Új vállalkozás alapítás - hogyan?


bazsesz77 # 2015.12.31. 10:37

Üdv
Szeretnék használt (bontott) motoralkatrészt árulni, a motorokat magam bontanám, és egy webáruházon keresztül szeretném árulni. A kérdésem hogy szükségesek-e ehhez valamilyen engedélyek, vagyis pontosan mik szükségesek ennek a megkezdéséhez, és ha szükséges kinél hol kérhetem. Fiatal és nagyon kezdő vagyok még a témában, úgyhogy kérnék minden kedves válaszolót, hogy nagyon részletes íjon le mindent.
Előre is köszönöm

Zsanett27 # 2015.06.15. 10:05

Kedves Fórumozók!

Egyéni vállakozásba szeretnék kezdeni jeleneg gyeden vagyok a 9 hónapos kisfiammal, több helyen több félét is olvastam, szeretnék tisztán látni.
Gyed mellett lehet-e egyéni vállakozásba kezdeni és tényleg csak a kivét után kell külön fizetni?
Az igaz-e hogy gyed mellett 1 éves korúnak kell lenni a pcinek hogy bele tudjak kezdeni.
És még azzal kapcsolatban érdeklődnék, h felmerült egy olyan verzió is ha én nem tudok vállalkozni, hogy párom aki 36 órát meghaladó főállású hogy ő váltaná ki és engem alkalmazna, hány órában tud engem alkalmazni és ott hogyan alakulnának a fizetni valók???
Nagyon köszönöm előre is a segítséget!!!

Crystalheart # 2015.06.07. 14:21

Kedves hozzáértőbbek!

Édesanyám hajócsipke-ékszereket készít, hazánkban az egyik legjobb e téren, egészen egyedülállóakat alkot - ezeket szeretnénk hétvégi vásárokon (és amennyiben megoldható, interneten keresztül is) értékesíteni. Néhány korábbi darab eladása miatt adószámunk már van, de ha simán adószámmal csinálnánk, a hazánkban elérhető árszint mellett nem tudnánk értelmes profitot termelni, olyan magas az adó- ás járulékfizetési kötelezettség, plusz a vásári helypénzek is havi 76 ezret tesznek majd ki. Ezért KATA-ban gondolkodunk, úgy 76+50=126 ezer Ft után már nyereséget termelnénk, ha anyagköltséget nem számolunk.

Ámde bizonytalan vagyok, egyáltalán lehetséges-e mindez: nem tudom, hogy vajon saját készítésű ékszer vásári értékesítése is végzettséghez kötött-e? Egyáltalán kell-e magára az értékesítésre TEÁOR számot kérni, vagy egy ilyen kézműves esetén elegendő magára a készítésre vonatkozóan?

Köszönöm!

berge2007 # 2015.06.05. 17:58

groszfater@gmail.com:

Olyan felvett tevékenység amely nem közvetlenül a végzettségeim egyikével kapcsolatosak az 3 db van ("tanácsadás", de mondjuk azok is határosak)

Nézd meg csak a 62xxxx és 63xxxx (ÖVTJ) informatikai tevékenységeket. Már egy kisebb projekt fázisait is más és más tevékenység fedi le. Egy egyszerű honlap fejlesztését is legalább 2 tevékenység fedné le teljesen korrektül.
Vagy azt is mondhatom, hogy nem érdekel a KSH & NAV statisztikája és mindent egy informatikai tevékenység alá sorolok be...

wers # 2015.06.05. 17:12

Most, itthon, péntek este? Na ne. Legalábbis TEÁOR számmal.

groszfater@gmail.com # 2015.06.05. 17:07

ne meg egy csomóhoz nem is kell végzettség,

felsorolnál néhányat ?

wers # 2015.06.05. 16:52

ne meg egy csomóhoz nem is kell végzettség, miért ne venné fel, ha profilba vág

wers # 2015.06.05. 16:49

dehogyis komolytalan, inkább az, ahogy elaprózzák a tevékenységi köröket

groszfater@gmail.com # 2015.06.05. 16:43

Egyéni vállalkozásom indításakor 42 tevékenységet vettem fel,

ez már önmagában is komolytalan, még-hogy kapcsolódnak a végzettségedhez...
nőgyógyász,fegyverkovács,kéményseprő,informatikus meg ilyesmi, :-)))

wers # 2015.06.05. 16:37

ha túl sok a tevékenység, akkor az "APEH" majd jó kiszúr magának és büntet !?

Ez így hülyeség, akkor büntet, ha szabálytalanságot talál, ahhoz pedig akár egy tevékenység is elég.

Azt is értem, hogy a tevékenységi körök változtatását elektronikusan könnyen meg lehet oldani manapság (pontosabban már csak azon keresztül lehet?). Jó bemutatkozója volt ennek az elektronikus ügyintézésnek hogy ügyfélkapun beküldve a EV bejelentkezésemet 1 hétig nem tudtak(!?) hozzá nyúlni
Igen, módosítani csak ügyfélkapun keresztül. Hogy nem tudtak, azt nem hiszem, max hatalmas a feldolgozatlan hátralék, de kérésre előre lehet venni. (persze ez így nem normális, de így van)

Hiszen ezzel az "elektronikus ügyintézéssel" nem akarok minden új tevékenység felvételekor szívni.

Ez azért nem akkora szívás, ha olyan megbízást vállalsz el, amire éppen még nincs a tevékenységi köröd kiterjesztve, elvállalhatod, mert törvény szerint 15 napon belül kezdeményezheted az új tevékenység felvételét, és a bejelentés időpontja számít. Hogy onnan mennyit bénázik a hivatal, az nem a te gondod. Az viszont igen, ha a bejelentésed nem megfelelő, akkor kapsz erről egy visszajelzést, tájékoztatást, de a rendszer csak onnan regisztrálja a bejelentést, amikor az megfelel. A legapróbb hibára is visszadobja. (elírt név, szül.dátum stb)
Az is hiba, ha 15 napon túli a bejelentés.

berge2007 # 2015.06.05. 16:02

Üdv!

Egyéni vállalkozásom indításakor 42 tevékenységet vettem fel, ezek jellemzően szorosan kötődnek a végzettségeimhez.

Korábban hallottam olyan urban legend-et miszerint, ha túl sok a tevékenység, akkor az "APEH" majd jó kiszúr magának és büntet !?

Az okmányirodás ügyintéző is ugyanezt mondta, annyit finomítva, hogy a tevékenységekre haszálni(számlázni) is kell és akkor kevésbé kerülök a NAV látókörébe.

Azt is értem, hogy a tevékenységi körök változtatását elektronikusan könnyen meg lehet oldani manapság (pontosabban már csak azon keresztül lehet?). Jó bemutatkozója volt ennek az elektronikus ügyintézésnek hogy ügyfélkapun beküldve a EV bejelentkezésemet 1 hétig nem tudtak(!?) hozzá nyúlni, ezután inkább bementem elintézni személyesen 3/4 óra alatt ...

Azt is vágom, hogy a korábbi tevékenység osztályozó rendszert (TEÁOR) az ÖVTJ-vel kirészletezték és egy csomó átlapolódó szűk altevékenységet emeltek önálló tevékenységgé. (Informatikai tevékenységek sz.v.sz. kivételesen ostobán lettek megalkotva, illetve elavultak)

Mivel nem tudhatom előre, hogy éppen milyen projektet sodor elém az élet, és annak részeit vagy egészét milyen tevékenység alatt kell számlázni ezért vettem fel az összes olyan tevékenységet amivel találkozhatok. Hiszen ezzel az "elektronikus ügyintézéssel" nem akarok minden új tevékenység felvételekor szívni.

Valóban probléma ha sok tevékenységem van és esetleg valamelyikre nem adok ki számlát tárgyévre? (Ha igen miért?)

Rexor # 2015.05.28. 13:14

igen

chieftec # 2015.05.27. 11:17

Persze a bevételeim után, nyilván van. Tehát akkor bármikor vevonható ez a tevékenység is a vállakozásba?

Rexor # 2015.05.27. 11:07

Az nem feltételnül igaz, hogy nincs járulékfizetési kötelezettséged, feltételezem, hogy van jövedelmed a brókeri tevékenységből. Az új évben való kezdés lehetősége pedig végképp nem tudom honnan származik...

chieftec # 2015.05.27. 10:56

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Jelenleg egyéni vállalkozóként dolgozom brókeri ügynöki tevékenységet végzek nappali tagozatos halgatóként, tehát járulék kötelezettségem nincs.
Viszont szeretném kibővíteni még egy tevékenységgel a vállakozásom ( Élelmiszer értékesítés) amihez viszont áfa-körös-nek kell, hogy legyek.
Van e erre lehetőség?
Illetve a könyvelőm azt mondta, hogy csak új évben lehet ilyen vállalkozást indítani.
Igaza van vagy keressek új könyvelőt?

Venethor # 2015.05.05. 15:30

Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem nem tudom tudok-e segíteni, remélem, hogy igen.
Indítani szeretnék egy vállalkozást, az alap szisztémája az lenne, hogy a környező kisboltokba szeretnék árut szállítani független beszállítóként.
A kérdésem az lenne, hogyan tudom ezt megtenni?
Hogyan tudok nagykerrel kapcsolatba kerülni, milyen vállalkozási formában érdemes hozzá gondolkodnom?
Ha több helyről, többféle árut szeretnék beszerezni (elektromos cikkek, használati cikk, vegyszer) több nagykerrel is le lehet szerződni, anélkül, hogy köteleznének csak a saját termékeik forgalmazására?
Beszerezhetem-e az áruk egy részét, vagy akár az egészet más kiskereskedelmi egységekből, esetleg webáruházakból?

Köszönöm előre is a hozzászólásaitokat!

bellen # 2015.02.27. 19:11

Tisztelt Hölgyem/Uram !

Szeretnék nyitni egy kondícionáló termet.
A helység adott hozzá (8m*5m)
engedélyezéssel kapcsolatos feltételekről érdeklődnék.
helyiségek kialakításáról (Wc,öltöző,zuhanyzó, stb.)
Továbbá érdeklődnék a teremben lévő gépek engedélyezéséről? (minőségi szabvány stb.)
Bármi hasznos tanács érdekelne ebben a témában.

Válaszát előre is köszönöm.

Nicy1 # 2015.02.19. 08:07

Tisztelt Hölgyem/Úram!

Szeretnék egy italdiszkontot nyitni, és érdeklődnék hogy jelenleg milyen engedélyek szükségessek hozzá?

Előre is köszönöm

Cs-A. Ágnes # 2015.02.01. 11:23

Kedves Elekrudi!

Én azt javasolom neked, hogy legelőször készíts egy üzleti tervet! Majd ha ez megvan, akkor döntsd el, hogy milyen gazdasági formában tevékenykedj (EV., Kft., Bt.), majd keress egy jó könyvelőt, és beszéld át vele, hogy milyen adózási formát lenne célszerű választanod!
Miután ezeket eldöntötted, csak akkor keress fel egy ügyvédet, és vágj bele a cégalapításba!

Célszerű olyan könyvelőt választanod, aki jártas e gazdasági tevékenység könyvelésében, és akkor Ő tanácsokkal is el tud látni, hogy milyen engedélyeket kell beszerezned!

Elekrudi # 2015.01.30. 18:49

Sziasztok!
Vendégházat szeretnék üzemeltetni saját tulajdonú házamban. Hogyan induljak el? Engedélyek? Vállalkozás? stb. Köszi előre is

Dr. Jégember # 2014.09.28. 20:48

Társasház kezelői végzettség kell hozzá
A többi ugyanaz mint bármely más cég alapításánál

tofifi # 2014.09.28. 20:10

Tisztelt Hölgyek/Urak!
Érdeklődni szeretnék, hogy társasházkezelői feladatokat ellátó céget milyen módon lehet alapítani? Szükséges iskolai végzettség a közös képviseletek ilyenfajta ellátásához?
Köszönettel: Tóth Attila

ObudaFan # 2014.09.11. 15:49

Mindenekelőtt, mielőtt cégátvételben gondolkodsz, azt azért nem árt figyelembe venni, hogy egy új alapítású ég esetén biztosan nincsenek csontvázak a szekrényben. Mondjuk az alapításnál az államnak többet kell fizetni, mert az illetéke és a közzétételi költségtérítése is magasabb, mint egy változásnak.
Egyébként mind a kft. alapításához, mind a tagváltozáshoz ügyvédet kell felkeresni, mert a cégeljárásban a jogi képviselet kötelező.

timadi # 2014.09.11. 09:44

Segítséget és információt szeretnék kapni arról, hogy napjainkban milyen nehézségekkel kell megkűzdeni annak, aki lakhelyén saját üzlethelyiséggel rendelkezve házi készítésű(kézműves) süteményt szeretne árusítani? Engedélyek, szükséges végzettség, konyha működésével, kialakításával kapcsolatos előírások? Segítséget előrre is köszönöm.

Üdv,

Lexi10 # 2014.09.11. 08:08

Üdvözlök Mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni cégalapítással vagy átvétellel kapcsolatban.

Szeretnék egy vállalkozást melynek fő tevékenysége személyszállítás lenne, egy 9 személyes kisbusszal bel és külföldön!

Kft alapítására vagy átvételre gondoltam, érdeklődnék hozzáértőtől, hogy mi az eljárása egy ilyen cég létrehozásának és mennyibe kerülne az alapítás vagy átvétel?
Illetve, hogy új vagy átvett vállalkozásban milyen módon lehetne pénzügyi lízinghez jutni, melyre a fő tevékenység elvégzéséhez szükséges autót szeretném megvásárolni.

Várom a választ Köszönöm. Minden Jót!