Szellemi alkotás apportként?


Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.24. 15:55

érdemesebb lenne egy szabadalmi licencia szerződést kötni?
Az "érdemesebb" nem a legjobb kifejezés, és nem szabadalmi, és csak lényegében licencia. De egyébként a társasági szerződés módosítása.

velcade # 2015.05.24. 12:14

Azt hiszem, értem. Tehát ha szoftvert akarok apportálni, akkor érdemesebb lenne egy szabadalmi licencia szerződést kötni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.24. 11:48

Nem. Csak dogmatikailag kifogásolható. Ami alapvetően is baj, de ha hallgatóként, iskolai feladatnak csinálod, akkor még rosszabb.

(Teljesen megszokott, hogy ügyvédek "üzletrész-adásvételi szerződéseket írnak; sőt talán még jogszabály is használja a fogalmat - de attól még helytelen marad. Szerintem a jogászi igényességbe beletartozik, hogy az ember törekedjen a dogmatikai tisztaságra. Szerződésben keresetben, ítéletben stb. egyaránt.)

velcade # 2015.05.24. 11:36

Értelek, és köszönöm a választ!

Keresgéltem egy kicsit, és akkor ez az adásvételi szerződés érvénytelen?

http://www.google.hu/url?…

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.24. 11:28

A szerződési jog különös része megvolt? Mi lehet adásvétel tárgya?
(Megjegyzem, a cégbe apportálás egyébként sem annyira adásvétel; inkább csere, ha nagyon be akarod szorítani a nevesített szerződések valamelyikébe. De jobb, ha sui generis szerződéstípusnak tekintjük, amely hol az adásvétel, hol a csere, hol pedig a licenciaszerződés jellegzetességeit mutatja.)

velcade # 2015.05.24. 10:35

És ha "lényegében" adásvételi szerződést kötök? A szoftver forráskódját, dokumentációját, stb. adom apportba?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.23. 19:29

Lényegében licencia-szerződést kell kötni, hiszen a jogoknak csak egy része, a vagyoni jellegűek képezhetik a cég vagyonát. A licenciaszerződéssel átengedett jogok ellenszolgáltatása a meghatározott névértékű üzletrész.

velcade # 2015.05.23. 18:54

Vagy joghallgató... :)

Kedves KBS, van ötlete?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.23. 17:58

Hacsak nem ő az ügyvéd...

Sherlock # 2015.05.23. 16:35

Az ügyvéded tudni fogja.

velcade # 2015.05.23. 15:45

Szervusztok, ne haragudjatok, hogy ilyen egyszerűt kérdezek, de sajnos nem tudom a választ, és nagyon kellene a megoldás... :/

Szellemi alkotást (pl. találmányt, szoftvert) hogyan lehet apportálni gazdasági társaságba?

Mik legyenek a megállapodásban? Van erre esetleg szerződésminta valahol?

Sajnos ötletem sincs, hogy kellene ilyesmit csinálni.... :(