Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Eos Faktor?

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 18:25

Dr.Attika !

Így már érted miben lehet egy nem elévült tartozásban segíteni ? ( ebben az esetben )

A kérdező esélyt sem adott, hogy elmagyarázzam.

Soros bérenc lettem.... Köszönöm neki.

Jogilag képzetlen laikus hozzászóló

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 18:21

KBS :-)

Ez is egy kedvenc filmem! (És az Őt alakító Both Béla )
" Bástya elvtársat meg sem akarják gyilkolni ?"

Bástya elvtársat a második helyen fogják majd megölni ? Jó lesz így ?

Dr.Attika # e-mail 2017.03.20. 18:18

Engedményezhet a felszámoló, de csak ellenérték fejében. Itt meg úgy látszik a Cash Claim 2012-től a mérlegekből, hogy ellenértéket nem fizettek. Érdemes megnézni a mérlegeit. 2012-ben a semmiből jön 349.636.000,- Ft követelése, de ráfordítás 0,- Ft. A következő évben már ez a követelés eltűnik, de bevétel sem keletkezik, sőt ekkor és ezután masszívan veszteséges a cég.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.20. 17:53

a sorosgyuribácsi szárnyai alatt tevékenykedő gerbera, meg te, a másik soros-bérenc válaszolt neki.
Na, és Bástya elvtárs?! Hát én mér szart se érek?

www.kbs-ugyved.hu

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 17:24

nem hallottam a dörrenést :-)

( vicc volt annak is hülye )

:-)

ius latratus # e-mail 2017.03.20. 16:53

Béla

Uhh, ezt benéztem. Bocsánat, visszavonva, megyek, s lövöm fejbe magam.

ius latratus # e-mail 2017.03.20. 16:51

Béla

Engedményezheti, de a 2015-ben kezdődött felszámolás esetén a 2008-as adósságot én felszámolóként meggondoltam volna...

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 16:46

ius latratus!

Én azt írtam le, amit végig csináltam ebben az ügyben.
A kérdezőnek gondolom vannak jobb tanácsadói az e-mailekben mint itt nekem. ( bár nekem eltörölték a végrehajtást, ennél mi jobb lehet ? )

Ki a gyanús és miért ? :-)

Gerbera a harmadik fórumon feltett kérdésem után ki akart golyózni innen mint gengsztert. Elhiszed, hogy a kérdésemre adott válaszok kapcsán van, hogy napi 10 órát ülök a gép mellett ? Nem a kérdést nézegetem közben, hanem hogy a válasz miről szól( jogszabályok ).

ius latratus # e-mail 2017.03.20. 16:33

Vadsuhanc

Az engedményezésről értesülhetett a jogutódlást megállapító végzésből is. De ennek mindegy, neki ez egyébként semmit nem számít, ő olyan ... valakit (majdnem jogászt írtam) keres, aki valahogyan "megállítja" az éppen folyamatban lévő eljárást.
Na, erre meg kapott is választ.
Csak hát éppen pont a sorosgyuribácsi szárnyai alatt tevékenykedő gerbera, meg te, a másik soros-bérenc válaszolt neki.
Én megyek is innen, gyanúsak voltatok ti nekem mindig.

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 16:27

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!

Pontosan ugy történt, ahogyan írtad. A felszámoló - a már kibocsájtott FMHeket - engedményezte tovább.

Utána néztem semmi jogszerútlen nincs benne. ( legalább is szerintem pedig én adós vagyok/ voltam )

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 16:22

Dr. Attika !

Kis segítség. Az Athlont felszámoló biztosa 2012-ben megbízott egy ügyvédi irodát a kintlévőségek kezelésével. ( előtte az Athlon 2009-ben a fizetési meghagyásokról intézkedett a felszámolás előtt )

Hidd el, minden törvényes - ha kell előkeresem -. A kérdezőnek abban biztos, hogy igaza van, hogy az engedményezésről nem kapott értesítést ! Utánajártam az ügyemben és más ilyen ügyről is tudomásom van.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.20. 16:22

A felszámoló miért ne engedményezhetné a felszámolás alatt lévő cég követeléseit?

www.kbs-ugyved.hu

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 16:18

ius latratus!

Remélem tudnak neki segíteni a tisztelt hozzáértők, akik igazolják az igazukatt. Mondjuk nem értem nyíltan a véleményüket mért nem itt írják le, miért a sötétben jönnek hátulról. Lehet tudnék belőle tanulni én is!

" Én tele vagyok jószándékkal " ( Regős Bendeguz )

Én tudom nekem ki mit tanácsolt. Tudom, hogy én mit tettem és menyit jártam utána. Tudom, hogy a végrehajtást eltörölték. Az ilyen embert azért csak meghallgatnék, ha nem is fogadom el amit ír vagy mond.

NA jóóó. Téma lezárva.

Orülök, hogy a kérdezőnek megoldódott a problémája.

Dr.Attika # e-mail 2017.03.20. 16:17

Meg kell nézni a cégjegyzékben az Athlont. 2009-ben indult egy per létesítő okirat érvénytelenségének megállapítása iránt. 2011. februárban lett elkezdve a felszámolási eljárás, ami azóta is tart. 2015-ben jogutódlás, kérdéses.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

ius latratus # e-mail 2017.03.20. 16:01

Nem zugírász lesz ez, ők elég választékosan fejezik ki magukat, ez meg a "nehari", meg "mizújs"-féle zakkantsággal, meg a sorosozással már eleve kiírta magát (uh!, ez nekem is fájt) a zugírászatból is.
:)
Hagyjátok, majd az a két jogász megoldja neki a problémáját.

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 15:24

SOMARENKO

Magyarázd már meg, hogy én aki ellen ugyan ilyen ügyben végrehajtás folyik ( folyt ) miért lennék én Soros bérenc vagy végrehajtás párti.

Segíteni szerettem volna mert én ugyanezen ügyben megúsztam a végrehajtást, de most megnyugodtam, hogy kaptál segítséget magán e-mailokban igazán szakértő emberektől.

Én annak idején gerberától kaptam tanácsot és még fizetnem sem kellett érte neki. ( eltörölték a végrehajtást )

A neked írók biztos okosabbak. Én békés ember vagyok, de azt hiszem az általad leírtak alapján továbbiakban
már nem foglak válaszra méltatni a hozzáállásod miatt.

Tisztelettel.

gerbera317 # e-mail 2017.03.20. 15:18

Attól tartok, nem egészen vagy magadnál. Ha valaki azt állítja egy dologról, hogy nem lehet, mert a törvény nem engedi, attól az a valaki nem feltétlenül vh-kérő párti. Elég nehéz a felfogásod, így pedig nem hiszem, hogy meg fogsz élni zugírászként. Oda azért kell némi kreativitás, az pedig neked nincs. Szerintem is, menj Isten hírével!

SOMARENKO # e-mail 2017.03.20. 15:11

köszönöm szépen a kommentjeiteket..hál' Istennek van 1-2 jogász, aki megcáfol benneteket...de hogy még id a SOROS féle attitűd is beköltözik... köszönöm szépen, de nem vagyok kivi azok véleményére, akik a bankok-követeléskezelők érdekeit képviselik!

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 15:02

Immaculata

Nem tartom kizártnak azt amit leírtál, de itt is minden ügy más. Napokon múlhat.

Ügyfél esetében írva is tudnánk segíteni, mert ez az Athlonos dolog tényleg nagyon érdekes és aggályos.

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 14:59

Tisztelt gerbera317

Pont ezt mondom, hogy a kérdező leszarta azt a tapasztalatot, amit én megszereztem és meg sem kérdezte van-e más megoldás akkor, ha nem évült el a követelés.

Nekem ez nem kevés utánajárásba került, de gondolom majd megoldja magától, vagy az itt kapott válaszok alapján.

( már ha az nem trollok, hozzá nem értő laikusok, hanem az igazi fórumozók küldik meg részére )

Hozzá teszem nagyon kíváncsi vagyok a konkrét ügyben adott tanácsokra.

gerbera317 # e-mail 2017.03.20. 14:50

hajlandó a végrehajtást kérő Clash Claim úgy megegyezni, hogy csak a tőkét kéri semmi mást.
Ezt nem vitattam. De kérdésként sem merült fel.
Egyébként az egyösszegű teljesítést lehet okosan is, meg ostoba módon is felajánlani.

De akinek sok pénze van lovagoljon az engedményezésen.
Hát igen, a jogosult méltányossági kedvét el is lehet játszani...

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 14:41

Tisztelt gerbera317!

Neked elárulom a már elrendelt végrehajtás ellenére is hajlandó a végrehajtást kérő Clash Claim úgy megegyezni, hogy csak a tőkét kéri semmi mást.
( további vh kötségek persze maradnak az adóson ) Személyes tapasztalat levelezéssel igazolható, végig jártam.

De akinek sok pénze van lovagoljon az engedményezésen.

Immaculata # e-mail 2017.03.20. 14:32

Gerbera!

Az az érzésem, hogy a kérdező az ügyfelei érdekében érdeklődik.
Szerintem mindent tud, olyan átütő gondolatra van szüksége, ami megrengeti az ügyben minden eddigi eljárást.

Vadsuhanc # e-mail 2017.03.20. 14:29

SOMARENKO!

Erre is lett volna tanácsom és tapasztalatom a Clash Claimmel kapcsolatban, de ha Te leszarod szerinted én miért erőltessem, hogy mi a megoldás, ha még nem is évült el a követelés?

Erre is van az ügyedben ( csak is a Te ügyedben ) megoldás, de akkor majd a fórumozók válaszolnak. Én a Clash Claimmel leleveleztem ezt is. ( HA nem évült el mit tegyek )

Megnyugtatlak amire Te akarsz hivatkozni ( engedményezésről szóló értesítés elmaradása ) nem fog működni.

Sok sikert!

gerbera317 # e-mail 2017.03.20. 14:29

Mira

az adott fizetési meghagyáson amit vitatok és áprilisban íródott ott a főkövetelés mellett a kamat 31.563,-ft összesen. az eljárási ktg pedig 20.088
Ez így valószínűleg nem igaz. Minden bizonnyal az is ott áll, hogy + valamikortól számított XX százalék kamat a tőke után. És ugyanennek kell állnia a végrehajtási lap 8. pontjában is.
Ha nem így van, akkor kérni lehet a végrehajtás korlátozását, de kétlem, hogy igazat állítanál.

kértünk az EOS-tól már részletezőt és semmi reagálás nincs.
Mert nem köteles megindokolni. Indokol helyette a végrehajtható okirat.

nem értem egyrészt akkor miért nem kezdték el vonni áprilisban,amikor nem reagáltunk
Azért, mert az csak egy fizetési meghagyás volt, ami nem végrehajtható okirat. Végrehajtani (és letiltani) csak végrehajtható okirat alapján lehet.