Talált hajó!!!


Leiterjakab # 2004.05.17. 09:27

Ha nincs rajta semmilyen azonosító jel, akkor valószínű, hogy nem lajstromköteles hajó vagy az csak már nem látszik rajta a jelzés.


Leiterjakab

Zoltán György # 2004.05.17. 09:04

Valaki valami érdemi ötlettel?

Zoltán György # 2004.05.16. 19:00

Ha alacsony a Duna, akkor kint van a vízből, egyébbként nem látszik. Vashulladék, de megmozgatta a fantáziám. Kb.8-10.méter hosszú.

Zoltán György # 2004.05.16. 18:56

Ez a hajó a Kopaszi-gát mellett van, ha nem vitték el. Évekig itt volt a Magyar is!
Valamit magyaráztak a Főfelügyeletnél is, de pontosat nem igazán.

Na aztán a MAHART, merthogy ha valaki, akkor ők ismerik a dörgést... DE NEM!

Épp akkor rázták le magukról a Vakulencsuk Matrózt, illetve annak kiemelésének költségeit. Õk is csak megszabadulni tudnak.

A lényeg az volt, hogy mivel nem tudtam semmilyen azonosító jelet, vagy számot megadni, a Főfelügyelet is széttárta a kezét.

Igazából csak a kertbe szeretném, díszként, ha sikerül végre házat vennünk.

Leiterjakab # 2004.05.16. 18:45

Sajnos, ha a hajó lajstromköteles akkor nem lehet felhagyni a tualjdonjoggal, mert a lajstrom mutatja meg, hogy ki a tulaj. Akárki is hagyta ott, még mindig a ő a tulajdonos, ha a lajstromba ő van bejegyezve.

Kapitány úr, milyen az a hajó?:-)) És mikor lesz a hajó avatatás. Javasolnám, hogy valami jogtudósról nevezzük el:-))


Leiterjakab

Legislator # 2004.05.16. 18:03

Szerintem minden ilyenféle vizi jármű lajstromköteles. Ha jól tudom, a hajók oldalán (alján?) van valamiféle azonosító szám, de ez csak tipp. Én nem tartom kizártnak, hogyha ezen hajót tulajdonfelhagyási szándékkal hagyta ott, akkor eredeti tulajdonszerzési móddal (esetünkben: derelictio) rajta tulajdont szerezhetsz, és elkezdheted a magadénak mondani. De szerintem sok gondod lesz vele (javítás, súlyadó, valamiféle hajózási forgalombiztonságot tanúsító vizsga a hajóról), talán lakóhajóként lehet, hogy megérné...de az sem mentes a veszélyektől. Ha a tied lenne, karban kéne tartani, esetleg vizi járművezetői vizsgát kéne tenned. Ez valami fémből készült, motoros szerkezetű hajó?


Sunshine after the rain.

Leiterjakab # 2004.05.16. 17:37

És mekkora hajó? Milyen színű papírból volt hajtogatva?:-)))

De komolyan: a Duna melyik szakaszán találtad?


Leiterjakab

Zoltán György # 2004.05.16. 17:22

Hozzászólásokat várok az alábbi témában:

Találtam egy gazdátlan, megfeneklett "elsülyedt", hajót a Duna szélén.
Próbáltam valami azonosításra alkalmas valamit, illetve bármit találni hozzá.
Érdeklődtem a Nyugati térnél a Hajózási főfelügyeletnél, semmi.

Ez ott van, ahol a Magyar is volt!!!

Bírtokbavétellel a tulajdonomba kerül, mint egy gépkocsi?
Vagy van valami hivatalos menete?
Az Önkormányzathoz nem vihetem be, mint talált tárgyat, mert kitiltanak egy életre a kerületből is!!!

Szóval, találtam egy hajót...