Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Strobi # 2017.09.20. 08:54

Dialog Campusos Polgári jog I-II.,Polgári eljárásjog es Családjog könyvek eladóak új állapotban:robertolah86@gmail.com,30/5650927.

Impossible # 2017.09.20. 14:51

Ella26, tanulótársat keresek :D

Rexor # 2017.09.20. 15:05

off Szia Imp, visszatértél? Hogy megy a szakvizsga? on

zolidr82 # 2017.09.21. 19:47

Sziasztok!

Vannak eladó könyveim, bolti áron alul természetesen:

Patrocínium Kiadó

Polgári Eljárásjog
Jogi személyek, gazdasági jog
Polgári Jog I.

Mindegyik teljesen jó, gyakorlatilag új állapotú, és nincs kihúzva sem.

Akit érdekel, írjon: zolidr82@gmail.com

Üdv!

iminorbi # 2017.09.25. 08:23

Sziasztok

Mivel nekem is sok segítséget jelentett, a korábbi vizsga kérdések megosztása, ezért szeretném én is megosztani a hallottakat, látottakat:

Jogi szakvizsga "A" rész, írásbeli:

A feladat röviden arról szólt, hogy az autópályán K. Károly gépjárműve meghibásodott, ezért a leállósávban a gépjárművét a KRESZ szabályainak megfelelően leállította, bár a sávvonalához elég közel.

A külső sávban haladt két tehergépjármű, amelyek közül a hátul közlekedő T. Tibor (aki a gépjármű tulajdonosa is volt egyben) nem tartotta be a kötelező minimális követési távolságot. Amikor a leállt gépjármű vonalába kerültek, az első tehergépkocsi vezetője félre rántotta a kormányt, ekkor T. Tibor észlelte a leállt gépjárművet, és hirtelen maga is félre rántotta a kormányt, de sikerült végigszántania a leállt gépkocsi oldalát. A kérdés az volt, hogy T. Tibor felelős e a balesetért, és hogy a felelősségét pontosan mely szabályhely alapján kell vizsgálni.

A válaszom amit elfogadtak, hogy igen T. Tibor felelős a balesetért a veszélyes üzemi felelősség szabályai szerint (írásbelin végigmentem a felelősség főbb kérdésein, végigvettem azokat az eseteket ami a Ptk-ban szabályozva van (tehát megállapítottam, hogy mely szabály alapján ki az üzembentartó, miért felelős, van e károsulti közrehatás, végigvettem az egyes tényállási elemeket, hogy elháríthatatlan külső oknak minősülnek e). A baleset során nem volt továbbá olyan külső elháríthatatlan ok amely a felelősség alól mentesítené. (Abban azért nem értettünk egyet a vizsgabiztossal, hogy a leállt gépjármű veszélyes üzemnek minősül e, de ez végül is a feladat eredményét, a felelősség megállapítását nem befolyásolta, én meg inkább nem kezdtem vitatkozni egy kúriai bíróval, azok után, hogy egyszer már elbuktam az írásbelin :) ).

A szóbelin ami a Kúrián volt (két kúriai bíró és egy ügyvéd előtt) rendesen viselkedtek a vizsgáztatók.

A kérdések, legalábbis amire emlékszem (pár még tuti volt, 25 percig tartott kb a vizsga):

Polgári jog és családjog:

  • Veszélyes üzemi kárfelelősség (ez volt ugye az írásbelim)
  • Mikor, hogyan jön létre a szerződés
  • Adásvételi szerződés kötelező elemei (XXV. PED)
  • 16 éves vehet-e a boltban nagy értékű televíziót (relatív érvénytelenség esete)

Polgári eljárásjog:

  • Pp alapelvei, miért a törvény legelején vannak elhelyezve, tájékoztatási kötelezettség részletesen
  • Bizonyítás, bizonyítékok értékelése, szabad bizonyítás elve
  • Perköltség

Gazdasági jog:

  • Egy Kft. alapítását vettük végig (minden finomság volt benne, MTA engedélyes név, tevékenységhez kötelező engedély, bérelt ingatlan és azon fennálló haszonélvezet, JUB ellenőrzés, apport és alul tőkésítés stb. Gyakorlatiasan mentünk végig, hogy mire van szükség az alapítás során, hogyan járok el, mire figyelek).
  • Egyesületnél felügyelőbizottság
  • Csődtörvény, ezen belül vagyonfelügyelő feladatai, reorganizációs terv

Viszonylag pontosan kérték a fogalmakat, az egyes megnevezéseket (tehát amíg azt a bizonyos szót (pl reorganizációs terv) nem mondtam ki nem ment tovább, de azért próbáltak rávezetni).

Annyit azért hozzátennék, hogy ezen kérdések pontos megválaszolása mindhárom résznél ötöst ért, szóval gondolom kettestért azért nem kérnek ennyire alapos válaszadást.

Sikeres vizsgázást kívánok mindenkinek!

D12345 # 2017.09.25. 10:37

Sziasztok!
A mai írásbeli feladatom Pp-ből:

Felperesek a Fővárosi Törvényszéken benyújtott kereseti kérelmükben 15M forint+kamat megfizetésére kérik kötelezni Budapest (1.ker) székhelyű jogi személy alperest arra való hivatkozással h a felek között létrejött szerződés tisztességtelen szerződési feltételt tartalaz, ezért a szerződés érvénytelen.
Törvényszék, a pertárgy értékre hivatkozással jogerősen megállapítja saját hatásköre hiányát és átteszi a keresetet a BKKBra.
Mit tesz a BKKB? Választ indokolja! Ha határozat meghozatalát tartja szükségesnek, szerkessze meg a formai követelményeknek megfelően!

zoli008 # 2017.09.26. 06:01

Szakvizsgázók!

Sajnos családi okok miatt el kell halasztanom az október 06. Péntekre tervezett polgári rész szakvizsgát.

Aki esetleg érez magában bátorságot, hogy elmenjen az keressen meg a sumegizoltan177@gmail.com e-mail címen.

levisb # 2017.09.26. 12:12

Kedves kollégák!

Ha valaki nov vége - dec közepe táján az "A" részből halasztani szeretne, szívesen átvenném a vizsgaidőpontját. Nekem egyelőre okt 9. az írásbeli, de több időre lenne szükségem, és az irodát sem tudom otthagyni a tanulási időre nov előtt.

Kérem ha van érdeklődő, a levisb@gmail.com-on keressen.

Köszönettel,

wanna # 2017.09.28. 14:04

Sziasztok!

Ha valaki november közepétől - december végéig terjedő időszakban bármikor az "A" részből halasztani szeretne, szívesen átvenném a vizsgaidőpontját.

A következő email címen elérhető vagyok: drwagnerannamaria@gmail.com.

Köszönettel,
Anna

f_zsuzsa # 2017.10.04. 20:34

Kedves Vizsgázók!
A jogi szakvizsgát sikeresen befejeztem, így eladóvá váltak az alábbi könyveim:
Polgári jog I., II. és III kötet (Patrocinium kiadó 2016, szerk: Sándor István),
Jogi személyek, gazdasági jog (Patrocinium kiadó 2016, szerk: Sándor István),
Polgári eljárásjog (Patrocinium kiadó 2016, szerk: Udvary Sándor).
A könyvek ára együtt: 18.000,- Ft, tantárgyanként pedig megegyezés szerint. Átvétel személyesen Budapesten lehetséges.
A könyvek új állapotban vannak, a Pj I. tartalmaz kiemeléseket.
Sikeres szakvizsgát és kitartást kívánok mindenkinek!
Üdvözlettel:
Zsuzsa

zolidr82 # 2017.10.05. 19:09

Sziasztok!

Vannak eladó könyveim:

Patrocínium Kiadó

Polgári Eljárásjog
Jogi személyek, gazdasági jog
Polgári Jog I.

Mindegyik teljesen jó, gyakorlatilag új állapotú, és nincs kihúzva sem.

Akit érdekel, írjon: zolidr82@gmail.com

Üdv!

Fantabella # 2017.10.07. 10:36

Sziasztok,

eladóvá váltak az alábbi szakvizsga felkészítő tankönyveim:

Polgári jog I. (Nagy Éva-Pecze Dóra, Dialóg Campus)
Polgári jog II. (Nagy Éva-Pecze Dóra, Dialóg Campus)
Polgári eljárásjog (Czoboly-Juhász-Kengyel-Király-Nemessányi, Dialóg Campus),

a könyvekben nincs aláhúzás, egy-egy ceruzás megjegyzést tettem, a könyveket darabonként 2.500,Ft-ért adom, egyben a hármat 7.000,-Ft-ért, budapesti átvétellel.

Érdeklődni lehet: vanda.erdelyi.dr@gmail.com

Üdvözlettel, Vanda

konyvek # 2017.10.07. 16:43

Sziasztok!
A korábban hirdetett könyek elkeltek.

f_zsuzsa # 2017.10.07. 17:50

Sziasztok!

A könyvek elkeltek. Mindenkinek sikeres vizsgát kívánok!
Üdv
Zsuzsa

Tulipán99 # 2017.10.09. 13:22

Sziasztok!
Eladók a következő könyvek:
1.) Polgári eljárásjog I-II. (Patrocinium, 2015.): 3500,- Ft (eredeti ár: 5400,- Ft) - nincs kihúzva
2.) Polgári jog I-II. (Dialog Campus, 2014.): 5000,- Ft (eredeti ár: 13960,- Ft) - részben kihúzott

Érdeklődni: szkonyvek@freemail.hu

Agatha91 # 2017.10.09. 18:38

Kedves Forumozok!

Kerlek benneteket, hogy aki tudja a kozos polgaros e-mail cimet es jelszot, legyen szives elkuldeni nekem a drrigo.ramona@gmail.com-ra. Koszonom

skbettina # 2017.10.10. 08:18

Sziasztok!

Gazdasági jog írásbeli feladatokat tudna nekem valaki mondani?
Köszi!

Múzeum (törölt felhasználó) # 2017.10.10. 11:48

Kedves Kollégák!

November 22. és december 15. közötti vizsgaidőpontok beteltek.
Ez lenne az utolsó szakvizsgám és idén be kellene fejeznem a vizsgákat.

Ha valaki esetleg úgy dönt, hogy halasztana, kérlek, hogy szólj nekem.

Köszönöm szépen!

BBvizsga # 2017.10.10. 11:55

Kedves Kollégák!
November 22. és december 15. közötti vizsgaidőpontok beteltek.
Ez lenne az utolsó szakvizsgám és idén be kellene fejeznem a vizsgákat.
Ha valaki esetleg úgy dönt, hogy halasztana, kérlek, hogy szólj nekem.
Köszönöm szépen!

noamyy # 2017.10.13. 07:15

Sziasztok!

Eladnám Polgári Eljárásjog I-II.(Patrocinium Kiadó) könyveimet. 3000 Ft/db, eredeti ár: 5400 Ft/db.

Érdeklődni:
nemeth.noemi86@gmail.com

Üdv,
Noémi

Kokuszpalma # 2017.10.13. 18:47

Sziasztok!

Szóbeli kérdések:
Polgár: ingatlan szerzésének módjai, társasházból a 25.Ped, élettársak szabályozását melyik könyvben találjuk, házassági bontóper amikor megegyeznek a felek.

Pp.: bíróságok összetétele, költségmentesség, keresetlevéllel kapcsolatban fellebbezés,

Gt.: mi a törzstőke, mi az üzletrész, nonprofit gazdasági társaságról mit tudok, mi szabályozza, felszámolási eljárás miről szól, mire irányul.

zolidr82 # 2017.10.15. 08:26

Sziasztok! Eladnám a következő könyveimet:
Patrocínium Kiadó -

Polgári Eljárásjog
Jogi személyek, gazdasági jog
Polgári Jog I.

Új állapotúak, nincsenek kihúzva.

email: zolidr82@gmail.com

Üdv!

Mszov # 2017.10.15. 18:02

Sziasztok! Jövőhéten megyek vizsgázni. Amikor jelentkeztem, úgy kalkuláltam, hogy végig érek az anyagon, viszont egy betegség közbejött, így nem tudom befejezni. Ha a polgárnak két részét tudom, és egyik részt nem akkor mindhárom bukta? :( SzSz.

F222 # 2017.10.16. 12:02

Sziasztok!
Mai gazdasági jog írásbeli feladat:
Kft. 6 tagja - fejenként 500.000,- forintos üzletrésszel - közül az egyik bejelenti, hogy eladná a sajátját. Taggyűlési határozatot hoznak egyhangúlag, hogy a felosztják az üzletrészét és a társaságban maradó 5 tag fejenként 100.000,- forint értékben megveszi, ezzel növelve az üzletrészeik értékét. Vállalják, hogy 15 napon belül megfizetik. A taggyűlési határozatba és jegyzőkönyvbe foglalják, hogy külön üzletrész-átruházási szerződést nem kötnek, illetve, hogy a társasági szerződés rendelkezéseit magukra nézve kötelezőnek ismerik el.
A cégbíróság bejegyzi a tagváltozást.
Felperes (üzletrészét átruházó tag) a változásbejegyző végzés hatályon kívül helyezése iránt indít pert, tekintve, hogy az üzletrész átruházás nem került írásba foglalásra. Megjegyzi azt is, hogy két tag kivételével nem fizették ki részére a megjelölt összeget.
Az alperes ellenkérelmében előadta, hogy a taggyűlési határozatban és jegyzőkönyvben foglaltak értelmében az átruházás megvalósult.
Mit tesz a bíróság és mivel indokolja döntését?
Segítsetek kérlek, szerintetek mi a jó megoldás?
Köszönöm!

Pp24. # 2017.10.19. 20:35

Mszov
Ha kettő sikerül, egy pedig nem, akkor csak azt az egyet kell megismételned. Ha kettő nem sikerül, akkor az egészből kell újrázni.