Új vállalkozás alapítás - hogyan?


N-JOY # 2008.12.01. 07:30

Sziasztok!

Egy saját vállalkozást szeretnék indítani,de fogalmam sincs hogy hogyan induljak neki.
Nincs alaptőkém sem,így valószínűleg hitelt kell majd felvennem.
Tudna valaki tanácsot adni hogy hogyan is indoljak neki? Mi kell ehhez,és mibe kerül az hogy elindulhassak?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.01. 07:38

Szerintem sehogy. És ezt nyugodtan veheted tanácsnak.

N-JOY # 2008.12.01. 09:29

Nos,ez igazán bíztató...miért nem érdemes belevágni?

N-JOY # 2008.12.01. 09:29

Nos,ez igazán bíztató...miért nem érdemes belevágni?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.01. 09:31

Mert fogalmad sincs, hogyan fogjál hozzá, és tőkéd sincs. Ennek a fele elég a borítékolható bukáshoz.

N-JOY # 2008.12.01. 09:36

Lehet hogy a hiányzó tőke okozhat bukást is,de a tudatlanság pótolható.Ezért kérek tanácsot,ötleteket.De ha valaki nem rendelkezik gazdag szülőkkel,vagy nagy örökséggel,akkor nem tud elindulni felfelé?
Ez eléggé elkeserítő

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.01. 09:45

Elbukni a kölcsönt is még elkeserítőbb lenne. Az emberek zöme egész életében alkalmazott, nem vállalkozó, de csak nagyon kevesen vágják fel emiatt az ereiket. Az pedig egy újabb rizikófaktor, ha úgy gondolod, hogy a vállalkozói lét a munkavállalóihoz képest ad definitívem "felfelé" van.

Mire szeretnél vállalkozni, és mi lenne a kölcsön fedezete?

N-JOY # 2008.12.01. 09:50

én főállású alkalmazott vagyok,a Honvédségnél dolgozom,és ez mellett szeretném vinni a vállalkozást.Autóépítő műhelyet és boltot szeretnék nyitni,nincs a nevemen igazából semmi.

N-JOY # 2008.12.01. 09:50

ja,és azért az ereimet a helyükön hagyom...de mire valók az álmok ha nem akarjuk megvalósítani őket...

ObudaFan # 2008.12.01. 09:59

Tekintettel arra, hogy a cégbíróság előtt a jogi képviselet kötelező, így is, úgy is egy ügyvédet fel kell keresned, ha céget szeretnél alapítani. Plusz egy könyvelő megintcsak szükséges. Ennélfogva alighanem az lenne a legcélszerűbb, ha eleve azt az ügyvédet és könyvelőt, akikkel amúgy is együttműködsz, részletesen tájékoztatod arról, hogy mit is szeretnél csinálni, aztán majd ők megkonzultálják, hogy ezt milyen formában tedd.

N-JOY # 2008.12.01. 10:12

rendben,ezt fogom tenni. köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2008.12.01. 10:35

Nincs mit.

tamara100 # 2008.12.01. 13:11

Sziasztok!

Abban tudtok segíteni, hogy, ha nem váltom ki a vállalkozói igazolványt, mert nincs megrendelésem, akkor hírdetést adhatok e fel a vállalkozásra. Rendezvényszervezést szeretnék indítani, de ha nincs megrendelés, felesleges.

ObudaFan # 2008.12.01. 13:39

Nézd, az nem jogszerű, ha olyasmit hirdetsz, amit nem biztos, hogy nyújtani tudsz. Ha pedig biztos, hogy nyújtani fogod tudni, akkor persze hirdethetsz bármit, de ha a hirdetési költséget el szeretnéd majd számolni, akkor azt aligha fogod tudni, ha előbb fizetted ki, mint ahogy a vállalkozást elindítottad.

tamara100 # 2008.12.01. 14:22

Köszi a választ. Kicsit tanácstalan vagyok. Biztos, hogy tudnám nyújtani a szolgáltatást. A költségeket nem is akarom elszámolni, csak ha egyetlen megrendelésem sem lesz, felesleges váltottam ki a vállalkozóit. Úgy gondoltam, hogy szórólapozom egyenlőre és az első megrendeléskor gyorsan kiváltom az igazolvány. Ha persze ezért nem büntetnek meg.

N-JOY # 2008.12.02. 14:51

Helló!

Olyan kérdésem van még,hogy kell-e valamilyen szakirtányú végzettség a saját vállalkozás indításához,vagy elegendő az érettségi?

ObudaFan # 2008.12.02. 14:59

Az pont attól függ, hogy milyen vállalkozást indítasz.

N-JOY # 2008.12.02. 15:28

autószerelő és autóépítő bolt és műhely lesz.és mint cégvezető lennék én,persze besegítve a munkába.Szükséges kereskedelmi végzettség,vagy valami?

Pjotr # 2008.12.08. 08:31

Nekem is hasonló problémám van, próbáltam keresni, de nem találtam olyan oldalt ahol a teáor számok mellett ott lett volna a szükséges végzettség.
Létezik ilyen weboldal vagy mehetek az önkormányzathoz érdeklődni.
Esetemben 4941 - Közúti áruszállítás lenne a kérdés.

csapesz # 2008.12.10. 10:49

Sziasztok!

Az előttem szólókhoz hasonló kérdésem lenne. Az egyéni vállalkozásomhoz keresnék olyan teáor számot, amihez nincs szükség szakirányú végzettséghez. Hogy tudok ehhez az információhoz legegyszerűbben hozzájutni?

Előre köszönöm.

ObudaFan # 2008.12.10. 12:46

Arra nem gondoltál, hogy azt a tevékenységet jelented be, amit ténylegesen végezni fogsz?

josy # 2009.02.06. 09:35

Szép napot!
Jómagam eddig szórakozóhelyeken diszkóztam,most viszont van egy saját épületem amiből ezt szeretném kihozni.Nappal ugymond "kocsma vagy presszó lenne"
hétvégente 1 alkalommal viszont zenei szórakoztatást disco-t szeretnék csinálni.A kérdésem az lenne hogy kereskedő boltvezetői végzettség elég -e a vállalkozói kiváltásához(mert ez a kereskedő vállalkozót váltotta ki,ami átfedi elméletileg a vendéglátó vállalkozót is)ezért olvastam róla azt hogy a kereskedő boltvezető 2 szakma egyben.?.Vagy kimondottan csak vendéglátó (üzletvezetői vállalkozoi) végzettséggel lehet ezt véghez vinni?Vendéglátó helynek minősül ez,ha igen elég -e hozzá ez a végzettség:kereskedő boltvezető?

R.B. # 2009.02.24. 21:27

Üdvözeletem!

Ez a vállalkozási forma mennyire ésszerű?
Mik az előnyei és hátrányai?

http://www.adotanacsado.co.uk/…nacsadoIroda?…

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.02.25. 08:22

Miféle vállalkozási forma?

tétova # 2009.02.25. 08:26

Khm... talán csak nem bújtatott reklám ez ? ÁÁÁ nem hiszem, h valaki pont ezt a fórumot gondolja mint megcélzandó potenciális ügyfélkört, megbombázni álkérdéssel ???