mi tegyünk ebben az esetben?


burianv # 2004.05.21. 06:54

köszönöm szépen a tippet, megpróbálok intézkedni. bv

Zoltán György # 2004.05.20. 19:22

Az utazás a metrón topicban ott van az illetékes neve, telefonszáma.

the big cat # 2004.05.20. 16:21

Ez a BKV polgárjogi követelése. Aszerint fogják elbírálni, és jó sok pénzbe fog kerülni, viszont mindig lehet alkudozni.

burianv # 2004.05.20. 11:10

Március-április környékén az egyik szombaton a debreceni barátommal felszálltunk a Blaha Lujza térnél a gyors 7-re. Mivel nekem bérletem van, nem szoktam meg, hogy lyukasztani kell, ezért leültünk egy kettes ülésre. Amint leültünk, észbe kaptam, szóltam is gyorsan a barátomnak, hogy érvényesítse a jegyét. De már elkésett, mert az éppen abban a pillanatban felszálló ellenőr pont hozzánk ugrott oda, holott voltak még rajtunk kívül páran a környéken. Egy szó mint száz, hiába mondtuk, hogy most szálltunk fel, nem hitte el. Megbüntette a barátomat. Én meg bepipultam és széttéptem a csekket, mondván, hogy úgysem lesz az egészből semmi. Már el is felejtettük a kínos incidenst, mikor ezen a héten küldtek egy csekket 11000Ft-ról. Sajnos későn jutott az eszembe, hogy egy levelet kellett volna írni, amiben megreklamáljuk, hogy akartunk lyukasztani, de az ellenőr már nem adott rá időt. A segítségüket szerentém kérni, hogy ha nem akarjuk befizetni ezt a 11ezres csekket, amit kicsit jogtalannak érzünk, akkor lehet-e komoly következménye az ügynek? Segítségüket előre is köszönöm