vállalkozói igazolvány igénylése


Ben # 2006.09.29. 07:15

Nálunk, kis falu lévén nincs a polgármesteri hivatalban okmányiroda, hanem egy közeli városban intézik az ilyen ügyeket, tehát ezért nem volt mindegy.
A jegyzőnél majd rákérdezek a szakképesítésre.

ObudaFan # 2006.09.28. 19:29

Na, ezt azért mondták, mert az okmányiroda is a polgármesteri hivatalban van, tehát ugyanazt mondták. A polg. hivatalban meg tudják mondani, kell-e szakképesítés.

Ben # 2006.09.28. 18:21

Köszönöm. Én is így gondoltam, de voltak, akik azt mondták, hogy az okmányirodában kell intézni.
Meg tudja valaki mondani, hogy mely tevékenységek köthetőek szakképesítéshez, illetve hogy hol lehet ennek utánajárni?

ObudaFan # 2006.09.28. 12:39

A lakóhely, vagy a munkahely szerinti jegyzőnél (illetve az ő megbízásából eljáró polgármesteri hivatali ügyintézőnél) lehet kiváltani.

Ben # 2006.09.28. 07:41

Heti 40 órás munkaidőben dolgozom egy cégnél, emellett szeretném kiváltani az egyéni vállalkozói igazolványt. Kérdésem, hogy pontosan hol lehet ezt megtenni és milyen okmányok kellenek hozzá.
Azt már kiderítettem (de javítsatok ki, ha tévednék) hogy erkölcsi bizonyítvány és 10eFt illetékbélyeg kell hozzá.
Weblapokat szeretnék csinálni (ha jól gondolom 72.22 a TEÁOR száma), és úgy tudom, hogy ez nem szakképesítéshez kötött tevékenység, tehát egyéb bizonyítványok nem kellenek.
Válaszotokat előre is köszönöm.