végrehajtási költségek


végrehajtó1 # 2010.08.31. 12:11

munkadíj:310e
készkiadás:előre pontosan nem tudniKb:10e
költségaált:155e
kamaránakdíja1500

ehhez még jöhejnek egyébb előre nem látott kőltségek

nem vicc # 2010.08.30. 18:03

30 millió Forint végrehajtása esetén mennyit kell előre befizetni a végrehajtó felé előlegképpen?

végrehajtó1 # 2010.08.24. 06:48

nem így van.mindig 'lecsipi' a költségeket

x0x0 # 2010.08.23. 20:22

Köszönöm!

Kb 85% amit megkaptam,ezek szerint 15% a végrehajtási költségekre vont le. Így akkor valószínű én még később kapom meg az elmaradt gyerektartást ha abból vonja le a végrehajtó. Azt mondták előbb a gyerektartást kel neki kifizetni aztán a végén a végrehajtónak a költségeket is ő fizeti. Akkor ez mégsem így van?

ragyasdezso # 2010.08.23. 20:14

x0x0

A levont maximalizált összeg tartalmazza a végrehajtás díját is.

x0x0 # 2010.08.23. 19:52

Sziaztok!
A volt férjem végrehajtón keresztül fizeti a gyerektartást.
A végrehajtó nem küldi nekem a teljes összeget amit a v.férjem fizet neki. Végrehajtási költséget von belőle. A végrehajtás költségei nem a őt terhelik? Miért a gyerektartásból vonja?
Köszönöm a válaszokat!

végrehajtó1 # 2010.08.15. 13:14

?Kérdező?

Ne tépjük itt egymás száját.Adjál be vh kifogást a bíróságra ott el döntik hogy igazad van-e.A többi csak ötletelés

nandy # 2010.08.15. 12:16

A havi 100.000 forintokra mindenképpen felszámítja a díját, mert az is rendszeresen, havonta végrehajtás alá kerül.

?Kérdező? # 2010.08.13. 19:01

nandy!

Valóban nem mondok el mindent, mert az ügy érdekében nem tartottam relevánsnak. Igen, gyermektartásdíjról van szó. A drága ex fejébe vette hogy bosszút áll rajtam, hamis vád alapján büntetőeljárást indított ellenem, a munkahelyemről kirúgatott. Így az általam önként vállalt közel havi 100 000 Ft-os tartásdíjat a munkahelyem elveszítése óta Isten bocsássa meg nekem, de nem tudom előteremteni.
Folyamatban van a tartásdíj leszállítása iránt a per, megváltozott körülményeimre tekintettel a perindításra visszamenő hatállyal, de amíg nincs új ítélet, a kutyát nem érdekli, miből fizetek. Eközben pedig az ex több hétre külföldre nyaralni megy élete szerelmével, aki miatt felrúgta a házasságot, és végrehajtási eljárást kezdeményezett.
Amennyit tudok, kiköhögök tartásdíjra, ám a gyerekek közel két hónapja nálam vannak, nekem kell etetnem és ellátnom őket a semmiből. Hidd el, nem túl mesés a szüleim nyakán élősködni xx évesen.

Ha még részletesebben írok, lassan rágalmazás miatt is indul eljárás ellenem, és majd hosszas perben bizonygathatom, hogy jogos magánérdekem fűződött a tények leírásához, és második körben pedig azt, hogy a tények valósak voltak. Tehát anélkül hogy leírnám az egészt sztorit, szeretnék inkább a probléma megoldására koncentrálni.

Időközben pedig a saját kérdéseimből rájöttem a válaszra. Mivel a végrehajtó rosszul jelölte meg az esedékesség időpontját, a hónap 10. napja helyett a hónap 1. napját (amit elismert, de nem volt hajlandó kijavítani), hiába teljesítem az újabb hónapok tartásdíját időben, késedelmes teljesítésnek veszi, és az újabb közel 100 000 Ft-ra is felszámítja a díjait (bár még az le sem járt).

nandy # 2010.08.13. 09:26

Az az érzésem, hogy próbálsz belekapaszkodni valamibe, és ezért nem mondasz el mindent.

Arra tippelek, hogy gyermektartási díj elmaradásod miatt a másik fél végrehajtást indított. Tőled pedig havonta vonják az elmaradt gyerektartást. És mivel az anyuka (?) folyamatos végrehajtást kért, így a végrehajtás megindítása óta keletkezett tartásdíjakatt is vonják. Nincs ebben semmi törvénytelen. Fizesd ki, amivel tartozol, és máskor ne adj okot a végrehajtásra!

?Kérdező? # 2010.08.12. 16:18

nandy!

Köszönöm a hozzászólást! Nincs megállapodás. A végrehajtást kérővel sincs.

Egyetértek veled, hogy a le nem járt követelést nem lehet végrehajtani, és éppen ezt sérelmezem.

nandy # 2010.08.12. 07:40

Rosszul gondolod...

Azzal, hogy nem fizettél önként és időben, okot adtál a végrehajtási eljárás megindítására.
Közben ti az vh. kérővel megállapodtatok a részletfizetésben, gondolom azt fizeted havonta. Nem lehet szó le nem járt követelésről, hiszen a le nem járt esedékességű követelést nem lehet végrehajtásra adni.

?Kérdező? # 2010.08.12. 05:41

Persze, ezt értem én is. Végrehajtási költség mindenképpen van, de úgy gondolom, csak a lejárt és meg nem fizetett összeg után. Hiszen a végrehajtási törvény is csak lejárt tartozások esetében engedi a végrehajtást véleményem szerint.

Nem tűnik túl jogszerűnek az, ha a végrehajtó külön végrehajtási költséget számolna fel a le nem járt (és amúgy pedig időben megfizetett) követelés után is. A tartozásomat nem növelhetné ilyen módon, maximum a még fennálló tartozás után növelheti a kamatot, stb.

De lehet én gondolom rosszul...

végrehajtó1 # 2010.08.11. 18:38

Mivel vh alatt van nem tudod meg úszni a költségeket

?Kérdező? # 2010.08.11. 18:35

Kedves Fórumozók!

A témában jártas fórumozók segítségét kérném.

A végrehajtást kérő folyamatos végrehajtást kért.
Ha a követelés havi esedékességi időpontját rosszul (minden hónap 10. napja helyett a hónap első napját) jelöli meg a végrehajtó (pedig a végrehajtást kérő csak azt az egyezséget csatolta, melyben a 10. szerepel, és nem nyilatkozott más esedékességi időpontról), akkor elképzelhető, hogy a végrehajtás költségei is rosszul kerülnek meghatározásra?

Kicsit konkrétabban:
Ha a végrehajtási eljárás alatt, de még az esedékesség előtt (hónap 10. napja előtt) teljesítenék, akkor az időben és teljesen önként befizetett összeg után számíthatna fel a végrehajtó végrehajtási költséget?

Köszönöm a válaszokat előre is!