Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Eos Faktor?

Immaculata # e-mail 2018.04.13. 19:38

Mostanában engem is elég sok helyen.
Vettem kabátot, szoknyát, blúzt, táskát, 2 cipőt, voltam fodrásznál is, no meg kozmetikusnál.

b_tom09 # e-mail 2018.04.13. 17:49

Tegnap engem a postán "raboltak" ki.
60 000 ft-ot hagytam ott....

nonolet # e-mail 2018.04.12. 17:32

legalisankirabolnak

Mit nem értesz?!

A követelt összeg jogszerű!
Te magad írtad alá a szerződést ami alapján jár.

Az, hogy akkora marha voltál akkor, hogy aláírtad senkit nem érdekel.

Az, hogy tetézted a bajt azzal,
hogy eszetlen módon még adós is maradtál az se érdekel senkit.

Az, hogy még nagyobb marha voltál, amikor 10 évig nem zártad le az ügyet az se érdekel senkit

Mindenki úgy kúrja el az életét, ahogy tudja-akarja.

A tízezer éves törvényt is ismered...

Adós, fizess!!!

(csak ma már nem leszel adósrabszolga)

Most, hogy talán felfogod végre,
hogy
nem kirabolnak, hanem TE!!!!
elkúrtad és felhalmoztál egy tartozást.

Talán megérted azt is, hogy
törvény MÁR NEM TUD segíteni rajtad.

Hisz már eljutott az ügy a VÉGREHAJTÁSIG!!!

Azaz fizetni fogsz...

Amúgy jogosan.

Hisz a világ alap rendje sok-sokezer éve, hogy

A szerződéseket be kell tartani.
Aki mégsem tartja be az helytáll a szerződés szegéséért.

Te nem tartottad be!!!
(hisz nem fizettél, amikor kellet volna)
Ezért most utólag helyt állsz a szerződésszegésért.

Sokba kerül?!
Naja... de ismerd a nép száját.

Aki hülye halljon meg!
Utólag okosnak lenni, annyi mint előre hülyének.

Így jártál... fogadd el.

- -

Aztán lehet azon agyalni,
hogy esetleg
miként lehet csökkenteni a bajt?

Ennek már csak egy lehetséges módja van.

Szemet lesütve és alázatosan tördelve a kezeid
megpróbálsz némi engedményt kérni
attól akinek tartozol!!!!

Ez akkor lehet ESETLEG sikeres, ha
TÖBBET villantasz neki KP-ben...
... mint amennyit be tud szedni
a végrehajtó tőled az eljárás során.

HA van elég pénzed KP-ebn, akkor,
próba-szerencse, tegyél egy
érdemi ajánlatot neki! írásban.

Bár sok értelme már nincs, ha pénzben betudják szedni
(incasso, letiltás) tőled a tartozást és a behajtási díjakat.

gerbera317 # e-mail 2018.04.12. 17:09

@ legalisankirabolnak

Már megbocsáss, de ha te azt kérdezed, hogy hova tudsz fordulni, és erre az a válasz, hogy sehova, mert nincs az a paragrafus, szervezet vagy isten, aki téged ebből kimenekítsen, akkor az nem kioktatás, hanem tényközlés. Ha ezután még akad valaki, aki puszta emberbarátságból megírja, hogy ez miért van, az sem kioktatás, hanem egyszerű magyarázat.
Hiába állítod, hogy a pénzhez semmi közöd, ezzel szemben állnak a tények, papíron rögzítve, rajtuk az aláírásoddal. Az pedig nem a fórum hibája, hogy te nem fogod fel ennek a jelentőségét.
Ez a dolog nem a hasonló cipőben járásról szól. Tudd meg, hogy akad olyan, akinek a jogosult a követelés 60-65 százalékát is elengedi, ha olyan a hozzáállása. És olyan is akad - és te is efelé tendálsz erőteljesen - akinek egyetlen fillért sem engednek el. Ez utóbbit a "ki akarnak rabolni", meg a "kikérem magamnak", meg "engem ti ne oktassatok" dumával nagyon gyorsan el lehet érni.
Sok szerencsét.

Grave7 #   2018.04.12. 16:45

gerbera317 írta neked 2018.04.10. 17:16-kor:
Ezzel a problémádhoz nem fordulhatsz máshová, csakis a követelés jogosultjához, felajánlva egy olyan egyösszegű teljesítést, amire tekintettel a követelésük komoly részét elengedik.
(komoly részét = pl. a kamatot)

legalisankirabolnak # e-mail 2018.04.12. 14:52

köszönöm,nagyon kedvesek vagytok!!!
ti mindannyian ott dolgoztok????
hogy hogy felejtsem el,és azt gondolom ez így is van.
olyan pénzt követelnek amit soha nem is láttam és nem is költöttem el.ezt a hatalmas százalékos kamatra értem.
arra hogy van e olyan jogi szervezet vagy paragrafus vagy bánom is én hogy mi ami abban segít hogy ne ennyiszeres pénzt kelljen vissza fizetni arra még mindig nem kaptam választ.
az okoskodásra és kioktatásra és arra hogy meg mondjátok,hogy mit kell éreznem és hogy hogyan fogalmazzak arra nincs szükségem.
tehát ha vki járt már hasonló cipőben és valahogy sikerült csökkentetnie a kamatot, szívessen fogadnám ha segítene

köszönöm

bermuda háromszög # e-mail 2018.04.11. 15:17

Ha azt érzed, hogy ki akarnak rabolni akkor a rendőrséghez fordulj védelemért.
Ha egy szerződést érvényesítenek, akkor ott persze érdemben nem tesznek semmit amivel "megvédenének".

Grave7 #   2018.04.11. 11:07

@legalisankirabolnak: Nézd, ha aláírtad a szerződést, akkor azzal vállaltad, hogy meg fogod fizetni a kamatot is - tehát nem "ki akarnak rabolni" téged, hogy hanem az aláírásoddal elismert tartozásod megfizetését követelik tőled.

Leegyszerűsítve azt mondtad a kölcsön felvételekor (példa):
"ha a 100.000 Ft-ot nem fizetem vissza, akkor minden évben +40.000 Ft-ot fogok adni a kölcsönön felül, amíg nem fizetem ki az egészet" (40%-os éves kamat esetén - hitelkártyánál ez általános).
Mivel 10 évig nem fizetted vissza, ezért 10*40.000 Ft = 400.000 Ft kamatot követelnek tőled, a 100.000 Ft kölcsönösszegen kívül (így jön ki az "5x pénzt" kell fizetni).

Ismétlem, nem ki akarnak rabolni téged, hanem (hogy nonolet szavaival éljek) a becsületed megtartására akarnak rávenni, fizesd meg a tartozásod.
Azt tudod tenni, amit gerbera317 írt (3. mondata), de addigra felejtsd el ezt a rablás-dumát.

legalisankirabolnak # e-mail 2018.04.11. 10:21

igy van.kb 8-10 éves kamat.igy van én irtam alá.nem ezeket kérdeztem és vitattam.az a kérdés hogy van e lehetőségem máshova fordulni mert kiakarnak rabolni???!!!!
ha te ugy tudod h nincs köszi a választ

gerbera317 # e-mail 2018.04.10. 17:16

Ha 500 százalékról beszélsz, akkor az legalább 10 évnyi kamat. Te írtad alá annak idején a szerződést, nem valaki más.
Ezzel a problémádhoz nem fordulhatsz máshová, csakis a követelés jogosultjához, felajánlva egy olyan egyösszegű teljesítést, amire tekintettel a követelésük komoly részét elengedik.
Ha viszont csak a szádat téped, azzal magadra haragítod a jogosultat. Talán mondanom sem kell, hogy azután már ne akarj vele kedvezményes teljesítésben megállapodni.

legalisankirabolnak # e-mail 2018.04.10. 16:40

Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni tőletek hátha tudtok segíteni.
Volt hitelkártya tartozásom ami az Eosnál landolt.Nem olyan régen átadták bírósági végrehajtónak aki közel 5x annyi pénzt kér vissza mint amennyi a tartozásom volt.
A kérdésem az az lenne, hogy én hova tudok fordulni,mert legálisan ki akarnak rabolni,közel 500 százalékos kamatot kérnek.?!
A problémám nem az hogy fizessek hanem az h 5x pénzt.
Köszi a választ

kávézós # e-mail 2018.04.01. 15:26

Szia gerbera,

hát, lehet....de egy hivatalos, ajánlott levél volt,amiben ezt leírták :-)

De ha idézés, legyen idézés:-)

gerbera317 # e-mail 2018.03.31. 12:02

Ez a mindazonáltalos mondat szerintem egy véletlenül bentmaradt szövegtár-elem, úgyhogy akár még idézést is kaphatsz.

kávézós # e-mail 2018.03.30. 13:20

Sziasztok. Nagyon köszi mindegyikőtöknek a sok hasznos választ....ismét sokat tanultam Tőletek :-)
Ezt csúnyán benézték, mert mióta voltak likvid-gondjaim, ami miatt ugye VH is volt nálam, aminek már szerencsére vége,mindent aprólékosan elolvasok, utánajárok, mielőtt bármit tennék....

Kellemes pihenést Nektek....

drbjozsef # e-mail 2018.03.30. 11:48

kávézós,

igen, azt jelenti, a közjegyző küldi a papírokat a bíróságra az ellentmondásod miatt automatikusan, de ha a jogosult nem fizeti ki a per illetékét előre, a bíróság tárgyalás nélkül megszünteti a pert. Csak ez nem lesz ítélet, csak határozat, tehát elvileg újraindíthatja az EOS - de nem szokta.

bermuda háromszög # e-mail 2018.03.29. 23:06

Az eos esetében előfordulhat hogy üggyel keresnek amit már más eljárásban behajtottak rajtad, de ennél is valószínűbb, hogy amikor átvették már akkor elévült.
Pontosan tudják, hogy akkor jutnak pénzhez tőled, ha önként fizetsz, vagy benézed az FMH-t.

Lehet hogy küldtek sok tucat levelet, de az is esélyes, hogy már az elsőt az elévülés után adták fel.
Arra számítottak, hogy nem fogod végigolvasni a levelüket.

kávézós # e-mail 2018.03.29. 16:31

pappcs,

én se akartam, de az FMH-t már nem hagyhattam annyiban.A nagyobbik rossz az, hogy ha megpusztulok sem emlékszem ilyen esetleges tartozásra, amit "követelni" próbáltak. Tény, sajnos, volt egy rossz időszaka a családnak, amikor ezzel-azzal megcsúsztunk, volt belőle VH-ügy is, de ezek már rég kifutottak...erre a távközlési (Telekom) dologra nem emlékszem.Se az engedményezési szerződés másolatát em küldték el, sem azt, hogy pontosan milyen követelésük van, csak az összeget, meg egy hasraütésszerűnek tűnő ügyszámot.A mögöttes tartalom előttem ismeretlen.

pappcs # e-mail 2018.03.29. 16:24

Normális ember ezekkel a csótányokkal nem áll szóba.

kávézós # e-mail 2018.03.29. 16:06

drbjozsef,

köszönöm szépen a jogi értelmezést :-) Valami azt súgja, többet nem fognak próbálkozni, de ám tegyék...Sajnos, nem vagyok elég jártas ilyen dolgokban, de ha jól értelmeztem,amit írtál, akkor ez úgy működik, hogy :

• én az FMH-nak ellentmondtam,
  • az ügy bíróság elé kerülne,
  • de mivel az EOS rájött, hogy bukó a dolog, nem fizeti ki az előírt illetéket,ezért a bíróság el sem indítja a pert?

Rövidebben szólva: nem kell menjek bíróságra, egyszer majd csak kapok egy levelet, hogy lezárták a fenti ügyet?
Vagy abszolúte rosszul értelmezem a dolgot?

drbjozsef # e-mail 2018.03.29. 15:32

Dekódolva : "Mivel ellentmondtál és lófaszt se tudunk bizonyítani, ezért hülyék lennénk befizetni a per illetékét, inkább kacifántosan fogalmazunk, hátha mégis beijedsz és önként fizetsz, ha nem, akkor ennyi."

Azért arra figyelj, hogy mivel nem indítják el a pert, ez a tartozás nem válik ítélt dologgá, tehát nem csak további levelekkel zaklathatnak, hanem FMH-t is újra küldhetnek, bármikor, bármennyit. Hátha egyet benézel, és jogerőssé válik, és akkor bukod.

kávézós # e-mail 2018.03.29. 15:24

Sziasztok.
EOS Faktor...önmagában is dallamosan csengő név:-)

De félre a tréfával: nevezett cég megbízásából 2-3 hete kaptam egy FMH-t egy közjegyzőtől, amit csuklóból megtámadtam, lévén, hogy egy 2009-es állítólagos tartozást akar behajtani az EOS.2 dologra hivatkoztam az ellentmondásban:

• elévülés,
  • illetve rosszak voltak a személyes adataim az FMH-n, és ha jól tudom, ez is ellentmondási alap (mondjuk, a kibocsájtó közjegyző még nem keresett fel, hogy mégis milyen volt hibás a személyi adataimban, ha egyáltalán Ő az, aki keresni fog.)

MAi napon kaptam az EOS-tól ajánlott levelet, amelyben leírták, hogy szerintük az FMH megtámadása rossz ötlet volt, mert Ők aztán mindenben szabályosan jártak el, az elmúlt évek alatt 48db levelet küldtek nekem (1 sem ajánlott!), és egyébként is. Közölték, hogy mivel határidőn belül ellentmondtam, ezért perré alakult a történet.Ők sem kérdezték meg, hogy az FMH megtámadásának 2. pontja mit is jelent, kvázi, milyen személyes adatom szerepel rosszul az FMH-n.Ellenben van egy mondat a levelükben, amit bevallom, nem értek, pedig nem tűnik bonyolultnak. Így hangzik: "Mindazonáltal Társaságunk a tárgyi tartozással kapcsolatos ügykezelés befejezéséről intézkedett, így Társaságunk, Önnel szemben hivatkozott követeléssel összefüggésben további követelést nem kíván érvényesíteni". Ezt dekódolnátok nekem? Bevallom, abban bízok, hogy lezártnak tekintik az ügyet, és a bíróság felé is megteszik az ezzel kapcsolatos lépéseket, de valami azt súgja, ez nem ezt jelenti.Előre is köszi a "fordítást" :-)

Immaculata # e-mail 2018.03.15. 19:05

Amit sokszor mondanak, azt akkor is elhiszi a tömeg, ha nincs úgy.
Ez ellen úgy lehet védekezni, ha az ember megszereti önmagát, a többi meg magától jön.

gerbera317 # e-mail 2018.03.15. 18:58

Nonolet (= 'nincs szaga') hozzászólásai néha hasznosak is tudnak lenni, de leginkább az a jelentőségük, hogy ne én legyek itt a leggyökerebb. :-)

peti-56 # e-mail 2018.03.15. 18:48

Igazából egy alighanem egy mentálisan zavart, zakkant lehetsz.-
Ezt nem igazán vártam el olyan személytől aki jogot végzet.Mi tartunk el jogászokat az adónkból és elvárnánk pártatlanságot a jogot végzett személyektől -de nincs gond ahogy tanácsoltad ne-mértem mert tekervényes az állampolgár számára körmönfont jog csak azért hogy sárba tapossák a hatalommal visszaélők azért már bocsi.Én több mint 1.5 miliőt költöttem ügyvédekre akik sorba hülyére vettek a devizahitelezéssel kapcsolatban -de nem érdekes a jog és a lelkiismeret ezt nekik megengedi( akinek nem inge nem veszi magára) vajon hányan rendelkeznek eszerint erkölcsi bizonyítvánnyal ezek biztos nem.Ti mint jogászok megvagytok gyözödve ,hogy amit egy elmebajos kitalál és jogba bejegyzi az szent még akkor is ha emberi életek függenek ezen -Nekem azt mondta egy ügyvéd a hogy ez egy tudomány ,ha ilyent nevez valaki tudománynak csak sajnálni lehet.A diktatura jele a sok jogász ENYI de remélem nem sokáig.

drbjozsef # e-mail 2018.03.15. 18:10

Mi a biztosíték hogy nem fog átverni

Hát az, hogy elolvasod alaposan és értőn azt amit aláírsz. És ha nem tetszik, nem írod alá. De ha aláírtad, akkor aszerint fog történni minden, akkor is, ha az neked fáj. Így jártál.