vegrehajtasi eljaras folyamata


stevepcb # 2009.11.18. 12:12

Udv Mindenki!

Eloszor is elnezest az ekezetek hianya miatt,sajnos a gepem ilyen.

Egy olyan problemam van,hogy autohitelem nem tudtam fizetni, visszaadtam az autot,mert mas megoldast nem talaltam. Azota mar ertekesitette a bank, es folyamatosan kuldi az egyre novekvo osszegekrol a csekkeket.Az osszeg mar 2 millio felett van, nem fogom tudni kifizetni, viszont van egy ingatlanhanyad a nevemen, ami fedezne az osszeget. Nem tudom mi a behajtas folyamata, a bank ugyvedjet mar hivtam de o csak annyit mondott, varjam ki a sorom mert rengeteg hasonlo ugy fut. Azt nem tudom, nem lehetne-e ily modon rendezni a tartozast, fizetni nem tudok, csak az ingatlanhanyaddal tudnam rendezni, kesz vagyok egyuttmukodni ily modon, de ki tudja "mikor kerul ram a sor"...addig meg persze csak novekszik az osszeg, es ha igy megy tovabb, azzal sem fogom tudni fedezni. (jovedelmem nincs, amit letilthatnanak).
Ezert szeretnem igy rendezni, vigye a bank, amim van elven...sajnos..
Kerem ha valaki tudja a valaszt arra,hogy van-e ebben az esetben erre mod, irjon.
Elore is koszonom.
stevepcb

Ius Strictum # 2009.11.18. 13:23

Már ne haragudj, de mi a kérdés?
Ugyanis, ha tisztában vagy azzal, hogy az ingatlanban lévő tulajdonrészedből tudod csak kifizetni, akkor mire vársz?
Arra, hogy majd a bankod kérjen erre külön? Adásvételi szerződés, -pénz átvesz, -pénz befizet.

Itt nincs probléma.

nandy # 2009.11.18. 13:51

Elszámolt már a bank veled?
Mert ha az autót eladta, akkor azzal az összeggel csökkentenie kell a tartozásodat.

stevepcb # 2009.11.18. 21:19

A problema az, hogy az ingatlan meg nincs eladva,mert csak egy hanyad van a nevemen belole. A kerdesem az lenne, hogy mit tudok tenni az eljaras felgyorsitasa erdekeben, hogy a bank raterhelje a tulajdonjogat az en reszemre? Nem akarom kivarni, hogy a varakozas alatt keletkezo kamatok miatt ne legyen eleg a reszem.
Koszonom valaszukat.
stevepcb

végrehajtó1 # 2009.11.18. 21:47

Semmit add el te és fizesd ki az adósságodat. Így olcsobban meg uszod...

vivi07 # 2009.11.20. 06:48

Tisztelt szakértők!

A volt férjemmel közösen vettünk fel lakás építésre jelzálog kölcsönt, ő volt az adós én az adóstárs. A két évvel ezelőtti válásunkkor csak az ingatlant megosztás nem történt meg. Írásos egyezségünk van róla (két tanús),hogy az ingatlannal kapcsolatos minden költséget ő viseli, ezért cserébe hajlandó vagyok lemondani az 50%-os tulajdonrészemről, ami amúgy sem járna nekem, mivel ő vette a kettőnk nevére. Semmit nem intézett ezzel kapcsolatban ez idő alatt. A múlt héten kaptam egy közjegyzőtől egy iratot, miszerint 4 havi elmaradás miatt ( kb. 27000,-) a bank felmondta a jelzáloghitelt. A bank felszólít mindkettőnket a kb 1000000Ft 15 napon belüli kifizetésre, ellenkező esetben végrehajtásra kerül a sor. Úgy döntöttem nem vagyok hajlandó fizetni, mivel egy házasság alatt felvett személyi kölcsönét amit szintén felmondtak és adóstársként szerepeltem rajta kénytelen voltam tavaly kifizetni (600000,-), holott én a szintén házasság alatt felvett saját hiteleimet tisztességgel fizetem a mai napig is.
Azóta újra férjhez mentem és lakást vásároltam kiterjedhet-e a végrehajtás a házasság utáni vagyonomra?
Azt tudom, hogy előbb tőle próbálják behajtani, csak aztán tőlem. Számíthatok-e bérből való levonásra vagy árverezik a közös tulajdonú ingatlant?
Mi az eljárás ilyenkor?

Köszönettel

ObudaFan # 2009.11.20. 10:01

Azóta újra férjhez mentem és lakást vásároltam kiterjedhet-e a végrehajtás a házasság utáni vagyonomra?

Igen.

Azt tudom, hogy előbb tőle próbálják behajtani, csak aztán tőlem.

Nem feltétlenül.

Számíthatok-e bérből való levonásra vagy árverezik a közös tulajdonú ingatlant?

Attól függ. Ha van olyan magas a jövedelmed, hogy abból ésszerű időn belül behajtható, akkor letiltás. Ha nem, akkor nincs kizárva az ingatlan foglalása.

vivi07 # 2009.11.20. 10:33

Tehát, hogy jól értelmezem-e a bank nem a jelzálogosított ingatlant árverezi még ha elegendő fedezetet nyújt is rá, hanem akár a mostani ingatlanom a helyett? Vagy félre értettem valamit?

ObudaFan # 2009.11.20. 10:53

Ebben a körben elég széles mérlegelési lehetősége lesz a végrehajtónak és a banknak.

ObudaFan # 2009.11.20. 10:56

Ebben a körben a végrehajtónak és a banknak széles körű mérlegelési lehetősége van.

vivi07 # 2009.11.20. 11:10

Köszönöm.

Meggyvirág # 2009.11.20. 11:27

Megkaptam a végrehajtó levelét az eljárás során megfizetendő költségrészről. Én kértem végrehajtást egy magánszemély ellen.
Mi a teendő, ha a kiszámolt ügyértékkel nem értek egyet? Kérhetem, hogy hogyan számolta ki?

A 14/1994. IM. rendelet alapján a behajtási jutalékra nekem kevesebb jön ki, mint amennyi a levélben szerepel. A levélben az ügyérték 10%-a van, mint beh. jut. a törvényben pedig "... 1 000 000 Ft feletti, de 5 000 000 Ft-ot meg nem haladó összeg esetén 44 000 Ft és az 1 000 000 Ft feletti rész 3%-a ...".
Ez ellen emelhetek kifogást? Hogyan? Mikor?

végrehajtó1 # 2009.11.20. 14:19

Városi bíróságon.

tompikati # 2009.11.21. 21:14

Segítség!!
A lakáshitelünket kb 1 hete felmondta a bank,több havi elmaradás miatt.A válság és a mi hibánk is volt.Közjegyzői okirattal jött ki a papír.Tud valaki segíteni most mi jön?Mire számítsunk?Mennyi idő mire árverezésre kerül a ház,mit tehetünk,tudunk még a bankkal vagy a végrehajtóval egyezkedni??Nagyobb összeget nem nagyon tudunk befizetni,csak a havi törlesztés egy harmadát.Ha valaki tud segíteni???

nandy # 2009.11.22. 08:05

Ha "normális" banktól vettétek fel a hitelt, akkor van még pár hónap (talán).
Érdemes lenne mielőbb megkeresni a bankot, és együtt találni megoldást.
Pl. eladjátok a házat, a vételárból kifizetitek a bankot, a maradékból vesztek kisebbet, vagy marad az albérlet.

danan1 # 2009.11.24. 08:57

Sziasztok!
Nagy bajban vagyunk a párommal. Van lakáshitelünk amin van elmaradásunk, de még nincs felmondva. Van 3 személyi hitelünk amit felmondtak és 2 hitelkártya ami már végrehajtás előtt áll. Hogyan tudnánk ezeket a tartozásokat normális úton rendezni? Valahol összevonatni? Ha valaki tud megoldást kérem mondja meg.


.

végrehajtó1 # 2009.11.24. 15:25

Valahol összevonatni?

Miért ha összevonatod akkor kevesebb lesz????

danan1 # 2009.11.25. 04:47

Nem lesz kevesebb, de talán könnyebben tudnánk fizetni. mint ide minimum 20 ezret oda 25 ezret stb... .Így így nem elég kettőnk fizetése. Ezért gondoltam, hogy talán ha egy tartozás van akkor könnyebb.


.

szonya # 2009.11.25. 11:07

Sziasztok!

Következő a helyzet: a jogerős fizetési meghagyást egy Bt, mint I.rendű kötelezett, és egy magánszemély, mint mögöttesen felelős II. rendű kötelezett ellen állított ki a bíróság. A végrehajtási lap kitöltésekor a Bt. már törölve van a cégjegyzéskből.

Kérdés: elég, ha csak a II.r. magánszemély ellen kérem a végrehajtást, vagy ugyanúgy a Bt-t is fel kell tüntetnem, annak ellenére, hogy megszűnt??

Válaszokat köszönöm!!

szonya # 2009.11.25. 12:38

Sziasztok!

Következő a helyzet: a jogerős fizetési meghagyást egy Bt, mint I.rendű kötelezett, és egy magánszemély, mint mögöttesen felelős II. rendű kötelezett ellen állított ki a bíróság. A végrehajtási lap kitöltésekor a Bt. már törölve van a cégjegyzéskből.

Kérdés: elég, ha csak a II.r. magánszemély ellen kérem a végrehajtást, vagy ugyanúgy a Bt-t is fel kell tüntetnem, annak ellenére, hogy megszűnt??

Válaszokat köszönöm!!

nandy # 2009.11.25. 13:02

danan:

Nincs más hátra, pénzt kell szerezni, akár úgy is, hogy az ingatlant eladjátok (előbb-utóbb úgyis elveszik...).

Fuszélia # 2009.11.27. 14:10

Sziasztok
nem vagyok biztos benne,hogy megfelelő helyen teszem fel a kérdésemet, de új vagyok itt még nem nagyon ismerem ki magam.
A problémám a következő:
Értesítést kaptam a földhivataltól -mivel a házunk kettőnk tulajdonában van -, hogy az apeh férjem adótartozását ráterhelte a házunkra.

A tartozás sajnos valós, az eljárás viszont számomra megdöbbentő, ugyanis semmiféle előzetes tájékoztatást, felszólítást nem kaptunk.
A fizetési kedvezményekkel nagyjából tisztában vagyok, de jelenleg azt nem tudom, hogy az általuk ránkterhelt összeg pontosan miből áll össze.

Kérdésem, jogszerü ez igy, hogyan lehetséges, hogy mindenféle előzetes megkeresés nélkül az APEH végrehajtást kezdeményezzen. Ha igen, menjünk be személyesen vagy küldjük be a kitöltött kérelmet?

köszönöm ha válaszoltok

végrehajtó1 # 2009.11.28. 08:23

Igen jogszerű.A végrehajtás az apeh esetében végrehajtási cselekménnyel indul.
Erre az adóst tájékoztathatja de nem kötelező.

Ugyanis a tartozásról minden esetben tud az adós mert ez alapulhat:

  • bevalláson
  • és jogerős határozaton.stb ...

menjünk be személyesen vagy küldjük be a kitöltött kérelmet?

Tértisen add fel a fiz.könnyitési kérelmeteket.De ha sok szabad időd van menj be...:)

Fuszélia # 2009.11.28. 09:53

Köszönöm, be kell mennem személyesen ezesetben, mert a kérelmen részletezni kell a tartozást.

zsanka # 2009.12.04. 12:28

A fizetési könnyígtés illeték köteles!!! Ezt feltétlenül meg kell fizetni mert egyébként bírság lesz a vége. (könyvelő)
Üdv.: Zsuzsa