Bt szüneteltetése?


kissember # 2006.09.13. 16:09

köszönöm Óbudafan ezt hallottam. Évek óta azért tartom fenn a Bt-t, fizetem a könyvelőt, fizetem a járulékokat stb., hogy majd egyszer biztosan jön egy olyan lehetőség és akkor ne kelljen újra csak úgy előlről kezdeni a papírmunkát, de valahogy mindig minden rosszul alakult. Pl öt éven keresztül dolgoztam egy lehetőségen, viaskodtam a hatóságokkal és amire odekerült a sor, hogy már elkezdhetném, addigra természetvédelmi terület lett és semmit se lett szabad. Elegem lett a vállalkozósdiból, abból hogy a rendszerváltozás után tárt karokkal vártak mert legalább nekem nem kellett munkanélküli segélyt juttatniuk. Most meg én vagyok a célpont, mert nekem biztos olyan jól megy, hogy a Bahamákon töltök 13 hónapot egy évben.
No nem panaszkodom...
A szállásadóra ha tudsz valamit mondani, örülnék neki.

ObudaFan # 2006.09.13. 15:43

Ha vállalod, hogy az APEH rendszeresen vizsgálja a cég tevékenységét, bejelentheted, hogy a jövedelmed nem éri el a minimálbér kétszeresét, és akkor csak a minimálbér után kell fizetni a tb-t.

kissember # 2006.09.13. 14:24

Köszönöm a választ. Úgy tudom, hogy pont az a forma szűnt meg, hogy elég ha befizetem a nyugdíjjárulékot és a tb-t és onnantól kezdve sinen van a dolog. Pedig ha valakinek van akkora adózott vagyona hogy abból fenn tudja tartani magát akkor ugye senki nem szólhatna semmit. A betett pénze után kamatadót fog fizetni, ha ajándékba kap valamit azután illetéket fizet, az örökség után illetéket fizet stb. Mondjuk számomra az nem lenne megfejthető, hogy akkor mi után fizetné a tb-t illetve a nyugdíjjárulékot?
Tudom hogy jó kérdés, de nem tudom a választ sajnos

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.13. 07:34

Kérdésem az, hogy ha a kültag, akinek van munkaviszonya lehetne e beltag helyettem és én kültagként valahogy benne vagyok nem tudom,
Ezt lehet. Csak az alapító okiratot kell hozzá módosítani. De ettől nem leszel biztosított - sőt, éppen ezzel szűnne meg a társadalombiztosítási jogviszonyod.

de úgy tudom hogy olyan forma nem létezik hogy minden igazolt megélhetési forma nélkül csak úgy befizetem minden hónapban a tb-t és a nyugdíjat és jogosult leszek csak úgy...
Amikor utoljára tanultam, még létezett olyan, hogy a TB-vel kötött szerződés alapján fizeti valaki a járulékot, és így szerez biztosítási időt.

kissember # 2006.09.13. 07:08

Elnézést, gondolom hogy volt ilyen kérdés többször is, de nem tudom kihámozni hogy mi a helyzet. Problémám nekem és szerintem nemcsak nekem az új járulékemeléssel kapcsolatos. Van egy működő Bt.-m aminek a beltagja vagyok. A kültagnak 8 órás munkaviszonya van, nekem semmi más. Most jött el az a pillanat, hogy nem tudom mitévő legyek. Ahhoz kevés a bevétel, hogy megélni és járulékokat fizetni tudjak belőle, de mivel részint családi vállalkozás, évek óta azon gondolkodom hogy mit lehetne tenni. Munkanélküli segély az ugye nem járna. Azt hogy eladjam, nem megoldás. Szeretnék a továbbiakban is jogosult lenni tb ellátásra és nyilván nyugdíjra. Elvileg meg tudnám oldani hogy megéljek, de hivatalos formája nem lenne. Szóval a bizonytalanság. Vállalkozási forma nem jó, ha Bt-t szüneteltetni nem lehet, akkor meg vagyok lőve. Vagy megszűntetem, vagy valami más forma kellene. Munkaviszony nem igazán jöhet szóba, főállás biztosan nem. Kérdésem az, hogy ha a kültag, akinek van munkaviszonya lehetne e beltag helyettem és én kültagként valahogy benne vagyok nem tudom,
Többféle vállalkozáson kívüli lehetőségem is lenne ezen kívül, pl szállásadó, de erről alig tudok valamit. Másik lehetőség az őstermelő, de erről is alig tudok valamit. Tudom hogy most sok minden fog változni, de rutinos hozzáértőktől szertném kérdezni, hogy mi is lehetne tanácsos. Azért alkalmi munkákból csak nem szeretnék élni, de úgy tudom hogy olyan forma nem létezik hogy minden igazolt megélhetési forma nélkül csak úgy befizetem minden hónapban a tb-t és a nyugdíjat és jogosult leszek csak úgy...