Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Eos Faktor?

Dr.Attika # e-mail 2016.07.14. 19:03

Elévült. Az adótartozás 5 év alatt elévül. Az 5 év 6 hónappal meghosszabbodik , ha végrehajtási eljárás indult. Az elévülést semmi nem szakítja meg a polgári jogi elévülési szabályokkal ellentétben, így Ön tiszta az adótartozás vonatkozásában.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

roberta0303 # e-mail 2016.07.14. 17:21

Még annyit kérdeznék hátha Ön tudja a választ.írtam máshova de nem kaptam választ.van egy nav tartozásom ami 2008ban keletkezett kevés járulék és adóbevallás hiánya miatt amit utolag pótoltam de sok büntetést kaptam rá.2012ben elkezdték tiltani a fizetésem 2014 októberig amikor elmentem táppénzre a terhesség miatt.azota nem tiltanak lekertem az Ügyfélkapun az egyenlegem fél éve és azt írta hogy nullán vagyok.van rá esély hogy ha vissza megyek dolgozni nem tiltanak újra hogy talán elévült?

roberta0303 # e-mail 2016.07.14. 14:14

Köszönöm most már tiszta a kép.

Burn Out # e-mail 2016.07.14. 13:42

Letiltani csak jogerős döntés alapján lehet. Az EOS-nak hiába írsz, mert azt fogják válaszolni, hogy a tartozásod fennáll. Egy idő után viszont egy közjegyzőtől fogsz kapni egy tértivevényes levelet bárhonnan az országból. Ez lesz a közjegyzői fizetési meghagyás. Ennek kell ellentmondani, elévülésre hivatkozni. Ha 15 napon belül nem élsz ellentmondással, akkor a közjegyzői fizetési meghagyás jogerőre emelkedik és majd végrehajtható lesz. Akkor ha megindítják ellened a végrehajtást, akkor letiltható lesz a jövedelmed.

roberta0303 # e-mail 2016.07.14. 13:18

Köszönöm szépen.még annyit szeretnék hogy jövőre vissza megyek dolgozni márciusban gyeden vagyok.közjegyzői levél nélkül nem tilthatnak?hogy hivatkozhassak az elévülésre mielott elkezdenének tiltani (nem tudom hogy mi a menete).gondolom ha vissza megyek dolgozni akkor a letiltás jön.köszönöm szépen

Burn Out # e-mail 2016.07.14. 12:46

Kicsit visszaolvasol és megtalálod a választ. Csak a közjegyzői fizetési meghagyásra válaszolj. A közjegyzői fizetési meghagyás esetében hivatkozz az elévülésre.

roberta0303 # e-mail 2016.07.14. 12:04

Tisztelt hozzáértők!
Segítséget szeretnék kérni.2012 decemberben átvette az eos a régebbi UPC tartozásom félévente vagy évente küldenek egy sima felszólító levelet.úgy tudom hogy UPC,t mobile ilyesmi egy év után elévül.Erre lennék kíváncsi mert ha igen akkor küldjek egy levelet hogy töröljék a tartozásom mert elévült?nem tudom hogy fogalmazzak.Sosem beszéltünk telefonon és nem kötöttem semmilyen részletfizetést Velük.vagy várnom kell még egy évet hogy meglegyen az öt év?
Köszönöm

rozsika101 # e-mail 2016.07.01. 15:16

80 e ft.lett a tartozás .Rozsika101

rozsika101 # e-mail 2016.07.01. 15:16

80 e ft.lett a tartozás .Rozsika101

bermuda háromszög # e-mail 2016.06.30. 20:00

Valószínűleg tényleg elévülhetett, mert ha nem akkor a cég határozottabb lépéseket tenne.
Ettől még a tartozás nem szűnt meg és nekik érdekük, hogy fizess, ezért soha az életben nem fogják elismerni hogy elévült.
Ha csak levelekkel (telefonálással) zaklatnak, addig nyugodt lehetsz. Ne hívd őket, ne írj nekik, minél kevesebb infót tudjanak meg rólad.
Ha jön levél a MOKK-tól akkor annak ellent kell mondani (15 napon belül).
Ha az eos továbblép, akkor per lesz belőle de ott akkor már neki kell bizonyítania, hogy nem évült el, ha elévülésre hivatkozol.
Mivel a leveledben már erre hivatkoztál, sejtik, hogy ezt a bíróságon is megtennéd, tehát nem fognak oda elmenni. Tehát a MOKK-os levélre kell feltétlen válaszolni, a többi amit küldenek stencil. Nekem van belőle legalább 5 kilónyi már.
Mennyi amit követelnek?

rozsika101 # e-mail 2016.06.30. 17:23

Milyen cselekmény szakthatja meg az elévülést?2007-ben elköltöztem, sajnos az óra nem lett átiratva,miután nem ott éltem.Én semmilyen iratot nem vettem át,nem is tudtam róla.Édesanyám ,Öcsém nem szóltak erről.tavaly tudtam meg miután elkezdték küldeni a postai levelüket.Gondolom megnézték a lakcimnyilvántartóba a bejelentett lakcimemet,igy találtak meg.Kb egy hónaja irtamnekik egy ajánlott levelet,hogy nincs tartozásom, mert elévült,erre Ök elküldtek ajánlott levélben a 2008 -az számlákat aláirás és minden nélkül, semilyen kisérőlevél nem volt benne,mit kell ilyenkor tenni? Rózsika 101

Burn Out # e-mail 2016.06.30. 16:49

Szép, szép, hogy ezzel az öt évvel általában mindenki tisztában van, csak ugye vannak olyan eljárási cselekmények, amelyek a követelés elévülését megszakítják.

Amúgy: A villamosenergia-kereskedő és felhasználó közötti villamosenergia-vásárlási szerződésből eredő polgári jogi igények két év alatt évülnek el. Az elévülés a követelés esedékességének napján kezdődik.

rozsika101 # e-mail 2016.06.30. 16:01

T. fórum.Már irtam az eos ügyemmel kapcsolatban,és segitséget szeretnék kérni.2008-as eon villanyszámlatarto-zásom lett,mert vidékről elköltöztem és az óra a házban a nevemen volt,nem lett kifizetve 60 e ft villlanyszámla.Erről semmit nem tudtam.2015-töl kezdték küldeni a postai tájékoztattást,majd irtam nekik ajánlva,hogy nincs tartozásom,és amugy is az ilyen tartozás 5 év alatt elévül.A napokban kaptam egy ajánlott levelet tölük,benne voltak a 2008-as dátumu aláirás pecsét nélküli felszólitás,és értesités kikapcsolásról másolatok,semmi levél vagy közlendő.Mit tegyek a segitséget előre is köszönöm Rózsika 101

rozsika101 # e-mail 2016.06.30. 16:01

T. fórum.Már irtam az eos ügyemmel kapcsolatban,és segitséget szeretnék kérni.2008-as eon villanyszámlatarto-zásom lett,mert vidékről elköltöztem és az óra a házban a nevemen volt,nem lett kifizetve 60 e ft villlanyszámla.Erről semmit nem tudtam.2015-töl kezdték küldeni a postai tájékoztattást,majd irtam nekik ajánlva,hogy nincs tartozásom,és amugy is az ilyen tartozás 5 év alatt elévül.A napokban kaptam egy ajánlott levelet tölük,benne voltak a 2008-as dátumu aláirás pecsét nélküli felszólitás,és értesités kikapcsolásról másolatok,semmi levél vagy közlendő.Mit tegyek a segitséget előre is köszönöm Rózsika 101

rozsika101 # e-mail 2016.06.30. 16:00

rozsika101 # e-mail 2016.06.29. 15:31

T. Végrehajtó. Átvettem az ajánlott levelet.Az Eos 2008-as dátumu papirokat küldött a tartozásról.Az egyik 2008-as fizetési Eon felszólitó volt, a másik értesités kikapcsolásról, a harmadik kikapcsolási felszólitó volt,mind az eon küldte mind 2008-as dátumu volt..Én 2007-ben elköltöztem és az óra sajnos a nevemen maradt ,és valószinüeg nem fizették édesanyám meg az öcsém a számlát .Ezek a felszólitások a nevemre voltak kiállitva,mert akkor még a nevemen volt az óra. Én már ekkor nem laktam ott, nem is tudtam erről semmit.Tavaly óta küldték a sima postai tájékoztatást a tartozásról.A mult hónapban ajánlva feladtam egy levelet ,hogy nincs tartozásom.Erre küldték most ezeket a régi eonos felszólitásokat ajánlva,kérem a fórumozók segitségét mit tegyek,hogyan szabadulhatnék meg tölük, asegitséget előre is köszönöm Szegedi

Márk bácsi # e-mail 2016.06.26. 16:09

Egy 17000 Ft os csekket már befizettem. Ilyenkor mit lehet tenni?

Dr.Attika # e-mail 2016.06.23. 21:49

Azért éri meg nekik, mert ha 10-ből 3 balek fizet már jó jártak.

Ügyvéd

eos_üldözött # e-mail 2016.06.23. 21:45

Nekem már 7. éve küldik a levelet.
Ajánlott még sosem jött tőlük.
Amióta kikértem a beszélgetést már nem is hívnak
:)))
Nem értem miért éri meg nekik.
Egyszer volt rezsicsökkentés is, mert jócskán kevesebb lett az összeg, ami persze levelenként mindig nő egy kicsit.

végrehajtó1 # e-mail 2016.06.23. 20:39

De jó lenne így lenne....Sima levélben értesíti az adósokat.De sokszor ezt sem teszi meg.

Dr.Attika # e-mail 2016.06.23. 20:37

Ha az EOS engedményes, akkor nem küld sima, hanem ajánlott levelet.

Ügyvéd

végrehajtó1 # e-mail 2016.06.23. 20:25

Felhívtam őket,hogy az eredeti összeget illetve a bank által kiszámolt büntetést is ki szeretnèm fizetni részletekben.

No ez volt a baj...

Burn Out # e-mail 2016.06.23. 18:10

Az is lehet, hogy értesítették az engedményezésről, csak ugye ezt "el szokták felejteni".

Dr.Attika # e-mail 2016.06.23. 17:55

Joghatályosan nem tehet semmit, ha nem engedményes. Vélhetőleg nem az, mert akkor nem "sima" levelet küld. Ne fizessen semmit, mert az az ablakon kidobott pénz.
Várja meg amíg ajánlott levelet kap.

Ügyvéd

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.06.23. 16:13