vegrehajtasi eljaras folyamata


végrehajtó1 # 2009.12.04. 14:42

Az eljárási illeték meg nem fizetése nem jár bírsággal.

zsanca # 2009.12.09. 16:00

Egy 1 évvel ezelőtti parkolási bűntetésről kaptunk novemberben fizetési meghagyást a városi bíróságtól.15 napon belül nem fizettük be az összeget.Az lenne a kérdésem,hogy mivel nem fizettük be a kért pénzt,így mit fog tenni a bíróság? Megy a fizetésből a letiltás?
Milyen gyorsan szokták ezt intézni ha már jogerőre emelkedett?Januárban már számíthatók a letiltásra?

zsanca # 2009.12.09. 16:22

Üdv!
Lenne még egy olyan problémám is,hogy az autónkat nem tudtuk fizetni,a bank elvitte,eladta.Megkaptuk az összegről a levelet amit még fizetnünk kell,az 470 ezer forint.Kértem részletfizetést,amit meg is adtak 36 hónapra olyan feltétellel,hogy december 15-ig fizessek be 36 ezer forintot,valamit,hogy kérnek majd vmi közjegyzői papírt is vagy mit.Meg írták,hogy lesz kamat is felszámolva,ami rendben is van,mert egyértelmű,hogy kamat az van,de nem írta,hogy mennyi,és hogy a törlesztőrészlet mennyi.A bankot nem tudjuk hetek óta elérni,mert sosem veszi fel az ügyintéző a telefont(erste leasing),miattuk ár a telefonszámlám nagyon magas,mert amíg várok az ügyintéző kapcsolására a számla ugye pörög.Mindegy nem is ez a lényeg,hanem az hogy én 15-ig nem tudom a 36 ezret befizetni,meg nem is akarom,mert nem vagyok tájékoztatva a kamatról,stb....
így nem kötök velük megállapodást!Szóval milyen úton módon hajthatják be a pénzt?Bízom benne,hogy a házat nem veszik el fejünk fölül,és inkább bérből tilt.

zsanca # 2009.12.09. 16:22

Üdv!
Lenne még egy olyan problémám is,hogy az autónkat nem tudtuk fizetni,a bank elvitte,eladta.Megkaptuk az összegről a levelet amit még fizetnünk kell,az 470 ezer forint.Kértem részletfizetést,amit meg is adtak 36 hónapra olyan feltétellel,hogy december 15-ig fizessek be 36 ezer forintot,valamit,hogy kérnek majd vmi közjegyzői papírt is vagy mit.Meg írták,hogy lesz kamat is felszámolva,ami rendben is van,mert egyértelmű,hogy kamat az van,de nem írta,hogy mennyi,és hogy a törlesztőrészlet mennyi.A bankot nem tudjuk hetek óta elérni,mert sosem veszi fel az ügyintéző a telefont(erste leasing),miattuk ár a telefonszámlám nagyon magas,mert amíg várok az ügyintéző kapcsolására a számla ugye pörög.Mindegy nem is ez a lényeg,hanem az hogy én 15-ig nem tudom a 36 ezret befizetni,meg nem is akarom,mert nem vagyok tájékoztatva a kamatról,stb....
így nem kötök velük megállapodást!Szóval milyen úton módon hajthatják be a pénzt?Bízom benne,hogy a házat nem veszik el fejünk fölül,és inkább bérből tilt.

ObudaFan # 2009.12.09. 18:06

Azért ha nem sikerül megállapodni, a bíróságtól is lehet részletfizetési kedvezményt kérni.

végrehajtó1 # 2009.12.10. 09:42

Szó­val milyen úton módon hajthatják be a pénzt?

Letíltás,ingó-ingatlan vh.

zsanca # 2009.12.10. 14:37

Az odáig oké!
De gondolom nem a házzal kezdik a végrehajtás,ha van letiltható jövedelem.

nandy # 2009.12.10. 16:22

Először a bérrel és az ingóságokkal kell kezdenie. Ha ezekből észszerű időn belül nem sikerül behajtani, akkor elveheti az ingatlant is.

Jó lenne, ha elkezdenél önként fizetni annyit, amennyit tudsz.

pitör82 # 2009.12.12. 03:18

Üdv mindenki!
Egy hozzáértő véleményére lennék kíváncsi elsősorban de meghallgatok bármilyen tanácsot.
Van két hitelem. Egy 1M500e Ft -os amiről a törlesztő 40e Ft. A másik 300e Ft a törlesztő 15e Ft.
Eddig tudtam fizetni a 70e Ft-os fizetésemből mert édesanyám eltartott. De ahogy látom, hogy neki is egyre nehezebb a dolga arra gondoltam nem adom fel a részleteket többet. A bankokkal is próbáltam egyezkedni, hogy vigyék lejjebb a törlesztőrészletet.
De nem megoldható szerintük mert van munkahelyem.
Ingatlanfedezettel menne de azt nem tudok bevonni.
Az lenne a kérdésem ha nem fizetek mire számíthatok?
Ha végrehajtásra kerülne a sor lefoglalhatják-e a vagyontárgyaimat?
Vagy csak a fizetésem 50%-át viheti el?
Ugyanis ez még jobb is lenne mert az csak 50%-ék egy éven keresztöl feladtam nekik havi szinten a 75%-át.

Köszönöm a válaszokat.

justizmord # 2009.12.12. 04:29

Nem vagyok jogász, de én úgy tudom, hogy el lehet venni, mint a sicc, mindent. Vagyontárgyból is ÉS fizetésből is végre lehet és kell is hajtani egyszerre.

Most gondold el. Elmegy valaki valahová dolgozni, esetleg haverral megbeszéli, hogy vegye fel 3 hónapra papíron (vagy ténylegesen) havi 1 millió forintért dolgozni, kap hitelt, vesz belőle egy házat, majd elmegy havi 60 ezerért dolgozni, és azt mondaná, hogy nyugodtan vonogassák a fizetéséből 1715 éven keresztül, mert annyi idő, amire lefogy a törlesztés.

És akkor még azt nem is néztük, hogy lehet, hogy csak a havi kamat több, mint a levont havi fél fizetés, tehát a fizetésből levonással nem hogy csökkenne, de még nőne is a tartozás.

Száz szónak is egy a vége, MINDKETTŐBŐL levonható, teljesen logikusan.


Iniuria non excusat iniuriam

végrehajtó1 # 2009.12.12. 07:43

Egyettértek veled:)

7. § (1) A bírósági végrehajtás során a pénzkövetelést elsősorban a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adós rendelkezése alatt álló összegből, illetőleg az adós munkabéréből, illetményéből, munkadíjából, a munkaviszonyon, munkaviszony jellegű szövetkezeti jogviszonyon, közszolgálati és közalkalmazotti jogviszonyon, szolgálati viszonyon, társadalombiztosítási jogviszonyon alapuló járandóságából, valamint a munkából eredő egyéb rendszeres, időszakonként visszatérően kapott díjazásából, juttatásából, követeléséből (a továbbiakban együtt: munkabéréből) kell behajtani.12
(2) Ha előre látható, hogy a követelést a munkabérre, illetőleg a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt összegre vezetett végrehajtással nem lehet viszonylag rövidebb időn belül behajtani, az adós bármilyen lefoglalható vagyontárgya végrehajtás alá vonható. A lefoglalt ingatlant azonban csak akkor lehet értékesíteni, ha a követelés az adós egyéb vagyontárgyaiból nincs teljesen fedezve, vagy csak aránytalanul hosszú idő múlva elégíthető ki.13 14

pitör82 # 2009.12.12. 08:13

Köszi a gyors választ.

átgondolom a lehetöségeimet.

Fizetem amíg tudom.

vasibild # 2009.12.12. 14:16

2005 májusában lízingeltem egy autót,egy suzuki altot.
1 825 000 forint áron svájci frank alapú hitellel
Fizettem 4 éven át tisztességgel.
Időközben vállalkozásom megszűnt nyugdíjamat elvették
Fizetés képtelenné váltam 06 01-től.
Tartozásom a 90 napot túl haladta,október 26-án a 4 éves autómat elszállította a SANTANDER bank adosság követelője.
A 1 825 000 kocsit 4 évig fizettem és a tartozás 1 251 000 forint volt.
durván 3 évig csak kamatot fizettem,mert a tőketartozásból kb csak 600 000 fogyott.
a kocsit értékesítették 460 000forint-98 500forint a tréler szállítás költsége!
Megkaptam az elszámolást!
820 000 a tartozás!
Ezt a elenlegi ismereteim szerint maximum 18 hónapra kérhettem.a bank ügyintéző telefonba kb 48 000 gondol 17 hónapon át és a 18.hónapnál elszámolást fog tenni,ami majd akkor derül ki.
Muszály vagyok ezt elfogadni,mert nem tudtam 8 napon belül a 820 000 forintot megfizetni.
Most már se autó, semmi és fizessek,hogy nagyobb baj ne érjen?
De ha nincs jövedelmem, nincs vagyonom lecsuknak börtönbe? várom a választ Köszönöm.
znek fel


30 évesen 1991-ben leszázalékoltak IIIfok,67%.Többször voltam felülvizsgálaton.Megkaptam a 67%-ot mindig.2009 márciusba levették 40%-ra.
Fellebbeztem,

ObudaFan # 2009.12.12. 14:23

Nem csuknak le, csak végrehajtják. Azért át kell gondolni, hogy vállald-e a pert, ami további költségekkel járhat, de kiderülhet, hogy áron alul adták el a kocsit. Persze az is, hogy nem.

vasibild # 2009.12.12. 14:32

Köszönöm a gyors választ!
Én szeretném rendezni a tartozást!csak félek, mert mert ugy érzem csak a saját érdekeiket tartják szem előtt.
Emberség már a világba nincs!
Ha az Isten segít a nyugdíjamat visszakapom és találok valami munkát itt Szabolcs megyébe akkor talán ki tudom koplalni.
Mert nem szeretnék hajléktalan lenni.
Sem a tartozásomat a gyermekeimre hagyni!
DE simán földönfutóvá teszik az embert!


30 évesen 1991-ben leszázalékoltak IIIfok,67%.Többször voltam felülvizsgálaton.Megkaptam a 67%-ot mindig.2009 márciusba levették 40%-ra.
Fellebbeztem,

vasibild # 2009.12.12. 14:33

Köszönöm a gyors választ!
Én szeretném rendezni a tartozást!csak félek, mert mert ugy érzem csak a saját érdekeiket tartják szem előtt.
Emberség már a világba nincs!
Ha az Isten segít a nyugdíjamat visszakapom és találok valami munkát itt Szabolcs megyébe akkor talán ki tudom koplalni.
Mert nem szeretnék hajléktalan lenni.
Sem a tartozásomat a gyermekeimre hagyni!
DE simán földönfutóvá teszik az embert!


30 évesen 1991-ben leszázalékoltak IIIfok,67%.Többször voltam felülvizsgálaton.Megkaptam a 67%-ot mindig.2009 márciusba levették 40%-ra.
Fellebbeztem,

Csirke Gábor # 2009.12.17. 05:24

Szeretném hogyha nálam okosabb segítene abban, hogy mi a cégek közötti tartozás beszedésének jogi útja jelenleg. Természetesen szeretnénk olcsó módszert találni. Jelenleg ott állunk, hogy számlát kapott az ügyfél ami lejárt, majd írásos felszólítást, figyelmeztetve az esetleges felszámolási eljárásra. A nyomtatvány neve most nem ugrik be de formanyomtatvány.

baba53 # 2009.12.17. 06:07

R.nyugdíjas vagyok,sajnos több Banknak tartozom,amit nem tudok fizetni. Amíg dolgoztam és nem volt válság addig rendesen fizettem. Azt tudom a nugdíjam 50%-át elvehetik, a lakásom lizing ezt az egyet bírom jelenleg fizetni bár ha elveszik a nyugdíjam 50%-t már az se biztos.
Az a kérdésem, mivel a minimális életvitelem is vezélyeztetik mit tehetnek még / van egy eltartott -ugyan nagykorú, de még iskolába járó gyermekem.
A lakáshoz hozzá nyulhatnak?
Az ingoságaim közül mit vihetnek el.
Van egy 15 éves szekréy sorom, egy 14 éves kocsim amit most probálok megmenteni /htel van rajta és sajnos elmaradás/ Van egy 5 éves hütöm,és egy mosógépem, a gyereknek egy 4-5 éves számítógépe ami kell a tanulmányaihoz is. Ezek mind csak számomra értákesek. Szóval mit vihet a végrehajtó?
Mire kell felkészülnöm?
Hogy lehet egyezkedni, lehet részletfizetést kérni a biróságon kersztül a Banktól ?
Köszönöm a válaszokat.

nandy # 2009.12.17. 07:38

Hűtőt, mosógépet nem fog vinni, de a lakást igen.:(

nandy # 2009.12.17. 07:39

Illetve ha a lakás lízinges, akkor.... a lízinge adó veszi vissza előbb-utóbb.

nandy # 2009.12.17. 07:39

...

dmarcsii # 2009.12.29. 10:41

Érdeklődnék, hogy ha felmondanak egy hitelt, akkor annak mi a folyamata utána?

ObudaFan # 2009.12.29. 10:53

Mivel ezek a szerződések többségében közjegyzői okiratba vannak foglalva, általában közvetlenül el lehet indítani a végrehajtási eljárást.

Mallinalli # 2009.12.29. 10:56
  1. A felmondást követően vagy végrehajtási záradék vagy fizetési meghagyás kibocsátását kezdeményezi a bank.
  2. Ha megvan a végrehajtási záradék, fizetési meghagyás, vagy fizetési meghagyás ellentmondás esetében a jogerős ítélet, akkor azt kiosztják a bíróság mellett működő önálló bírósági végrehajtónak.
  3. A végrehajtó felhívja a végrehajtási költségek előlegezésére a végrehajtást kérőt, vagy enélkül lát neki a végrehajtásnak.
  4. Kiküldi a megkereséseket (földhivatalnak, NYUFI, stb.), inkasszál.
  5. Kimegy ingót foglalni.
  6. Bejegyezteti az ingatlanokra a végrehajtási jogot.
  7. Megkéri az önkormányzattól az ingatlan adó-és értékbizonyítványát, az alapján közli az ingatlan becsértékét. Ingóra is közli a becsértékeket.
  8. Ingóárverést tart.
  9. Kitűzi az ingatlanárverést.

Úgy nagy vonalakban így néz ki.

dmarcsii # 2009.12.29. 11:14

Köszönöm a választ