gyerektartásdíj


Márti71 # 2018.10.19. 13:23

Azt mondták nem reagált az apa a biróság levelére.Az édesanyjával él, 50 éves rendszergazda,a jövedelmét nem tudom csak feltételezem olyan nettó 180.000ft.Van még két gyereke, az egyik egyetemista a másik közép iskolás.Én közalkalmazott vagyok,a közös gyerek most kezdte az iskolát a jelenlegi gyerektartás csak a menzát fedezi.Az eddigi 13.000 ft helyett 26.000 ft szeretnék.

ObudaFan # 2018.10.19. 12:20

A felek vagyoni, jövedelmi helyzetének és a gyermek szükségleteinek a teljes áttekintésére lenne szükség. Plusz a keresetedet ismerni kellene, és ha van ellenkérelem, azt is.

Márti71 # 2018.10.19. 12:17

Milyen adatot szeretnél tudni?

ObudaFan # 2018.10.19. 11:52

Márti71

HA tárgyalást tűztek ki, akkor kellett, hogy reagáljon, mert ha nem reagált volna, akkor bírósági meghagyást bocsátottak volna ki.
Annak a megjósolásához, hogy mi várható, gyakorlatilag semmilyen adatot nem adtál meg.

oligaliga # 2018.10.19. 11:15

Márti71

Ha az apuka válaszra sem méltatja a bíróságot, akkor azt a perelőkészítő szakaszban is úgy veszik, hogy nem vitat semmit, ezért bírósági meghagyásnak van helye. Ezt kellene a bíróságon megsürgetni.

Márti71 # 2018.10.19. 11:09

2018.márciusban adtam be ,h emeljék a gyerektartást 6 és fél éve (13.000 ft)beadtam minden hiány pótlást azóta semmi,ki küldték apukának aki válaszra sem méltatja a biróságot.Teljesen el vagyok keseredve ,h az egész ügyből nem lesz semmi.Talán decembere kitüznek tárgyalást .Azt szeretném megkérdezni mi várható ha megjelenik vagy ha nem jelenik meg a tárgyaláson.Meddig lehet egy ilyen ugyet elhuzni hiszen apukának ez a célja.

Köszönöm

kivike # 2018.09.20. 11:51

Például annak, hogy az apát nem érdekli, hogy a gyerek semmit nem csinálna magától,csak játszana a számítógépen meg a telefonon. Nem fontos neki,hogy sportoljon vagy bármi egyéb hasznos dolgot csináljon.

5 év után kérni felügyeleti jogot, nem az volt a cél, hogy ellehetetlenítsen, megmutassa, hogy (ahelyett, hogy fizette volna a tartást a lányára, akit amúgy le...,) vele nem lehet ám packázni.

ObudaFan # 2018.09.20. 10:34

a vagyoni helyzet,az, hogy a kislány csak velem van, hogy a fiam pedig félidőben, erőleljesen befolyásoló körülményeknek számithatnak? Vagy ha nem, akkor mi? Ha esetleg nem annyira gond, kérhetnék egy kicsit konkrétabb válaszokat?

Elsősorban a gyermekek szükségleteitől, amik lehetnek eltérőek.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.20. 08:40

Minek? Melyik a szülői felügyeleti jognak az a szelvénye, amelyet az amúgy a szülői felügyelet gyakorlására általában jogosított másik szülő nem tud szerinted megfelelően gyakorolni?

Ezeknek az eljárásoknak nem az ám a célja, hogy a másikat bosszantsuk, megmutassuk neki, mennyire tudunk kellemetlenkedni.

kivike # 2018.09.20. 07:25

Nem a közösre, az osztottra lennék kívácsni.

4:168. § [A különélő szülő feljogosítása egyes szülői felügyeleti jogok gyakorlására]
...
(2) A bíróság a gyermekétől különélő szülőt feljogosíthatja a gyermek gondozásával, nevelésével összefüggő egyes feladatok ellátására, és ...

Jól értelmezem, hogy erre hivatkozhatnék?
A többi kérdés válasza is érdekelne, ha nem okozok nagy gondot ezzel.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.19. 18:22

Közös szülői felügyeletet a bíróság ítélettel nem rendel el.

kivike # 2018.09.19. 17:25

Ha csak a jövedelmet nézzük... a vagyoni helyzet,az, hogy a kislány csak velem van, hogy a fiam pedig félidőben, erőleljesen befolyásoló körülményeknek számithatnak? Vagy ha nem, akkor mi? Ha esetleg nem annyira gond, kérhetnék egy kicsit konkrétabb válaszokat?
A lenti kérdésem másik felére is kaphatnék valamiféle támpontot?
És még lenne valami,bár nem tartás. Fiamra osztott felügyeletet a délutáni elfoglaltságaira kérhetek-e? Még a fellebbezési időben vagyok. Tavalyi iskolaévben elkezdett kosár edzésre járni, nem szeretném, ha megszakadna. Azt is én eröltettem és jártam utána, hogy sportoljon a gyerek amit szeretne, mert különben csak a gépet és a telefonját nyomkodná.

ObudaFan # 2018.09.19. 12:26

Ha 100.000 Ft a különbség a nettótok között, akkor egy 15-20.000 Ft lehet egy átlagos tartásdíj-kiegészítés, de ahogy írtam, ez erőteljesen változhat a körülményektől függően.

kivike # 2018.09.19. 11:40

10 éve nem vagyunk együtt, 5 éve apa nem törődik a kislánnyal semmilyen téren, se hétvége, se szünetek, se egyéb. Fiam 5 éve felváltva él itt is, ott is. Kislány "enyém" lett,mert apa lemondott a jogáról, fiam övé, mert hülyeségem miatt bíró végül is így rendelkezett. Másfél éve beadtam kislányra gyerektartás igényt 35.000ft-t, mert ez alatt az 5 év alatt nem fizetett, én meg már nam bírtam anyagilag. Akkor még 4 gyerekem élt velem az 5-ből és egyedül voltam/vagyok velük (a nagyok másik apától vannak). Apa válaszul a fiamra adott be elhelyezést (addig nem érdekelte a téma),csak ne kelljen fizetnie. Érdekes, a kislány láthatásáról szó sem esett akkor. A kettőt össze is vonták. A tartásról nov. végén lesz tárgyalás. Keresetében felajánlotta a 35.000ft-ot, tőlem kér 20.000-t. A nettó keresetünk között kb. 100ezer különbség lesz, mivel fiam után már nem fogom kapni az adókedvezményt. Betétbe is van vagy huszonmilliója.
Most már ott tartok, hogy jobban jártam volna, ha befogom a számat és élünk úgy ahogy de nyugodtan, mert így még gázosabb lett minden.
Ezért érdekelne, hogy meg kell-e hogy elégedjek a különbség 15.000-rel vagy tartás különbözet címén a fentiek tekintetében kérhetnék-e többet. És ezért érdekel, hogy fiam ruháit a fél időben amikor nálam van kinek kell megvenni, mert eddig mint írtam már, A-Z-ig mindent meg kellett vennem, mert apa nem engedett semmit elhozni. De ezek után végképp nem fog telleni rá.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.19. 07:54

Lehet, de ha erről a bíróság kifejezetten rendelkezett, akkor mi a kérdés?

ObudaFan # 2018.09.19. 04:41

Ha jól értem, a jelenlegi ítélet/egyezség szerint nincs tartásdíj-fizetés, ugyanis egy gyerek itt, egy gyerek ott.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.18. 18:54

Azt is jelenti, meg azt is, hogy neked pénzben kell a tartást teljesítened.
Ugye, nem akarod azt mondani, hogy a bíróság úgy döntött a szülői felügyelet kizárólagos gyakorlásáról, hogy nem döntött a tartásdíj összegéről?

kivike # 2018.09.18. 13:34

Kedves Oudafan,
és ami a másik kérdésem volt, hogy mivel a fiam felügyeleti jogát az apja kapta, vajon ez jelenti azt, hogy minden rá felmerülő anyagi költség, beleértve a ruházkodást az ő dolga? (természetesen kivétel ez alól élelmiszer, rezsi amikor nálam van)
Mert sajnos a ruházkodást végképp nem fogom tudni megoldani abból ami marad, miután nyilván nem kapom ezután sem a nagycsaládos kedvezményt, sem a pótlékot, ami 50ezer minusz.

ObudaFan # 2018.09.18. 10:56

Sajnos ennyi adat alapján erre lehetetlen válaszolni. Ismerni kellene a gyerekek pontos szükségleteit és a ti vagyoni-jövedelmi viszonyaitokat is.

kivike # 2018.09.17. 20:29

Szép estét!

Két közös gyerekünk van.A kislányomra(10)én kaptam a felügyeleti jogot, az apja lemondott arról, de évek óta nem tartja vele a kapcsolatot, nem fizetett semmit. Fiamra(13) az apja kapta meg. Fiam 5 éve felváltva van mindkettőnknél. A családi pótlékot, és a nagycsaládos (vannak egyetemista gyerekeim) adókedvezményt én kaptam.
Eddig pl ebéd, bérlet, osztálypénz apja fizette, edzést, telefon töltést én, meg egyebeket ami felmerült amikor nálam volt. Ruhákat zoknitól kabátig mindent meg kellett vennem nekem is, mert semmit nem hozhatott el.
A kapcsolattartás ugyan úgy marad, ahogy eddig volt.
Amit nagyon szeretnék tudni, mert most már kissé össze vagyok zavarodva, hogy ilyen esetben gyerektartást jogosan kérhetek-e, valamint, hogy ezek után a fiammal kapcsolatos kötelező anyagi kiadások (természetesen az élelem kivételével) mennyibe érintenek engem? Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy másfél évvel ezelőtt a kislányra tartás igényt adtam be, (mert nem bírtam már anyagilag és mert azt mondta apa, hogy nem fizet) amire a fiunkra elhelyezés kereset volt a válasz.

Köszönöm szépen a segítséget!

ObudaFan # 2018.09.15. 12:47

Nincs minimum, hiszen nem csak ettől függ a különbözet, mert a gyerekek indokolt szükségletei között is lehet eltérés.
Nettó jövedelmet vesznek alapul.

kivike # 2018.09.14. 20:07

Szép estét!

Szülők jövedelme között mennyi az a minimum különbség, amikor tartásdíj különbözetet állapíthat meg a bíróság?

Amikor tartásdíjat állapítanak meg, akkor a családi adókedvezménynyel növelt összeget veszik alapul vagy az a nélkülit?

Nagyon köszönöm!

alfateam # 2018.09.03. 13:47

http://eduline.hu/…ezdes_GMYAE1
Ez is lehet támpont...

gerbera317 # 2018.09.03. 13:41

Én már láttam ilyet, hogy a tartásdíjon felül az iskolakezdésbe is be kell szállni. Igaz, ott az ítélet a kiadások igazolására kötelezte a tartásra jogosult felet.

ObudaFan # 2018.09.03. 13:35

Hogy szerepel szövegszerűen ez a tétel az ítéletben/egyezségben? Ugyanis ez a rész a leírtak alapján nem feltétlenül tűnik végrehajthatónak.