Külföldi cég ügyvezetőjeként NAV kihallgatáson


Christel # 2014.09.24. 13:39

Szeretnék tanácsot kérni, Szlovákiában bejegyzett cég magyar állampolgárságú ügyvezetőjeként köteles vagyok-e megjelenni NAV tanúkihallgatáson büntetőügyben? (a cég érintett az ügyben, nem pedig én) Az ügyet már szlovákiai vizsgálat lezárta (Uniós ügyekkel foglalkozó minisztérium), mindent rendben talált, az erről szóló jegyzőkönyvet átadtam a magyar hatóságnak, mivel egy tanúkihallgatáson már megjelentem.


Építkezni szeretnénk, megvásárároltunk egy tó partján fekv?, 3000 m2 terület? szántó megnevezésú területet, ami a helyi önkormányzat építés

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.24. 14:54

Mi köze a tanúzási kötelezettségnek ahhoz, hogy mi a foglalkozásod, illetve ahhoz, hogy a munkáltatód hol honos?
Idéznek, mész, kérdeznek válaszolsz. (Arról ki fognak oktatni, hogy mikor tagadhatod meg a választ. De régen rossz neked, ha van okod a megtagadásra.)

Dr.Attika # 2014.09.24. 15:51

A szlovák vizsgálat lehet, hogy lezárta adójogilag, de vélhetően Magyarországon elkövetett adócsalásról (költségvetési csalásról) van szó és azt itthon vizsgálják.
Köteles megjelenni.

pestszentlorinc # 2014.09.24. 16:13

Magyarok vagyunk, de a magyar ügyvezető mindnyájunkat Szlovákiába jelentett be, a magyar főnök szlovák cégének alkalmazottai vagyunk szlovák egészségbiztosítási kártyával, stb.stb. Mégis rendszeresen jelentkezik a NAV az ügyvezetőnél és állandó vizsgálódás megy...... Mindig akadnak "jóindulatú" emberek.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.24. 17:06

Ahogyan tb-csalók is...

Dr.Attika # 2014.09.24. 17:18

"christel" kérdezett. Hogyan kerül ide "pestszentlőrinc" hozzászólása?
Ez olyan, amikor két ember beszélget és egy harmadik bele kotnyeleskedik.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.24. 17:50

A fórumok már csak ilyenek. ;)

Ja, és biztosan mind a ketten ugyanott dolgoznak. :)

Christel # 2015.02.19. 09:02

Úgy néz ki, sikeresen leküzdöttük a problémát...és mindenkinek okulásképpen: a NAV írásban történt "reklamálásomra", miszerint mi közük az én szlovák cégem dolgaihoz, azt válaszolták, természetesen ahhoz semmi, kizárólag magánemberként kell válaszolnom. Azt is kiharcoltam, hogy az írásban feltett kérdésekre írásban válaszolok.


Építkezni szeretnénk, megvásárároltunk egy tó partján fekv?, 3000 m2 terület? szántó megnevezésú területet, ami a helyi önkormányzat építés

misu32 # 2015.02.21. 19:41

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy Németországban csináltam egy vállalkozást (geverbe)
adó számom még nem kaptam de, számlát már írtam és adtam is!
Ha most hazajönnék akkor mi lenne?
Megtalálnának itthon és ha igen be tudják hajtani az adó tartozást?

SK-HU # 2020.01.24. 14:43

Üdvözlöm!

Szlovákiában bejegyzett cég magyar állampolgárságú ügyvezetője szeretnék lenni.
Magyarországi a lakóhelyem és állandó lakcímmel is itt rendelkezem.
Magyarországon magánszemélyként 10M Forint adótartozásom van.
Lehetek e a Szlovákiában bejegyzett cég magyar állampolgárságú ügyvezetője?
A Szlovákiában bejegyzett céget amelyben ügyvezető vagyok (a fentieket figyelembe véve) vizsgálhatja e a magyar NAV?
A fenti cég szlovákiai céges számláját, vagy annak eszközeit, árukészletét zárolhatja e a NAV a tartozás miatt?

Köszönöm válaszukat!

Blogerlaci # 2020.09.18. 10:59

Tisztelt Szakemberek!

Csak egy számot szeretnék kapni: külföldről, EU országból Magyarországra csomagokat küldő EU külföldi cégnek milyen éves magyarországi forgalom felett kötelező magyar adószámot kérnie?
Előre is köszönöm.

Sherlock # 2020.09.18. 11:27

+36 (1) 250-9500

Blogerlaci # 2020.09.18. 11:57

Nem tudom, hogy Sherlock nekem válaszolt-e, gondolom, nem.
Én csak egy számot kértem.

Blogerlaci # 2020.09.18. 11:59

Bocsánat! Félreérthetően fogalmaztam.
Egy számot szeretnék forintban. Nem telefonszámot. :)

gerbera317 # 2020.09.18. 17:37

Ez a NAV száma. Felhívod, megkérdezed, McMondják.