Kapcsolattartás hiánya, gyermektartás összefüggése


Csabees6639 # 2015.08.03. 18:56

Bl!

Ugye nem most fogod ellágyítani a szívem? Elpirulok! :) Kezdem sajnálni, hogy mégsem fényképes ez a fórum :)

Tudom, hogy sokan kérdeznek tájékozatlanul! Hidd el, én igyekszek képben lenni, hisz ennyi pereskedés után már kénytelen vagyok nem csak olvasni, de kérdezni is! Egyet nem bírok elviselni: ha ezért nyers, esetleg lenéző választ kapok! És nem szeretném felidézni azt ami tőled a legjobban mellbe vágott, (itt éreztem ki, hogy nővel van dolgom) de tényleg nem ide való ez a stílus. Lehet én is úgy vágtam vissza, ahogy nem illik, de ezt dobja a gép: van aki szerepet vállal és van aki igénybe vesz!

Csabees6639 # 2015.08.03. 18:36

BL!

Itt barmit beszelek....:)” Tényleg...

Sok sikert! És azért ha épp valaki butaságot kérdez, emlékezz rám! Ne a butaság miatt persze! ;)

Csabees6639 # 2015.08.03. 18:08

Off-on! És a technikai részletkérdés volt a kérdés, nem pedig a költség! Mert te a költségről beszélsz már, ami meg ugye nem volt kérdés és elenyésző része annak amit kellett volna fizessek, ha ott megállok. De ez már tényleg a szőrszál 4 felé vágásának kisérlete! De legyen igazatok! Én meg már csak mosolygok! :) Utólag ezt már kár feszegetni!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 18:04

OFF
Nem tévedtünk. Ki kellett fizetnetek a végrehajtás díját, méghozzá a teljes összegre. A többi csak technikai részletkérdés.
ON

Csabees6639 # 2015.08.03. 17:21

Business Law#e-mail 2015.08.03. 19:12 hozzászólásod már túl megy ezen a topikon, az alapproblémán! Csak emlékeztetnélek: az lett a fejemhez vágva, hogy előbb kérdezzek... Erre idéztem egy márciusi esetet, ahol pedig előbb kérdeztem. Úgy érzem, ha van, kalapom, ha nincs, akkor is én vagyok a tudatlan!

Ha kapok esélyt, fórumon kívül megosztom nem tömör történetem, hátha egy jó kis tanulmányt lehet belőle írni! Ott talán kicsit kötetlenebbül és konkrétabban meglehet beszélni a dolgokat!

Csabees6639 # 2015.08.03. 17:12

Groszfater! Obudafan érzelem, és lekezelésmentes hozzászólását meg is köszöntem! ;) A többi kommentelőt inkább már nem minősíteném... Mivel minősíthetetlen!

Amikor valaki a jogi szakterületen dolgozik, érthető, hogy jobban ért ahhoz amit kitanult, mint más aki orvos lett, vagy bolti eladó, vagy... Azért fordulnak ezek az emberek jogi tanácsért! Sajnos nem minden esetben objektíven állítják be a saját problémáikat az itt tanácsot kérők zöme. Lehet én sem! És a teljesség igénye nélkül. Így viszont bárki felett itélkezni, netán nyersen fogalmazni nem tisztességes! Csak belegondolok abba a helyzetbe, mikor egyik-másik jogot tanult/gyakorló kórházba kerül, és az orvos ilyen stílusban beszél vele! Hmmm... Nem tudom. Én nem az első kérdésem tettem itt fel és már előre borítékolom, ki hogyan milyen stílusban válaszol!

Mindenki tévedhet, nem szégyen azt beismerni! De visszaélni a tudással, nem korrekt!

groszfater@gmail.com # 2015.08.03. 16:51

Nyugalom Csabees, ez itt egy Fórum.
Nem tudsz számonkérni semmit, mindenki az egyéni erkölcsi és morális "képességei" szerint válaszol.
Egyet tehetsz ha kaptál használható tanácsot, megköszönöd
és ennyi.

Csabees6639 # 2015.08.03. 16:33

De mielőtt bárki is nagyon belemerülne a keresésbe a jofi fórumon:
Ime a kérdésemre a válaszod KBS!

www.jogiforum.hu/…41/20795.3.0 Kovács_Béla_Sándor#e-mail 2015.03.24. 19:26

Válaszod: nem.

Válaszom: igen, de előbb kérdeztem, utóbb cselekedtem! Egy udvarias elnézéssel még el is rendezném! Csak az a bajom, hogy nagyon lenézőek a válaszok, tanácsok! :(

Csabees6639 # 2015.08.03. 16:24

„Volt eset, hogy előbb itt kérdeztelek benneteket! ”
Ezzel a nickkel csak ebben a rovatban van hozzászólásod.

Ezt KBS nem igazán értem!

Csabees6639 # 2015.08.03. 16:22

BL!

Gondolom nem kifejezetten a humánum hajt, hanem a sérelem! Így nemtelenül is megtippelem, hogy nő vagy! Már ne haragudj, de hogy lehet akkora b...-ot mondani, hogy „felesleges pénzt költeni arra, hogy a gyermeked lásd!

Én csak azt kívánom, hogy amennyiben ilyen remek kívánságaid vannak, legalább ugyanazt a sorsot érdemeld amit én kaptam egy skizofrén anyának köszönhetően! Abból az apró kérdésből ennyire messzire menő következtetést levonnod igen bátor dolog. Azt érzem - látva eddigi hozzászólásaid, legyen az bármely topikban - egy sérelmekkel feltöltött egyén vagy aki itt, arctalanul próbálja kiélni hajlamait!

Azért kérdezd már meg a gyereket is, mi a véleménye erről az ötletről!

Csabees6639 # 2015.08.03. 16:13

KBS!

Messziról jöttem, de ha még él az e-mail címed, szivesen elküldöm a közokíratot, amit a végrehajtó kiállított. Annak amúgy az a lényege, hogy a két tartozást össze(ki)vonja, és a különbözet kerül csak behajtásra, azaz jelen esetben csak én kapok pénzt!

De ez valóban nem ehhez a topikhoz tartozik, csak utaltam arra, hogy a jogot végzett, abban járatos egyének is tévedhetnek, avagy nem minden jogszabályt ismernek/alkalmaznak egyformán! Így arra szerettem volna rámutatni, hogy még ha tanácsot is ad valaki, azt ne úgy tegye, hogy a másikat hülyének nézi!

groszfater@gmail.com # 2015.08.03. 15:31

azért majd döntsd el, a tükörtől félsz-e, vagy tőlem ?
Nem kell félni tőlem, nem harapok...

groszfater@gmail.com # 2015.08.03. 12:54

na-igen, már megint a zsigereid...

.„..szerintem felesleges arra penzt forditani, hogy te a gyermekhez utazz...
vagy ez egy megfontolt jogász " tanácsa",...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 11:22

Volt eset, hogy előbb itt kérdeztelek benneteket!
Ezzel a nickkel csak ebben a rovatban van hozzászólásod.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 11:19

A jog is egy viszonylagos állapot!
Az aztán az! Állapot és még viszonylagos is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 11:18

az itteni tanáccsal (???) ellentétben igazam lett és nem kellett egy fillért sem fizetnem, viszont kapom a végrehajtásból adódó pénzt tisztán
Hogy is van az a mondás a messziről jött emberrel meg az ő állításaival?

Csabees6639 # 2015.08.03. 11:04

KBS!

Még egy apró szösszenet az itt elhangzottakhoz!

(Kedvem lenne megkérdezni, mennyi perköltséget fizettél a bukott perért. Lehet, hogy kevesebbe került volna, ha előtte megkérdezel egy ügyvédet. Az meg pláne, ha itt megkérdezed - de nem utólag.)

Volt eset, hogy előbb itt kérdeztelek benneteket! Majd, hogy nem le lettem hülyézve a szokott stílusban! Aztán én mégis vettem a cipőm, és gyakorlati úton jártam utána a dolgoknak! Mára rendeződött a dolog, az itteni tanáccsal (???) ellentétben igazam lett és nem kellett egy fillért sem fizetnem, viszont kapom a végrehajtásból adódó pénzt tisztán!

Emberek vagyunk! A jog is egy viszonylagos állapot! De előre megmondani valamit annak árán, hogy a másikat lehülyézzük, nem korrekt dolog!!!

A végrehajtással kapcsolatban szivesen konzultálok az érintett hozzászólókkal, ugyanis hatalmasat tévedtek! És ezt az ügy befejeztével múlt időben merem mondani!!!

Csabees6639 # 2015.07.24. 10:37

BL! Ez a te IQ-d! Te egy felnőtt vélt, valós sérelmét képviseled a gyerek érzelmei helyett vakon! Ha nem vennéd észre, én a gyerek érdekében kértem segítséget és nem azért, mert 1 Ft-ot is sajnálok!!! Neked szerintem nem csak az IQ-val, de a nemzőképességeddel is gondok vannak, ha csak szemellenzővel vagy képes tanácsot adni!

Melyik bírót érted? Aki pernyertessé nyílvánított az anya mohó gyarló igényei miatt? :D

Csabees6639 # 2015.07.24. 10:11

BL! Nem én játszom az eszem, hanem azok, akik „jó tanácsaikkal” okosabbnak akarnak tűnni a segítő szándékúaknál!

Adott egy 10 éves gyerek, aki szereti anyukáját, apukáját!!! Van egy felnőtt, aki önhatalmúlag dönt, és ezzel elszakítja a másik szülőtől a 10 éves csemetét! Van a külön élő szülő, aki erőn felül próbálja fenntartani a rendszeres kapcsolatot és segítséget kér - egyesek szerint játszva az agyát! Remélem ebből a keserű mézből tudok a nyelvedre kenni egy adaggal! Nyald... Gyerekről van szó, he!!! Nem anyagiaskodásokról!!!

ObudaFan # 2015.07.24. 10:05

Pedig én sem mondok mást, mint hogy a jogerős ítélet után bekövetkezett lényeges változás lenne szükséges.

Csabees6639 # 2015.07.24. 09:34

Groszfater - Hozzászóló laikusok 2:0 :D A bíró pedig obudafan, aki sokat segített hozzászólásával, tanácsával!!! Köszönöm ismételten!

groszfater@gmail.com # 2015.07.24. 09:19

Csabees6639 !
"gyermek tartózkodási helyének megváltoztatása "
keresgélj, az új Ptk. is foglalkozik vele, találsz BH határozatot is ezzel kapcsolatba.
Az itteni morál olyan-amilyen, hol-segit hol-nem...

groszfater@gmail.com # 2015.07.24. 09:07

Business !

Muszáj neked mindig anyáskodni valaki felett ?!

Csabees6639 # 2015.07.24. 08:59

Groszfater! Tökéletesen látod az alaphelyzetet, míg sokan csak beleszólnak, de nem érvelnek! És ezt nem azért írom, mert valaki mellettem, valaki ellenem érvel!

Az első és másod fok között következett be a lényeges változás... De tényleg itt már annyi a jó, és rosszhiszemű tanácsadó, ami miatt blogot kéne nyissak, be kéne csatolnom kérelmeket, itéleteket, helyrajzi számot, vércsoportot, és anyja nevét 3 példányban. Én egy szimpla kérdéssel álltam elő, amire szakszerű, lényegre törő választ kaptam. Közben vannak páran akik okostojásként azt hiszik, jobban bele látnak a dolgokba, mint jó magam!

Na még egyszer... Volt másodfokú itélet. Anya nemlegesen nyilatkozott. Fizetek 120.000 Ft hitelt, ami közös lenne!!! Ok nélkül a nagy ismeretlenbe elköltözik bosszúból az anya. Fizetek tartásdíjat, nem keveset, amit még meg is akart emeltetni az ex, de... Nem itélték meg végül! Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha nem merek másodfokra menni!!! A gyerek érdekét ki nézi??? Mert itt sokan máshonnan közelítik meg a kérdést!!!

Én segítséget kértem, nem kioktatást, ezzel szemben vannak páran akik nem ezen a bolygón élnek!!!

groszfater@gmail.com # 2015.07.24. 07:55

ez az a bizonyos "kör" ami szívesen megfutsz...

. Csak nem olyan, ami az ítélet meghozatala után következett be.

Elköltözást megelőző 5 évben egyetlen rám eső hétvége nem hiusult meg az én hibámból,

ebből talán lehet(ne) következtetni a történésekre...