Egyesület alapítás, létrehozás


ObudaFan # 2012.02.17. 12:17

Nem is kell lennie.

árptárs # 2012.02.17. 11:58

Segítséget szeretnék kérni új egyesület alapításához.
Kérdésem: Hány tagú lehet a felügyelőbizottság? Egy vagy két fő is elfogadható? Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.17. 10:09

Nem.

almafaágacska # 2012.02.17. 06:08

Érdeklődni szeretnék, hogy bejegyzés alatt álló Egyesület toborozhat e tagokat, előszervezetként működhet e? Tagdíjat szedhet?
Köszönöm

ObudaFan # 2012.02.01. 14:46

Működhettek, csak legyen, aki képviseli az egyesületet.

Bringafan # 2012.02.01. 13:11

Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne hogy ha megalapítok egy (sport)egyesületet akkor annak kötelező elnököt választanunk? Az alapszabályzatban tervezzük rögzíteni hogy a vezetőség 3 főből áll, hivatalosan ők képviselhetik az egyesületet, csak nem tudjuk hogy muszáj-e elnököt kinevezünk vagy ilyen formában is működhetünk-e?

Köszönöm szépen a segítséget!

Hegyi Emil (,és a leendő Bringafan SE)

gyermekszív # 2012.01.31. 22:50

Nagyon köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2012.01.16. 21:11

Nincs mit.

hertlik # 2012.01.16. 16:40

Koszonom

ObudaFan # 2012.01.16. 14:03
hertlik # 2012.01.16. 13:41

Az elobbiekhez meg egy kerdes.A part alapitasrol jogszabaly gyujtemenyt esetleg egy alapito okirat mintat hol talalhatok?
Megegyszer koszonom:Hertlik A

ObudaFan # 2012.01.16. 13:26

Lehet.

hertlik # 2012.01.16. 13:20

Tisztelt Ugyved ur !

Erdekodni szeretnek,hogy egy allatvedo alapitvany kepviseloje lehet-e egy allat es kornyezetvedo part alapitoja vagy kepviseloje (part elnoke).Illetve segitseget szeretnek kerni,hogy hol talalhatok erre vonatkozo jogszabaly gyujtemenyt.Esetleg ha linket is tudna kuldeni azt megkoszonnem.
Elore is koszonettel:Hertlik A

Firefighter1 # 2012.01.16. 12:39

Amik konkrétan érdekelnének! bár több mint valószínű hogy ujak is létrejöttek :

A Tűzoltóságról 1996. évi XXXI. Tv

A katasztrófák elleni védekezés irányításáról és a veszélyes anyagokkal kapcsolatos súlyos balesetek elleni védekezésről szóló 1999. évi LXXIV. Tv

A polgári védelemről szóló 1996. évi XXXVII. tv

------------------------------------------------
Valamint a kiemelten közhasznú minősítés miatt belevennénk a :

közrend és közbiztonság védelme, önkéntes tűzoltás, mentés, katasztrófa-elhárítás (A közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény

ár- és belvízvédelem ellátásához kapcsolódó tevékenység (A közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény

Ez egy működő és bejegyzett egyesület alapszíbályának a módosítása! De az is igaz hogy ez még 2011 elején lett bejegezve!
lehet hogy akkor a közhasznúságra irányuló bejegyzést másképpen kell megírni ?
Még két kérdésem lenne: az egyik, akkor a közhasznúság alakulása most úgy néz ki hogy közhasznú ként kell bejegyeztetni az egyesületet, a szerint is kell működtetni, de a bejegyzést és a minősítést miszerint közhasznúak vagyunk csak 2 év elteltével kapjuk meg?
Illetve a második kérdésem! hogy ha az egyesület megtartotta az alakuló ülését! akkor az egyesület létre hozhat-e a nevével jelzett honlapot? vagy meg kell várni a jogerős bejegyzést?
Köszönöm válaszod...

ObudaFan # 2012.01.13. 12:58

Változtak a szabályok, ez az egyesület nem fog visszalépni, hanem megszűnik ez a státusa, ha az új feltételeket nem teljesíti.

számvető # 2012.01.13. 12:55

Segítséget kérnék. Egyesület eddig közhasznú volt. Vissza léphet-e "magától" ebből a besorolásból, egyszerűen azért, mert már nem akarja? Mennyi a változásoknak a beadási határideje a bíróságokhoz?

ObudaFan # 2012.01.12. 22:03

gyermekszív

Lehet még két évet gondolkodni, az új szabályok szerint ugyanis alapítástól két éven belül nem lesz közhasznú az egyesület.

ObudaFan # 2012.01.12. 22:02

Egészen pontosan mire vagy kíváncsi?

Firefighter1 # 2012.01.12. 20:46

Tiszteletem!
Kérdésem lenne az egyesület alapításunk átcsúszott erre az évre, így módosítanunk kell a beadandó alapszabályt, amivel nem is lenne gond.
De van néhány törvény (kiemelten közhasznuságunkat szabályozó, tűzoltással kapcsolatos) amik elvileg megváltoztak!
Namost a régi törvények számát nevét tudom, valahol le tudom ellenőrizni hogy hatályos e még az adott törvény vagy van e módosítása?
vagy nyálazzam végig a több száz törvényt?
Köszönöm

gyermekszív # 2012.01.07. 19:10

Tisztelt ügyvéd Úr!

Épp egy egyesület alapítás előtt állunk, és szeretnénk tanácsot kérni, hogy közhasznú egyesület legyünk-e, avagy sem. A rászoruló gyermekek és felnőttek felé szeretnénk különböző segítséget nyújtani, viszont nem tudjuk, hogy melyik formának mi az előnye és a hátránya. Mivel jogi képviselőre egyenlőre nem telik, ezért magunk intézzük a szükséges dokumentumok intézését, így viszont sok olyan dologgal állunk szemben, ami még ismeretlen számunkra. Előre is köszönjük válaszát.

masuda # 2012.01.04. 20:12

szeretnék tisztán látni :(
Ha egy egyéb szervezet valamely bejegyzésre kötelezett adata megváltozik, akkor mikortól kell/lehet hivatalosan az új adatot használni? Az alapszabályban meghatározott naptól, vagy amikortól a bírósági végzés jogerős (képviselet)?
Köszönöm

Lackóanyu # 2012.01.02. 12:08

Most valami új törvény van az egyesületekre?De jó!Épp most álltunk volna neki,hogy csinálunk egyet.Itt úgy is hozzáértők vannak,akkor már kérdezek.Ugye,ha jól tudom,megszavazták szépen csendben,hogy fizetősek lesznek a bölcsődék.Ha az önkormányzati bölcsődével(vezetőjével,és gondozóival) egyesületet alapítunk,kérhetünk-e segítséget az önkormányzattól?Értem itt azt,hogy továbbra is "állami" a bölcsőde,de 1 kialakított helységet bérelnénk,ahol kialakítanánk a csanát.Persze,ha még van állami normatíva.Így a családoknak csökkenne a költsége.Milyen módot,és lehetőséget látnak ebben?Érdemes leülni tárgyalni a város vezetésével?

pazs # 2011.12.12. 15:00

Nincs másik módszer, bár ha feliratkozol a Complex Magyar Közlöny hírlevélre, megkapod emailben a megjelenéskor a tartalomjegyzékeket, az talán gyorsabb.

Firefighter1 # 2011.12.12. 14:53

Értem! És köszönöm a reagálást de egy kicsit tanácstalan vagyok. Van e valami lehetőség arra hogy megtaláljam, illetve kiszűrjem a keresett törvényt? Most azt a verziót követem hogy naponta szemlézem a magyar közlönyt! De biztos van ennél célravezetőbb módszer! Bár sajnos a törvény pontos nevét se tudom....
Köszönöm

ObudaFan # 2011.12.08. 12:15

Legcélszerűbb kivárni azt a pár napot, amíg a Magyar Közlönyben megjelenik, az a hiteles.