Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Eos Faktor?

ius latratus # e-mail 2014.11.21. 13:07

Igen. S most, hétfőn, a Koppány csoporttal karöltve rohamozták a balos aljanéppel az Országház lépcsőit.
Hát ettől olyan szép ez a világ...

Sherlock # e-mail 2014.11.21. 12:36

A kéményseprők voltak ott akkor is, mikor kőbányán jogtalanul lakoltatták ki a 11 fős családot, akik addigra két milla közüzemi tartozást halmoztak fel?

joghallgató

Egyjogász #   2014.11.21. 12:18

Javaslom továbbá a Hupikék Mesterséges Megtermékenyítők Nemzeti Számonszedő Székének megkeresését is....

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.11.21. 11:55

Mer' az segít. És a zorrodat is tisztíccsa...

www.kbs-ugyved.hu

godnomad79 # e-mail 2014.11.21. 08:40

Tényleg van olyan aki még behajtócéggel egyezkedik? Tájékozódjanak neten ezelőtt szerintem vagy keresség facebookon a Fehér Kéményseprők Társadalmi Szövetségét.

hóhányó # e-mail 2014.11.19. 21:36

Megküldte az EOS az általam kért papirokat.
Megkaptam a KÉSZFIZETŐ KEZESSÉGVÁLLALÓ SZERZŐDÉS-t, az ÜGYVÉDI MEGHATALMAZÁSTt és az ügyvéd levelét, és egy ÁTADÁS-ÁTVÉTEL (Visszavett gépjármű, szakvélemény)-t

A következő a problémám a KÉSZFIZETŐ KEZESSÉGVÁLLALÓ SZERZŐDÉSel:
Csak a második tanú személyigazolvány száma van a szerződésen, sem az én (mint kezes), sem az Öcsén
(mint adós) sem a első tanú személyigazolvány száma nem szerep rajta (nincs is ilyen rovat). A második
tanút nem ismerem.
Az irat MKB Eurolising Cégcsoportos fejléces papíron van, se adó, se cégjegyzékszám nem szerepel
rajta (máshol se).
A szerződésen a
"amely létrejött egyrészről a(z)......................(székhely: 1022 Bp. Bimbó út 56.), stb..." ,
a sok pontra ahol a valamelyik MKB-s cég neve kéne hogy legyen az üres. Nem tudom hogy 2004-ben hány
MKB-s (vagy másmilyen) cég lehettet a Bimbó út 56-os szám alatt most 4 MKB-s cég van.
Ott ahol a "jogosult hitelező" aláírása és pecsétje kéne hogy legyen üres!!!

Az ÜGYVÉDI MEGHATALMAZÁST az MKB-Eurocredi Zrt. adta az ügyvédnek, de nem írta alá és nem pecsételte le senki a MKB-s cég részéről.

A "ÁTADÁS-ÁTVÉTEL (Visszavett gépjármű, szakvélemény)" papírt amiben egy szó sem esik az autóról csak
mindenféle szerződésről, jelentésről meg szakvéleményről. Csak egy számsor CV/2004/06435 és az
Öcsém neve, és az alján egy dátum és egy szignó van. Semmiféle utalás hogy egyáltalán ki vagy mi vette át és kitől, természetesen pecsét még véletlenül sincs rajta.
Viszont van egy olyan tétel rajta: "Kezesi szerződés" mögötte egy kézzel írt áthúzott 0, azaz egy
"nincs" jel.

Magyarán kaptam egy rakás "papírt" amin nem szerepel se MKB-s pecsét vagy aláírás. Egyedül az ügyvéd írta alá és pecsételte le.
Mit kéne csinálnom? Gondolom az EOS-nak hiába is mondanám.
Ha elviszem ezeket a papírokat egy ügyvédnek mit tud csinálni? Ja és persze mennyiért?

hóhányó # e-mail 2014.11.04. 20:53

Olvasgattam ezt a topikot és nekem is lenne pár kérdésem.

A történet röviden:
2014.08.25.-ei keltezéssel kaptam egy levet tőlük hogy az MKB-Euroliasing átadta nekik a tartozásom(?) 2014.02.06.-án. A tartozás majdnem 1.000.000-ft. Ha felét befizet akkor végeztünk.
Felhivtam őket.
Szerintük én kezes voltam az Öcsém hitelénél és a szerintük a tartozásról 2006-ban valamilyen ügyvédtől kaptam levelet.
Közöltem velük hogy én biztos hogy nem, mert nem kellett kezes, a levélre sem emlékszm. Mondja a telefonos hogy elküldik nekem a szerződést amin én vagyok a kezes.
Ma kaptam egy levelet.
Természetes nem a szerződés volt benne, hanem a követelés most már a teljes összegröl.

Ha 2006-ota nem kaptam értesítést a tartozásról egész 2014-ig akkor az jogi úton nem behajtható (mert ha jól értelmeztem a neten olvasottakat akkor azt 5 év után nem lehet)?
Az EOS levélben fenyeget pénzletiltással és végrehajtással, azt nem csak bíróság után teheti meg?
Ezek szerint az EOS a behajthatatlan tarozásokat probálja meg behjtani?

eos_üldözött # e-mail 2014.09.18. 08:43

Ha azt megteszi amit EOS_Faktor_Zrt. néven fórumozó javasol akkor még több okot ad arra hogy az eosos droidok akár este 9-kor is telefonon zaklassák.
Ha felhívja őket akkor azt a telefonszámot jobb ha eldobja.
Az eos magától is tudja, hogy amit vett az elévült, de a zaklatás a módszerük.
Ne adjon esélyt nekik.
Dr.Attika javaslatát fogadja meg

EOS_Faktor_Zrt. # e-mail 2014.09.15. 14:12

Kedves Kulcs911!

Az EOS Faktor Zrt. (1132 Budapest, Váci út 30., céget nyilvántartó Bíróság a Fvárosi Törvényszék, mint Cégbíróság, cégjegyzékszám: 01-10-045904) képviseletében, a jogi fórumra történt bejegyzésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy ügyével kapcsolatban abban az esetben tudunk segíteni, amennyiben beazonosításra alkalmas módon (név, lakcím, ügyiratszám) kapcsolatba lép kollégáinkkal a jogiforum.blog@eos-faktor.hu emailcímen vagy a 06/1 887-9000 telefonszámon.

Üdvözlettel:
EOS Faktor Zrt.

Dr.Attika # e-mail 2014.09.12. 17:18

Aki az EOS-tól sima levelet nem egyből a kukába, hulladék tárolóba stb. dob az nem körültekintő. Üsse már be az EOS zaklat szavakat a "gugliba" és minden kérdésére választ kap.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

kulcs911 # e-mail 2014.09.12. 14:52

Ma 2014.09.12-én kaptam egy levelet EOS-tól 170 ezer Ft követelve....2008-as Főtáv 3200ft elmaradás ! rendezve lett 2011-07.-ben telefon ide oda főtáv mondta semmi elmaradásom stb.
EOS 2012-ben vette meg a 3200ft-os tartozásom ami akkor már 1 éve rendezve lett.Főtávnál 0 a számlám. Most mi a teendő?
SOS healp !

Kelvin # e-mail 2014.06.19. 21:50

ártatlan1: persze Te azzal, hogy nem fizetsz, azzal véletlenül se húzod szándékosan az időt.

szuppermen # e-mail 2014.06.19. 19:47

Szándékosan húzzák-halasztják és az egész világ ellened van? Havonta kéne könyörögniük, hogy ugyan fizessél már? Te miért nem keresed rendszeresen azt akinek tartozol? Ha nem szólnak, az adós leszarja és arra vár, hogy elvüljön és ne kelljen visszaadni soha és még ők vannak felháborodva ha a másik fél nem felejti el.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.19. 13:33

Szerintem maradj az idézeteknél. Persze, általában az is hülyeség, amit idézel, de a saját termésű szöveged egyszerűen olvashatatlan.

www.kbs-ugyved.hu

ártatlan1 #   2014.06.19. 12:54

Szuppermen!!

Nem azzal van a gond hogy valaki tartozik!!!..persze az összeg is kismértékben vitatható,ha nem azzal hogy a nem megfelelően vagy általuk valahol meglelt nem létező címre küldözgetnek leveleket ugye sosem ajánlottan és sosem hívatalos aláírással hogy ennyit és ennyit fizessenek,de márt csak akkor küldözgetnek levelet mikor már érzik vagy épp rájöttek hogy hamarosan elévül,addig meg szándékosan kamatoztatják és nem próbálnak a behajtás ellen semmit se tenni,pedig van rá megfelelő törvény,jogszabály és lehetőség,ezzel pedig elkerülnék a sok felesleges zaklatásokat.A másik pedig az,hogy az eredeti hitelező elfelejti az adóst tájékoztatni,hogy eladta vagy átadta a felmondott hitelét X-Y behajtó cégnek akiknek nagyon sok esetben behajtási jogkörük sincs hívatalosan mint pl a jelenlegi EOS bagázsnak.
Ha valami folytán pedig a főnököm nem adna fizetést elöbb megütné a bokáját mint itt bármelyik adós!!!Ezt a Magyar törvény és jog nem honorálja!!

szuppermen # e-mail 2014.06.18. 16:08

olorsi! Tartozásod van, nem fizetted meg. Felszólítottak párszor, nem érdekelt. Most, hogy már egy behajtó cég fenyeget, már fizetnél, mert muszáj, csakhogy már az eredeti összeget nem elég megfizetni, az a hajó már elment. Szerinted ingyen dolgoznak az emberek az EOS-nál? Gondolom te is örülnél, ha a főnököd nem adna fizetést, mert az adósa nem akar fizetni.

Vh-ügyes # e-mail 2014.06.17. 08:05

Olorsi

Kedves tőled, hogy az ügyvédedtől beszerzett információkat itt - kioktatólag - megosztod velünk...

Az az érzésem, hogy az ovi kiscsoportjából átténferegtél a nagyok közé... Sztem ballagj vissza és hagyatkozz az ügyvédedre:)

VÉGREHAJTÁSI VÁLSÁGKEZELÉS ALAPÍTVÁNY
www.vegrehajtasugyintezo.5mp.eu
TEL.: 06-30-3330115
MAIL:vegrehajtasugyintezo@gmail.hu

olorsi # e-mail 2014.06.17. 03:57

Kedves Kovi!
Igazad van, amúgy azóta más ügyvédet is kédeztem.
A lényeg az ellentmondással való élés ( ami kedves barátunk szerint pénzbe kerül, ám de nem) esetén rögtön a bírőság elé kerül az ügy, a bíró majd dönt.Az ügyvéd is azt mondta, ne kérjek részletfizetést, mert akkor újra kezdődik az egész. A bíró majd eldönti..Még az is lehet, fizetnem sem kell.
megint leírom: igen, 20.000 ft-al tartoztam, most kb 300.000 ft-nél tartok. Na nekem csak ez a bajom. Ha ennyi pénzt életemben egyszer látnék egyben, boldog lennék.
Amúgy úgy hallottam, a kormány fel akar lépni a behajtó cégek uzsorakamata miatt. Persze, hiszem, ha látom.

olorsi # e-mail 2014.06.17. 03:35

csizka
Az ellentmondás díjmentes. Nem értem, honnan veszed, fizetni kéne érte. Toppon vagy, látom.

És vajon kit kritizáltam? Senkit sem sértegettem...
Kaptam választ, elfogadtam...

De most sértegetek: vagy be vagy rúgva vagy narkós vagy....nézz már utána kit sértegettem volna???
Kérdeztem, válaszoltak. Senki nem írta, hogy sértő dolgokat írtam volna...
Vagy idézd!
Anúgy, amit írtál, az is is kimeríti a rágalmazás fogalmát. Emmyit már én is tudok. Meg azt is, hogy részegnek vagy narkósnak neveztelek. Csak bizonyítsd, hogy bárkit kritizáltam vagy sértegetttem. Rajta!

(nagy az Isten állatkertje, csak alacsony a kerítés)

csizka #   2014.06.16. 10:00

olorsi
Neked nem lehet segíteni, csak fújod a magadét! Gondolod az ellentmondás díjmentes, minek kérsz tanácsot, ha kritizálod a válaszokat és a válaszadót sértegeted?
NEM IS ÉRTED MIT ÍRNAK NEKED

kovi8484 #   2014.06.16. 09:48

T.olorsi
Ezt írtad
Ha ellentmondással élek és bíróság elé kerül, akkor a valós tartozást fizetem.
Pont ezt írtam le neked, hogy tudod elintézni azt, hogy a valós tartozásnál jóval kevesebbet fizess !

Mérlegképes könyvelés
Pénzügyi és számviteli ügyintézés
www.kerelmek-beadvanyok.hu

olorsi # e-mail 2014.06.16. 00:22

Keves kovi!
Az lehet, hogy az Eos töredékével vette meg az ügyet, de mindjárt dupláját kreálta.
A részletfizetés felajánlása már egyértelmű. Ha belemegyek, újra indul az ügy, ha nem, elévül.
Elévült, tehát Eos-nak annyi. És légyszi ne adj ilyen "jó" tanácsokat másoknak. Ha csak nem Eos behajtós vagy.
Ha ellentmondással élek és bíróság elé kerül, akkor a valós tartozást fizetem. Ennyi. Vagy a bíró elismeri, elévült az ügy

kovi8484 #   2014.06.15. 10:41

T.olorsi!

Mivel kaptál részletfizetére lehetőséget, így már adott amit írtam, hogy tegyél ajánlatot az alap tartozás megfizezésére! Ha logikusan végig gondolod nincs veszteni valód, ha elfogadják nem kell bírósághoz fordulni!

Az EOS jogutód, tehát megvásárolta a tartozásodat egy csomagban. Ami azt jelenti, hogy a tartozás értékének töredékéért vette meg az ügyedet. Így nagy esélye van arra, hogy egyezsség szülessen akár a követelt összeg felére is, mert az EOS még így is haszonnal fog zár.

Persze ennek feltétele, hogy megalapozott legyen az ajánlatod, és igazolni tudd az árajánlatban szereplő összeg meglétét.

Mérlegképes könyvelés
Pénzügyi és számviteli ügyintézés
www.kerelmek-beadvanyok.hu

olorsi # e-mail 2014.06.13. 23:04

Kedves eos-üldözött!

Azóta beszéltem ügyvéddel. Azt mondta, szóba ne álljak velük. Egy ügyvéd!
Ne velük egyezkedjek, ha esetleg jön közgyegyzői fizetési meghagyás,éljek ellentmondással. Akkor rögtön jön a bíróság, a bíró eldönti és nem lesz plusz behajtási költség. Tehát ha a bíróság jóváhagyja a tartozást,az nem több,mint amit a végrehajtó rápakol.

Vagy elfogadja az elévülést.

Kovi8484!
Az ügyvéd azt is mondta,ha részletfizetést kérek,újraaindul a dolog.
Persze pár napja kaptam tőlük ajánlatot a részletfizetésre, eddig egy összegben kérték ( 3 nap alatt).

ártatlan1 #   2014.06.10. 14:12

Egy új szolgáltató lépett e népes tábor körébe!!!

http://econoservemanagement.hu/

Ez a csodálatos cég is ugyanazt csinálja mint az EOS vagy a többiek csak éppen kulturáltabban,most üzentek,hogy 2010-ben meg vásárolták a tartozásom,én meg fel tettem a kérdést nekik eddig hol voltak?...és ráadásul szándékosan 4 évig kamatoztatták a tartozást úgy,hogy bármit is tudtam volna,de sajna azt is közöltem velük,hogy elévült,most minden követ mozgatnak még azt is ami már le van betonozva,felajánlottam nekik a bíróságot is egyenlőre nem kaptam választ,pedig szívesen mennék velük is perre.