végrehajtási költségek


gerbera317 # 2018.06.19. 19:53

+1

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.19. 19:25

Elvileg ki van fizetve a végrehajtási költség.

indezit # 2018.06.19. 18:47

Tisztelt Cím!
Jelen esetben, gyerektartásról lenne szó, adós elhalálozott. Az eljárás megszüntetését kértem, mivel a gyerektartást már nincs kin behajtani. Részben eredményes volt a végrehajtás, pár éve nagyon olcsón elárverezték egyik telkét, amiért 50.000.- Ft.-ot át is utaltak. De most szeretném megszüntetni az eljárást...igazából bele is fáradtam az egészbe.
A végrehajtási költséget ki fogja fizetni? (én mint volt feleség nem örököltem semmit nyilván)
Remélem nem nekem kell még azt is fizetni?...mégis miből?..amikor még nekem tartoztak. Mit lehet tennem?

Köszönöm válaszát.

Grave7 # 2015.10.22. 21:48

@Sz.Beáta:
. végrehajtási lap elrendelése 5.000 Ft (illeték bíróságnak),
. végrehajtó részére előlegként megfizetendő ~10-15.000 Ft (+ 9.000 Ft ha helyszíni eljárást is kérsz, vagy nem zárod ki ennek lehetőségét),
. ha az adósnak nincs vagyona és a követelés behajthatatlan, akkor az eljárás végén még 3-5.000 Forintot meg kell fizetned a végrehajtónak (eljárás végén előlegezendő költség-különbözet).

Ha eredményes az eljárás, mindezeket visszakapod. Eredménytelenség esetén elévülési időn belül (általános 5 év) kérheted az ismételt vagyonkutatást.

Sz.Beáta # 2015.10.18. 17:29

Szeretném megtudni, hogy 120.000 Ft összegű jogerős követelésem után, milyen díjtétellel kel számolni, a végrehajtás során.

végrehajtó1 # 2012.03.01. 15:47

Kérjél a bíróságtól költségmentességet.

Debra01 # 2012.03.01. 13:25

Az a kérdésem, hogy ha van egy nyert perem, a végrehajtást hogyan tudom érvényesítenem, ha nincs pénzem? Miből előlegezzem meg, hiszen a per azért indult, mert nem jutok a pénzemhez?
A válaszokat előre köszönöm.

C a s a b l a n c a # 2011.09.02. 07:34

A végrehajtó díjazását törvény szabályozza. Az esetleges befizetéseid könyvelése pedig az alábbiak szerint: először a végrehajtó díja, költsége stb. kerül jóváírásra, majd az egyéb költségek, utána a kamattartozás és csak legvégén a tőketartozás.
Ergo: hiába fizeted be az eredeti követelés összegét, nem úgy kerül elszámolásra, mint ahogy Te szeretnéd.
Ilyenkor ugyanis a jogosult dönti el, hogy mely tételre könyveli a befizetést.

végrehajtó1 # 2011.09.01. 16:14

Kérd a kimutatást és meg fogod kapni, tételesen.Ha nem fizeted be akkor behajtja.

varganak # 2011.09.01. 12:10

Telekadó tartozás miatt az önkörmányzat végrehajtónak adja az ügyet. A tartozás kb. 700000ft.Végrehajtás még nem történt. számomra csak annyi nyilvánvaló. hogy a földhivatalnál jelzálogjogot jegyeztetett be. amit már korábban az önkormányzat is megtett.Ezen kívül nem tudom. mit tett a végrehajtó.Viszont kaptam az önkormányzattól egy levelet, miszerint a végrehajtó eddig felmerült ktsge durván 110000 ft. általános ktsgátalány 7000 ft. amit fizessek be a végrehajtó számlájára.
Kérdezem, nagyságrendileg mennyi lehetne a végrehajtó követelése. ha a végrehajtás is megtörténik?Kell fizetnem egy ilyen felszólításra? Nem illene a végrehajtónak leírnia, miért is kéri ezt az összeget? Arányos a végrehajtó ktsge a behajtandó összeghez viszonyítva?

végrehajtó1 # 2011.09.01. 06:43

gajuma

Nem csak akkor.Bármikor átadhatja.

C a s a b l a n c a # 2011.09.01. 05:32

"fizetési kedvezmény intézése közben az APEH bírósági végrehajtóhoz terelte az ügyet"

Egy kérelem benyújtása a végrehajtási eljárásra nincs halasztó hatállyal.

Az is lehetséges, hogy már átkerült az ügy, mire az adminisztrációhoz került a fizetési kedvezmény kérelmed. Ha a dátumokat át tudnád tekinteni, akkor az időrendi sorrend mindenre magyarázattal szolgálhat...

gajuma # 2011.08.31. 18:28

Enteki,

A NAV az önálló bírósági végrehajtóval közös foglalás (Vht. 4. §) és zálogjogosult bekapcsolódása (Vht.114/A. §) esetén köteles az vh ügyet átadni az önálló bírósági végrehajtónak.

végrehajtó1 # 2011.08.31. 16:28

Enteki

Pedig nem is kevés ügy van át adva.

végrehajtó1 # 2011.08.31. 16:27

vb68

fizetési kedvezmény intézése közben az APEH bírósági végrehajtóhoz terelte az ügyet. A kedvezményt később megkaptuk, de a részletfizetések alatt további tartozások keletkeztek, amik miatt az APEH nem szünteti meg a végrehajtást

Ha ez első kérelem volt akkor nem lehetett volna vh adni.Ha pedig megkaptad a kért könnyítést akkor pedig azért szüneteltetni kellett volna a végrehajtást.

Szerintem a Navhoz adjál be vh kifogást.

végrehajtó1 # 2011.08.31. 16:24

REINZSU

Nem értem , mi az hogy eltünt az ingóság? Ha le volt foglalva akkor el kell vele számolni.
Ha az adós kivonta a vh alól akkor zártörés miatt a végrehajtó fel kell hogy jelentse.

végrehajtó1 # 2011.08.31. 16:21

czines

Ha a vh hibázott akkor pert kell indítani ellene.Ha nyered akkor a biztosítója fizet.

végrehajtó1 # 2011.08.31. 16:20

Gyerektartásdíj esetében nem kell a költségeket megelőlegezni.Valamint soron kívül kell eljárni az ügyben.

czines # 2011.08.30. 13:39

Sziasztok tudna e valaki segíteni hogy mit tehetek ha egy végrehajtó elévültette az ügyemet.

REINZSU # 2011.08.30. 12:33

Másik kérdésem más üggyel kapcsolatos:
egy szülőtartásdíj miatt amelyet a Bíroság jogerősen megítélt, már többedszerre árverezés történt, de eddig nem volt rá jelentkező.
Most ismét árverezés történt egy magán lakáson és azt a végzést kaptuk, hogy nincs értékesíthető ingóság .
Szeretném tudni, hogy hová lettek az ingóságok az előző árverezés óta és joga van-e a kötelezettnek az ingóságokat eltüntetni?
Emiatt a végrehajtást nem tudják megvalósítani!
Mit lehet ebben az esetben tenni?
Ismét a Bírósághoz kell fordulni vagy kérni másik végrehajtót?
Válaszát köszönöm.

Enteki # 2011.08.25. 16:30

OFF
APEH-nak nincs saját végrehajtási osztálya? Még sosem láttam APEH tartozást bírósági végrehajtón keresztül végrehajtva.
ON

vb68 # 2011.08.25. 14:11

Kedves Fórumozók!

Úgy alakult, hogy keletkezett némi APEH tartozásunk, a fizetési kedvezmény intézése közben az APEH bírósági végrehajtóhoz terelte az ügyet. A kedvezményt később megkaptuk, de a részletfizetések alatt további tartozások keletkeztek, amik miatt az APEH nem szünteti meg a végrehajtást. Az először végrehajtani kért összeget befizettük, részletekben. Mivel ez idő alatt is keletkezett némi, mostmár lényegesen kisebb tartozás a végrehajtás még folyamatban van, bár erre is kaptunk részletfizetést. A végrehajtó most bejelentkezett az első végrehajtandó összeg utáni végrehajtói díjért, ami véleményem szerint igen magas, és nem akar részletfizetési kedvezményt sem engedélyezni. Tud valaki segíteni, hogy ilyenkor mi a teendő, mert 70 eFt-ot képtelenek vagyunk egyben megfizetni, különösen a még hátralevő törlesztések mellett. Miért nem lehet a végén kifizetni? És miért kell 70 eFt végrehjatási díjat fizetni 370 eFt után? Szerintem ez borzasztóan sok. Különösen úgy, hogy a tisztelt végrehajtó azon kívül, hogy ült a seggén mást sem tett, mi egyezkedtünk az APEH-al, ő meg köszöni jól van és tartja a markát...
Nyilván gondolhatja, hogy nem viccből tartozik az ember, de úgy látom, hogy ezekbe egy mikronnyi szociális érzékenység sem szorult.

ObudaFan # 2011.08.22. 10:56

Akkor ezen összegek nem képezhetik a vht. tárgyát?

Dehogynem. Ezeket az állam előlegezte, és az állam részére meg is kell fizetni.

osmi # 2011.08.22. 10:24

Köszönöm a megerősítést.
Akkor ezen összegek nem képezhetik a vht. tárgyát? A vht.-i lap kiállítása és a teljesítés közti 4 hónapban kb. milyen ks.-e lehetett a végrahajtásnak?
Feltételezem, hogy az 5. szülinap előtti ügyek áttekintésekor megkeresték a vht.-t kérőt, aki szerint a követelés nem lett kielégítve, erre kaptam az első vht-i értesítést letiltás formájában szép összegekkel tarkítva.A végrehajtási kifogás alatti másfél évben már újabb felhívást változó összegekkel. Akta nincs / számomra/.

ObudaFan # 2011.08.22. 09:49

Nem.