járulékfiz.


ObudaFan # 2006.09.12. 21:19

Ha a kft. bejelenti, hogy csak ennyit fizet, és az ellenérzés kockézatát ezzel vállalja, akkor véleményem szerint nem.

meszi99 # 2006.09.12. 08:08

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a duplajárulékkal kapcsolatban. Kell-e nekem duplán fizetnem, ha heti 10 órában dolgozom a saját kft-nkben (alkalmazottként) és a minimálbér arányos részét kapom jelenleg? Emellett 6 órában dolgozom máshol, ahol több, mint dupla járulékot fizetnek utánam.
A könyvelőm egyelőre bizonytalan ebben a kérdésben.
Köszi

Avita # 2006.08.17. 08:06

Kedves Trúdika!

Van egyébként egy APEH nyomtatvány, amelyen október 12-ig nyilatkozhattok arról, hogy a tényleges havi jövedelmetek nem éri el a minimálbér kétszeresét; ekkor csak a bejelentett jövedelmed után járulékozol.

Trúdika # 2006.08.16. 19:20

T. ObudaFan!

Nagyon köszönöm a tájékoztatást.

ObudaFan # 2006.08.16. 17:34

Persze, az ügyvezető ellenszolgáltatás nélkül is elláthatja ezt a tevékenységet. Ha pedig nincs kifejezetten kikötve a társasági szerződésben, hogy ellenszolgáltatásra jogosult, akkor ehhez nem kell azt módosítani.

Trúdika # 2006.08.16. 15:35

A szíves választ előre is megköszönve, lenne egy speciális kérdésem.
Egy KFT 75%-os tulajdonosa, ügyvezetője és egyúttal dolgozója is vagyok. A KFT-ben az a tevékenység, amiben én résztvettem kb. 2-3 évvel ezelőtt jóformán meghalt, így ma már csak a lányom tevékenysége folyik benne /95%-ban/ és ő, mint a KFT alkalmazottja van bejelentve.
A most majd életbelépő dupla minimálbér utáni járulékok reám eső részét igazá
n nem tudom már megtermelni, ezért az a kérdésem merült fel, hogy volna-e arra valamilyen nmód, hogy a KFT módosítása nélkül, maradnék 75%-os tulajdonos és ügyvezető, de deklaráltan nem végeznék munkát, ill. amit mégis kell, azt fizetés nélkül és akkor van-e arra mód, hogy ne kelljen én utána járadékokat fizetni, vagy csak valami baleseti vagy egészségügyi járadékot.
57 éves vagyok, kb. 1,5 év múlva mehetek nyugdíjba, addig szeretném valahogy kihúzni. Az nem baj, ha a nyugdíjhoz szükséges éveim már nem haladnak, mert már 38 év munkaviszonyom így is megvan.
A KFT-t módosíttatni nem szeretném egyelőre.

ObudaFan # 2006.08.11. 16:51

Nincs mit.

lilei # 2006.08.11. 15:48

köszönöm

ObudaFan # 2006.08.10. 18:35

Ha tudod bizonyítani a munkavégzést (esetleg van írásos munkaszerződés), akkor meg fogod kapni.
A járulékfizetési kötelezettség bejelentésével, a biztosítási kötelezettség megállapításával, a járulék bevallásával, megfizetésével, nyilvántartásával, a járulékkötelezettség megsértésével kapcsolatos jogkövetkezmények megállapításával, a járuléktartozás beszedésével, behajtásával kapcsolatos hatósági ügyben, továbbá a járulékkötelezettség bevallásának ellenôrzésévelkapcsoolatban az APEH területi szerveinek van hatásköre.

lilei # 2006.08.10. 18:24

Azt szeretném megtudni valakitől pontosan, hogy hol érdeklődhetem én arról hivatalosan, hogy a munkáltatóm fizeti-e utánam a járulékokat? 2 hónapig dolgoztam nála,fizetést nem kaptam,munkaszerződésünk van, apeh felé én lejelentettem, hogy van 40 órás m.viszonyom, mert amúgy van egyéni vállalkozásom és így nem nekem kell magam után fizetnem.Milyen hátrányom származik abból, ha nem fizet utánam járulékot? Ha a munkabéremért a munkaügyi bírósághoz fordulok, akkor mennyi az esélyem, hogy megkapom a pénzem?Köszi.