végrehajtó feljelentése


gerbera317 # 2017.12.29. 12:56

Ez nekem is eszembe jutott, csak azért nem tartottam fontosnak, hogy utánanézzek, mert az eljárási alapelvek minden esetben azonosak. De most utánanéztem, valóban, a NAV hajtja be adók módjára.
Ha pedig a végrehajtást a NAV rendelte el, további kérdésként felmerül, hogyan került a végrehajtóhoz az ügy. Egyszem ügyet mostanság nemigen ad át a NAV az Art. 146. § szerint. Ha pedig a Vht. 4. §, vagy az Art. 158. § szerint adta át, akkor a kérdezőnk (aki azóta is csak hallgat) sokkal több dologról "nem kapott" értesítést, nemcsak a szemétdíj-tartozásáról nem.

naj1942 # 2017.12.30. 19:42

Csak azért hallgatok, mert átgondoltam.
Érdemes-e vitába szállni nálam jobban felkészültekkel?
Megéri -e az időpazarlás,nem vagyok ügyvéd.
Ha a hozzászólásokból csak egy fikarcnyi segítőkészség mutatkozott volna. Akkor talán.
gerbera317 én a 76. évemet taposom és meg gondolom, hogy kivel tegeződnék./szerintem a végrehajtó szavai jönnek elő/
A vélt, vagy valós igazát ne keresse a "kisember" Egyébként eddig is éltem az életemet az ART jelentésének ismerete nélkül is.
Érdekes, nekem még az összejátszás gondolatai felmerült.


Tisztelt Fórum!
Hogyan lehet törölni a bejegyzéseket. Véletlenül többször jelent meg.

naj1942@gmail.com

Burn Out # 2017.12.30. 19:54

naj1942:
Ez egy internetes fórum, ahol nincs feltüntetve a regisztrált kérdező, válaszoló életkora. Semmi baj sincs a tegeződéssel.

Art - adózás rendjéről szóló törvény

Azt neked kell eldöntened, hogy neked mit jelent a segítség; ha olyan válaszokat kapsz, amiben neked minden egyes pontban igazat adnak, akkor is, ha nincs igazad, vagy ha konkrétan megkapod, hogy nem fog eredményre vezetni, amit kigondoltál.

Melyikkel kapsz nagyobb segítséget?

Aki igazat ad, rosszul tájékoztat és majd kárt okoz neked, vagy aki már az elején leírja a neked nem tetsző, de helytálló választ. Neked kell tudnod eldöntened. Gondolom a 76 életéveddel sikerül majd.

Burn Out # 2017.12.30. 20:05

Ha a szolgáltató hibázott, akkor ide lenne érdemes fordulni panasszal:

Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal
Ügyfélfogadás
Hétfő, szerda, péntek: 9.00-12.00
Kedd, csütörtök: 13.00-16.00

Telefonos ügyfélszolgálat: +36 1 459 7740
Zöld szám: +36 80 205 386
Hétfő-csütörtök: 9.00-12.00 és 13.00-16.00
Péntek: 9.00-12.00

Faxszám: +36 1 459 7739
E-mail: fogyasztovedelem@mekh.hu

naj1942 # 2017.12.30. 20:59

Tisztelt Bum Out
Igenis, nem tartom helyesnek "kiskomám" az engedély nélküli tegeződést. Én még a régi TUDNI ILLIK, HOGY MI ILLIK szerint
igyekszem élni.
Egyébként az összejátszás beigazolódni látszik.
Köszönöm a válaszokat, de senki nem írt alternatív megoldásokról.
Kérem, hogy aki véleményt ír, előtte rakja össze a mozaikkockákat.Nem a NAV rendelte el.
Ja és kifizetem az egy havi nyugdíjból a végrehajtót és a büntetést.Ezzel én a kérdést befejezettnek tekintem.


Tisztelt Fórum!
Hogyan lehet törölni a bejegyzéseket. Véletlenül többször jelent meg.

naj1942@gmail.com

nonolet # 2017.12.31. 09:17

"TUDNI ILLIK, HOGY MI ILLIK"

Akkor most tudd meg, hogy
internetes fórumokon a tegeződés az alapeset
Ez a norma, az illendő...

naj1942 # 2017.12.31. 11:02

Tisztelt nonolet
Javaslom a Tegeződés feltételeire kattintani a Google-ban.
A napokban huszonéves fiatalember felkért, hogy tegezzem vissza. valószínű. hogy nem tanították meg magázódni.
Vannak népcsoportok, ahol ezt nem ismerik.
Nem járulunk sokan ahhoz hozzá, hogy csak úgy kapásból bárki letegezzen. Új divat és tiszteletlenség.


Tisztelt Fórum!
Hogyan lehet törölni a bejegyzéseket. Véletlenül többször jelent meg.

naj1942@gmail.com

Burn Out # 2017.12.31. 11:08

http://szit.hu/doku.php?…
http://www.mlbe.hu/netikett.htm

amúgy most komolyan: a tegeződés a legnagyobb problémád vagy pedig a végrehajtásod?

Burn Out # 2017.12.31. 11:19

Kérem, hogy aki véleményt ír, előtte rakja össze a mozaikkockákat.

Ha tanácsot kérsz, főleg jogi ügyben, akkor írd le a teljes tényállást annak érdekében, hogy rendes választ lehessen adni és ne a válaszadóknak kelljen kitalálni az egyes mozaikkockákat. Gondolom az orvoshoz sem úgy mész, hogy "itt vagyok, találd ki miért jöttem, reggel kettőt köhögtem".

naj1942 # 2017.12.31. 11:29

Tegnap 21:59 órakor részemről lezártam a végrehajtási kérdést.
A tegezés miatt sokaknak el kellene olvasni az ezzel kapcsolatos álláspontokat és mindenki alakítsa ki a neki elfogadhatót.Egyes népcsoportok nem ismerik a magázódást.
Ha visszautasítják a tegeződést, nem kell megsértődni.


Tisztelt Fórum!
Hogyan lehet törölni a bejegyzéseket. Véletlenül többször jelent meg.

naj1942@gmail.com

drbjozsef # 2017.12.31. 13:39

Ez már nekem is erős volt, _nonolet_ ILLEMRE oktat valakit a jogi fórumon. Huhh.

gerbera317 # 2017.12.31. 14:03

Kedves Fórumtársak! Kellemes évzáró bulit és boldog új évet kívánok mindnyájatoknak.
Gerbera

https://m.facebook.com/story.php?…

gerbera317 # 2017.12.31. 14:06

Ja, a link: azt megnézésre szántam, és nem oktatóanyag, hanem a köszöntés része. :-)

tudatlan3 # 2018.01.01. 10:37

Gondolom magyarul szemétszállításidíjról van szó ezért erre a következők vonatkoznak:
Ez közszolgáltatás , ez azt jelenti hogy neked kötelezően igénybe kell venned még akkor is ah a éppen nincs szemeted.valamint a szolgáltató köteles elvinni még akkor is ha te nem fizetsz.
Ennek fejében a jogalkotó adott egy könnyítést a szolgáltatónak.azaza nem kell birósági(közjegyzöi) utat végigjárnia ha nem fizetsz hanem ha eléri a tartozásod az 5000ft átadhatja a navnak illetve az önkormányzatiadóhatóságnak valamint a bíróságivh-nak behajtásra.

Felszólítás nélkül lehet-e végrehajtás, mi a helyzet a fizetési felszólítással, Fizetési meghagyással. nem kell.számlákat kaptál azon fel van tüntetve a hátralékod
Hol van a Járásbíróság okirata?nem kell

Nem kell tisztázni, hogy miért nem fizettem
Durva, hogy 15000.- huf a végrehajtási kifogás.

neked kellett volna bemenni a szolgáltatóhoz tisztázni befizetni.

5.Hogyan lehet ellenőrizni, hogy a végrehajtó díjjegyzéke
megfelel a törvénynek?
van egy jogszabály ami pontosan előirja a költségeket(lásd MBVK oldal)
6. 6085.-HUF- ból törvényes-e 0 64.776.-HUF követelés?

számold ki de sajnos nagyon megugrik a tartozás összege vh során

naj1942 # 2018.01.02. 14:40

Tisztelt "tudatlan 3"
Köszönöm hozzáértő és kielégítő válaszát.
Szerintem ilyen emberekkel legyen tele a világ és ne azokkal akik szurkapiszka módon kezeli embertársát.
BUÉK naj1

Üdvözlettel naj1942


Tisztelt Fórum!
Hogyan lehet törölni a bejegyzéseket. Véletlenül többször jelent meg.

naj1942@gmail.com

gerbera317 # 2018.01.02. 14:53

Jól van, Tudatlan! Meg vagy dicsérve. :-)

villingen # 2020.01.28. 15:46

Üdv.Hol lehet egy retkes korrupt végrehajtót feljelenteni?Rendőrségen vagy az ügyészségen?
Kérem:bukott,és korrupt volt bírók és ügyvédek ne írjanak!
Szépnapot!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.28. 16:47

Ahol bárki mást.
De a stílust nem ártana tárgyszerűbbre venni. Ezt a pattogósat nem igen szeretik sehol.

drbjozsef # 2020.01.28. 17:01

Üdv.Hol lehet egy retkes korrupt végrehajtót feljelenteni?Rendőrségen vagy az ügyészségen?

Ezzel a felütésre én azt mondanám : mindegy. Neked mindegy.

alsovonal # 2020.01.29. 16:12

Rendőrségen vagy az ügyészségen?

Rögtön belecsapna a lecsóba. Azta.

Szerintem az Országos Felügyeleti Tanács elsőre bőven megteszi.

gerbera317 # 2020.01.29. 19:01

Miért nem mindjárt a sóhivatalt ajánlgatod?

alsovonal # 2020.01.30. 07:08

A sóhivatal bizonytalan ideig zárva tart.

gerbera317 # 2020.01.30. 07:48

Az OFT meg nem rendelkezik hatáskörrel. Igaz, a rendőrség és az ügyészség sem nagyon.

alsovonal # 2020.01.30. 08:05

Ha konkrét nyűge van, de olyan, amiben nem a bíróság, vagy a yard rendelkezik hatáskörrel, akkor szerintem az OFT vizsgálja a panaszt a Karon keresztül. (?)

gerbera317 # 2020.01.30. 08:14

Etikai, fegyelmi ügyekben a Kar rendelkezik hatáskörrel. Ha a végrehajtó hatáskörébe tartozó intézkedést vagy annak elmulasztását panaszolja valaki, akkor végrehajtási kifogásként a foganatosító bíróság vizsgálja azt (persze csakis időben előterjesztett kérelemre). Ha utóbbival kapcsolatosan a panaszos büntetőfeljelentést tesz, azt a nyomozóhatóság csak akkor vizsgálhatja érdemben, ha a bíróság előzőleg végrehajtási kifogásként elbírálta (t.i.: a nyomozóhatóság nem állapíthat meg bűncselekményt egy olyan végrehajtási cselekménnyel kapcsolatosan, amiről a bíróság előzőleg nem állapította meg, hogy a végrehajtó azzal megsértette a végrehajtási eljárás szabályait).