Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Eos Faktor?

turbo71 # e-mail 2016.10.25. 23:18

pappm78! most egyetértek gerberával kicsit konkrétabban kéne irnod! a te ügyed abban különbözik az enyémtöl hogy nálad elismert követelés és jogerös követelés van volt. nálam az eos vesztett igy már nem sok keresnivaloja van .

gerbera317 # e-mail 2016.10.23. 15:37

Nem kéne szórakozni az évszámokkal, amikor éppen az a kérdés, hogy elévülhetett-e a követelés.
Ez itt akár el is évülhetett. De csak akár.

pappm78 # e-mail 2016.10.23. 15:09

2005 lett volna, mint dátum, sajnos javításra nincsen lehetőség elküldés után..

gerbera317 # e-mail 2016.10.23. 15:04

A 2015 micsoda a végén?

pappm78 # e-mail 2016.10.23. 14:30

Az ítélet.. Elnézést, hogy rengeteg saláta is bele lett írva....

A bíróság kötelezi az alperest, hogy fizessen meg a felperesnek 120.016._ /Ft-ot és annak 2003. május 22-től a kifizetésig járó évi 33 +6%-os kamatát, valamint 12.200.Ft perköltséget az alábbi részletfizetési feltételek mellett: az egy havi részlet összege 13.000Ft, az első részlet 2005. 02.10ig esedékes, a további részletek a következő hónapok 10. napjáig esedékesek.
Egy havi részlet elmulasztása esetén a teljes tartozás esedékessé válik.
….......
A fizetés meghagyása ellen az alperes ellentmondást terjesztett elő. Igazolta okirati bizonyítékokkal, hogy 74.983.-Ft-ot kifizetett a felperes részére. Emellett hivatkozott arra, hogy anyagi körülményei megváltoztak és jelenlegi munkahelyén a minimálbért sem kapja meg, ezért 7.506.-Ft megfizetését vállalta az alperes részére.
A perré alakult eljárásban a felperes a keresetét a fizetési meghagyásban írt tartalommal változatlanul fenntartotta, majd az alperes hozzáintézett kérelme alapján a részletfizetéshez hozzájárult azzal, hogy a havi részletösszege 13.000.-FT.
Az alperes a részletfizetést vállalta, a tartozásának fennállását nem vitatta.
A bíróság a peres felek előadása és a rendelkezésre álló okirati bizonyítékok alapján megállapította, hogy a felperes keresete alapos.
A bíróság a Pp. 221.§./2/ bekezdése szerint indokolt ítéletében az alábbi jogszabályokat alkalmazta:
Ptk. 523.§., Ptk. 301.§./1/ bekezdés, Pp. 78.§. /1/ bekezdés és a Pp. 217.§. /3/ bekezdés.
2015

gerbera317 # e-mail 2016.10.23. 13:24

Na jó, ezt fejtse meg neked az, aki faggatótiszt volt előző életében...

pappm78 # e-mail 2016.10.23. 11:43

Csupán ez a 2005ös Bírósági ítéletről van papírom, ami részletfizetést tárgyal. A részletek nem lettek fizetve. Több tárgyaláson nem voltam, 2008 után nem kaptam az új címemre semmilyen hivatalos papírt ez ügyben. Nagyon nem értek a joghoz (minek mennyi az elévülési ideje), ezért fordultam a fórumhoz.

gerbera317 # e-mail 2016.10.23. 10:00

Tök feleslegesen írsz ennyit, miközben éppen a lényeget nem írod: Van-e jogerős végrehajtandó határozat (fizetési meghagyás vagy ítélet) ami még nem évült el?

pappm78 # e-mail 2016.10.23. 08:52

Tisztelt Fórumozók , Tisztelt Turbo71 !

Átolvasgattam a jogiforum.hu hozzászólásaikat és segítségéküket szeretném kérni!
Hasonló cipőben járok. Cetelem bank hitelkártya szerződés (2000.nov) szerződés felmondása nemfizetés miatt ( 2003. máj. ) Központi Bíróság ítélet (2005. jan. ) 2008 ideiglenes, 2013 állandó lakcímváltás, ami nem lett jelentve a banknak. 2016 aug. véletlenül került hozzám egy 2016. 01.21es EOSFakt. felszólító levél, ami a régi lakcímemre lett címezve. Személyes adatbetekintést kértem, nem sikerült az érdemleges előrejutás az ügyemben. 2016. 09-10hóban méltányossági kérelmet írtam 2 esetben és kértem az elévülés nem megszakadásának bizonyítását. 2014ig visszamenőleg minden felszólító levél másolatát megkaptam, átvételi igazolószelvények másolatait nem. Írásban kijelentették, hogy nem érkeztek vissza a levelek, de a tartozás jogerős.
A hitelkártya kölcsön tartozás 74e.Ft, EOS követelés 450e FT.
Szeretném véleményüket kérni ügyemben.
Tiszetlettel: PappM

Immaculata # e-mail 2016.10.11. 16:03

:) Nem látom a kérdezőt.

Immaculata # e-mail 2016.10.11. 13:23

Hát igen, semmi nem volt trükk csak a szabályos, hivatalos eljárás.

Lassan per lesz belőle.

gerbera317 # e-mail 2016.10.11. 13:18

majd egyszercsak 2012 tavaszán jött egy sima levél, hogy az Eosnak tartozom, mert a Credigen bank átadta nekik a tartozásomat

Igen. A Credigen mint engedményező, a jogszabályoknak megfelelően tájékoztatta az adóst az engedményezés tényéről, továbbá arról, hogy a továbbiakban az engedményesnek kell teljesíteni. Nem azt mondták, hogy ne fizess, hanem azt, hogy másnak kell ezentúl fizetni. Nem fizettél, így jártál.

Burn Out # e-mail 2016.10.11. 10:33

a helyedben átvenném, utána írd meg, hogy mi volt benne. most amúgy hogy fizeted ezt a tartozást?

szva # e-mail 2016.10.11. 01:50

Kedves Fórumozók!
Régóta olvasgatom az EOS Faktorral kapcsolatos írásokat úgy tűnik mégsem voltam elég körültekintő. A történetem:
2005-ben a Credigen bankkal kötöttem hitelkártya szerződést. Fizetgettem a reszleteket de sajnos 2012.áprilisában megérkezett az első felszólító levél. Kértem részletfizetést többször is. Levélben válasz soha nem érkezett. 2012.11.09.-en megkertem az engedményezési szerzodes masolatat melyet nem kuldtek meg. Csak az eredeti hitelszerzodes masoltát és egy kimutatást az eddigi befizetéseimről. 3 havonta kértem részletfizetést havi 10ezer ft-ot. Semmi válasz csak ugyanaz a level hogy hivjam fel őket, a megadott telefonszámon. Végül 2013.július 01.-én megérkezett a Közjegyzői okirat. A reszletfizetesi kerelmem a közjegyző elutasította. Azota levelek fenyegetések. Végül 2016.09.20 an Bírósági Végrehajtói letiltás. Természetesen az összeg 638000ft helyett 1964000ft.
A kérdésem az lenne Tisztelt Fórumozók, hogy van e valami lehetőségem a jövedelmem letiltásának elkerülésére? Lehet e velük egyezkedni-részletfizetést kérni? Minden megoldás érdekelne(a történet "szépsége" -volt férjem a közösen felvett hitelekből sem és a gyermektartast sem fizeti sem vagyona sem bejelentett munkahelye nincs-minden hitel az én nevemen van-rendes bejelentett munkahellyel-tanuló egyetemista gyerekkel)
Kérem ha van valakinek megvalósítható megoldása segítsen!

Grave7 #   2016.09.27. 18:15

@lujzika05: Nem kell türelmetlennek lenni és több helyen is feltenni ugyan azt a kérdést.

Kérdéseidre a válaszok.
Az elévülést több minden megszakítja, így például a végrehajtási cselekmények is. Végrehajtási cselekmény a vagyonkutatás is (akár eredményes, akár nem), erről pedig nem kell értesítést kapnod. Megszakíthat. Igazolni kell a feladást. Igen. Bármilyen. Igen.

lujzika05 # e-mail 2016.09.27. 14:19

Tisztelt Fórumozók!

Egy olyan kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy van egy tartozásom az EOS fele. Hitelt vettem fel az HBSC-től és azt nem fizettem.
Közben a tartozást átadták az EOS-nak és a nyomásukra aláírtam egy közjegyző által elismert dokumentumot a tartozásomról, melyben megállapodtunk részletfizetésről.
Melyet munkahely elvesztése miatt ismét nem tudtam fizetni csak az első 4 hónapban. Kaptam is egy levelet a bírósági végrehajtótól, de azt még a régi munkahelyemre, hogy letiltják az akkori fizetésemből, de nem történt semmi sem. Ez több mint 4 éve volt, azóta semmilyen levelet nem kaptam az adott végrehajtótól. Az eostól viszont igen, ami nem tértivevényes és nem is ajánlott levél volt. Ugyanazt a levelet kaptam tőlük a sárga csekkel a teljes összeget feltüntetve (1 millió ft), hogy fizessem be. Ez egy éve volt. Most hogy ismét munkába álltam kérdésem a következő lenne: ilyen esetekben érvényes-e az 5 éves elévülési idő (ha már próbálkozott önálló bírósági végrehajtó levonni a fizetésemből) úgy, hogy közben kaptam sima (nem tértivevényes és nem is ajánlott leveleket az eos-tól? Az eosos levél megszakít-e ez esetben bármilyen elévülést? Elévülés megszakítása csak és kizárólag tértivevényes vagy ajánlott levéllel lehetséges?Tudom, hogy a bírósági végrehajtó kiadhatja a béremből a letiltást (33%, más tartozásom sehol sincsen), de inkasszáhatják-e az egész számlámat? Milyen esetekben van ez? Illetve szeretném felkeresni az eos-t újabb megállapodás miatt most, hogy rendeződött az életem. Kérdésem, hogy ilyen esetekben lehetséges-e a megállapodás?
Köszönöm a választ és a mielőbbi segítséget

runningman # e-mail 2016.09.27. 13:12

"Runningman neked lövésed sincs a joghoz, nem értem miér osztod Te az észt, amikor jogi segítséged kérnek. Az elévülést nem csak az értesítés szakítja meg, és amiatt nehezen buknak pereket."

Készséggel elismerem, hogy csak ugatom a jogot, mindenesetre az abszolút és reménytelen nyomor és a mostani vagyonépítősdi között lévő több mint 300 fmh-ból KETTŐT buktam be.

Másrészt én azt állítom, hogy az előbbi esetben NEM_VOLT_ELÉG az elévülés megszakítására az, hogy a követelést adták-vették egymás közt, arról igazolható módon értesíteni kellett a kötelezettet. Ha nem értesítették, akkor önmagában az engedményezés nem szakította az elévülést az akkor hatályban lévő régi Ptk szerint (sem).

/Követeléskezelő nem a gazdasági rendszer része, hanem alattomos, becstelen dögevő amit ki kellene ciánhidrogénezni Magyarországról/

runningman # e-mail 2016.09.27. 13:03

"Ebből is látszik, mennyire nem megy ez neked. Nem perelhetnek."

Vannak olyan próbálkozások, hogy a jogerőssé vált fmh után indított és sikeres végrehajtás után, - ha az fmh-nak valójában nem volt jogalapja - másik, az eredeti fmh-hoz és az utána jövő végrehajtástól úgymond "független" perben megvitassák a végrehajtás során a vh-kérő részére beszedett összeget. Úgy tudom nem eredmény nélkül - nem elévülésről van szó.

turbo71 # e-mail 2016.09.25. 22:35

mivel nem tudták igazolni hogy ök a jogosultak akkor miért kéne kifizetnem nekik eme jeles összeget. a banknak tartozom abbol pedig eltelt 5 év.igy elévült. a másik hogy a cetelem nem jött ki veszteségesen a dologbol hiszen a 47% os kamat mellett szedték a pénzt 8%os inflácio mellett akkoriban.

turbo71 # e-mail 2016.09.25. 22:31

perfavor! azért nehogy azt mond hogy a követeléskezelök meg a faktorok olyan becsületesek?! mert az már kabaré lenne. azért nem csak egypárat bukott az e os. a másik meg az ennél a becsületes cégnél kis hamburgi tulajdonos 300 millát visz ki a többi 300 milla meg itt marad és el van irva egy kicsit a mérlegben. azért nem vagyunk amatörök sem. ha már beperel akkor készitse elö megfelelöen a peranyagot . igen 2 és fél millio 430 000 ft után. azért az sem semmi hát nekik nem sikerült a nagy kereset. képzeld komolyabb ügyvéd volt de a tények makacs dolgok.

perfavor # e-mail 2016.09.25. 17:15

Runningman neked lövésed sincs a joghoz, nem értem miér osztod Te az észt, amikor jogi segítséged kérnek. Az elévülést nem csak az értesítés szakítja meg, és amiatt nehezen buknak pereket. Meg lehet nézni a követeléskezelők számviteli mérleg eredményeit. Nem úgy tűnnek, mint akik sorra bukják a pereket. Ha elbuktak néhány pert a több ezerből, az csakis a rossz jogi képviselet oka lehetett. Turbo71, kérdezem én mi az, hogy csináltak két és fél milliót? Nem gondolod, hogy saját felróható magatartásod és a nemfizetésed következménye lett ez a súlyos összeg. Tedd össze a két kezed, hogy nem egy komolyabb ügyvéddel találkoztál, mert akkor nem lennél ilyen büszke adós.

turbo71 # e-mail 2016.09.25. 13:26

Azért azt ne felejtsük el hogy mostanság az E-os sorban bukja el a pereket mert nem tudja igazolni maradéktalanul sem az engedményezés tényét sem az ados kiértesitését. Nálam sem tudták igy bukták a pert - azért nem mindegy hogy 430000ft hiteltartozásbol 5 év alatt csináltak 2 és fél milliot . A bironak is fennakadtak a szemei amikor elsö körben meglátta. a per 8 honapig tartott de megérte. ugyhogy türelem ügyvéd kitartás.

gerbera317 # e-mail 2016.09.25. 07:38

és ha valahogy nem történik meg az ellentmondás időben már megyek is a végrehajtási lapért... Aztán majd perelhetnek...

Ebből is látszik, mennyire nem megy ez neked. Nem perelhetnek.

runningman # e-mail 2016.09.25. 02:58

perfavor: ahogy gerbera is írta, az eos hajlamos úgy előadni magát, mintha hatméteres fasza lenne, hátha megijed az adós a puszta levelükre is. Ez sokszor nincs így. Tehát az elévülés meg nem történtére nem érv az, hogy "Nyilvánvalóan nem évült el a követelés, különben nem küldtek volna ajánlott tértivevényes levelet." - én is küldhetek az eosnak holnap egy fmh-t egymillíóról és ha valahogy nem történik meg az ellentmondás időben már megyek is a végrehajtási lapért... Aztán majd perelhetnek...

Kéne tudni mikor mondták fel azt a hsbc-s tartozást, ill az engedményezésről kapott -e bizonyítható módon értesítést az adós. Mert ha nem, akkor azt bizony az eos bebukta, merthogy nem szakította meg az elévülést.

Engedményezési értesítő: régebben szakította az elévülést - tehát ha nincs ilyen (vagy egyéb felszólítás, cselekmény, stb) akkor nem szakította, másrészt elég lényeges szempont, hogy saját kockázatára teljesít -e valaki vagy sem!

perfavor # e-mail 2016.09.25. 00:56

Az Engedményező (HSBC) átadta az adatokat és a szerződéses dokumentációt az Eosnak (Engedményesnek), így kerültek hozzá az adataid. A KHR-ben a mulasztást lehet, hogy még a Bank rögzítette. Akárki is legyen a referenciaadat-szolgáltató, arról tájékoztatást biztosan küldtek. Mindenről tudnak tájékoztatni, kötelességük. Az engedményezési értesítőnek csak annyiban van jelentősége, hogy tudd kinek kell teljesítened, így kerülve el a kétszeres teljesítés veszélyét. Az engedményezést akkor köteles igazolni az EOS, ha azt kéred (vagy peres eljárásban a kereshetőségi joga alátámasztása miatt), de fontos, hogy az igazolást követően az engedményezést nem vitathatod, mert az engedményezési szerződésnek nem vagy alanya.