Olvasni jó!


_Wasp_ # 2009.03.18. 10:47

Üdv minden könyvrajongónak!

Arra gondoltam, hogy talán örömet szerezne néhány embernek (és a jogászok igényes szórakozásához-művelődéséhez is hozzájárulna), ha lenne egy olyan topic a kollégáknak, amiben olvasmányélményeinket megoszthatnánk egymással. Nem elsősorban szakkönyvekre gondoltam, hanem olyan irodalmi művekre, melyeket elolvasásra érdemesnek tartotok. Jó lenne, ha nem csak címet írnánk, hanem egy rövid (1-2 mondatos) ajánlót amiben utaltok arra, hogy miért tartjátok érdekesnek a könyvet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.03.18. 10:55

Kezdem akkor én:

Robert M. Pirsig: A zen meg a motorkerékpár-ápolás művészete.

Egyes szám első személyben előadott laza szövésű történet. A XX század legmeghatározóbb 100 könyvében benne van (68.), USA-ban hatalmas siker volt, itthon méltánytalanul kevesen ismerik. Alapmű, nem minden mondanivaló híján, és nem mellesleg komoly szórakoztatási értékkel.

aki online olvasna, az itt elérheti:

http://terebess.hu/…robert1.html


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

pazs # 2009.03.18. 10:59

hát ez jó ötlet!

Akkor elsőként én Jared Diamond két könyvét ajánlanám.

A "Háborúk, járványok, technikák" azt vizsgálja, hogy milyen földrajzi-biológiai okai vannak a történelem alakulásának, vagyis például az a tény, hogy Ausztráliában alig van háziasítható növény, hogyan hatott a haditechnikájukra. Nagyon érdekes és elgondolkodtató, szigorúan nem rasszista érvekkel mutatva be az összefüggéseket.
A másik, újabb műve az "Összeomlás", amelyben az egyes társadalmak fennmaradásának vagy fenn nem maradásának okait kutatja, például a vikingek továbbélését az egyes szigeteken (Grönland, Faröer) és azt, hogy miért lett más a végkifejlet.

A szerző eredetileg ornitológus, és valamelyik délkelet-ázsiai szigeten eltöltött évei során tűnődött el a fenti kérdéseken.

Legislator # 2009.03.18. 11:18

Szia, Wasp, szia, pazs!

Örülök, hogy van ez a topik. Én még gondolkodom, mit ajánljak.

Wasp,

Tudnál egy elérhetőséget adni a XX. század 100 legmeghatározóbb könyvének listájához?


Sunshine after the rain.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.18. 11:26

Én meg J.D.Salinger: " Zabhegyező" című könyvét ajánlom, elsősorban Imp.-nek.

_Wasp_ # 2009.03.18. 11:34

itt találtam most rá:
http://www.wesselenyi.com/top100konyv.htm

bár ezt én mint "meghatározó könyvek" listája címmel olvastam valahol, és hivatkoztak is arra, hogy ezek a könyvek nem önmagukban voltak nagyszerűek, hanem irányzato(ka)t teremtettek.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.03.18. 14:17

Egy személyes kedvencem:
Joe R. Lansdale: Veszett világ

A krimik, társadalmi gúnyrajzok, Rejtő könyvek kedvelőinek feltétlenül ajánlott regény. Sznob barátok előtt ugyan nemigen lehet villogni a könyv elolvasásának tényével, viszont garantált a kitűnő szórakozás. ;)

A dolog érdekessége, hogy nem profi író írta, de ez mit sem ront a mű kiválóságán. (nem csak én gondolom így, a mű legjobb krimi kategóriában Bram Stoker díjat nyert 1990-ben.)

Cselekmény-történetszövés 7/10, karakterek 8/10, szórakozási faktor 10/10.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Legislator # 2009.03.18. 16:45

Köszönöm, kedves Wasp, holnap elolvasom a hivatkozást.

Kedves Mohos doktor, Impi és a zabhegyező:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.18. 16:52

Itt is ajánlom Grád Andrásnak olvasásra a Katekizmust. lol

(Ezt nem lehetett kihagyni, ha már van ez a topic. :D)

Legislator # 2009.03.18. 16:58

:-)))


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.03.24. 22:22

Fekete István műveit ajánlanám, mindegyiket. Az író - konzervatív szemlélete miatt - a szocializmus időszakában ifjúsági íróvá degradálódott, holott sok értékes műve van, ami elsősorban felnőtteknek szól. Aki szereti a természetet, a vadászatot, annak ajánlom az Öreg utakon című novellásgyűjteményét, hihetetlen képi és hangulati elemekkel dolgozik benne az író. Érdemes elolvasni a Ballagó idő című életrajzi regényét is az elsők között.

Kacsa1111 # 2009.03.25. 08:38

ránéztem erre a 100as listára, és azt kellett megállapítanom, hogy van még mit elolvasnom...:)
bár talán majd' a felét olvastam, vagy máshonnan ismerem a történetet...

22-es csapdája és a Mester és Margarita alapművek.
az utóbbi nagyon kemény a júdeai szállal...
az előbbi meg zseniális:)

ajánlom minden jogásznak még a Bankembereket és a Zendülés a Caine hadihajón-t...

továbbá ajánlom mindenidők legbonyolultabb történetét: a Szilmarilok. (magyarul is elég nehéz követi, de angolul igazi kihívás!)

Impossible-nek tényleg el kellett volna olvasnia (kb.5-10 évvel ezelőtt) a Zabhegyezőt...:)))


Kacsa11

Impossible # 2009.03.25. 14:23

Mi az a Zabhegyező, mondja már meg valaki! Dunsztom sincs - ja és nem szégyenlem! :D

Ildikóka82 # 2009.03.25. 15:07

Egy elég rövid kis könyve Salingernek, tömören az emberek/fiatalok céltalanságról, útkereséséről szól.


Iwikó

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.25. 15:16

Imp. nyilván viccelt.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.25. 15:17

Egyébként, inkább arról szól amiről az "Undor", csak népszerűbb formában.

Avelina # 2009.03.25. 15:45

Nagyon szerettem ezt a könyvet , mármint a Zabhegyezőt.


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.03.25. 15:57

Kedves Impossible,

lehet, hogy többre mennél, ha a katekizmus helyett a Zabhegyezőt forgatnád!:)))

de hogy-hogy nem olvastad? nekem kötelező volt gimiben...

Kedves Avelina,

nehezemre esett azonosulni holden-nel...(ha jól emléxem ez volt a neve)


Kacsa11

Impossible # 2009.03.25. 16:12

Kacsa,

a kötelezőket nem olvastam el, mert untam őket, nem bírtam annyit olvasni. Sosem bírtam sokat olvasni, ez most is így van. Én inkább csak írok. :)
És különben se mondják meg nekem, mi kötelező. Minél inkább kötelező, annál inkább tojok rá. :D

A Katekizmus nehéz olvasmány szerintem minden előismeret nélkül, de hasznos, az életben haszonnal alkalmazható infókat tartalmaz, csak tudni kell jól érteni (ehhez kell némi minimális előképzettség - szerintem).

Zabhegyezőhöz annyit, hogy ha céltalanságról szól, akkor mondom, én nem vagyok céltalan, sőt, határozottan törtetek előre, mint vaddisznó a bozótosban. :D

Kacsa1111 # 2009.03.25. 16:32

Kedves Impossible,

nekem a Zabhegyező többet nyújtott, pedig az sem nyújtott sokat, mint ahogy azt Avelinának már írtam...

egyébként mi is lenne pontosan az a cél, ami felé törtetsz?


Kacsa11

Legislator # 2009.03.25. 19:20

Én olvastam a Zabhegyezőt, de semmi hatással nem volt rám. Úgy értem, hogy mostanra elfelejtettem a szüzsét.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.25. 19:26

A Katekizmust pedig üdvösebb dolog olvasni, mint bármely világi művet. Ajánlom még Kempis Tamás Krisztus követése című munkáját. Néha olyan dolgok vannak benne, hogy majd' leesek a székről. És főként a Bibliát. Az a kiindulás... Majd ajánlok pár világi regényt is, a napokban szedtem össze fejben azt az öt-hat művet, amely hatással volt rám. A Mester és Margarétát (or. Masztyer i Margarita) Impnek is ajánlom, hozzám nagyon közel állt. (Ha nem olvastál kötelezőket, akkor a gimiben is deviáns arc lehettél, vagy csak simán antiszociális. Néha én is az vagyok.)


Sunshine after the rain.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.25. 19:51

Magyar regényt is ajánlok: Iskola a határon.

Ildikóka82 # 2009.03.25. 19:53

Baromi jó Ottlik könyve!


Iwikó

Legislator # 2009.03.25. 20:06

Igen, az csúcs volt. Előképként szokták olvastatni Robert Musil: Törless iskolaévei c. regényét, az sem volt rossz.


Sunshine after the rain.