Asszonytartást mekkora % - ban ítélnek?


ObudaFan # 2017.06.20. 04:51

Tehát később szerintem nem jöhet azzal a ,,rablómesével" hogy ő pl. önhibáján kívül vált beteggé, vagyis a volt férjétől gyermektartáson felül őt is tartsa el havi rendszerességgel megigényelt asszonytartás formájában?

Már hogyne betegedhetne meg később? És azért az önhibán kívüli rászorultság nem is csak betegség miatt állhat elő.

A mértékre pedig annyi a kógens szabály, hogy az összes tartási kötelezettség nem haladhatja meg a nettó jövedelem 50%-át.

Tibi2 # 2017.06.19. 12:48

Tisztelt Fórumozók!

Milyen összegű, %-ú Magyarországon az asszonytartás mértéke, feltéve ha az megalapozott?

1.) Egy kötelezett férj 2 gyermeke után általában 2x20 % gyermektartásdíjat fizet, vagy 2x valamilyen fix összegben.
Egy utólagos házastársi tartás benyújtása, majd megítélése után már 3x (15-25%) között fog fizetni a kötelezett??

2.) A megalapozott szót nagyon kiemeltem, ugyanis egy ,,apró" ellentmondást vélek felfedezni !!! Asszonytartást lehet kérni, kérdés az hogy jogos-e, vagyis megalapozott-e?

Ha gyermekelhelyezésben a volt feleség neveli a 2 gyermeket, ez önmagában azt feltételezi hogy alkalmas a gyermeknevelésre. Tehát később szerintem nem jöhet azzal a ,,rablómesével" hogy ő pl. önhibáján kívül vált beteggé, vagyis a volt férjétől gyermektartáson felül őt is tartsa el havi rendszerességgel megigényelt asszonytartás formájában? Hogy is van ez? Nagyon e felé mennek a dolgok......

Tibi