Végrehajtási jogi fórum


Csutika01 # 2018.08.11. 18:21

Tényleg rosszul írtam. 2012-ben vonta le a bank az utolsó részletet,de most arra hivatkoznak,hogy 2014-ben bízta meg őket a bank az újbóli behajtással. A kimutatást természetesen az egyik végrehajtó kapta meg. Nem tudom,miért volt szükség arra,hogy több végrehajtót is megbízzon a bank,és azt sem,hogy annak idején miért nem vonták le a teljes összeget,ha már megvolt rá a lehetőség. Ők szüntették meg a levonást.

gerbera317 # 2018.08.11. 19:46

Mindent rosszul tudsz, ami valamit is számít. De mi enélkül is értjük a tényállást.
Elévült az. A többit meg már tudod.

Ildikó7302 # 2018.08.12. 16:11

Hová fordulhatok,ha a végrehajtó nem a valós átutalt összegről küldi a számlát?9 alkalomból csak egyszer kaptam a valós átutalt összegről a többi csak a befizetett összeg 10%-a.6 hónap után se kaptam korrekciós számlát

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.12. 16:28

Számlát?

Ildikó7302 # 2018.08.12. 17:48

Végrehajtási bevételi bizonylat

gerbera317 # 2018.08.12. 18:36

És mit kezdesz te azokkal a bevételi bizonylatokkal? Nincs otthon elég papír?
És arra még nem is gondoltál, hogy minden egyes neked küldött levél 500 Ft-ba kerül, amit te fizetsz meg? Miért nem jó neked, hogy a végén egyben küldi el ezeket neked?

Grave7 # 2018.08.12. 20:21

@Ildikó7302: A végrehajtási bevételi bizonylat (ahogy a neve is mondja) a végrehajtó bevételéről szól.
Mi a végrehajtó bevétele? A végrehajtási költség, aminek van fix, minden más megelőző része (az első, ahol a teljes befizetésről szól), illetve a végrehajtást kérő által megkapott összeghez arányos része (a 10% amit írtál).
Pont ez az oka, hogy nem a teljes összegről szól (nem is szólhat) a bevételi bizonylat, mert az átutalt összeg jelentős részét a végrehajtást kérőnek utalja tovább a végrehajtó (tehát az nem az ő pénze, bevétele).

turbo71 # 2018.08.13. 04:52

már 8% a behajtási jutalék törvénymodositás történt.

Ildikó7302 # 2018.08.13. 06:45

Ez eddig világos, viszont arra az van írva adós befizetése xy számú fizetési számláról, tehát amit utaltam

gerbera317 # 2018.08.13. 06:56

Ahogy Grave is írja: a végrehajtó a saját bevételéről bevételi bizonylatot állít ki, a máshová továbbított összegekről pedig átvételit.

Ildikó7302 # 2018.08.13. 07:03

Ez az ami nem történt meg

gerbera317 # 2018.08.13. 07:24

És az miért baj neked? Láttad a korábbi hozzászólásomat, hogy az milyen költséget jelent neked?

drbjozsef # 2018.08.13. 07:44

Ildikó,

neked az a lényeg, hogy ha kell, te tudj bizonyítani. Ha utalsz, akkor ez nem lesz gond. De kicsi az esélye, hogy kelleni fog.

Grave7 # 2018.08.13. 08:54

@Ildikó7302:

2004. január 1-jétől az önálló bírósági végrehajtó és a végrehajtói iroda főtevékenysége tekintetében a 2007. évi CXXVII. törvény 7. § (1) bek. alapján nem minősül adóalanynak.” [megj.: tehát a végrehajtói díjakat nem növeli a 27%-os áfa]
Erre tekintettel a közhatalmi tevékenységgel kapcsolatban felmerült, a 14/1994. (IX.8.) IM. rendelet alapján felszámított díjak és költségek tekintetében számlaadási kötelezettsége nincs. Költségelszámolásra a végrehajtó által kiállított, a díjakat és költségeket megállapító jogerős intézkedése alkalmas, figyelemmel a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 225. § (2) bekezdésére.
A teljesítést igazoló számviteli bizonylat ebben az esetben készpénzfizetésnél a bevételi pénztárbizonylat, átutalás esetén a bankszámlakivonat.

Tehát a teljesítést átutalás esetén a számlakivonat igazolja. Ha készpénzfizetés történik, akkor kell átvételi elismervényt kiállítani.

Ildikó7302 # 2018.08.13. 15:42

Grave7 köszi az infót ezt már olvastam, csak azt nem hogy jönnek ki azok az összegek a bizonylaton.Van amikor az átutalt valós összeg,van amikor töredéke

Grave7 # 2018.08.13. 19:43

@Ildikó7302: Erre pedig 2018.08.12. 22:21-kor válaszoltam.

Anita700 # 2018.08.14. 11:50

Tiszteletem az Uraknak, Hölgyeknek.

Van egy lakásom ahol teljes tulajdonos vagyok minden teher és haszonélvezet nélkül, a fiam nálam van bejelentve allandó lakcímre, és fizetési meghagyást küldött neki egy magánszemély egy 50.000 forintos követelésre. A fiam nem itt él már 2 éve, de nem szeretném kijeleteni, mert szüksége van egy állandó címre. A kérdésem az lenne, hogy ez a magánszemély megfenyegetett engem hogy amennyiben a fiam nem fizet, ráterhelteti a lakásomra a tartozást..A fiamnak csak az állandó lakcíme van itt? Ilyet megtehet hogy más lakására ráterheltet? A másik kérdésem pedig az lenne, hogyha kijönne a végrehajtó és foglalni szeretne akkor elvihetik a dolgaimat? Hogyan tudnám ezt a helyzetet megoldani?
Előre is köszönöm, és várom megtisztelt válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.14. 11:59

Ehhh.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.14. 12:04

De ha arra nincs meg a szándék, akkor is elég alapvető jogi ismeret, hogy nyilván nem lehet olyan dolgot lefoglalni, ami nem az adós tulajdona.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.14. 12:19

Na ja. Hol vagyunk már attól, hogy a tartozás megadása becsületbeli ügy legyen?

Anita700 # 2018.08.14. 12:39

A fiam tartozása nem az én tartozásom..nincsen pénze kifizetni. Engem az érdekelne hogy mit tehetnek meg velem?

Vadsuhanc # 2018.08.14. 12:45

Szerintem a kérdező elég világosan leírta, hogy nem Ő tartozik ezért nem értem az Ő becsülete hogyan jön a kérdéséhez, de akár a fiáé is hogyan kerül szóba a tartozás ismeretének hiányában. A kérdező nem véletlenül fordult a fórumhoz nyilván nem rendelkezik alapvető jogi ismeretekkel, de szerintem ez nem szégyen számára, hiszem ezért kérdezett.

Kedves Anita700!

Elsősorban a kedves fiadat vedd elő és tedd fel neki a kérdést valóban tartozik-e? Ha az válaszolja igen próbáljon meg a tartozás rendezésére törekedni mert egy elrendelt végrehajtással a tartozástól sokkal nagyobb összeget kell kifizetnie. Azért lássuk be egy 50.000. forintot csak elő lehet teremteni akár több részletben is.

Ha nem tartozik mondjon ellent az fizetési meghagyásnak, így az perré alakul és ott igazolhatja a fiad, hogy nem tartozik. A fizetési meghagyással kapcsolatos tétlenség a lostobább hiba amit el lehet követni.

A lakásodat nem tudja megterhelni, ha még egyszer fenyegetni próbál közöld vele, hogy fenyegetéssel ne próbáljon rávenni a fizetésre Téged ,mert feljelentést teszel ellene a rendőrségen.

A végrehajtás még elég messze van, de mint KBS leírta „" nyilván nem lehet olyan dolgot lefoglalni, ami nem az adós tulajdona.”"

nonolet # 2018.08.14. 13:39

Anita700

Az 50 eFt 5-6 nap alatt előteremhető még alkalmi melóval is... igaz dolgozni kell érte.

Gyümölcsöt szedni pl. vagy betont keverni, árkot ásni, rakodni piacon, stb. stb.

Az 50 eFt gyári szalagmelóval is megvan 1,5-2,0 hét alatt.

Anita700 # 2018.08.14. 14:38

kedves válaszolók értem én..

de sajnos tényleg nem tudok a fiammal mit kezdeni..én pedig már eleget adtam neki :( nem fogom még ezt is kitermelni neki. Vadsuhanc-ha kijönnek akkor hogyan bizonyítsam hogy ezek az én ingóságaim? Nagyon érdekelne hogy a gyakorlatban hogyan zajlik ez. Nagyon félek ettől a helyzettől.

Anita700 # 2018.08.14. 15:09

Vadsuhanc köszönöm a válaszodat, teljes mértékben így értettem én is és nem értettem miért becsület kérdés ez mikor nem is rólam van szó. A fiammal nem tudok mit kezdeni, tartozik, de olyan tartozás ami elég faramuci- hagyatéki dologból keletkezett, és azért követelik rajta mert megharadtak rá -. Én most arra lennék kíváncsi mert ő biztos hogy félvállról fogja venni, és nem tesz semmit, hogyha végrehajtás lesz belőle gondolom először bankszámláról tiltanak, azt nem tudom hogy van e rendszeres jövedelme-ha igen akkor onnan levonják és kész? vagy ha bármennyire pénze van a számláján? és most jön az amitől félek hogy ide jönnek lakásra a végrehajtók és a tvmet , az ingóságaimat elveszik.