Közbeszerzésről érthetően - fókuszban az elektronikus közbeszerzés | Budapest, 2019. április 4. csütörtök | Regisztráljon most!

Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Ingatlanügyek

Ioner # e-mail 2019.03.18. 18:18

megkérdezhetem hogy ezt milyen hivatalos adat alapján mondod?

nagyon szeretnék ennek utána járni.

drbjozsef #   2019.03.18. 17:48

Loner, szerintem nagyjából igen.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Ioner # e-mail 2019.03.18. 17:32

2014-es lakás eladások alapján reális egy csepeli panel lakásnak 7.500.000 forint mint ingatlanár? 54 négyzetméter.

Szerintem igen ti mit gondoltok?

MajorDomus # e-mail 2019.03.14. 22:01

És ne felejtsd el be is fizetni!

MátyásJ # e-mail 2019.03.14. 12:12

Köszönöm szépen! Javítom a számolást.

drbjozsef #   2019.03.14. 12:09

MátyásJ,

Jól számoltam-e?

Szerintem nem : ha 2016 a szerzés és 2019-ben adtátok el, akkor 0,9 helyett csak 0,6 a szorzó.

Ez a NAV bevallásban milyen jövedelemnek számít?

Van olyan sor, hogy "Termőföld értékesítéséből származó jövedelem és adója", oda kell beírni. (a sor mindig változik, hirtelen nem tudom most hanyadik)

MátyásJ # e-mail 2019.03.14. 11:53

Üdvözlöm az olvasót!
2016-ban örökölt a feleségem egy zsebkendőnyi földet a bátyjával együtt fele-fele arányban. A közjegyző által elfogadott hagyatéki értéke 20.500,- forint volt. 2019-ben jelentkezett érte egy vevő, aki 25-25 ezer forintot adott érte. Ha jól kalkulálom, jövedelemadót kell utána fizetni. Személyenként: (25000-10250)0,90,15=1992 Ft.
Kérdésem:

1. Jól számoltam-e?
  2. Ez a NAV bevallásban milyen jövedelemnek számít?

Köszönettel: Mátyás József

drbjozsef #   2019.03.14. 08:12

Nem vagyok jó véleménnyel róluk. :)

wers # e-mail 2019.03.14. 07:34

És mi a véleményed a helyi adókról?

drbjozsef #   2019.03.14. 07:20

Lacnor,

Amíg a számlák rendben fizetve vannak, addig nem lesz gondod.
Ha elmaradnának, akkor lehet, részben a tulajdonos mögöttes felelőssége miatt, részben csak korlátozzák/megszüntetik a szolgáltatást, aminek a visszaállítása is borsos összeg lehet.

wers # e-mail 2019.03.14. 06:33

Édesanyám azóta is oda van bejelentve állabdó lakcímen és természetesen Ő továbbra is ott él egyedül

Ez így rendeben, ezen nem kell változtatni. Mivel ő használja, ő fogyasztó, így szerintem a közüzemi számlák is így vannak rendben.

Önkormányzat??? Talán oda nem ártana bejelentened, hogy már te vagy az adózó. De nem akasztanak érte, ha nem.

wers # e-mail 2019.03.13. 15:39

Azért kezd ez a megválaszolhatatlan kategória lenni. Még két lakás és két ház sem egyforma. Lehet ez is az is olcsóbb.

Cello # e-mail 2019.03.13. 15:25

akkor melyiknek az olcsóbb a fenntartása havi költségek szempontjábol? :)

ha pl egyikben sincs fogyasztás- alap költségekre gondolok

wers # e-mail 2019.03.13. 13:49

kertesházban semmi (is lehet).

(most erősen ráncolom a homlokom, bár elég nehéz)

wers # e-mail 2019.03.13. 13:47

ott meg kommunális adó van (kötelező szemétszállítás), van ahol ingatlanadó is

Illik a házat minimálisan fűteni is, és magadnak kell mindent a ház körül megoldani. Télen havat lapátolni a ház előtti járdán stb.

Jó veled beszélgetni, de jó lenne tudni ténylegesen mi a kérdésed.

drbjozsef #   2019.03.13. 13:44

kertesházban semmi (is lehet).

NEm lesz sok a nickből?

Gregorberni #   2019.03.13. 13:30

nem kell spekulálni nincsen ilyenről szó..

a kérdés arra irányul hogy tényleg kiváncsi vagyok rá hogy van e olyan hogy egy saját tulajdonu lakás nem kér enni..

egyébként saját fogyasztásos a víz, villany, csak a főtáv nem
és sajnos ott a közös k

ezzel szemben egy kertes házban ami nem panel milyen kötelező havi költségek vannak?
ugy ott nincs közös k

wers # e-mail 2019.03.13. 12:51

Tartok tőle Cello lakásában lakik valaki, és azárt kapcsolTATná ki a dolgokat...

Aha, akkor megint nem csak a választ kell kitalálnunk, hanem a kérdést is? Jajj de jó játék ez.

drbjozsef #   2019.03.13. 12:48

Tartok tőle Cello lakásában lakik valaki, és azárt kapcsolTATná ki a dolgokat...

Ha ez igaz, akkor viszont nem lehet kikapcsoltatni semmit.

wers # e-mail 2019.03.13. 12:34

A többit ki lehet kapcsoltatni?

Ha nem nyitod ki a csapot,, nem kapcsolod fel a villanyt akkor azzal magad "kapcsolod" ki. A villanynál át lehet térni havi leolvasásra, ill. van ahol "feltöltős órára" cseréltetni, előre befizetsz egy összeget, és addig van áramod, ameddig pénz tart, aztán kikapcsol.

A víz bonyolultabb, mert a ház (többnyire) egy főóra alapján fizet egyben és az almérők szerint osztják szét, ha vannak almérők.

Cello # e-mail 2019.03.13. 12:16

és le lehet őket mondani a főtávon kivül?

Mert a főtáv egyedül nem fogyasztás alapján van.
A többit ki lehet kapcsoltatni?

Grave7 #   2019.03.13. 12:02

@Cello: Csak az első kérdésed fura, mert túl bő választ lehetne adni rá, ha a kérdező semmit nem tud az ingatlanokról, se a jogról.
A többire sorrendben a válaszok: igen; is + de igen; a tartozásokat; igen; igen; nem valószínű + van.

A közös költséget, távhőt akkor is fizetni kell, ha senki nem lakik a lakásban. A villany, gáz, víz, csatorna díjak elsősorban fogyasztás alapján vannak megállapítva, de lehet, hogy van pl. alapdíj, hálózatfenntartás díj, rendszerhasználati díj, stb. ami a fogyasztástól független és minden hónap/időszakonként kiszámlázzák akkor is, ha nincs fogyasztás.
Egyes településeken van olyan önkormányzati adó is, amit akkor kell fizetni, ha a tulajdonos nem a településen lakik.

wers # e-mail 2019.03.13. 11:57

Igen, elárvereztethetik végső esetben, de előbb kikötik, de utána azokat is egy vagyon lesz visszaköttetni.

Mindent fizetni kell fogyasztás alapján. Határidőben javasolt.

Pl. távfűtést szinte biztos, különben elfagyhatnak a vezetékék. Közös költség ha van felújítási alap akkor minimum azt is.

Szerintem.

Cello # e-mail 2019.03.13. 11:50

Sziasztok.

Nekem egy fura kérdésem lenne. Jogilag ez hogyan müködik saját tulajdonú panel lakás ingatlan esetén?

Ha valaki nem fizeti pl. a főtávot, az elmüt, és a vizet akkor ráterhelik a lakásra és elárverezhetik később? vagy kikapcsolják simán ezeket a dolgokat de attól a lakáshoz nem nyúlhatnak?

A lakás saját tulajdonú, és nincsen se haszonélvezet rajta, sem terhek sem semmi.

Mi az amit kötelezően kell fizetni, és nagyon kell rá figyelni mert ráterhelhetik a lakásra? Közös költség? Van e olyan opció jogilag hogy saját lakást elvehetnek a rezsi nem fizetése miatt? Létezik hogy saját tulajdonú lakás havi 0 ft-ból fennmaradhat vagy van kötelező amit fizetni kell?

drbjozsef #   2019.03.12. 07:11

erdeklodo,

a teljes vételár előtt lemondatja a tulajdonjogról az eladót és még az elállás jogát is kizárja.

Nincs ebben semmi se szabálytalan, de még etikátlan se. Én is adtam el így ingatlant, lemondtam rögtön a tulajdonjogról. Nyilván volt oka.

Az elállási jog kizárása lehet hogy semmis (de a szerződés többi része ettől még biztosan nem), de tökmindegy, mert ezzel is csak a szerződő fél élhet. Ha nem akar, akkor nem akar.

Viszont A nem tudta ugymond teljes áron kifizetni B részét. B bele ment a játékba.

Ha belement, akkor ennyi. Nincs ezen mit pörögni. Legalábbis jogilag. A közöttetek lévő erkölcsi kérdések meg nem relevánsak ebből a szempontból.