lemondó nyilatkozat


Freemami # 2019.05.12. 20:37

Kedves helyettes017!

Köszönöm szépen a kimerítő választ.
Értem, hogy mit akar a közjegyző, de azért lenne egy kis hozzáfűzni valóm. Sajnos az elmúlt években, nem régen, volt 2 hagyatéki ügyem is a közeli családi körben. Mindkét esetben egyedüli örökös voltam és mindkét esetben írásban értesítést kaptam! Ez az, amit elsőre hiányolok. Azért ez egy hivatalos eljárás és még egy dokumentumot sem kapott a fiam.Minden bemondásra ment. Csak telefon és ez az E-mail, amit szintén kifogásolhatónak tartok, mivel semmi nem bizonyítja, hogy mennyi értékről van szó, továbbá semmilyen adat és leírási tanács nem szerepel benne (pl. az özvegy adatai). Nehezményezem továbbá, hogy a közjegyző nem tájékoztatta sem szóban, sem írásban a fiam jogairól, UGYANIS! én elolvastam a törvényt, miszerint Ő nem csak az özvegyre, hanem bármelyik más örökös javára is lemondhat. És nem tudom még, mi mindenről kéne tudnia, amiről nem tájékoztatták. Szerintem kötelessége lett volna az eljárás megkezdése előtt Őt tájékoztatni a hagyaték tárgyáról és az Ő jogairól. Nekem is küldtek ilyen papírt és utána lehetett arról rendelkezni. Én nem kértem, de ennek ellenére mindkét esetemben volt tárgyalás és küldtek utána határozatot is. Én ezeket hiányolom, de nagyon.