MOKK fizetési meghagyás


Grave7 # 2018.08.27. 18:03

@susubaba: Telefonálgattál, ugye? Nem úgy kell.

Írd meg (aláírva + 2 tanú) és küldd el tértivevényes levélben a közjegyző címére, hogy "az 1994. évi LIII. törvény (Vht.) 211. § (1) bek. alapján a XYZ. sz. végrehajtási lap visszavonását kérem, mert Vht. 13. § (1) bek. c) pont szerinti feltétel nem áll fenn, ugyanis a Tisztelt közjegyző által ABC sz. végzéssel megadott részletfizetésnek határidőben minden hónapban eleget tettem, a befizetési/átutalási bizonylatok másolatát mellékelem." +másolatok szintén a borítékban
(Az XYZ és az ABC helyére értelemszerűen a megfelelő okiratok számait írd be, az iratok nálad vannak.)

susubaba # 2018.08.27. 14:33

Köszönöm!
Sajnos hiaba hivatkozom e 211-es törvényre,
Csak a sajat szoveget fujja hogy ez nem az o hataskore....
Mennyjek birosagra es kerdezzem meg a jogosulttol hogy miert hazudott!!! ????

gerbera317 # 2018.08.27. 14:15

Az a baj ha taetozol kisösszeggel kicsinálnak. Míg milliókat lopsz istenítenek!
Ezt máshol, más fórumon, ne itt!

felvettem a kapcsolatot a közjegyzővel
Kevés. Jó szájbarágósan a Vht. 211. § szerinti kérelmet kell(ett volna) előterjeszteni. Enélkül tényleg azt mondja, amit mondott. A végrehjtó csak a 41. § szerinti eljárást köteles lefolytatni, de az egy másfajta jogintézmény, más következményekkel.

susubaba # 2018.08.27. 13:29

Én felvettem a kapcsolatot a közjegyzővel és azt mondta hogy ő már nem illetékes az ügyben,a vh-val beszeljem meg!!! :(
Az a baj ha taetozol kisösszeggel kicsinálnak
Míg milliókat lopsz istenítenek! :((

gerbera317 # 2018.08.27. 07:30

A Vht. 211. § szerinti eljárás lefolytatása iránti kérelmet nem a végrehajtónál kell előterjeszteni, hanem az elrendelő hatóságnál. Te agyatlanul beadtad a végrehajtónál, ő meg agyatlanul, végrehajtási kifogásként továbbította azt a bíróságnak, aki azóta is ül rajta. Ez a nem megfelelő kérelem nem megfelelő helyen való előterjesztésének tipikus esete.

susubaba # 2018.08.27. 06:08

Kedves válaszadók!
Köszönöm szépen!
Igen a Mokk adta a reszletfizetest 2018.Május.10-el.
Fizettem is idoben es junius elejen is megtettem de mar a tarsashazi közösképviselő június 7-én megkereste a saját ügyvédjét hogy nem fizettem es kéri a vht.
Voltam a vh-nal beis adtam egy kerelmet de semmi valasz azota!
Tűkön ülök és tiszta ideg vagyok mert a volt ferjem meg perrel fenyeget 2016 ota nem lakik itt.
Így is egyetemleges a tartozás?
Vagy neki kellene valahova fordulni?
Köszönöm!

gerbera317 # 2018.08.26. 16:00

Ha. Én ebből indultam ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.26. 15:49

Ha a közjegyző engedélyezte a részletfizetést.

gerbera317 # 2018.08.26. 15:09

Szerintem ez nem 41-es eset, hanem 211-es. Mert a végrehajtást a törvény megsértésével rendelték el, mivel a teljesítési határidő még nem telt el.

ObudaFan # 2018.08.26. 12:18

Ha a részletfizetést teljesítetted, akkor ezt a végrehajtónak be lehet jelenteni, aki nyilatkoztatja a végrehajtást kérőt. Ha ő nem ismeri el, hogy meg kell szüntetni a végrehajtást, akkor a végrehajtás megszüntetése iránt pert indíthatsz.

susubaba # 2018.08.26. 10:05

Tisztelt Válaszadók!

Tanácsot szeretnék kerni önöktől!
Iden kaptam a Mooktól egy levelet amire reagaltam es majustol reszletfizetest kaptam,
Amit majus,junius es julius elejen is megfizettem.
Majd julius kozepetol kaptam levelet a vh-tol hogy a vegrehajtast kerik ugy hogy rendesen fizettem.
A vegrehajto es a Mokk szerint a jogosult mindenhol azt nyilatkozta hogy nem fizettem semmit.Hol ott bemutattam a befizetesi bizonylatokat.
A jogosult ugyvedje elmondasa alapjan mar nekik junius 7-en jelezte hogy keri a vegrehajtast.
Most itt vagyok hogy kerte a hazra a bejegyzest es a fizetesletiltast+100 ezer ft koltseg megy ra! ????
Ilyen esetben mit lehet tenni mert mindenki mossa kezeit,hiaba kerek a vh-tol reszletfizetest annak is ellen fog szegulni es letiltjak.
Nem hiszem el hogy valaki csak igy felrughat egy hivatalos megallapodast es miatta 100 ezret fizessek a semmiert pluszba.
Es mielőtt megkoveznetek 3 kiskorut nevelek jelenleg 73650,-ft+30000,-gyerektartasbol amibol fizetem a rezsit plusz a banki tartozasokat.
A masik kerdes miert nem megyek dolgozni?
Nos azert mert idaig nem tudtam hagyni a gyerekeket senkire,most hogy iskolasak talan lesz eselyem,viszont tanfolyamot kell vegeznem mivel nincs szakkepesitesem.
Es az sem az en hibam,mivel kedves szuleim az alkohol rabjai voltak igy eletem sem volt,nem eleg hogy az egesz gyerekkoromat keservesen utve,ehen,betegen es cipo sem volt a labamon eltem at 14 evesen utcara dobtak mint egy kutyat.
Arkokba,templomok kertjebe aludtam stb...
Kb ennyi az oka+ferjhez mentem de nem jol sikerult mert parom vert igy itt maradtam mint egy elkorhadt fa.
Most meg fenyeget hogy feljelent ha nem teszek valamit ez ugyben. ????
Ugy erzem sosem lesz jobb eletem mindig csak lefele forog a kerekem,es akar hova mesz beledrugnak.
Megköszönöm kedves valaszukat az ugyben!
Itt a forumon vagy a kistucsok2016@gmail.com cimen.

sanya078 # 2018.08.24. 09:21

Na el is küldtem a IM magánjogi osztályához, a végrehajtói kamarához, és az adós lakhelyével illetékes Német - Magyar konzulátusra is. Ha jön válasz akkor jelzek.
Köszönöm.

sanya078 # 2018.08.24. 07:31

Köszönöm Gerbera317, és Kovács Béla Sándor.
Megkeresem mindkét hatóságot, és amint, és amit írnak beillesztem ide anonimizálva szövegként.
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.24. 07:19

Vagy az IM Nemzetközi Magánjogi Főosztálya. :)

gerbera317 # 2018.08.24. 06:58

805/2004/EK rendelet szerint a végrehajtási eljárásokra a végrehajtás szerinti tagállam joga az irányadó.
Azt tudjuk a Vht-ból (16. § g) pont) hogy ha egy ilyen vh-okirattal akarsz Magyarországon végrehajtást indítani Magyarországon tartózkodó személy ellen, akkor az EU-s vh-okiratod alapján az adós lakóhelye szerint illetékes törvényszék székhelyén működő járásbíróság állít ki belföldi végrehajtási lapot. Ez az irányadó magyar jog.
Neked az irányadó német jogot kell megtalálnod. Látod, hogy itt nincs szakértője a témának. Egy helyen viszont valószínűleg tudják, mi a teendő, ez pedig az MBVK jogi osztálya. Kérdezd meg őket!
Kapcsolat: https://www.mbvk.hu/kapcsolat.html

sanya078 # 2018.08.23. 20:57

Nos ami a kezemben van az a 805/2004/EK rendelet szerinti Európai végrehajtható okirat, német nyelvre lefordítva fordító irodával, az eredetiről, amit közjegyző hitelesített. Akkor ezzel, megkereshetek Német végrehajtókat, közvetlen, vagy menjek vissza közjegyzőhöz, és verjem az asztalt, hogy ezzel neki kell foglalkozni ?
Köszönöm az eddigi, és ez utáni válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.23. 09:03

(Na, jó, lehet, hogy ez csak a tartásdíjakra igaz.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.23. 09:02

Ezt rosszul tudod. Az uniós tagállam hatósága a saját határozata magyarországi végrehajtását maga rendeli el.

gerbera317 # 2018.08.23. 06:56

Ha a végrehajtható döntést magyar hatóság hozta, akkor a külföldi végrehajtást is az rendeli el.

Ezt nem tudom. De tudom, hogy külföldi határozat alapján magyarországi végrehajtást magyar bíróság rendel el. Ha ezt visszfordítjuk, akkor nem ugyanaz jön ki, mint amit te írsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.23. 06:47

Ha a végrehajtható döntést magyar hatóság hozta, akkor a külföldi végrehajtást is az rendeli el.
Tájékoztatásért én inkább az Igazságügyi Minisztérium Nemzetközi Magánügyi Főosztályához küldeném.

gerbera317 # 2018.08.23. 06:43

Ha neked nem fontos, akkor nem fontos. Inkább csak érdekes. És érdekesnek sem érdekes, ha be lehet hajtani. Ha viszont nem...
Megjegyzem, az hogy valakinek lakhelye van Németországban, nem azonos azzal, hogy munkahelye van Németországban.
Egyébként, a magukat külöfldi végrehajtással foglalkozó helyként hirdető magyar oldalak mind csak az európai fizetési meghagyásról szólnak. Arról, hogyan lesz belőle külföldi végrehajtás, sehol egy szó nem eseik. Az ügyvédek oldalán sem. Úgyhogy irány a német nyelvű oldalak, meg a BGB. Keresőkifejezések: Gerichtsvollzieher, Zwangsvollstreckung.

sanya078 # 2018.08.22. 15:58

250 ezer + a jegybanki alapkamat.
Miért ? Összegszerűség fontos?

Sherlock # 2018.08.22. 14:10

Ilyen nagy összeggel tartozik?

sanya078 # 2018.08.22. 14:06

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy itthon FMH fizetési meghagyásos eljárásom, ami jogerős. Az adós e közben külföldi Német (Baden-Baden) lakhelyet szerzett magának. Az FMH -t megcsináltuk, Európai követeléssé, németül közjegyző átkötve ugyanúgy stb. Kérdésem az az hogy, én is saját magán úton felvehetem a Német végrehajtókkal a kapcsolatot, és elektronikusan beszkennelve elküldve ők ezt foganatosíthatják odakint? Mi ennek a menete, ha én akarom, és ha tudok Német végrehajtó címeket (linkek) amik közel, vagy magában a fent megjelölt városban vannak, azt illesszétek már ide be nekem.
Mindennemű segítséget Köszönök.
Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.19. 18:55

:D