vagyonkezelési szerződés vállatra vonatkozóan


ObudaFan # 2006.09.26. 09:41

Sajnos nem tudom bescannelni, de lényegét tekintve ugyanazt írja le hosszabban, amit én itt rövidebben.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.09.26. 09:13

köszi szóval csak íly módon sejtettem a technikai része elég bonyolult én is kb így képzeltem és kicsit inog innen is onnan is
köszi
felírtam a könyvet ha esetleg tudnál scannelni és áttudnád dobni mailben megköszönném
pontmitt van a jogi fórumon egy szakdoga erről az is jónak tűnik a támában

ObudaFan # 2006.09.25. 16:01

Többféle konstrukció létezhet. A tulajdonosi konstrukció az átruházó számára nyilván kockázatosabb, esetleg visszavásárlási jog kikötésével képzelhető el. Ez persze azt jelenti, hogy az átruházás visszterhes, és még a jelképes összeg is színlelt szerződés megállapthatóságához vezethet. Zálogjoggal is megoldható a visszavásárlás biztosítása, de itt meg a lex comissoria tilalma lehet probléma.
Lehet viszont csak képviseleti jogot teremteni tulajdonjog nélkül. Itt probléma a meghatalmazás kérdése, hiszen minden fontosabb jogcselekményre külön kell megadni. Taggyűlésen részvételre ennek közokiratban , vagy tbe. magánokiratban, és nem lehet az fb tagot, vagy a vezető tv-t meghatalmazni.

Ld. még: Lukács-Sándor-Szűcs: Új típusú szerződések... (HVGorac, 2003.) 389-391. o.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.25. 13:02

Néhány hete olvastam erről a HVG-ben. Szvsz keresgélj egy kicsit a honlapjukon.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.09.25. 10:58

valaki tud segíteni vagyonkezelési szerződést miként lehet kötni vállalatra vonatkozóan
kell hogy az üzletrészt átruházzák a vagyonkezelőre vagy van más út
csak azért mert a vagyonkeuzelőt nem lehet bejegyezni a cégjegyzékbe...

köszi előre is mindenkinek