hiteltörlesztés


végrehajtó1 # 2010.07.12. 20:39

Az nem fedezet elvonás ha a munkabért valakinek a számlájára utaltatja.Utaltathatja a tiedre is.

Persze letíltják de a maradékot nem "inkassózzák" le.

Erről írtam

kadaj01 # 2010.07.12. 09:57

végrehajtó1 tök mindegy, mert ha a munkaadótól vonják majd teljesen mindegy kinek a névre menne. Arról ne is beszéljünk, hogy a rosszhiszemű fedezetelvonás bűncselekmény.

végrehajtó1 # 2010.07.12. 09:54

Lassan mondom: n-e l-e-g-y-e-n a-z a-d-ó-s n-e-v-é-n a b-a-k-s-z-á-m-l-a.

Nem tudom ezen mi nem érthető?:(

vidamtyuk # 2010.07.12. 08:01

Egy házaspárról van szó.
A feleség ellen már volt inkasszó,jövedelme felét vonják.
Most a férj hitelét mondták fel,3,kiskorú gyermeket nevelnek,deviza hitelesek voltak.
Esetleg ha a feleség nyit egy számlát,oda utaltatja a férj a jövedelmét,akkor mi történik...
A feleségnél már volt egy másik banknál anno inkasszó..lehet még egyszer?/mert,hogy takarékszövetkezetes lenne..
Én nem tudtam nekik segíteni,csak innen mazsolázva próbálok rajtuk segíteni.
Hogyan tudnának időt nyerni???

végrehajtó1 # 2010.07.12. 05:19

vidamtyuk utaltasd más nevén lévő számlára az a biztos

vidamtyuk # 2010.07.11. 18:57

monalisa1

"Legjobb lenne a fizetésed felét a lakhelyen vagy környékén valamelyik kis takarékpénztárba utaltatni – vagyis ott számlát nyítni a nevedre, és kártyát is rendelni az automatás pénzkivét lehetőségére., nemigen fogják ott (is) keresni…"

Mit jelent a kis takarékpénztár?
Mondjuk a 12 kirendeltségből álló???

A takarékszövetkezetnél biztosan nem keresik?

monalisa1 # 2010.04.12. 13:54

Az utóbb leírtak okán neked kell tudnod melyik ujjodat megharapva fog neked jobban fájni.

Vagyis akár a bankszámlakeret aktuális "feltöltése" akár a hiteltartozás miatt így is úgy is leemeli a bank a pénzt - legfeljebb az előbbinek a dátumát előre tudod míg az utóbbiról nem fogsz előre értesítést kapni.

József 3 # 2010.04.12. 06:12

Azért gondolom ha a bankszámlám leakarják nyúlni előtte azért bírósági levél is érkzik?
Abban kérném a gyors segítséget,hogy mivel még nem tiltják a jövedelmem de már a bankok folyamatosan fenyegetnek,hogy beadják a jövedelem tiltást most azonnal nyíssak a TAKARÉKSZÖVETKEZETNÉL egy számlát vagy még azért várhatok?
Azért is várnák egy kicsit ha lehet,mert a jelenlegi bankomnál ahova megy a fizetésem bankszámlahitelkeretem van és ha nem megy rá a munkabér azt is ugye felmondják!
Meddig várjak?
Köszönöm a gyors választ!

monalisa1 # 2010.04.11. 14:00

Semmiféle előzetes értesítés nincs, egyszerűen leemelik a pénzt a számláról - utólag fogod csak észrevenni... (Ha kevés a pénz a tartozás kiegyenlítésére akkor a leemelés mindaddig folytatódik míg egálba nem jut.)

Mivel kiskorú személyről van szó a számlanyítás lehetőségét a banktól kell megkérdezni, külön is figyelemmel a gyámhatóságra. (Ha engedélyeik közös hozzáférési lehetőségű legyen.)

Legjobb lenne a fizetésed felét a lakhelyen vagy környékén valamelyik kis takarékpénztárba utaltatni - vagyis ott számlát nyítni a nevedre, és kártyát is rendelni az automatás pénzkivét lehetőségére., nemigen fogják ott (is) keresni...

Mivel a felvett hitelek adósa te vagy az élettársad csak akkor fizetne ha te "beszüntetnéd" a hiteltörlesztést, ő pedig adóstárs lenne egyik-másik hitelnél.

A jogászt felkeresni hasznos ötlet, hátha tud segíteni valamiféle megoldást találni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

József 3 # 2010.04.11. 08:00

Még azt szeretném megkérdezni,ami nagyon fontos számomra,hogy a lányom 13 éves ettől függetlenül nyíthatok a nevére bankszámlaszámot ahova menne a megmaradt jövedelmem 50%-a?
Köszönöm a választ!

József 3 # 2010.04.11. 06:31

Köszönöm a választ!
Sajnos nincs semmi a nevén.
Azt esetleg megtudom majd ha a bankszámlám is veszélyben lessz?
Azért kérdezem,mert a fennmaradó munkabérem ugye a másik 50%-ot a lányom bankszámlájára kérném.
Kérdésem,hogy előtte jelez-e nekem a végrehajtó vagy bíróság hogy esetleg a bankszámlám következik?
Gondolkoztam hogy felkeresem a munkahelyemen a jogászt ezzel a tartozásokkal kapcsolatban,hogy az élettársamnak is keljen törleszteni mert tulajdonképpen 12 évig együtt éltünk sőt "ÉLETTÁRSI PAPÍRUNK "is van róla.
Esetleg próbálkozzak?
Köszönöm a segítséget.

monalisa1 # 2010.04.10. 15:08

Többfelé tartozás esetén a fizetés 50%-a vonható le, miközben a bankok sorban állnak a követeléseikkel, de a késedelmi kamat és egyéb költségek okán az össztartozás egyre inkább a csillagos eget fogja verdesni majd - sajnálatosan.

A bankszámla is veszélyben van, valamint ha van saját lakás/ház arra a tartozások erejéig a bankok jelzálogot tetetnek., nem ritka hogy a mindenösszes tartozás miatt a jelzálog messze túlhaladja az ingatlan értékét.

Bírósághoz fordulhatsz és követelheted hogy az együtt elköltött pénz felét térítse meg - mely megy majd a hiteltörlesztésbe.

Ha nincs semmiféle ingatlan a nevén és autót se tudnak lefoglalni tőle, akkor a végrehajtási kérelmed szünetelni fog - marad a reménykedés...

"Lisa"
laikus hozzászóló

József 3 # 2010.04.10. 13:52

Azt szeretném kérdezni,hogy milyen lehetőségem van ha van egyáltalán?
Volt egy élettársam 12 évig a napokban mentünk külön.
Elég sokat volt munkanélküli a párom a 12 év alatt és sajnos elkövettem egy olyan hibát,hogy sorba vettem fel a kölcsönöket,hogy mivel nincs munkahelye és hitele volt ugye tudjuk fizetni.Természetesen az összes hitel az Én nevemen van mert Ő nem tudott felvenni,hogy bízonytalan munkahelye volt vagy pedig éppen sokáig beteg volt.
Na most,hogy elment tőlem azt mondta,hogy egy fillért nem segít a hitelek törlesztésében.
Az Én nevemen van ugye minden!
Nekem van munkahelyem és kérdésem,hogy ha mondjuk beadja6 bank a jövedelem tiltást mert ennyi hitelt,ami rám maradt képtelen vagyok tudni sajnos fizetni akkor mi történik?Még a bankszámlám is letilthatják esetleg?

Tehát nagyon átvágott az élettársam!
Köszönöm a segítséget!