jogtanácsos


Grizzlyboy # 2004.06.08. 17:11

Marcsi!

Súgok még: Tvr. 2. § (1) bek. a).

Grizzly

Grizzlyboy # 2004.06.08. 17:08

Lili és Marcsi!

A szájhagyománynál erősebb jogforrás is fellehető a magyar jogban.

Nézzétek meg a jogtanácsosi tevékenységről szóló 1983. évi 3. törvényerejű rendeletet.

Üdv:

Grizzlyboy

Dr. Csomós Lilla (törölt felhasználó) # 2004.06.08. 16:39

Kedves Marcsika!

A jogtanácsos annak a cégnek az ügyében járhat el, amelyik céget a Fővárosi Bíróságon a jogtanácsosi igazolványában bejegyzetek, ez lehet több is. Az adott cégtől vinned kell egy hivatalos felhatalmazó okiratot, hogy teljes körűen képviselheted a céget és akkor a cég-képviseleti jogodat bejegyzik a jogtanácsosi igazolványodba.
Ez egyébként nincs benne egy jogszabályban sem csak a gyakorlatból tudható.
Üdvözlettel:

marcsika # 2004.05.27. 05:48

Köszönöm a hozzászólásokat:))
Persze, lehetne a lyukas a cipőm:)) viszont a megjelölt jogszabály ismeretében (amit ismertem korábban is) sem tudom, hogy konkrétan a cégbíróság előtt képviselhetem-e a céget, mint jogtanácsos. Pont itt a fórumon olvastam, hogy elég vegyesek a tapasztalatok ezzel kapcsolatban, és a cégbíróságokon sincs egységes álláspont kialakítva.

Leiterjakab # 2004.05.21. 10:25

Van az a mondás, hogy cipésznek is lehet lyukas a cipője...:)


Leiterjakab

mosolygó :) # 2004.05.21. 09:48

1983.évi 3. tvr.

gratulálok a szakvizsgádhoz, azért a vonatkozó joxabályokat is meg lehet ismerni, nézni... :)))

marcsika # 2004.05.20. 08:02

Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy szerintetek szakvizsgával rendelkező jogászként, amennyiben főállású munkaviszonyom van, de nem jogtanácsosi munkakörben, lehetséges-e, hogy egy kft.-nél tagsági jogviszony alapján jogtanácsosi teendőket lássak el hivatalosan is, díjazás nélkül? Az igazolvány kiállítása hol és hogyan lehetséges? Ha megkapom a jogtanácsosi igazolványt ,eljárhatok a kft. nevében a cégbíróságon is?
Előre is köszönöm:))