lemondó nyilatkozat


Judyka777 # 2009.02.24. 17:25

Kedves Deril!

Hagyatéki tárgyalás ügyében kereslek meg.
Nagymamám és nagypapám halála után már 2003-ban megtörtént a hagyatéki tárgyalás.

Most egy föld került elő, ami mamáméké volt valaha(55 aranykorona), amit hárman öröklünk: mamám két gyereke és én(elhunyt anyukám után).

Mamámék egy árverésen vették a földet anno, csak nem lett a nevükre íratva mert a meliorizációs költséget nem fizették be.

Most mi kifizettük és elvileg megörököltük a földet-a földhivatalban már a nevünkön van.

A rokonaim trükköznek és mindenképp azt akarják a hátam mögött, hogy ne örököljek semmit.

Most kitaláltak egy mesét, hogy mondjak le a föld egy részéről, írjak alá egy lemondó nyilatkozatot. Mivel jött egy ember, egy Vili nevezetű illető, aki azt állítja, hogy övé a föld, már 15 éve megvette és kifizette a nagyszüleimnek. Csakhogy erről nincs semmiféle bizonyíték erejű papírja. Most ügyvéddel próbálkozik, hogy hátha elhisszük.

Szerintem ez az egész csak a rokonaim trükközése.
Kérdésem, hogy mi az a papír, ami jogos bizonyíték arra, hogy tényleg ezé a Vilié a föld? Magyarul mit szabad aláírnom?

Földhivatali okirat, vagy számla, vagy mivel tudja bizonyítani, hogy övé a föld? Mi az a jogos papír, amit elfogadhatok bizonyítéknak? Nem szeretnék lemondani a jogos örökségemről.

Válaszodat előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
Judy

derill # 2005.05.23. 07:22

Nem kell megjelenned, ha a nyilatkozatod teljes bizonyitó erejü magánokirat, vagy közokirat. Előbbinél vagy teljes terjedelemben te irtad saját kezeddel és aláirtad, vagy két tanu bizonyitja, hogy Te irtad alá, közokiratnál pedig mondjuk közjegyző előtt tetted.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

őszirózsa # 2005.05.23. 06:22

Kedves Deril!
Ugyen nem kell megjelennem ezen a hagyatéki tárgyaláson, ha a bátyám viszi az évekkel ezelőtti lemondó nyilatokazomat.
Vagy szóban is meg kell erősítenem?
Válaszát köszönöm.

derill # 2005.05.17. 08:38

A lemondó nyilatkozat az utódokra is kihat, ha a lemondó nyilatkozatban ez szerepel, vagy azért történt, mert már megkapta a kötelesrész erejéig terjedő vagyont. Azonban természetesen a lemondó nyilatkozatot is meg lehet támadni - bár általában kicsi a siker esélye.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

őszirózsa # 2005.05.16. 17:53

Kedves Deril!
Tudom nem részletesen fogalmaztam. Tehát nekem és az egyik testvéremnek anyai örökségből 50-50% tulajdoni hányadunk volt egy lakásban.
Kilátásban volt egy másik lakás öröklése Nagybátyánktól ki özvegyen utód nélkül halt meg. Hogy mindketten 100% tualjdonosok legyünk az ingatlanokbanban a korábbi örökségről ajándékozási szerződéssel átkerült a nevemre édesanyám lakása (ezt a testvérem elajándékozta), cserébe én akkor egy lemondó nyilatkozatot írtam a várható nagybátyánk ingatlan örökségéről. A másik testvérem pedig kapott egy pénzösszeget. Így a testvérem egyedül örökölhesse nagybátyánk ingatlanát.

derill # 2005.05.15. 16:43

Lemondó nyilatkozattal hogy lehet valakit kifizetni? Ugy tudtam a nyilatkozatok nem fizetési eszközök, csak a pénz stb.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

őszirózsa # 2005.05.13. 15:26

elhúzódó örökösödési perben három testvérből kettő lemondott a harmadik javára. A várható örökség terhére előre kielégítette őket. Időközben (fél éve) meghalt az egyik testvér. Most záródik a hagyatéki tárgyalás. Érvényes-e a 2 évvel korábbi lemondási nyilatkozat, vagy a meghalt testvér gyermeke újra igényt tarthat az örökségre bár a legidősebb kifizette annakidején az apját tanuk előtt örökség terhére egy lemondó nyilatkozattal.