Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


drbjozsef # 2018.05.30. 18:33

brobi,

ebből a topikból olvass vissza 4-5 oldalt.
Esetleg keress rá az "eredeti szerzésmód" szókapcsolatra, ez és az ehhez kapcsolódó jogok lesznek a barátaid, amikor a jogi osztályon kell kiverni a balhét.

drbjozsef # 2018.05.30. 17:52

Vízművekhez bemenés szűkítő eltávolítás kérés ha akadékoskodás asztalra csapás törvénnyel megfenyegtés micike helyett jogi osztály kérés igény/panasz írásban rögzítés az elutasítás okát is írásban kérés törvényhely megjelölés követelés ha nem tudás GOTO bekezdés1.

brobi33 # 2018.05.30. 13:48

Köszönöm Gerbera! Na, ezt az egyértelmű megoldást szeretném én megtudni, legalább címszavakban.

2345678 # 2018.05.29. 07:58

Szeretném megkérdezni,hogy a becsérték beköltözhetően ár alatt vásárolt ingatlan esetén éri -e hátrány a végrehajtási vevőt ?

gerbera317 # 2018.05.29. 06:16

Létezik egyértelmű megoldás.

Mikor # 2018.05.29. 02:48

Egyértelmű megoldásról nem tudok. A fűtés és a víz szokott problematikus lenni. Tudtommal, ahol víz korlátozást is felszereltek, végül mindig kénytelen volt fizetni a vevő.
Vannak pofátlan társasházak is, de az egy nevetséges próbálkozás.

gerbera317 # 2018.05.28. 11:49

A legtöbb árverési vevő szembesül ezzel a problémával. A megoldás ebben a topikban többszörösen le van írva.

brobi33 # 2018.05.28. 09:23

Üdv!
Vásároltam egy árveréses ingatlant, amit az adós rendben át is adott számomra elsejétől. Írtunk kettőnk között a birtokba adásról jegyzőkönyvet, amit később a végrehajtó is rögzített, az átadásról a jegyzőkönyvet ő is kiállította.
A közmű szolgáltatóhoz ezekkel mentem. A bácsvíznél azonban megakadtam. A szerződést velem megkötötték, azonban a szűkítőt addig nem hajlandók kivenni, amíg az ingatlanon lévő cirka kétszázezer forintos tartozást ki nem fizetem. Azt is felajánlottam, hogy a szűkítő kiszerelését 34000 forintot kifizetem, de így sem jó nekik.
Valaki került már szembe ilyen jellegű problémával? Mi lehet a megoldás? Nem hiszem, hogy a volt tulaj tartozása engem terhel.

Hgabi1 # 2018.05.25. 15:42

Valakinek "egyéb ötlete"?

gerbera317 # 2018.05.25. 15:12

Iratbetekintés személyes ügyfélfogadáson.

Hgabi1 # 2018.05.25. 14:42

Mivel kb. 200 km-re van a végrehajtó, a postai út kicsit egyszerűbb lenne nekem.
Azért vastagítottam ki, mert úgy tűnt ezt nem olvastad a válaszod alapján. Valamint a lényeget próbáltam kiemelni. De ha ennyire zavar nem teszem.

A bíróság miért nem küld? Ha már 2* írt egy nagy semmit, (1.tájékoztatott, hogy a Zrt. kifogása után bírálja el az én kérésemet, 2. fenntartom-e a kifogásomat)azzal együtt már csatolhatta volna.

Egyéb ötlet, hogyan tudjam meg a kifogásom elbírálása előtt mi a baja a Zrt-nek?
Van értelme újból kérni a bíróságot?

gerbera317 # 2018.05.25. 14:30

Nem iratmásolatokat kell kérni, hanem ügyfélfogadási időben bemenni, elolvasni a vh-kifogásokat, megnézni, mit tett vagy mulasztott ezekkel kapcsolatosan a végrehajtó, megállapítani, mit töketlenkedett el, és ez utóbbi ellen kell vh-kifogást beadni. Nem kell vastagon szedni valamit ahhoz, hogy megértsem. Ahogy én sem szedem vastagon a mondanivalómat. Mert minek?

Hgabi1 # 2018.05.25. 12:50

Ahogy lentebb írtam
"Előtte én is kifogást tettem, mert amíg jogerős döntés nem születik szeretném visszakapni az előleg feletti pénzemet,valamint okirat másolatokat is kértem."

Már az 1 kifogásomban kértem a Vh-tól és ez a bírósági kifogásban is benne van, de csak h..írnak, érdemben nem is reagáltak erre a kérésemre, pedig a kifogásomat is kiegészíteném, ha ismerném érdemben az ügyet. Még egyszer kihez forduljak? Ha ők nem adnak, nem reagálnak rá.

gerbera317 # 2018.05.25. 12:31

Ha az újabb kifogást nem az árverés ellen nyújtották be, akkor annak már nincs halasztó hatálya az ingatlan átadására. Követelj iratbetekintést a végrehajtótól. Nem tagadhatja meg, mivel az árveréssel kapcsolatosan a jogi érdeked igazolt. Ha nem biztosítják ezt a jogodat, az ellen is kifogással élhetsz. Sőt, kell is, mert ha kárigényed keletkezik a végrehajtóval szemben a töketlenkedése miatt, azt csak akkor tudod érvényesíteni, ha előbb erre a bíróság is rámutat.

Hgabi1 # 2018.05.25. 12:15

Tisztelt Fórumozók!

Már korábban írtam ide (kb. 2018.03-11-2018.03.15. között.), de még mindig nem zárult le az alábbi ügyem:
Árverésen vettem egy telket 2017.10.27-én aláírtam a jegyzőkönyvet, kifizettem a vételárat, kifogást nyújtottak be ellene,az I. fokú bíróság 2018.04.16.-án elutasította.
Előtte én is kifogást tettem, mert amíg jogerős döntés nem születik szeretném visszakapni az előleg feletti pénzemet,valamint okirat másolatokat is kértem. Erre kaptam, egy tájékoztatást, hogy majd az 1. kifogás követően bírálják el az ügyemet. Most, hogy azt elutasították, megkérdeztek fenntartom-e a kifogást. Mondtam, ha jogerős lesz nem, ha felülvizsgálatra megy igen. Annyit megtudtam telefonon, hogy megint kifogást nyújtottak be ellene,megy II. fokra. A kifogásoló egy Zrt., nem tudom mit kifogásol, mert okirat másolatokat kérésemre senki nem adott. Mert ha a kielégítést, felosztást kifogásolja az nem külön jegyzőkönyvben történik? Nem értem az árverés, miért nem jogerős és a pénz elosztásán miért nem külön eljárásban döntenek? Az nem külön eljárás?Valami ötlete van valakinek, hová forduljak, hogy okirat másolatot kapjak végre, kinél tegyek panaszt?

gerbera317 # 2018.05.24. 11:29

Mivel az ingatlan kényszerátadása már jócskán a felosztási terv után történik, így a költségigényedet ebben a végrehajtásban nem tudod érvényesíteni.

teteblonde # 2018.05.24. 10:34

Hamarosan sor kerul eletem elso birtokba adasara, veghajtoval, rendorrel. mire kell figyelnem?

Nekem kell vinnem zarlakatost es koltozteto ceget. Mennyi az eselye hogy valaki kinyitja az ajtot?

A vegrehajto visszateriti a koltsegeket (koltoztetes, raktarozas, stb). Elvileg vagy gyakorlatilag? Ezek a koltsegek hanyadikok a kifizetesi sorrendben?

gerbera317 # 2018.05.24. 08:09

és ha az egyik trükközik?
Ez bárhol megeshet. Bemész a boltba, fogod az árut, a pénztárnál fizetsz, és mennél el. Erre rádszól a pénztáros, hogy még nem fizetttél. De hát te fizettél. És ki látta?
Elvileg lehetséges. De nem szokás. Valami megmagyarázhatatlan, igen erős belső erkölcsi reakció, hogy ami meg van fizetve, azt a legelvetemültebb ember is megfizetettnek tekinti.

drbjozsef # 2018.05.24. 06:30

...és HA NEM adod?
Akkor őt védi.

Igen, elvileg lehetséges. Csak hát azt érdemes látni, hogy itt van egy nem is oly apró aszimmetria : nekem, mint árverési vevőnek érdekem a mielőbbi birtokba jutás, a kirakandó adósnak pedig gyakran nincs már túl sok vesztenivalója, és csak doszt is keresztbe tesz, ha valami nem kerek. Ezért nekem, mint árverési vevőnek nem érdekem azzal szórakozni, hogy csak lengetem a zsét, aztán zsebrevágom, és kacagva beszaladok az ingatlanba.

Bár biztos van ilyen is. Ja, nem, mégse hinném.

gerbera317 # 2018.05.24. 06:17

@tmsnmeth80
Visszavonhatja. De attól a végrehajtó nem intézkedhet automatikusan, mert a kifogással indult eljárás befejezéséről a bíróság végzéssel határoz, és a végrehajtó csak ezt követően intézkedhet tovább.

nonolet # 2018.05.24. 06:13

"Adom a pénzt,"

...és HA NEM adod?
Akkor őt védi.

tmsnmeth80 # 2018.05.23. 23:20

Kedves Szakértők!

Ha az Adós megtámadja az árverést, az árverési jegyzőkönyv kelte után és kifogással él, ezt később visszavonhatja?

drbjozsef # 2018.05.22. 18:20

Mire gondolsz? Átadás-átvétel, óraállások, kiköltözés megerősítése aláírva. Adom a pénzt, kulcsokat kidobom, rögtön új zár fent van.
Mitől véd meg az ügyvédei letét ezek után?
Hogy feltöri a zárat és visszaköltözik? Azt az ügyvédi letét felvétele után nem tudja megtenni? Vagy egyből visszaugrik az ablakon?

nonolet # 2018.05.22. 17:56

Ha...
...és ha az egyik trükközik?

drbjozsef # 2018.05.22. 16:54

Megegyeztek. Megvillantod a bukszát, kirámolja a lakást, és a küszöbön cseréltek pénzköteget kulcsokra. Nem kell ebből nagy faxni, ha mindkét fél komolyan gondolja.