Felszámolás alatti követelés


mape # 2005.11.23. 16:53

Kedves Rexor, Obuda Fan, vagy aki tud segíteni!
A részletesen megírt problémámmal kapcsolatban sajnos még mindig nem tudom, mit tegyünk.

mape # 2005.11.17. 20:41

Persze legszívesebben kidobolnám a Megrendelő építőipari cég nevét, és a szerintünk jogellenesen ((1991. évi IL. Törvény, 73.§.) eljáró, talán csalást is elkövető végelszámoló nevét a neten.

mape # 2005.11.17. 20:38

Elöször is köszönöm a válaszokat.
Nos akkor részletesebben.
2004. 07.13.-i teljesítéssel (teljesítésigazolás rendben) beadtunk egy végszámlát Megrendelőnknek. 3x küldték viszza különböző alaki (pl.: időközben megváltozott a Megrendelő neve, majd címe) kreált kifogásokkal a számlát. Végre évvége felé befogadták, de nem fizettek, ezért elindítottuk a fizetésképtelenségi eljárást a bíróságon.
Ám ez év junius 1.-én végelszámolás indítottak maguk ellen. 2005.10.24.-i postai feladással a végelszámoló egy 09.23.-i vissza dátumozott levél kiséretében visszaküldte a számlát, "...annak tartlmát megítélni nem tudjuk..." magyarázattal.
Azóta a cég persze elérhetetlen, de közben felszámolás indult 09.24.-én (!!!)
Mit tehetünk, azon kivül, hogy a kijelölt felszámolónak bejelentjük követelésünket, mely valószinűleg nem szerepel a hitelezők jegyzékében.

ObudaFan # 2005.11.17. 17:29

A felszámolási eljárásban regisztráltatni magatokat, és beállni a sorba a követeléssel. A számla visszadátumozását nyilván igazolni lehet azzal, hogy magán a számlán milyen dátum van, valamint az ajánlott szelvényen található dátummal, csakhogy nincs sok jelentősége, ha valóban elindult a felszámolási eljárás.

Rexor # 2005.11.17. 17:10

Ezt egy kicsit részletesebben légyszives:

milyen követelésről van szó? kivel szemben áll fenn?
mit dátumozott vissza a végelszámoló?
egy követelés miatt miért indult meg a felszámolás?
nem kötelezettségről beszélünk?

mape # 2005.11.17. 17:07

A végelszámoló 30 nappal vissza dátumozva visszaküldte a már korábban elismert, befogadott számlánkat. A vissza dátumozás utáni napon pedig elindult a felszámolás a cég ellen, azaz valószínűleg nem került a közbenső mérlegbe követelésünk. A számla nálunk, már senkinek sem tudjuk átadni.
Mit tehetünk?