DE - ÁJK hajdan, majdan és most


Papiniana # 2008.10.27. 20:18

Sziasztok! Remélem, a most nyitott Topic lehetőséget ad a DE-ÁJK jelenlegi és volt hallgatói számára, hogy megbeszéljék a már abszolvált vagy hamarosan előttük álló feladatokat, a vizsgák, államvizsgák "élményeit", az elhelyezkedés nehézségeit vagy épp könnyűségeit. Másik célom az új Témával, hogy a Debreceni Jogi Kar jó hírét a fórumon is terjesszük, illetve megvédjük. Utóbbi gondolat jegyében a nem Debrecenben végzetteket is szívesen látjuk a "DE-ÁJK hajdan, majdan és most" fórumon!


Papiniana

Papiniana # 2008.10.28. 15:51

A debreceni joghallgatók bálja természetesen idén is megrendezésre kerül.
Hivatalos nevén: A Debreceni Egyetem Állam-és Jogtudományi Kar Jogász és Igazgatásszervező szakos hallgatóinak Gólya- és Szalagtűző Bálja 2008. november 15-én (szombaton) lesz a Lovardában.


Papiniana

Papiniana # 2008.11.03. 14:05

Egyetlen egy Debrecenben végzett vagy mostani jog (vagy igazgatásszervező) hallgató sem szokott fórumozni???????????????
Na ne má'!!! :) Ezt nem hiszem el, tessék írni egy "sziát" vagy valamit! Vége a bújócskának!!! :)


Papiniana

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.03. 14:33

Hát nem. Ha észrevette volna, itt szinte kizárólag pécsen végzettek szórakoznak ( nem ott végztem).

hunfrakk # 2008.11.03. 14:56

van itt még Pázmányos és ELTE-s is

Impossible # 2008.11.03. 23:39

Legislator mintha debreceni lenne...de lehet, hogy rosszul emlékszem.

Papiniana, Neked mi a polgári neved?

justizmord # 2008.11.03. 23:58

Polgári neve nincs, csak büntető...


Iniuria non excusat iniuriam

justizmord # 2008.11.04. 00:00

Polgári neve: "vadkacsa"


Iniuria non excusat iniuriam

Papiniana # 2008.11.04. 09:19

A régebbi topicok között olvastam a DE-JÁTI vagy hasonló nevűt, és akkor (2007 körül) még bizonyíthatóan voltak debreceniek a fórumon. Remélem, ha meglátják, hogy ismét lenne lehetőségük beszélgetni egy kicsit, akkor megint csatlakozni fognak a fórumhoz! Illetve újak (hallgatók, végzettek, érdeklődők) is jönnek majd!
No, de annak is nagyon örülök, hogy a fórum "nagy öregjei" felfedezték a témámat! :)
A "polgári" nevem is hasonlóan hosszú és latin eredetű, de egyelőre maradjunk annyiban, hogy ötödéves debreceni joghallgató vagyok és új a fórumon.
Kíváncsi lennék, hogy Nektek mi (maradjunk a tegeződésben, jó?) a véleményetek a debreceni jogi képzésről, esetleg miket hallottatok róla. Illetve ha bármilyen kérdésetek lenne ezzel kapcsolatban, akkor szívesen válaszolok.


Papiniana

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.04. 09:51

Gondolom, hogy a helyi igényeket elégíti ki a képzés.

guba # 2008.11.04. 10:19

Na, ezzel jól elismerted! :)

hugika01 # 2008.11.04. 11:19

Ez mit jelent: "gondolom, a helyi igényeket elégíti ki a képzés"?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.04. 12:20

Azt jelenti, hogy a topicindítónak már az egyetem elkezdése előtt megvolt a helye( ahol dolgozni fog diplomásként), tehát teljesen fölösleges lett volna egy más városban található egyetemre járnia és ott a drága albérletet fizetnie.

Egyjogász # 2008.11.04. 13:26

Ez a debreceni jogi kar mikor indult?

Én néhány éve Szegeden végeztem, akkor tömegével voltak ott debreceniek és Debrecen környékiek, gondolom nem utaztak volna több száz kilométert, ha helyben is tanulhatnak.

Vagy ha mégis...

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.04. 14:18

1996-ban.

Papiniana # 2008.11.04. 15:46

Dr. Mohos ügyvéd úr több ponton tévedett, ami az e topicba írt hozzászólásait illeti.
Egyrészt 1996-ban csak ÚJRA- és nem MEGindult a képzés. A debreceni jogi képzés 1914-ben kezdődött, majd az 1948/49-es tanévben felfüggesztették és 1996-ban INDULT ÚJRA. Ezt sajnos kevesen tudják.
Másrészt sem az egyetem elkezdésekor, sem most végzősként "nincs meg a helyem", tehát még nem tudom, hol lesz lehetőségem elhelyezkedni. Ez országos tendencia, nagyon nehéz elhelyezkedni frissen végzett jogászként.
Ami "a helyi igények kielégítését" illeti... Gubának igaza van, szerintem is pejoratívnak tűnik első hallásra/olvasásra, még ha van is benne igazság. Ha helyi igény alatt azt értjük, hogy Magyarország második legnagyobb városában, a főváros után az egyik legnagyobb igazságszolgáltatási centrumában (ld. táblabíróság, stb.), az ország egyik legnagyobb egyetemén kell, hogy legyen jogi képzés, akkor viszont elfogadom.


Papiniana

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.04. 16:04

Talán értette, hogy miről írok. Ennél világosabban nem áll szándékomban leírni azt, hogy a 2009-ben végzőknél nem a diploma szerzés helye, hanem a társadalmi elhelyezkedés számít a munkahely megszerzése szempontjából.

Papiniana # 2008.11.04. 16:28

Így már értem, és nagyjából egyet is értek Önnel.
De korábban expressis verbis a "topicindító" volt a mondata alanya, amit - mivel én indítottam ezt a topicot - csak magamra tudtam érteni.
Remélem, ez a félreértés nem riasztja el attól, hogy "részt vegyen" a topicban! Bár csak pár hete olvasom a fórumot, de az Ön nevével-hozzászólásaival már többször találkoztam, és Önre is gondoltam, amikor tegnap megörültem, hogy a fórum "nagy öregjei" is benéztek a topicba.


Papiniana

hugika01 # 2008.11.04. 16:49

Papiniana ötödéves vagy? Megtennéd, hogy leírod te a véleményed?

Papiniana # 2008.11.04. 17:16

Hugika,
igen, ötödéves vagyok. Te hallgató vagy vagy már végeztél?
A saját véleményem előtt előbb egy nemrég megjelent "tanulmányra" utalnék. Ha a Heti Válasz "Felsőoktatási rangsor 2008" c. mellékletét nézzük (egészen friss, okt. 9-én jelent meg), akkor a DE-ÁJK a 4. helyen áll, de ez valójában a 3. helynek felel meg. Hisz a 3. helyezettnek kihozott Győr javára értékelték azt, amit a kárára kellett volna, vagyis az oktatói összetétel értékelésénél feles (0,5 %-os) súlyozással figyelembe vették a részmunkaidős oktatókat is.
Egyébként a sorrend a Heti Válasz fenti kiadványa alapján: ELTE, SZTE, SZIE (Győr), DE, ME, PTE, PPKE, KGRE.
Az egyéni tapasztalatom a debreceni jogi képzésről: szerintem a családias hangulatnak köszönhetően is nagyon jó az "oktatási" légkör, magas szintű a képzés és nem rosszabbak az elhelyezkedési esélyek Debrecenben végzettként, mint ha máshol szerez az ember lánya diplomát.


Papiniana

Legislator # 2008.11.04. 19:37

Impi,

Kedves vagy, de Debrecenben kétszer jártam életemben...lol


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.05. 00:15

Leg,

akkor melyiken végeztél?
Egyébként iwiw-en nem találtalak...nem vagy fenn?

Papiniana,

Kacsa1111 nevű felhasználó behatóan foglalkozott az egyetemi rangsoros ill. oktatási színvonalas kérdéskörrel más topic-ok alatt. Létezik az ún. Kacsa 8 pontja, amelyet elmondása szerint ki lehetne egészíteni még egy 9.-kel. lol
Kész csoda, hogy ide még nem kontrolvézte be. :D
Egyébként Neki jó meglátásai vannak (leszámítva a versenyvizsga bevezetésének ötletét, amibe beleszerelmesedett :D ).

Ami engem illet, zserintem hülyeség "rangsorolni", a magyarországi egyetemek között nincsen számottevő különbség (ld: "IC-tanárok"). De még ha lenne is lényegi eltérés színvonalt illetően, akkor is azt mondanám, hogy nem egyetemfüggő, mi lesz belőled, hanem egyénfüggő, ezért aztán nemsokat nyomna a latba akkor sem ez a mániákus sorrendezés meg rangsorolás. Amikor ilyesmiről olvasok, scak felmegy bennem a pumpa. :D

Papiniana # 2008.11.05. 08:19

Imp,
A rangsorral csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem kellene elfeledkezni Debrecenről. Miközben korábban olvasgattam a többi topicot (mint már írtam, új fórumozó vagyok), és a beszélgetés általánosan a jogi képzésről vagy a "vidéki" jogi karokról folyt, magamban mindig sérelmeztem, hogy a beszélgetőpartnerek csak Szegedet, Pécset és persze a két pesti (nem ELTE-s) jogi kart emlegették. Mintha elfeledkeztek volna arról, hogy debreceni jogi kar is van, és ráadásul köszöni jól van.
Az a Kacsás rangsor felkeltette az érdeklődésemet, majd megkeresem.
Egyébként köszi a hozzászólást! :)

És csatlakoznék a kérdésedhez: vajon hol végzett Legislator????


Papiniana

Impossible # 2008.11.05. 23:38

Papiniana,

én nem feledkezem meg Debrecenről.
Adsz msn-t? lol

Papiniana # 2008.11.06. 08:15

Imp,
akkor Te vagy a kivételt erősítő szabály. :)
Nincs msn-em.


Papiniana