Végrehajtás felfüggesztése


nika77 # 2016.06.25. 12:11

Értem.és felfüggesztési kérelmet nyujthatunk be a bank fele az inkasszöra az elbírálásig?mellékelve a családi helyzetet.Ugyanis az ügyintéző egy felettesétöl kérdezte meg alkalmasak vagyunk e rá.a felettes igennel válaszolt.Bp faktoringtol a fejér megyeihez került.

gerbera317 # 2016.06.25. 11:35

a jelzalog hitelünket sz eszközkezelőnek felajánljuk
A zálogingatlant, nem a hitelt!

A végrehajtó eljárása jogszerűnek tűnik.
NET tv. 15. § (1) Ha a lakóingatlant bírósági végrehajtás alá vonták, a pénzügyi intézmény 15 napon belül kezdeményezi a végrehajtónál a végrehajtás szünetelését. A pénzügyi intézmény nyilatkozata alapján a megvételre felajánlott lakóingatlanra bejegyzett valamennyi végrehajtási jog vonatkozásában a végrehajtás a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 52. § g) pontja alapján szünetel.
A leírtak alapján még nem tart ott a bank, hogy hozzájáruljon az állam általi vásárláshoz, és nyilatkozzon a végrehajtónál, így a végrehajtás folytatásának van helye.

nika77 # 2016.06.24. 11:28

Tidztelt forumozók

Érdeklődnék mit tehetünk
_Mult honapban a faktoring engedélyezte hogy a jelzalog hitelünket sz eszközkezelőnek felajánljuk.A papírokat beszereztük junius 7 elvitte.azt mondta 30 nap az átfutás.
Hétfőn a Vh küldött értesítést férjem fizetés tiltásárol és a dzámlát inkasszózza.Ilyen esetben fordulhatok a faktoringhoz hogy felfüggesszék az inkasszót?vagy megkell várni a 30 napot a határozat vissza küldéséröl és ők értesítik a Vht.a válaszokat köszönöm
Monika

gerbera317 # 2016.06.23. 07:21

Nem állítják le. Meg már nem is élhetsz ellentmondással. ObudaFan igazából nem kérdezett, hanem kérdés formájában azt közölte, hogy ellent kellett volna mondanod a fizetési meghagyásnak.

Maci60 # 2016.06.23. 06:02

Akkor leállítják a végrehajtást?

ObudaFan # 2016.06.22. 15:19

És miért nem éltél ellentmondassal a fizetési meghagyással szemben?

Maci60 # 2016.06.22. 14:41

És ha az adós nem is adós akkor mi a teendő?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.22. 08:14

Nem arra értettem, Maci.
Hanem arra, hogy folyik veled szemben egy végrehajtás jogerős fizetési meghagyás, és kérdezed, hogy van-e jogi alapja. Naná, hogy van!
"Adós, fizess!"

Burn Out # 2016.06.22. 06:15

feltétlenül kellett magyarországozni a hozzászólásodban....

Maci60 # 2016.06.22. 06:07

Szerinted!De sajnos ez a valóság.Papírom van róla.Magyarországon a közjegyző ilyet elrendelhet per nélkül,ha egy 83 éves kissé zavart ember bead hozzá pár kifizetett csekket?Én is azt hittem hogy rosszindulatú vicc.
Mit gondolsz?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.21. 19:36

Szerintem te viccelsz.

Maci60 # 2016.06.21. 18:15

Üdv.Kedves fórumozók!
Nagy bajban vagyok ha tudtok segítsetek ezt a lehetetlen helyzetet megoldani.Teljesen abszurd de igaz.
A szülő anyám indított ellenem végrehajtást.
Egy házban élünk külön háztartásban a viszony megromlott az állandó vádaskodásai és fenyegetőzései miatt kb 10 éve.4 évvel ezelőtt beadott a közjegyzőnek 440 000 ft követelést mondván én nem fizettem ki a közüzemi számláimat aminek a nagy része az ő nevére kisebb része az én nevemre érkezett.A csekket kitette a lépcsőre én bele tettem a pénz eltette és ennyi.Pár év elteltével ezeket akarja behajtani rajtam. A végrehajtást akkor leállította,4 év 11hó után újra indítja.Én beadtam a végrehajtónak egy felfüggesztési kérelmet.Ezek után mire számíthatok?Van valami lehetőség vagy egyáltalán jogi alapja?Ha tudtok segítsetek.
Köszi!

gerbera317 # 2016.04.04. 13:11

Ha végrhajtási pert indítottál, akkor a felfüggesztést a perben kell kérni, nem külön. És ha abban nem kapod meg, külön pláne nem fogod megkapni.

Vyktor # 2016.04.04. 12:09

Köszönöm.
Ezek szerint inkább a szociális körélményekre lehet csak hivatkozni?
Arra, hogy szerintem miért nem jogos a végrehajtás?
Vagy arra, hogy pert indítottam a végrehajtás megszüntetésére és, hogy addig lekerüljön az inkasszó a számlámról?
(Gyerektartásra indította a volt feleségem, mert kicsivel kevesebbet fizettem minden hónapban azért, mert sokszor én voltam kénytelen eltartani a két kiskorú gyermekünket és máshogy nem bírtam az ellátásukat biztosítani, holott övé a kizárólagos szülői felügyelet. Korábban már feljelentett a rendőrségen, mikor még egy háztartásban éltünk a válás után, és akkor is kiderült az igazam, hogy a maximálisan eleget tettem a természetbeni tartásnak.
Ezt is mellékelném a kérelemhez.

gerbera317 # 2016.04.04. 06:30

Vesztenivalód éppenséggel nincs, de jól kell kérni, és nem szabad játszani a bíróság türelmével, azzal, hogy a hivatkozott körülményeket csak külön felhívásra, kelletlenül,vagy egyáltalán nem igazolod. Merthogy a felfüggesztést kérők jó része ennél a résznél bukik meg.

48. § (3) A végrehajtást foganatosító bíróság az adós kérelmére kivételesen akkor függesztheti fel a végrehajtást, ha az adós a felfüggesztésre okot adó, méltányolható körülményt igazolta, és az adóst a végrehajtási eljárás során korábban nem sújtották rendbírsággal. (5) A bíróság a felfüggesztésre okot adó, méltányolható körülmények körében kiemelten értékeli különösen az adós által eltartásra köteles és tartásra szoruló személyek számát, az adós vagy az eltartott személy tartós és súlyos betegségét, a végrehajtási eljárás során bekövetkezett és az adóst is sújtó természeti katasztrófát.

Vyktor # 2016.04.04. 04:49

Miért nem lehet önállóan?
Tiltja valami?
Ha nincs illetéke van vesztenivalóm?

gerbera317 # 2016.04.02. 12:29

Nincs illetéke. Viszont szigorú feltételei vannak, ami miatt tízből talán egy ilyen kérelemnek adnak helyet.

ObudaFan # 2016.04.02. 11:39

Elő. Vht. 48. §.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.02. 11:24

Én úgy kérdezném, hogy önállóan elő lehet-e ilyen kérelmet terjeszteni.

Vyktor # 2016.04.02. 08:35

Végrehajtás felfüggesztése iránti kérelemnek van illetéke?

Eraboo # 2016.03.29. 12:43

Köszönöm a választ!

...kockás füzet híján A4-es lap mellett döntöttem. :)

gerbera317 # 2016.03.22. 14:08

Tépsz egy lapot a gyerek kockás füzetéből és írod:

Alulírott XY adózó (adóazonosító: 98......) az alábbi kérelemmel keresem meg a T. Állami Adóhatóságot:
Kérem az ilyen-olyan adótartzásom törlését, mivel az álláspontom szerint elévült.

Bízva a pozitív elbírálásban, tisztelettel: aláírás.

Eraboo # 2016.03.22. 13:34

Köszönöm a választ!

Még egy 'technikai' jellegű kérdés ezzel kapcsolatban.
Formai szempontból ehhez van rendszeresített nyomtatvány vagy megfelel a saját fogalmazványú levél is?

Előre is köszönöm a választ!

végrehajtó1 # 2016.03.21. 16:29

Írj nekik egy tértis levelet hogy töröljék mert elévült

Eraboo # 2016.03.21. 12:54

Az illetéket 2009 júniusában vetették ki.
2012-ben egy jelentősebb összegű adó-visszatérítésemmel a NAV csökkentette az illeték-hátralékot, ezen kívül 'csak' az éves adószámla egyenlegközlőket küldték.