A levelezős diploma nem diploma?


Gabi76 # 2008.10.29. 12:55

Kedves Legislator!

Megtisztelő, hogy a hibáimat a Hármaskönyv hibáihoz hasonlítod:-))) Zongorázni lehet a különbséget:-) Amúgy csak egy "sima" ínhüvelygyulladás áldozata vagyok, a főiskola óta, immár lassan 10 éve. Csak az ujjaimat,és a csuklómat nem tudom mozgatni, de azt hiszem túlélem. Én, mióta orvosok közt dolgozom, inkább nem járok orvoshoz:-))) (de ez persze csak poén, bár igaz:-)))

Legislator # 2008.10.29. 12:39

Kedves Kacsa,

Tegnap korán keltem (5.30), meg valami front lehetett, eléggé nyomott a hangulatom még ma is, szóval örülök, hogy tisztáztuk a dolgot. megtisztelő, hogy ilyen pozitívan viszonyulsz hozzám.

Kedves Gabi76,

Mielőbbi gyógyulást, egyszer nekem a két bokámban volt ínszalagnyúlás, még szegény Csépai Dezső sportorvos-professzor kezelt (RIP). Szerintem mindenki téved, pl. a Hármaskönyvben lévő hibákról egész könyvet írtak (Kitonich), bár az még attól fogalom maradt mindörökre.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.10.29. 12:11

Kedves Legislator,

a legkevésbé sem akartalak megróni (asszem pont nekem lenne ezügyben a legkevesebb alapom rà) éppen ellenkezöleg...:)


Kacsa11

Gabi76 # 2008.10.29. 11:37

és el sem olvasom, mit írok:-)))) szörnyű, mentségemre szolgáljon, hogy be van kötözve a jobb kezem, és a fájdalommal vagyok elfoglalva, nem a fogalmazással. Szóval 3. mondatban az egyik "feltétlenül" felesleges, sorry:-)

Gabi76 # 2008.10.29. 11:35

Köszönöm a pontosítást, valóban illetmény:-)) Ha még többet bakizok, lassan be sem enged a rendszer, már most sem tudtam elsőre bejelentkezni:-)) Visszatérve az illetményre, még egy munkáltatón belül sem feltétlenül egységesek feltétlenül az illetményre vonatkozó belső szabályok, nálunk sem. sőt, elég nagyok az eltérések szervezeti egységenként. Én véletlenül jókor voltam jó helyen, mindössze ennyi. Azért egy Legislator által említett gazdag önkormányzat miatt meggondolnám a váltást, talán:-))))

Legislator # 2008.10.29. 11:17

Sosem mondtam, hogy ez az átlag, két ilyen helyi önkormányzatról tudok. Azt hiszem, kellően árnyalt volt a hozzászólásom, hogy mindezt érzékeltesse.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.10.29. 10:52

Kedves Legislator,

én még emlékszem, hogy le lettem hurrogva, amikor szélsöséges esetekkel (értsd, a közeg szélsöség, közegen belül àltalànos, szélsöség pedig nem jelenti azt, hogy ritkàn fordulna elö) kezdtem példàlózni egy màsik topic-ban...:)


Kacsa11

Legislator # 2008.10.29. 10:09

Egyébként a legjobb gazdag helyi önkormányzatnál dolgozni a közigen belül, néha még a minisztériumiaknál is többet visznek haza, 13. havi, 14. havi illetmény, évi háromszor jutalom (olykor háromhavi illetmény egy jutalom!), és évi félmillió ruhapénz.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.10.29. 10:06

A közszolgálati jog sem bért, sem fizetést nem ismer, csak illetményt mind a köztisztviselők, mind a közalkalmazottak vonatkozásában.

De ugye, Mo.-n két helyen oktatnak közszolgálati jogot, a munkajog meg, eh (legyint).


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.10.29. 07:58

Mint a jereváni rádió hírei: "igaz, de..." Illetve nem is igaz.
A köztisztviselők esetén biztosít a törvény lehetőséget, hogy az adott munkáltató az úgynevezett illetményalapot magasabban állapítsa meg, és az egyes foglalkoztatottak vonatkozásában ehhez képest is enged eltérést - mínuszba is.

A közalkalmazottak esetében a törvény csak az adott végzettséggel és szolgálati idővel járó minimális illetményt szabja meg, semmi akadálya azonban annak, hogy a munkáltató ennél többet - akár sokkal többet is - adjon a kinevezésben.

Mégsem mondanám, hogy a gyakorlatban - a fizetés szempontjából - jobb közalkalmazottnak lenni. Ugyanis a gyakorlatban sehol nem szeretnek többet adni a kötelezőnél. Márpedig pl. jómagam közalkalmazottként kb bruttó 150 ezret, köztisztviselőként pedig kb. bruttó 300 ezret kapnék. Itt és most.

hunfrakk # 2008.10.29. 07:00

ezért jobb adott esetben közalkalmazottnak lenni

mert ott a bértáblában megállapított béren felül még jöhet egy illetménykiegészítés-féleség, ami piaci alapon kiegészíti a bért

(ez természetesen nem jár alanyi jogon, intézmény/munkahely-függő, jogszabály sem szól róla)

a köztisztiviselők (minisztérium, önkormányzatok, közig. és egyéb hivatalok) csak annyit kapnak, amennyit a törvény függeléke mutat - bértábla

Gabi76 # 2008.10.28. 17:29

És tudom, néha pongyolán fogalmazok, amit ugye a jog kifejezetten nem szeret, de hát Istenem, nem a tárgyalóteremben vagyunk, de még csak nem is egy vizsgán, hanem egy levelezőfórumon, úgyhogy ez valószínűleg a jövőben is elő fog fordulni, mea culpa:-)) Kedves Egyjogász, azért örülök, hogy van, aki veszi a lapot, és humorérzéke is van:-))
És még egy: én közalkalmazott vagyok, mégsem (hál'Istennek) a bértábla szerint kapom a fizetésem, sőt....... Tehát kivételek vannak.

Legislator # 2008.10.28. 17:29

Kösz az infókat, Kacsa.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.10.28. 17:29

:-)


Sunshine after the rain.

Gabi76 # 2008.10.28. 16:43

Tudom, hogy az egyetemi oktató is közalkalmazott, ennyire sötét azért nem vagyok (max. fogalmazni nem tudok pontosan és világosan:-)), bár megjegyzem, megbízási szerződéssel is oktatnak, és őket is egyetemi oktatóknak nevezzük. De nem ez a lényeg. Mindenesetre, ha elhisszük,hogy "aki nem tudja, az tanítja", akár egyetemi oktató is lehetne jó pár végzősből, még belőlem is:-)))

Kacsa1111 # 2008.10.28. 14:36

hopp az off-nak is annyi:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.10.28. 14:35

Kedves Legislator,

törölték KriszitànBp és kaméleon hozzàszólàsait, erre irtam ezt az OFF-ot, mert elfelejtették törölni azt a hozzàszólàsomat, amiben a törölt hozzàszólàsokhoz szóltam hozzà, és amit ezért okafogyottnak éreztem.

Sajnos az OFF-ot is elfelejtették törölni:)


Kacsa11

Legislator # 2008.10.28. 14:11

Ezt nem annyira tudom mihez kötni, Kacsa. De akinek szól, biztos érti.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.10.28. 13:53

KrisztiánBp,

A docens nem fokozat, hanem cím, a többi igaz. A fokozat a CSc, PhD., DSc. Egyébként az illetménytábla nem egy nagy öröm, egy köztisztviselő három év gyakorlattal, szakvizsgával többet kap tanácsosként, mint egy egyetemi tanársegéd, tehát a tanítványok többet keresnek:-). Az egyetemi docens pedig akár egy gyakorlott buszvezető fizetésének megfelelő illetményt is hazavihet. (Az egyéb mellékállások stb. más kérdés, az jogászéknál elmegy még, remélem, nem örökre).


Sunshine after the rain.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.10.28. 07:09

Legislator! Közalkalmazottak persze az egyetemi oktatók is, csak éppen nekik megvan egy fix illetménytábla a fokozathoz, saját szememmel láttam. Azaz docensi fokozat XXXX FT és így tovább.
Krisztián

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.10.28. 07:07

Visszazökkenve a topictémába, szerintem is tök mindegy, hogy levelezős avagy nappalis a diploma, a gyakorlat majd úgyis kideríti kinek mennyit ér.
Krisztián

Egyjogász # 2008.10.28. 05:14

"Aztán jön a való világ.........."

"Pénz,drogok,fegyverek,na meg a ....ák" (Gangxta):)))

Legislator # 2008.10.27. 18:38

Az egyetemi oktatók is közalkalmazottak:-).


Sunshine after the rain.

Gabi76 # 2008.10.27. 18:27

Igen, ebben egyetértek Veled. Szerencsére. Nyilván annak nehezebb, aki új munkahelyen akar elhelyezkedni. Mindenesetre szerintem hiába végzett valaki nappalin, ha nem tud bizonyítani. Tehát szerintem azért nekik sem fenékig tejfel. Az egyetemen sokszor az egekig magasztalják őket, legtöbbször pont a levelezősökkel szembeállítva. Aztán jön a való világ..........

Egyjogász # 2008.10.27. 18:22

Gabi, ha már bent vagy egy munkahelyen tapasztalataim szerint a kutyát sem érdekli, hogy nappalis vagy levelezős, rite vagy summa-e a diplomád, hanem azt nézik, hogyan dolgozol, milyen minőségben végzed el a feladataidat. (Én nem is tudom, hogy a kollégáim nappalin vagy levelezőn végeztek-e, és szerintem ők sem tudják ezt rólam.)