Illegális szoftvermódisítás - E-mailben megadom az elérhetöségét, bajom lehet belöle?


the big cat # 2003.06.04. 13:58

:))

Amúgy ez a megjegyzésed nem túl vicces. Aki itt tanácsot ad, mindenki általánosságban adja, és mivel a tényállás részleteivel nem lehet tisztában, természetesen nem is vállalhat jogi felelősséget a tanácsért.

nokiasms # 2003.06.04. 12:20

the big cat írta - 2003.06.4 9:09
Büntetőjogi felelősséget csak a fent írt tényállás valósít meg, az más kérdés, hogy a módosítás szerzői jogi igényt támaszthat.
thx
Nem mondom, hogy teljesen megnyugodtam, de ha mégis jön a yard, neked kell védened ;)))

the big cat # 2003.06.04. 07:09

Büntetőjogi felelősséget csak a fent írt tényállás valósít meg, az más kérdés, hogy a módosítás szerzői jogi igényt támaszthat.

nokiasms # 2003.06.03. 21:00

the big cat írta - 2003.06.3 16:35
Önmagában a program módosítása nem valósítja meg a Btk tényállást sem, így a módosított program terjesztése sem.

Köszi a választ, de akkor sincs semmi büntetendö a dologban, ha a telefon szoftvere copyright by Nokia, valamint a beírássegitö t9 szótár copyright by Tegic inc. ? Mintha valahol olyat olvastam volna hogy pl. a Windows csak egy kódrészletének visszafejtése is illegális, nemhogy annak módosítása.
Nem akadékoskodni akarok ám, csak pontosan vágni mi a helyzet ;)

the big cat # 2003.06.03. 14:35

Önmagában a program módosítása nem valósítja meg a Btk tényállást sem, így a módosított program terjesztése sem.

Amennyiben azonban akár a módosítás, akár a terjesztés haszonszerzés végett, vagy vagyoni hátrányt okozva történik megvalósul a bcs. a terjesztő azonban csak akkor felel ha ő maga is vagyoni hátrányt okoz, vagy hasznonszerzés végett terjeszti az egyébként más által bcs-nyel módosított programot.

Az alapeset büntetési tétele pedig max 2 év.

nokiasms # 2003.06.03. 11:35

Adott egy problémás telefon, mely egy új szabvány szerint küldi az SMS-eket, emiatt egy üzenetbe az eddigi 160 helyett csak 70 karakter fér. A telefon gyártója hónapok óta nem tesz lépést ezügyben. Egy felhasználó megtette, módosította a telefon programját. Tippem szerint ez szerzöi és szomszédos jogok, btk 329/a, 2-8 év pihivel. Ezzel még nincs is gond.
Kérdés: Ez a módosított telefonprogram letölthetö a netröl. Én elkövetek-e valami tilos dolgot, ha ennek az elérhetöségét valakinek e-mailben megadom?