulan

bono32 # 2013.08.11. 15:30

Kedves darky69!

Az anya nyilvánvalóan nem a gyermek érdekében cselekedett, amikor: "Az anya június 23-án nem adta át a gyereket az apának arra hivatkozva, hogy nyári szünetet mint fogalmat csak az iskolás korú gyermek vonatkozásában lehet értelmezni.."

Nekem döntöttek két gyh majd közig bíróság szinten, hogy a nyári szünet a köztudatban ismert, definit fogalom, amihez lehet kötni az időszakos kapcsolattartásokat a gyermek iskoláskora előtt is. A szünetet persze az EMMI rendelet adja meg, nem az adott óvoda egyéni szabályai.

Ha pedig az anya szerint a nyári szünetet csak iskoláskortól lehet értelmezni, akkor szerinte az időszakos kapcsolattartás hiányában a folyamatos kapcsolattartás járna? Ez pedig non sense.

Üdv,

MrTP # 2013.07.16. 20:03

sajnos mar megint ide kell irnom, ez ami ebben az orszagban folyik az egyszeruen verlazito. Az anyuka megtagadta a juniusi lathatasokat, erre feljelentettem a IVik keruleti gyamon, az ugyintezot biztos lefizette, mert most kuldtek egy papirt, hogy ahelyett, hogy intezkednenek es felszolitanak az draga latos anyukat, hogy azonnal engedelyezze az apai lathatasok potlasat ugyet inditanak kivizsgaljak ami 30nap, tehat 1 honap no lathatas, meg egy honap kivizsgalas,......ja es draga latos edesanyuka a nagy arcaval bele irta a jegyzokonyvbe, hogy o idezem: " johiszemuleg tagadta meg az apukatol a lathatas,mert szerinte nyaranta csak 3 het jar es majd szeptemberben potolhatjuk az apai lathatast mert o mar mas programot szervezett a gyereknek es igy nem all modjaban potolni az elmaradott lathatasokat" Ezt a tisztelet gyamugy 30 napig fogja vizsgalni, tehat vege a nyarnak apuka fizesse csak a gy. tartast nyugodtan lathatas elmaradt...slussz passz, mi folyik itt ebben az orszagban? Mit lehet tenni itt senmilyen himnemu allampolgarnak nincs joga semmihez? egyszeruen rohognek a markukba? mar nagyon elkeserito ez. Kerem tanacsoljanak valami felsobb szervet aki azonnal intezkedik. Mit kell itt vizsgalni maga a gyerek anyja irasba adta, hogy nem adta a gyereket oda apai lathatasra Juniusban...miert nem az az elso, hogy ezt potoltatjak?

ObudaFan # 2013.07.15. 14:29

Nem feltétlenül. A téli szünetből is megilleti a gondozó szülőt olyan mértékű idő folyamatos kapcsolattartástól mentesen, mint amennyi az időszakos kapcsolattartás mértéke.

kos07 # 2013.07.15. 10:54

Ha a "karácsonyi" időszakos kapcsolattartás dec. 26-tól 29-ig tart, és ha 29-e pont páros péntekre esik (ami az időszakos szabályozással egyezik), akkor a gyerek dec. 26-tól 31-ig van apai kapcsolattartáson?

ObudaFan # 2013.07.08. 09:11

A külön élő szülő kétszer egy hetére, valamint a gondozó szülő kétszer egy hetére nincs folyamatos kapcsolattartás.

kos07 # 2013.07.05. 16:55

Premissza 1.:
"A kapcsolattartásra jogosult szülőt a folyamatos kapcsolattartás keretében a gyermek elvitelének joga és visszavitelének kötelezettsége minden páros héten pénteken 17:00 órától vasárnap 18:00 óráig illeti meg."

Premissza 2.:
"Időszakos kapcsolattartás keretében az apát megilleti a gyermek általános iskolai tanulmányaik megkezdéséig, a nyári időszak alatt, általános iskolai tanulmányainak megkezdésétől a nyári szünetben - kétszer egy hét idő tartamban - július és augusztus hónap első teljes hetében az első napon 10:00 időtartamban az utolsó napon 18:00 óráig a gyermek elvitelének jogával és visszaadásának kötelezettségével."

Premissza 3.:
"Nincs helye folyamatos kapcsolattartásnak az időszakos kapcsolattartás ideje alatt, valamint a gyermeket gondozó szülőt megillető, a gyermekkel folyamatosan együtt tölthető időtartam alatt, amelynek mértéke megegyezik a kapcsolattartásra jogosultat megillető időszakos kapcsolattartás időtartamával."

Konklúzió:
Az egész nyári időszakra érvényes, hogy nincs folyamatos kapcsolattartás, vagy csak arra a kétszer egy hétre? A páros hétvégék a nyári időszakra nem érvényesek?

ObudaFan # 2013.07.05. 09:23

Az EMMI rendelet hatálya nem terjed ki az óvodákra. Nekem hasonló ügyben egyelőre az a tapasztalatom, hogy a gyámhatóságok és a bíróság is leginkább az óvodai zárvatartással azonosítja az intézményi szünetet még óvodáskorú gyermek esetén is, bár láttam már olyan bírósági álláspontot, hogy évzárótól évnyitóig tart óvodában az intézményi szünet. Két éves gyereknél még ez sem sok támpont, de arra túl nagy gyakorlat nem lehet, mert eleve csak egyezség esetén szabályoz a bíróság nyári időszakos kapcsolattartást két éveseknél.