Kommentár vagy Magyarázat?


Noémi85 # 2009.01.18. 13:21

Ha nem lesznek elháríthatatlan külső akadályok, előre láthatóan igencsak valószínű (ezt egy rendőrségi szóvivő nyilatkozatában hallottam, és nagyon tetszik..:))
Szóval igen...

Kacsa1111 # 2009.01.18. 13:16

Kedves Noémi85,

asszem nem láttad Grád András meghívását...kérdésem arra vonatkozott, nem arra, hogy csütörtökön fórumozol-e...:)


Kacsa11

Impossible # 2009.01.18. 12:28

Noémi,

nem vesztettél semmit, sőt, nyertél!
A fórumozás nem valami nagy élvezet. :D
Ahhoz lennének jobb ötleteim.

Noémi85 # 2009.01.18. 12:08

Valószínűleg...de miért kérdezed?
Ja, nemzi magán kipipálva, most a sima nemzi van terítéken (ezt kevésbé szeretem)

Kacsa1111 # 2009.01.17. 11:38

Kedves noémi85,

nemzetközi magánjog a legjobb! csütörtökön megtisztelsz minket jelenléteddel?


Kacsa11

Noémi85 # 2009.01.17. 09:32

A hangulatfeldobás mindig jó ötlet...:) Alapelvem az, hogy ha vacak az élet, olvass vicceket, akkor talán jobb lesz!
Még gólyaként fordult elő, hogy két -a római jog szigorlattól bepánikolt- évfolyantársamnak 2 órán keresztül vicceket meséltem, mielőtt bementek volna vizsgázni. A feszültség oldódott, a vizsga pedig így sima ügy volt. Teljesíteni is csak akkor tud az ember, ha nem az adott problémán idegeli magát, hanem csak a megoldásra fókuszál...
Jó elv, bár igaz, hogy én sem mindig tudom követni.
Ja, és bocsi, hogy eltűntem, de nezmi magánra készültem, és nem engedtem magamnak a fórumozás élvezetét...:))

Kacsa1111 # 2009.01.16. 18:28

SIZ?:)


Kacsa11

Legislator # 2009.01.16. 13:50

Látom, Neked is, lol.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.16. 10:43

Megjött? lol

Legislator # 2009.01.16. 10:28

Imp,

Kösz, mára már jobb, de lehetnek olyan élethelyzetek, amikor az embernek még a hangulatot sincs kedve feldobni.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.15. 11:26

Leg,

ne szontyolodj el azér...:D Ha szar a hangulat, dobd fel! Az a kihívás, nemigaz? Nem kell beletörődni a punnyadásba. :D

Legislator # 2009.01.15. 10:52

Kedves Kacsa,

Nem személyhez kötném én ezt, inkább hangulathoz. A sajátomhoz is, meg egyik-másik topikéhoz is.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.01.15. 10:29

Kedves Legislator,

megértelek...remélem nem én vettem el a kedved.


Kacsa11

Legislator # 2009.01.15. 10:27

Kedves Kacsa,

Szóban személyesen erre is kitérhetünk, bár a gürizésről szóló topikot olvasva elmegy a kedvem attól, hogy esetleg írásban bármire is reagáljak.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.01.15. 10:18

Kedves Legislator,

már kifejtettem nézetemet arról, hogy miért marhaság a házasság előtti nemi élet kerülése...
egyébként is, amikor ezt kitalálták, akkor még 16-18 éves korban volt szokás házasodni...addig meg nem kunszt megállni.:)))


Kacsa11

Legislator # 2009.01.15. 10:01

Az a gyanúm, hogy ez a vita megintcsak olyan, mint az eutanáziáról folytatott: a magas vitatkozó felek:-) álláspontjai jottányit sem fognak közeledni egymáshoz. A házasság előtti nemi élet elkerülése tiszteletreméltó fogadalom, és támogatom is, azonban a jelenlegi életviszonyok brutálisan ez ellen hatnak, romboló eredményük érzékelhető is össztársadalmilag. Ugyanakkor az Észak-Amerikai Egyesült Államokban élő az a mozgalom, amely a házasság előtti szexet elkerülni kívánó fiatalokat tömöríti. Mindez magas erkölcsi színvonalra vall, ugyanakkor a nem (a római katolikus) vallási létben levők esetén nem hiszem, hogy ez a viselkedésforma akár nyomokban is előfordulna.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.15. 09:48

szerintem meg kacsa marhaságaival nem foglalkozom :D (pl. harmonikus rövid o-val írandó...a többiről nem is beszélve)

Kacsa1111 # 2009.01.14. 20:45

Kedves hunfrakk,

vagy ad egy erős alapot:)))

viccet félretéve egyetértek.


Kacsa11

hunfrakk # 2009.01.14. 20:16

szerintem Kacsa ezt a harmónia témát másképp értette

teljes harmóniához,
örömérzeteli, szeretetteli párkapcsolathoz szükséges a szex is
(örömszerzés egymásnak)

a lényeg az is szócskán van

a harmóniát természetesen nem önmagában a szex adja meg - csúcs elemként beteljesít

Kacsa1111 # 2009.01.14. 20:13

mindenképpen a harmónikus élet része...


Kacsa11

Impossible # 2009.01.14. 19:49

az a rossz Kacsa, hogy neked a szex jelenti a harmóniát. Na itt is befejezzük.

Kacsa1111 # 2009.01.14. 19:44

Kedves Impossible,

nem találom, hogy melyikben beszélgettünk erről, ezért inkább ide irom, mert egyébként is válaszolnék...
tehát ZMP-m van "gut bestanden", de azt is már 9 éve tettem le, szóval elég passzív lett a tudásom, bár mostanában igyekeztem aktivizálni (kénytelen is voltam).
ez még akkor vékony volt egy jogi karhoz németországban.

és akkor az itteni hozzászólásodhoz:
a házasság, ha elvonatkoztatva nézzük, akkor egy bejegyzett élettársi kapcsolat...:)
a kánonjoggal meg ne gyere, mert akkor én meg jövök az iszlám jog vonatkozó szabályával - pont ugyanannyi köze van a témához...:)

a házasság előtti szex helytelenítése pedig az egyik legnagyobb hülyeségük...és ezt nem csak azért mondom, mert egyik kedvenc tevékenységem:), hanem mert egy kapcsolat nem müködhet, ha ebben nincs harmónia a felek között...márpedig az régen rossz, ha erre csak a boldogító igen után derül fény.


Kacsa11

Legislator # 2009.01.11. 18:22

Imp,

Semmi. Csak nem tudtam kihagyni a kínálkozó ziccert
:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.11. 18:13

Kacsa,

pedig most épp olyan vagy, mint egy tinilány: Te kérdezted, hogy mit hagynak ki, én meg válaszoltam, erre azt írod, hogy ebbe ne menjünk bele...Akkor nem kell kérdezni, és nem megyek bele. :D
Egyébként jogi téma annyiban, amennyiben a jognak is lépést kell tartania az emberek "igényeivel", lsd. bejegyzett élettársi kapcsolat.
A házasság nem bejegyzett élettársi kapcsolat. Az új Ptk.-ba szeretnék egyesek beletenni a bejegyzett élettársi kapcsolatot. Ilyen jelenleg nem létezik, házasság pedig létezik. A bejegyzett élettársi kapcsolat egy új fogalom, élettársi kapcsolat már létezik. A házasság viszont a polgári jog szerint is és a kánonjog szerint is többet jelent (minőségileg - teszem hozzá) az élettársi kapcsolatnál. A házasság nem élettársi kapcsolat, hanem életközösség, és ezeknek a látszólag finom különbségeknek lényegi tartalma van. Az Egyház pedig nem azért helyteleníti a házasság előtti szexet, mert prűd, hanem mert igényes. Amíg nem ismerünk valamit, addig megmosolyoghatjuk ugyan, de az a mosoly épp az ismeretlenség miatt születik.

Leg,

nem értem, mi volt a bajotok azzal...

Kacsa1111 # 2009.01.11. 17:41

jujjujujj, erről el is felejtkeztem:)))


Kacsa11