Eos Faktor?


végrehajtó1 # 2011.02.24. 13:46

Várd meg mig fizetési meghagyást kér, és mondj ellent.
Telefonon irásban ne kommunikálj vele.
A bíróságon majd neki kell mindent bizonyitani.
Az engedményezésről pedig kellet hogy kapjál irásos tájékoztattást.

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.02.24. 12:39

Na de épp ez az. 2007 ben megszűnt szerződés, azóta nem kaptam semmit, akkor az egy év eltelt, nem?
Továbbá, azt se tudom igazolni, hogy kifizettem vagy sem, mert tavaly kidobtam az összes ilyen számlát csekket.

végrehajtó, és a többivel mit csináljak?:)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.24. 12:25

Az engedményezéshez nem kell az adós hozzájárulása. Az egy év nem jogvesztő határidő, hanem elévülési idő, amelyet megszakít az írásbeli felszólítás, az adós elismerése, a felek megegyezése és bíróság előtti igényérvényesítés. Továbbá nyugodhat is, de ezt itt nem valószínű.

végrehajtó1 # 2011.02.24. 12:25

Nem kell mindjárt az elsőre ugrani.Jön még egy pár levél.:)

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.02.24. 12:18

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ma Magyarországon valóban létezik olyan, hogy egy tartozást eladnak az Eosnak, és arról az illetékest nem értesítik, nem kell az ő hozzájárulása is?

Kaptam egy szerelmes levelet az Eos -tól, hogy valami 2007 es telefonszámla tartozásomat nekik fizessem ki.

Úgy tudom van egy tv, ami szabályozza, szolgáltatási tartozást 1 évig lehet behajtani, érvényesíteni, hol találom ezt? 2007 ben megszüntettem ezt a telefont, szerződést, azóta semmit nem kaptam, ez a levél simán jött, nem térti, csak fizessek és kész.

Mennyire kell ezt komolyan venni?