Hogyan kell elindítani a válást? - Válni szeretnék de nem tudom a jogi utat!


Mariann (törölt felhasználó) # 2003.08.03. 19:44

Elfelejtettem. Nem szükséges ügyvéd. Két hét múlva válaszolniuk kell.Mindent írásban intézz, a szó elszáll!Tértivevénnyel!Egy bíró viszi végig az ügyedet, a törvényes határidőket tartania kell. Megpróbálhatnak hátrébb tenni, mert nincs ügyvéded, kérdezd írásban mikor lesz a tárgyalás,és miért!
Minde papírról csinálj másolatot magadnak, csinálj egy mappát, és ott egymás után rendezd a leveleket, hogy tisztán láss!

Mariann (törölt felhasználó) # 2003.08.03. 19:36

Egy éve adtam be a válópert, mindent magam intéztem, októberben kimondták a válást.
Felhívtam telefonon a városi bíróságot, megkérdeztem milyen dokumentumokra van szükség:

  • 4 példányban kell írni kérelmet saját kezüleg, aláírva mind a 4 pld. -t.A kérelem rövid: mit akarsz, ki a házastársad, személyes adatok
  • ha van gyerek, a szül. anyakönyvi kivonat másolata
  • házassági anyakönyvi kivonat másolata
  • én közös megegyezéssel váltam, és a vagyoni dolgokban is megegyeztünk, ezt, és az egyezséget is leírtam

Elég a Te aláírásod, Te leszel a felperes.
Tértivevénnyel add fel, ott a bíróságnál lajstromozzák, nemsokára kapsz egy ajánlott levelet, egy számot- az lesz a polg. per ügyiratszáma, és egy csekket, én 7000 Ft-ot fizettem, azóta emelték az illetéket.
Azt hiszem a befizetett csekk másolatát visszaküldtem.
Ezzel egyidejüleg a férjem is kapott ajánlott levelet, tájékoztatták a beadványról.
Az első levélen minden fontos információ szerepel, figyelmesen olvasd el.

KITARTÁST ÉS SOK SIKERT KÍVÁNOK!

Medika # 2003.07.28. 11:39

Azt tudom úgy nagyjából hogy levelet kell írni az illetékes bírósághoz. De mit kell benne leírni? Van valami szabvány erre?


Medika