végrehajtó feljelentése


NagyZ94 # 2017.11.20. 18:38

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy esetleg nem e tudja valaki, hogy az önálló bírósági végrehajtókat hol lehet feljelenteni?
2,5 hónappal ezelőtt a végrehajtó apánk egyik ingatlanát eladta amin volt teher plusz 3 millió forint ki nem fizetett gyerektartás, utána néztem és minden ilyen esetben a gyerektartás az amit első helyen ki kell fizetni minden többi utána jön, az eladást követően 30 napot kellett várni, hogy jogerőre emelkedjen, ami október 12-vel meg is történt, utána 15 napja lett volna a végrehajtónak arra, hogy készítsen egy felosztási tervet (és ha ez megtörtént volna és elfogadjuk utána fizette volna ki a gyerektartás összegét), de a mai napig nem kaptunk semmiféle hivatalos dokumentumot, felosztási tervet, ilyenkot mit lehet tenni?

Vadsuhanc # 2017.06.24. 12:35

csica13

..."Hol tudok végrehajtó eljárása miatt panasszal élni?"....

A végrehajtónál! Járásbírósághoz címezve 15 ezer ropogós magyar forint értékű illetékbélyeg mellékletével.

Hol olvastad ezt a panasz dolgot? Lehet kifogással élni mondjuk, de panasszal élni?

Mit tett az ártatlan?

gerbera317 # 2017.06.24. 10:32

Ez nem tenyallas. Mi a problémád?

ius latratus # 2017.06.24. 10:17

Mi lenne? Végzi/nem végzi a dolgát.

gerbera317 # 2017.06.24. 06:37

Inkább azt írnád meg, mi a konkrét problémád.

csica13 # 2017.06.24. 04:02

Tisztelt Fórumozok!
Hol tudok végrehajtó eljárása miatt panasszal élni?
Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2016.01.04. 14:28

A vevő akkor is megtekintett állapotban vásárolta meg az ingatlant. Utólag nem gondolhatja meg magát, illetve nem állíthatja, hogy az állapotról csak a birtokba adást követően szerzett tudomást. Az árverést pedig az árverési jegyzőkönyv kézhezvételétől számított 15. napig támadhatja meg, az pedig már eltelt.
A birtokba adás elodázása pedig nem a végrehajtó sara, hanem a jogszabály rendelkezik így, ezért az ebből fakadó kárigényt nem a végrehajtási eljárásban kell érvényesíteni.

gerbera317 # 2016.01.04. 11:55

A fellebbezésről valószínűleg szintén lekésett.

Namégecce': biztos, hogy lekésett, hiszen az elutasítás jogerős.

gerbera317 # 2016.01.04. 11:43

Már megpróbálta, és jogerősen elutasították. A fellebbezésről valószínűleg szintén lekésett.

gerbera317 # 2016.01.04. 11:15

Az ingatlant megtekintett állapotban vásároltad meg, ezt az árverési jegyzőkönyv is rögzíti. Ha mégsem rögzítené, a végrehajtási kifogással akkor is elkéstél, azt jogerősen már el is utasították. Az adó- és értékbizonyítványhoz pedig eleve semmi közöd. Nincsenek lehetőségeid.

Ádám79 # 2016.01.03. 16:35

Tisztelt Fórumozó Társak !
Vettem árverésen egy ingatlan, melyről utólag derült ki, hogy az árverési hirdetményben megjelölt tulajdonságai közül semmi nem stimmel. Tégla helyett a valóságban vályog, az épület minimum dupla annyi idős, mint a hirdetményben, beton alapzat volt megadva, ami nincs. Így a megjelölt becsérték harmadát éri az ingatlan. Ráadásul az adó és értékbizonyítvány is 6 hónapnál öregebb volt. Az árverési kifogást elutasította a bíróság, mert az elhúzódó birtokba adás miatt az árverés után 3 hónapnál később tudtam csak beadni a kifogást.(amiről nem én tehetek)

Mik a lehetőségeim ?

végrehajtó1 # 2010.09.06. 05:50

Nem kell elísmertned mert behjthatja.Kérjél részletet hátha...

prometheusz # 2010.09.04. 11:47

olyasmire gondolok, hogy pl. irok a végrehajtónak, hogyí elismerem a tartozásomat, leirom anyagi és egyéb helyzetemet, és részletfizetési lehetőséget kérek.

ez jó lépés?

prometheusz # 2010.09.04. 11:34

tanács az utánam következőknek:

azt hallottam, nem tudom igaz e, hogy az apeh fél milliós tartozás fölött lép.
s hallottam olyat aki 530 000 Ft os tartozásakor gyorsan befizetett kb 30 000 Ft-ot, hogy megint fél millió Ft alat legyen a tartozás, s időt nyerjen valamint elkerülje a jelzálogot.
nem tudom igaz e, de akinek fél millió körüli adótartozása van, javaslom járjon utána.

Szerinteek mennyi időm lehet rendzeni ezt az 50 000 Ft-ot?
Mi a gyakorlat?
kb mit lép a végrehajtó s milyen lépésekre számithatok ha kéásik a fizetés?

végrehajtó1 # 2010.09.04. 11:27

Inkább önnálló bír.végreh-tó.

Nos ennek lehet 50.000ft a vh költsége.Nem tudsz mit tenni valahogy fizesd ki.
Az adótartozásod lehet hogy rendezted de a tartozás behajtását kiadták a birósági vh-nak.Ennek a költsége lehet az amit írtál...

prometheusz # 2010.09.04. 10:09

Most eszembe jutott:

lehet hogy "független birósági végrehajtó" volt a megnevezése.

Előkeresem a papirt.

prometheusz # 2010.09.04. 10:07

rövidesen megkeresem a papirt s leirom részletesen.
mvel nem vagyok jogi szakember, csak azt tudom mondani amit "hiszek":

1. biróságról végig semmi szó nem volt, de mivel nem voltam mindig otthon, lehetséges hogy beidéztek biróságra a folyamatban, csak ép nem jutott el hozzám az idézés.
Ugyanakkor ugy tudom, ha idézésre nem megyek el, akkor a másodikra elővezetnek, s ez nem történt meg. Igaz hogy betegálományban voltam akkoriban, de gondolom, főállásu munkahelyemet megtalálták volna s ott legalábbis kerestek volna. De ilyesmi nem történt. (Otthonomban hiába kerestek volna.)
Májusban terheltek rá a házamra, de csak jul aug (fejből nem emlékszem, tavaly volt) között jutott el hozzám a hir a földhivatal értesitése nyomán.
Mikor az apehoshoz telefonáltam azt mondta, most ép nem folyik semmi, de végrehajtás alatt van, de azt javasolta még a héten irjam meg a fizetési könnyitési kérelmet ami leállitja a végrehajtást, mert ha nem teszek semmit akkor kitüzik röidesen az árverést.

Volt egy öreg autóm, értéke kb 70 000 Ft. Arra se terheltek rá semmit.
Legalábis igy tudtam. De most (más topicban folyó téma alapján) már ettől is kezdek félni. Lehetséges hogy arra is terheltek vagy akár még mindig van rajta terhelés, csak ép nem tudok róla?
Fontos kérdés, mert a kérdéses autó februárban motorhiba miatt értéktelen autóroncsá vált (100 000 Ft ért megjavittathattam volna s lett volna utána egy 70 000 Ft értékű még mindig több sebből vérző autóm) igyen adhattam volna le bontóba de jelentkezett, majd, megvásárolta egy fiatalember 7000 Ft-ért.
Itt már körültekintő voltam, utána jártam, s hivatalos rendszámos stb adásvételi szerződéssel adtam el, müködésképtelenségét és egyéb hibáit szerződésben felsorolva, s 5 nappal késöbb beadtam a szerződést az okmányirodába.
(Késöbb kaptam egy papirt hogy az autót 2 héttel késöbb nem iratták át ezért kivonják a forgalomból)
SZóval most tartok attól, hogy kiderülhet terhelten adtam el a kocsit - tudtomon kivül - s csalást követtem el?
Ez a veszély mennyir e fenyeget s ha igen, mit tehetek?

Témára visszatérve:

Ja emlékszem:
Független végrehajtó.
Ez volt a megnevezése.

Az 50000 Ft ból 4000 Ft valamiféle helyszinre kiszállás költsége volt, ha jól emlékszem.
De rövidesen elökeresem a levelet, s akkor leirom a tételeket pontosan.

végrehajtó1 # 2010.09.04. 07:14

megadták a külsős végrehajtó számát

ezt sem értem .Mi az hogy külsős?

Tisztázzuk:apehosok hajtották vagy kiadták önnálló bíróságinak?

végrehajtó1 # 2010.09.04. 07:11

Majd rá kb 2 hónappal idén nyáron jött a levél:
a végrehajtó végrehajtási dijként kér kb 50 000 Ft-ot.
Pontosan részletezi miért
”.

Nos miért?

prometheusz # 2010.09.03. 20:11

a következő volt "röviden":
tavaly nyáron jött egy ajánlott levél a földhivataltól, a tulajdoni lapommal amin rajta volt a bejegyzés. jelzálog apehtől, s érték.
kézműtétem miatt akkoriban gyakran nem voltam otthon, lehet jött közben más ajánlott levél is de ha igen, azt nem kaptam meg.

hivtam apehot hogy mi van
megadták a külsős végrehajtó számát.
akit nem értem el.
tanácsot kértem itt Tőletek.
azt a tanácsot kaptam,menjek be apehhoz részletet kérni s ezzel együtt a végrehajtás leállitását.

megtettem, megirtam a papirt részletesen a jövedelmi helyzetemmel, kértem a pótlék törlését és részletfizetést a tőketartozásra. megirtam h napi megélhetési gondjaim vannak, hiteleim, egészségügyi problémáim és gyereket nevelek egyedül.
azonnal leállitották végrehajtást
pár héttel késöbb jött a határozat, a késedelmi pótlékot elengedték, adójóváirás csökkentette az adótartozást, maradék 24 000 Ft ra kaptam 4 havi részletet, s 3 db 1000 FT-os meg 2200 Ft os nagyságrendű tételt nem engedtek el, ezt határidő meghatározása nélkül kérték.
Befizettem az első részletet,
majd a többi 3 részlet befizetése folyamán ezeket a kis összegeket is. A végrehajtás ugye végig állt.
Mikor a negyedik részletet is kifizettem
hogy is volt?
levelet kaptam 3500 Ft os csekkel.
én hivtam fel őket hogy mi is van.
Azt mondták, fizessem ki azt is és leveszik a jelzálogot.
Megtettem, értesitést nem kaptam semmit.
Majd rá kb 2 hónappal idén nyáron jött a levél:
a végrehajtó végrehajtási dijként kér kb 50 000 Ft-ot.
Pontosan részletezi miért.

Az ingatlan azóta is megvan, de jó kérdés mi lehet a tulajdoni lapon. Azt hittem lezárt ügy - ezt mondták apehnál igy nem ellenőriztem.

Tartanom kell valamitől?
Eleve mi ez a végrehajtási dij félbeszakitott végrehajtásért, s kérhetek legalább részletfizetést?
Azért akarok jelenleg 80 000 Ft-os autót venni, hogy legyen munkaeszközöm s pénzem a kilábaláshoz, mert az alapjövedelmem csak a napi megélhetési gondok leküzdéhez elég csak, s arra is csak plusz alkalmi munkákkal... (kézműtétem sikeres volt, kb 1 éve ujra dolgozok)
A gázelzárást lehet igy se tudom elkerülni, az első cél most hogy a ház megmaradjon, a második hogy munkaautó legyen a kilábaláshoz.

végrehajtó1 # 2010.09.03. 12:05

Ezt most apehos végrehajtó hajtotta vagy bírósági?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.03. 11:37

GOndolom, már az ingatlan sincs meg akkor...

prometheusz # 2010.09.03. 09:27

Nem mintha olyangazdagnak kéne lenni 124 000 Ft adóhátralék keletkezéséhez, kiszávolhatod, évi kb 400 000 Ft, vagyis havi alig több mint 10 000 ft-os jövedelemnél már meg is történhet...

Mi ez szerinted ha nem szegénység?

prometheusz # 2010.09.03. 09:24

Ja és az hogy valakinek 5 éve keletkezett 124 000 Ft adóhátraléka ingatlan cseréből, egyáltalán nem jelenti azt, hogy ma, 5 évvel késöbb nem szegény...

prometheusz # 2010.09.03. 09:18

Igen mert 5 évig nem tudtam befizetni 124 000 Ft-os adót ami azért keletkezett mert ingatlancsere közben maradt 300 000 Ft ami persze elment a költözésre illetékre és egyéb költségekre bőven. Ehhez hozzá rájött 166 000 Ft fővárosi illeték - amiről nem is tudom, mi az de az apeh sem tudta megmondani.
E két összegre jött rá 300 000 késedelmi pótlék.

Hozzáteszem az ingatlan eladás évében a 100 000 Ft munkáltatói jóváirást is elbuktam, mert abban az évben sok milliós jövedelmem volt, az meg csak 1 300 000 Ft alatt jár. Igy rögtön ennyivel magasabb is lett az adó... Lényegében ezt az értékt nem tudtam befizetni miközben plusz költségeim is felmerültek.