Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtási jogi fórum

Benyo89 # e-mail 2021.04.08. 18:34

Tisztelt Forumozók!
Akinek a szigorított védekezés megszakította azt a bizonyos 60napot ami a jegyző értesítése után számolandó, annak ugyan úgy újraindul ahogy tavaly nyáron?
Tehát ha maradunk az alábbi példánál mi szerint a 2021.05.10.-én lejár a szigorított védekezés akkor 2021.05.26ától indul újra a 60 nap?
Válaszukat köszönöm szépen!

horvathkaroly79 # e-mail 2021.04.08. 14:33

Köszönöm a választ!

papinianus88 # e-mail 2021.04.08. 14:22

Ebből következően az opciók:

5. § (3) bekezdése szerint, amennyiben a szigorított védekezés mondjuk 2021.05.10.-én megszűnik, akkor a végrehajtó legkorábban 2021.05.26. napjával intézkedhet a birtokbaadásról.

5 § (4) bek.

Ha a következő héten (04.13.-án) megszűnne, mivel április 30. napját megelőzően folytatható lenne, ezért alapjáraton meghosszabbítja a kilakoltatási moratórium (ápr 30. napját ) követően 15 nappal lehet intézkedni.

Szóval nincs kőbe vésve az a május 15.-e utáni időszak (mármint utána lesz :) )

papinianus88 # e-mail 2021.04.08. 14:15

És az 5§ (3) bekezdés is releváns, ezzel értelmezhető a (4) bek.

Ingatlan kiürítése iránt, azzal összefüggésben intézkedni, valamint ingatlan kiürítésére irányuló helyszíni eljárási cselekményt foganatosítani a szigorított védekezés megszűnését követően lehet, azzal, hogy az intézkedés, eljárási cselekmény lefolytatására, a halasztásra, a jegyző értesítésére vonatkozó határidő - a (4) bekezdésben foglalt kivétellel - a szigorított védekezés megszűnését követő 15. napon újrakezdődik.

papinianus88 # e-mail 2021.04.08. 14:13

Bocsánat 5. § (4) bek

Ha a szigorított védekezés megszűnését követő 15. nap november 15. és április 30. napja közötti időszakra esik, a (3) bekezdésben meghatározott határidő április 30. napját követő 15. napon újrakezdődik.

papinianus88 # e-mail 2021.04.08. 14:01

mivel a a veszélyhelyzet során érvényesülő egyes eljárásjogi intézkedések újbóli bevezetéséről szóló 112/2021 Korm.rendelet hatályos. Az 5.§ (1) - (2) bek. érdekelhet téged.

(A birtokbaadás is helyszíni eljárás...Pont az a jogalkotói cél, hogy ne legyen kontakt.)

U.i. Amikor foganatosíthatja a végrehajtó a birtokbaadást, akkor természetesen arról megkapod a megfelelő tájékoztatást.

horvathkaroly79 # e-mail 2021.04.08. 13:48

A kilakoltatás kérése teljesen rendben van, a kérdésem arra vonatkozott hogy valóban csak május 15. után indulhatnak a kilakoltatások vagy április 30 a dátum.

gerbera317 # e-mail 2021.04.08. 08:16

És a kilakoltatást, azt kérted, vagy csak vársz, hogy a végrehajtó megtegye?

horvathkaroly79 # e-mail 2021.04.08. 07:36

Tisztelt Fórumtársak!
Tavaly vásároltam egy ingatlant végrehajtás útján.
A kilakoltatási moratórium miatt nem lett birtokba adva, a végrehajtó mèg nem jelzett az idei évre vonatkozóan hogy ez mikor történik meg.
Nyilván április 30 után hiszen addig tart a moratórium.
Most azt hallottam, hogy van egy kormány rendelet, miszerint május 15-ig meghosszabbitottàk a moratóriumot.
Nem vagyok jártas a jogi dolgokban, nem is találom ezt a rendeletet, ezért segítséget kérnèk ezen fórumon, hogy ez az időpont és kormány rendelet valóban létezik? Ha igen kérném megnevezni melyik rendelet ez.
Előre is nagyon köszönöm!
Üdvözlettel: Horváth Károly

Botanicus # e-mail 2021.04.07. 15:45

a valóságban ott akadtam el, hogy sem a jogosult Bank, sem a jogutód a végrehajtásban nem jelentette be a követelése leszállítását hanem az eredetileg folyósított összeget követelik, a bíróság azt mondja indítsak vh. megszüntetése vagy korlátozása pert, én pedig azt mondom, hogy a törvény erejéénél fogva a jogosultnak kell(ett volna) önmagától már az ügy elindulásakor 2014-ben a követelést a törvényesre leszállítania.
A Vht. 41.§ szerinti eljárásban a végrehajtónak kell intézkedni

41. § (1) Ha az adós okirattal valószínűsítette, hogy a végrehajtandó követelés alaptalan, azt már teljesítették, vagy egyébként megszűnt, vagy arra hivatkozik, hogy a követelés, illetve a végrehajtási jog elévült, a végrehajtó a bizonyítékra utalva felhívja a végrehajtást kérőt, hogy 15 napon belül nyilatkozzon a követelés fennállásáról, egyúttal az adóstól felvett összegből a 34. § (5) bekezdésében említett összegeket fizesse be a megfelelő számlára, illetve fizesse meg a végrehajtónak. A végrehajtást kérőt figyelmeztetni kell a (3) bekezdés szerinti jogkövetkezményekre.
(4) Az (1)–(3) bekezdést megfelelően alkalmazni kell akkor is, ha a követelés csak részben alaptalan, részben szűnt meg vagy az elévülés csak részben következett be.

Botanicus # e-mail 2021.04.07. 15:37

:-D a 14.§ - hátha

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.04.07. 14:18

Hűha. A hivatkozott szöveg melyik részét olvasod úgy, hogy még nem késted le a határidőt?

www.kbs-ugyved.hu

Botanicus # e-mail 2021.04.07. 13:13

Köszönöm, lenne még itt egy kérdésem;
A DH2 törvény alapján
13. § * (1) A deviza alapú (devizában nyilvántartott vagy devizában nyújtott és forintban törlesztett) hitel- vagy kölcsönszerződés, pénzügyi lízingszerződés esetén a pénzügyi intézménynek az elszámolást 2015. március 1. napja és 2015. április 30. napja között kell a fogyasztó részére megküldenie. Ha a 2014. évi XXXVIII. törvény alapján indított polgári peres eljárás befejezésére 2015. március 1. napja után kerül sor, az elszámolás megküldésének véghatárideje a polgári peres eljárás befejezésétől számított hatvanadik nap.

(2) A forint alapú, továbbá deviza alapúnak nem minősülő deviza hitel- vagy kölcsönszerződés, pénzügyi lízingszerződés esetén a pénzügyi intézménynek az elszámolást 2015. augusztus 1. napja és 2015. szeptember 30. napja között kell a fogyasztó részére megküldenie. Ha a pénzügyi intézmény vagy a Felügyelet által e törvény vagy a 2014. évi XXXVIII. törvény alapján indított polgári peres eljárás befejezésére 2015. augusztus 1. napja után kerül sor, az elszámolás megküldésének véghatárideje a polgári peres eljárás befejezésétől számított hatvanadik nap.
(5) E § alkalmazásában a polgári peres eljárás befejezésének időpontja a bíróság eljárást befejező határozata jogerőre emelkedésének napja, ha felülvizsgálati kérelem előterjesztésére került sor, a felülvizsgálati eljárás során hozott, eljárást befejező határozat közlésének napja.

14. § A követeléskezelő a 7. § (2) bekezdésben meghatározott elszámolást a fogyasztó erre irányuló igényének benyújtásától számított 30 napon belül köteles elvégezni.

Végrehajtási eljárásban ami 2014 -ben kezdődött lehet még kérnem a követeléskezelőtől az elszámolást?

drbjozsef #   2021.04.07. 12:58

Nemperes. Értelemszerűen.
(Természetesen bizonyos cselekmények kifjezetten peres eljárásban vizsgálhatóak csak, ilyen például a végrehajtás megszüntetése vita esetén)

https://birosag.hu/…-vegrehajtas

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Botanicus # e-mail 2021.04.07. 12:42

Sziasztok nem vagyok teljesen képben a végrehajtás a polgári peres /vagy nem peres eljárásnak minősül?

ole44 # e-mail 2021.03.30. 15:59

papinianus88, köszönöm neked is, olyan alacsony sajnos a rehabilitációs járadéka, hogy abból nem lehet letiltani se, számlát nem tart fenn, éppen az alcsony jövedelme miatt, nincs rá szüksége; a jókívánságokat továbbítom, örülni fog neki, köszi.. :)

papinianus88 # e-mail 2021.03.30. 15:41

ole: Amit leírt gerbera az áll... Ha folytatásról intézkedik a végrehajtó és mondjuk kibocsátanak hatósági átutalási megbízást a számlájára, vagy letiltást a munkabérére, akkor jobban fog fájni. Persze rohanni nem kell, de ezt fontos tudni. Jobbulást a nagybátyádnak.

ole44 # e-mail 2021.03.30. 15:30

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, nagy segítség, mert igen, tudom, meghatalmazás kell ahhoz, hogy helyette eljárjak, de ez most megint csak lehetetlen, mert én egy COVID-osztályra be nem megyek önszántamból, ezért érdeklődtem a határidőkről... Ha nagyon sürgős lett volna, akkor esetleg e-papírral elküldhettem volna a kérelmet az ő accountjáról, de így most ez tud még várni egy-két hetet, úgy gondolom. Köszönöm még egyszer.

gerbera317 # e-mail 2021.03.30. 14:58

Elévülésre bármikor lehet hivatkozni, nincs határidő. Az adós érdeke, hogy ezt minél előbb megtegye, mert ha közben letiltanak a nyugdíjából, azt már nem kaphatja vissza.
A végrehajtási kifogást nem azért hozza a jegyzőkönyv végén a végrehajtó, hogy azzal rukkolj elő, hanem mert egyedül ezt a jogorvoslati lehetőséget kell ismertetnie. Minden más lehetőséget az ügyfélnek (vagy ügyvédjének) kell megkeresnie. Ilyen a 41. § szerinti hivatkozás is.
Azt ugye tudod, hogy egy sima "lécci"-vel nem járhatsz el az adós helyett és nevében?

papinianus88 # e-mail 2021.03.30. 14:57

ole44

Bármikor előterjesztheti. Nem a végrehajtó intézkedését támadja, hanem azt, hogy a végrehajtandó követelés elévült. A végrehajtó továbbítja a kérelmet a Vht. 41. §-a szerint azzal, hogy az előterjesztő elévülésre hivatkozik, mivel az eljárási cselekmények között több mint 5 év eltelt. Te pedig megkéred a végrehajtót, hogy a választ továbbítsa a részedre. A végrehajtást kérő vagy elfogadja a kérelmet, amennyiben nem, akkor végrehajtás megszüntetése iránti pert kezdeményezhet .

ole44 # e-mail 2021.03.30. 14:39

Tiszteletem,

ezzel a 41. § szerinti eljárással kapcsolatban kérdeznék én is, és minden érdemi választ előre is megköszönök. Nagybátyámnak egy kb 20 évvel ezelőtti végrehajtási ügyében érkezett egy jkv, amely szerint a vh-kérő az eljárás folytatását kérte, stb...
Kikértük az iratanyag idevonatkozó részét (személyes ügyfélfogadás híján elektronikusan), és két egymást követő sorszámú irat között több is eltelt, mint 5 év, ezért gondoljuk, hogy elévült. Ezt az ügyintéző is megerősítette, akivel beszéltünk, ezután a nagybátyám sajnos kórházba került, és megkért, hogy próbáljam helyette intézni, amit lehet az ügyben, hogy ne csússzon ki a határidőből...

Azt látom, hogy a 41. §. szerinti eljárást kell kérni lefolytatni, de a kapott jkv-ben annyi szerepel tájékoztatásként, hogy "kifogással" lehet élni 15 napon belül, egyéb nem. Itt azt olvasom, hogy a 41. §. szerinti eljárás nem kifogás, de akkor mi? És milyen határidő vonatkozik erre, ugyanúgy 15 napon belül lehet csak előterjeszteni, mint a kifogást? Mert jó lenne megvárni vele, míg az érintett kijön a kórházból, úgy gondolom...

drbjozsef #   2021.03.25. 20:11

Biztos lesz rá valamilyen potenciális megoldása...

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.03.25. 17:34

Valami követeléskezelő reklám lesz ebből, érzem...

www.kbs-ugyved.hu

solutionpotencial # e-mail 2021.03.25. 16:54

A mai világban lehet megfelelő jogi képviselőhöz vagy társasághoz fordulni, hogy a bírósági eljárásokban képviselve eljárjon az érdekükben, ez így a helyes, de míg folyik a per évek akár évtizedek is eltelhetnek, közben meg a bűnös vagy bűnösök élik világukat az ő hasznukra a mi kárunkra és nem egy magyar példa bizonyítja, hogy a per végén születik egy ítélet, börtönbe vonulás, majd szabadul a vádlott, és a kártérítés, még folyhat utánna is, de esetek 90%- ában sosem lesz meg a pénz, mert ki tudja hová lett.

De van megoldás, most lépni és még valamit meg szerezni, visszakapni abból jogosan jár mielőtt semmivé válna az évek során

drbjozsef #   2021.03.24. 11:39

(bocs, lemaradtam)